Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
jak negocjowac gdy jest juz za pozno?
Autor Wiadomość
Piotrek721015 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dci 90 KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Wrz 2010
Posty: 443
Skąd: ZGY
Wysłany: 2012-01-25, 10:08   

[quote="czarli"]Moze najrozsadniej bedzie, gdy zaproponuje, aby za free zamontowali radio (zabiore je ze soba) i zestaw akcesorii nr 10 (chlapacze itd)...
quote]
Zrobiłem zamawiając auto dokładnie jak Ty. Nie umiałem się tarować, więc kupiłem auto jak leci. Gratis dostałem przysłowiowe dywaniki. Ale jak odbierałem auto, to wziałem swoje radio i głośniki. Zamontowano mi je bez żadnych uwag, czy dopłat. Poprosiłem też dodatkowo o zamontowanie chlapaczy. Zapłaciłem za nie, a robocizna była gratis. Tak więc spokojnie. Dostaniesz fajne auto, które Ci wynagrodzi braki gratisów. Nie którzy na forum wytargowali sporo więcej odemnie, ale nie mam o to żalu. Daster to fajne auto i jada nim bez gratisów też sprawia pzyjemność :-D
 
okey32 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.5 DCI 90kM
Rocznik: 2012
Wersja: Stepway
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 210
Skąd: Lublin okolice
Wysłany: 2012-01-25, 11:34   

W salonach innych marek można sie potargować i kupic w porównywalnych pieniadzach autko tylko z tym ze bedzie to rocznik 2011. Nie wiem czy z rocznika 2012 będą skłonni sprzedać autko z takimi upustami aby cena była porównywalna z Dacią.
Właśnie patrzyłem i na umowie mam wpisane zę wpłacam zadatek w wysokosci 5tyś natomiast fakturę mam wystawiona na zaliczkę.ale nie wiem czy to cos zmienia.
Pytałem sie sprzedawcy co z zaliczka jeśli chciał bym wycofać sie z kupna. Na pewno każdy kiedys w swoim zyciu coś kupował i dawał zaliczke wiec wie jakie sa konsekwencje tak ze w tym przypadku jest tak samo. Oczywiscie w przypadku jakis nieprzewidzianych sytuacji jest mozliwosć dogadania sie z salonem i oddadza zaliczke ale nie ma tak ze ktos przyjdzie i powie ze a rozmyśliłem sie i oddajcie mi zaliczkę.W końcu czemus ta zaliczka służy.
Ja też nie popoisałem sie z negocjacjami bo utargowałem tylko dwie zimówki i dywaniki za kolejne dwie musze zapłacić.
Moze przy odbiorze zaproponują mi jeszcze jakies dodatki i może wtedy da sie cos utargować ale to juz coś w stylu ze ja kupie a oni gratis zamontują. Oczywiście zawsze warto jest sie targować bo im też zależy na tym zeby klient był zadowolony . Przynajmniej tak powinno być :-)
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-25, 12:20   

okey32 napisał/a:
nie ma tak ze ktos przyjdzie i powie ze a rozmyśliłem sie i oddajcie mi zaliczkę

Ależ oczywiście, że jest! I tak naprawdę to właśnie od tego warto zacząć negocjacje: "Co w przypadku, kiedy będę chciał zrezygnować (bez względu na powód)"? Ze sprzedawcą, który zacznie w tym momencie ściemniać, że "zobaczymy", "to zależy", "różnie bywa"... - w zasadzie nie ma co dalej gadać. Bo gdyby sprawa dotyczyła rzeczy robionej na zamówienie, z wyższej półki, - to jeszcze można by to zrozumieć: faktycznie jest ryzyko, że sprzedawca utknie na dłuższy czas z być może trudniej sprzedawalnym towarem.

No ale w przypadku Dacii? Strzelanej od sztancy, z minimalnymi zmianami w zależności od opcji? I na którą trzeba czekać pół roku?

Bez jaj... W najgorszym przypadku - może to być np 2 tygodniowy termin zwrotu zaliczki, ale jej przepadek to jest już po prostu rozbój w biały dzień. Ten zamówiony egzemplarz i tak przecież pójdzie niemal "na pniu"... :roll:

Tak więc - szanujmy pracę sprzedawcy, składając zamówienie po poważnym przemyśleniu sprawy, negocjujmy do upadłego jeśli ktoś lubi, ale wymagajmy też minimum poszanowania od drugiej strony: dla klienta detalicznego auto to zazwyczaj nie są bułki, a sytuacje życiowe są różne (i wcale nie musimy mieć ochoty się z nich tłumaczyć).

Hwgh! (:
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2012-01-25, 12:33   

okey32 napisał/a:
na umowie mam wpisane zę wpłacam zadatek w wysokosci 5tyś natomiast fakturę mam wystawiona na zaliczkę.ale nie wiem czy to cos zmienia.

de facto ZADATKU który masz wpisany do umowy nie wpłaciłeś, natomiast wpłaciłeś zgodnie z tym co napisałeś a co jest zawarte na fakturze ZALICZKĘ a ta jak najbardziej podlega zwrotowi w pełnej kwocie w przypadku rezygnacji z zakupu...
 
mekintosz 



Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4264
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-25, 16:04   

Mimo calego zamieszania spojrzmy na niefrasobliwosc i brak prefesjonalizmu niektorych handlowcow. Wykorzystuja mniej sprytnych klientow obiecujac "cos ekstra" przy odbiorze, spisuja umowe z zadatkiem, faktura jest z zaliczka. Na tym etapie powinno byc milo, uprzejmie, jasno i rzeczowo. Strach pomyslec, co ten salon zaproponuje klientowi, jak wroci z awaria zakupionego pojazdu i bedzie chcial wyegzekwowac naprawe w ramach gwarancji ?
 
mekintosz 



Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4264
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-25, 16:13   

Piotr_K napisał/a:

Spójrz na siebie z boku i na luzie. ...Opamietaj się ! nie daj się postrzegać jako zawistny i cwany Polaczek.
Trochę godności.

Przecież dealer "obiecał" Ci, że porozmawiacie przy odbiorze. Mnie też to czeka za kilka dni, też tak miałem jak Ty, że nie "wiedziałem". Tak się złożyło, że cała transakcja się opóźniła i to ja jestem teraz na lepszej pozycji, ale nie będę na siłę "dusił" i "naciskał". Nie da to bez łaski, swój honor mam.


Owszem, autor watku troszke roszczeniowo do tego podchodzi stad takie stwierdzenia ( ktorych nota bene tez nie pochwalam ). Mimo to to nie sa czasy na opcje "laskawy diler" da albo nie, "swój honor mam" ! Umowa umowa, szczegolnie, ze nie dotyczy to drobnej kwoty.

Przy okazji - bralem kredyt w Getin Banku. Pracownik obiecal mi nawigacje do ror-u, nawet zapewanial, ze jest nowsza niz na reklamie. Podpisalem czesc dokumentow, zas na drugi dzien inna osoba, ktora finalizowala kredyt z rorem przeprosila mnie ale nie nawigacji juz brak ! Słowo -obietnica - "bankiera" pryslo jak banka mydlana. Nie zrezygnowalem z kredytu, bo byl oplacalny, jednak niesmak pozostal do dzis. Zeby takie uczucie nie towarzysyzlo wszytskicm kupujacym i negocjujacym warunki zakupu daci ;-)
Ostatnio zmieniony przez mekintosz 2012-01-25, 16:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
czarli 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V 105 b. 4X2
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 49
Skąd: Kozienice/St.Wola
Wysłany: 2012-02-20, 19:32   

Dzwonilem dzisiaj do mojego "aniola stroza" ktory monitoruje mojego Dustera i oczywiscie jak zwykle zaczal rozmowe od slow: "Wlasnie mialem do pana dzwonc..." (dziwnym zbiegiem okolicznosci jakos go uprzedzam ;-) )...okazuje sie za za 8 dni bedzie dokladnie wiedzial kiedy moge odebrac juz auto...Zapytalem wiec grzecznie czy moge liczyc na chlapacze i nakladki na nad kola w ramach gratisow...Niestety zaprzeczyl ze cokolwiek obiecywal tylko moze dac jakis rabat w wysokosci 100-200 zl bo jak to ujal "nie jestem osoba z ulicy tylko u nich w salonie zakupilem auto"...Wspomnialem, ze negocjacje dodatkow to jest normalna rzecz, bo sam dzisiaj bylem w Stalowej woli i tam te dodatki daliby gratis...Nie przekonalo go to i mowil ze na modele renault cos by wymysli, ale na dacie ma zakaz od prezesa dawania jakichkolwiek "prezentow"...wiec sie grzecznie rozlaczylem...Dzwonilem do prezesa ale niestety go nie zastalem, wiec sprobuje jeszcze jutro...a jak nici z moich starac to zdecyduje sie chyba na desperacki krok proby zwrotu zaliczki i zamowienia wymarzonego Dusterka gdzie indziej...
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-02-20, 19:36   

czarli napisał/a:
...a jak nici z moich starac to zdecyduje sie chyba na desperacki krok proby zwrotu zaliczki i zamowienia wymarzonego Dusterka gdzie indziej...

Naprawdę z powodu chlapaczy i nadkoli chcesz zrezygnować z odbioru zamówionego auta? Pojawia się kwestia zaliczki/zadatku - żeby nie wylać dziecka z kąpielą na takim kroku...
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2012-02-20, 19:42   

czarli napisał/a:
to zdecyduje sie chyba na desperacki krok proby zwrotu zaliczki i zamowienia wymarzonego Dusterka gdzie indziej...

jeżeli nie zależy Ci tak bardzo na czasie to rzeczywiście możesz tak zagrać, myślę, że tak zdecydowana postawa może wzmocnić Twoją pozycję negocjacyjną, z jednej strony wartość dodatków sama w sobie nie jest w większości przypadków wartością wielce znaczącą a z drugiej strony to mnie również by trochę zirytowała taka postawa sprzedawcy, trochę jednak zawaliłeś sprawę na początku przed podpisaniem umowy :-( - jest to najdogodniejszy moment na "targi"...
 
czarli 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V 105 b. 4X2
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 49
Skąd: Kozienice/St.Wola
Wysłany: 2012-02-20, 19:43   

nie chodzi o chlapacze czy nadkola, tylko o szacunek i zasady skoro mowil ze porozmawiamy przy odbiorze to rozumiem ze rozmowa to wymiana zdan, a nie stwierdzenie, ze nie ma mozliwosci bo...tak mogl mowic na samym poczatku, przy skladaniu zamowienia a nie teraz...a nadkola mozliwe ze i tak zamontowalbym w krasniku (jak zrobil i wyczail kolega Kamel http://www.daciaklub.pl/f...r=asc&start=60)
Ostatnio zmieniony przez czarli 2012-02-20, 19:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2012-02-20, 19:52   

w tej sytuacji nikt nie jest w stanie dać Ci recepty na najlepsze dla Ciebie rozwiązanie, sam musisz dokonać analizy co będzie najlepsze czy wycofać się z tej transakcji i zamówić samochód gdzie indziej, co odwlecze moment zakupu czy "olać" dodatki... jeżeli wpłaciłeś zaliczkę to niczym nie ryzykujesz rezygnując z transakcji kupna samochodu u tego dealera jeżeli natomiast jest to zadatek to niestety dealer jest górą...
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2012-02-20, 20:00   

TD Pedro napisał/a:
jeżeli wpłaciłeś zaliczkę to niczym nie ryzykujesz rezygnując z transakcji kupna samochodu u tego dealera jeżeli natomiast jest to zadatek to niestety dealer jest górą...
tu masz rację.

czarli, przed podjęciem takiego kroku, pierw przeczytaj dokładnie umowę kupna i warunki wycofania się z niej. Bo jak coś pokiełbasisz to "możesz obudzić się z ręką w nocniku" jak mówi staropolskie przysłowie.
Ostatnio zmieniony przez monopios 2012-02-20, 20:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-02-20, 20:09   

czarli napisał/a:
nie chodzi o chlapacze czy nadkola, tylko o szacunek i zasady skoro mowil ze porozmawiamy przy odbiorze to rozumiem ze rozmowa to wymiana zdan

W pełni popieram. W ramach obowiązków służbowych zlecam usługi podwykonawcom i jeśli mówię że coś będzie dla nich korzystniejsze to słowo jest święte - przy mniejszych zleceniach cudów nikt nie dostanie, ale chodzi o zasadę i wizerunek firmy... W dłuższej perspektywie czasowej tylko się zyskuje, bo po jakimś czasie to oni szukają zleceniodawcy wśród poważnych klientów i nie wybrzydzają w przyjmowaniu zleceń..

Ale ok dosyć przynudzania. Ja bym próbował dalej skontaktować się z przełożonym owego pracownika, nawet jeśli nic nie dostaniesz z gratisów niech wie jak traktuje klientów.
 
okey32 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.5 DCI 90kM
Rocznik: 2012
Wersja: Stepway
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 210
Skąd: Lublin okolice
Wysłany: 2012-03-15, 20:40   

Byłem dzisiaj w salonie dowiedzieć sie jak sprawy sie maja z moim autkiem.
I tak . Początkowo miałem wynegocjowane standardowo dywaniki i dwie zimówki (800zł) .
Pogadałem z gościem i nie ma problemu moge zrezygnować z opon wtedy cena bęzie niższa lub zamienić na inne akcesoria. Po krótkim wyliczaniu doszliśmy do porozumienia i zamiast opon bedę miał podłokietnik z montażem oraz gwarancje wydłużona do 5 lat :-) . Tak ze podpisanie umowy to jeszcze nie koniec, mozna cos pozmieniać i pokombinować ;-)
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2012-03-15, 23:55   

okey32 napisał/a:
Tak ze podpisanie umowy to jeszcze nie koniec, mozna cos pozmieniać i pokombinować

jest to pewnie możliwe ale chyba w większości przypadków w ramach równowartości ... przelicz sobie ile kosztuje podłokietnik i aktualnie trwająca promocja na przedłużenie gwarancji a "wyjdzie" Ci czy zamiana była korzystniejsza...
 
okey32 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.5 DCI 90kM
Rocznik: 2012
Wersja: Stepway
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 210
Skąd: Lublin okolice
Wysłany: 2012-03-16, 17:51   

Opony kosztowały by 800zł
zamieniłem na przedłużenie gwarancji 500zł i podłokietnik ponad 300zł + montaż /. Ale nie było by problemów jeśli wogóle zrezygnował bym z opon, wtedy cena auta była by nizsza o te 800zł. Na pewno wielkich zmian nie da sie zrobic ale próbować zawsze warto :-) .
Zastanawiam sie jeszcze nad kufrem do bagażnika ale kosztuje ponad 500zł
 
mekintosz 



Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4264
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-04-24, 20:36   

Jak sie skonczyła sprawa z tymi dodatkami. Czy juz masz dusterka ?
 
okey32 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.5 DCI 90kM
Rocznik: 2012
Wersja: Stepway
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 210
Skąd: Lublin okolice
Wysłany: 2012-04-24, 20:49   

mekintosz napisał/a:
Jak sie skonczyła sprawa z tymi dodatkami. Czy juz masz dusterka ?


Już mam tylko że Stepwaya ;-)
Za 48tyś. Dostałem standardowo dywaniki do tego podłokietnik i przedłużenie gwarancji do 5 lat. Może bez rewelacji ale za to mam juz to nowe radio ;-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne