Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Marcin
2008-04-02, 22:13
OC + AC - gdzie te cuda kupowaliscie - opinie
Autor Wiadomość
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2012-04-14, 19:18   

Nikt mu na razie tych pieniędzy nie zabrał :idea: :!: Każdą szkodę na blacharce będzie miał naprawioną za darmo z AC :!: Jedynie gdyby mu jutro ukradli zamknięte auto bez kluczyków, to dostałby mniejsze odszkodowanie. Ale jeśli się to zdarzy (odpukać) za 9 miesięcy, to odszkodowania dostanie 38.000,- albo i 35.000,-, bo tyle będzie wynosić strata - auto będzie już rocznikowo starsze i nawet zapłacenie 3.000,- składki nie pomoże. :mrgreen: :mrgreen: Ja zawsze proszę agenta, żeby maksymalnie zaniżył wycenę. :lol:
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-04-14, 19:24   

eplus napisał/a:
Ale jeśli się to zdarzy (odpukać) za 9 miesięcy, to odszkodowania dostanie 38.000,- albo i 35.000,-, bo tyle będzie wynosić strata - auto będzie już rocznikowo starsze i nawet zapłacenie 3.000,- składki nie pomoże. Ja zawsze proszę agenta, żeby maksymalnie zaniżył wycenę.

Niekoniecznie musi być tak jak piszesz. Moje AC gwarantuje mi stałą wartość samochodu przez cały okres ważności polisy, jest to o tyle istotne że samochód kupowałem w grudniu(przez 1rok eksploatacji suma ubezpieczenia była ceną na fakturze, za jaką kupiłem samochód)
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2012-04-14, 19:48   

Też jestem ubezpieczony w PZU i z tego co agent mówił, to obligatoryjnie auta nowe tzn. do trzeciego roku, mają gwarantowaną stałą stawkę przez cały okres ubezpieczenia. Zresztą w papierach mam tak samo napisane, oczywiście mówimy o AC.
_________________
 
PiotrSC 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 14 Sty 2011
Posty: 70
Skąd: śląskie
Wysłany: 2012-04-26, 09:18   

Cena utrzymywana jest tylko w pierwszym roku.
Teraz już nie.

A zatem trzeba ubezpieczać na tyle, ile wartość rynkową PZU daje. Jest dokładnie tak jak eplus pisze.
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2012-04-27, 18:35   

Częściowo mówisz dobrze, ubezpieczasz na cenę rynkową, ale ta cena utrzymuje się przez cały okres ubezpieczenia.
_________________
 
chriskb 



Marka: Dacia
Model: Duster 4X4
Silnik: 1.5 dCi 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 1679
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2012-06-04, 19:32   

Pękł roczek i trzeba było ubezpieczyć Aussie.

Po przeszukaniu rynku najkorzystniejszą ofertę złożyła agresywnie wchodząca na rynek firma Proama

OC+AC+NNW+Assistance

Szkody w mieniu - 500 000 €; Szkody osobowe 2 500 000 €; AC Casco ASO - 49 600 PLN*

* tak spadła wartość DD po roku użytkowania, we wszystkich pozostałych czternastu ofertach wartość wahała się od 45 200 PLN do 49 900 PLN.

Assistance wypadkowe zgodne z OWU, maksymalnie do 2 000 €
Pełne ubezpieczenie szyb
NNW komunikacyjne - 20 000 PLN

W cenie jest 70% zniżki.

Suma płatna w jednej racie 1 630.14 PLN

Pozostałe oferty:
AXA - 980 PLN - 15% udziału własnego bez szyb NNW i Assistance (AC - 45 800 PLN)
PZU - 2230 PLN - bez NNW (AC - 45 200 PLN)
Allianz - 2255 PLN - bez szyb (AC - 49 300 PLN)
Uniqa - 3058 PLN - pełny pakiet porównywalny z Proama (AC - 49 600 PLN)

Wymieniłem te najtańsze pozostałe oferty w okolicach 3 500 PLN
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2012-06-04, 19:37   

na co się zdecydowałeś - Proama?
 
dystrykt9 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V 105KM
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 579
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2012-06-05, 07:12   

Zwróćcie proszę uwagę przy ubezpieczeniu na same ogólne warunki ubezpieczenia, nie tylko cenę.
Płacimy przecież za to, żeby w sytuacji podbramkowej móc bez większego problemu dostać należne pieniądze, których spodziewaliśmy się zawierając umowę ubezpieczenia.
Nikt przecież nie chce szarpać się dodatkowo i tracić nerwów, bo wtedy już poziom stresu i tak jest wystarczająco wysoki.
Więksi, sprawdzeni ubezpieczyciele (i nie mówię wcale o PZU tylko o znanych od lat firmach ogólnie) wypracowali przez lata pewien kapitał, pewne procedury, nie muszą aż tak agresywnie "łapać" klientów na cenę.
I czasem za trochę wyższą cenę mają zdecydowanie korzystniejsze warunki umowy.
_________________
Poszło dobrze. Jest duster... :)
duster dystrykta - dystrykt dustera
Mój kanał na YT - filmy z wypraw DKPL
 
PiotrSC 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 14 Sty 2011
Posty: 70
Skąd: śląskie
Wysłany: 2012-06-13, 10:00   

Jasne że tak. Najważniejsze OWU i to co mówi mój lakiernik :-)

OWU w PZU - jak najbardziej ok, przeanalizowałem (wypłacili nawet za zalanie silnika podczas deszczu/powodzi, a jak sprawdzałem innych 6 może 8 ubezpieczycieli ma to wyłączone).

PZU przy nowych/prawie nowych autach daje bez szemrania nowe cześci (żadne tam amortyzacje, zamienniki itp kwestie)

Lakiernik - dlaczego? Spytajcie znajomego lakiernika, z którą firmą mu się najlepiej współpracuje i dlaczego . To jest ważne i ma wpływ na rozliczenie szkody.

Po co ubezpieczać na 45 tys, jak i tak wypłacą kwotę z dnia zdarzenia (brak gwarancji utrzymania kwoty przez cały rok)?

Każdy wybiera według siebie - kwoty, zakresu ubezpieczenia, doświadczenia i in. subiektywnych elementów.
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2012-06-13, 11:37   

PiotrSC napisał/a:
Po co ubezpieczać na 45 tys, jak i tak wypłacą kwotę z dnia zdarzenia (brak gwarancji utrzymania kwoty przez cały rok)?

Nie wszyscy ubezpieczyciele stosują taka taktykę, niektórzy mają stałą wartość pojazdu przez cały okres ubezpieczenia.
_________________
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-06-13, 12:06   

dystrykt9 napisał/a:
Więksi, sprawdzeni ubezpieczyciele (i nie mówię wcale o PZU tylko o znanych od lat firmach ogólnie) wypracowali przez lata pewien kapitał, pewne procedury, nie muszą aż tak agresywnie "łapać" klientów na cenę.

Z drugiej strony, "dużym" czasami zdarza się zachowywać jak ów portier - "Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan teraz zrobi?", bo jako molochy mogą sobie właśnie pozwolić na spory odsetek niezadowolonych klientów. I np ja bardzo źle znoszę takie sytuacje - do tego stopnia, że jest kilka firm (nie chodzi tylko o ubezpieczenia), z którymi nie planuję już nigdy wchodzić w żadne konszachty, bez względu na obiecane "złote góry" w warunkach czy niskie ceny...
 
dystrykt9 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V 105KM
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 579
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2012-06-13, 16:16   

laisar napisał/a:
dystrykt9 napisał/a:
Więksi, sprawdzeni ubezpieczyciele (i nie mówię wcale o PZU tylko o znanych od lat firmach ogólnie) wypracowali przez lata pewien kapitał, pewne procedury, nie muszą aż tak agresywnie "łapać" klientów na cenę.

Z drugiej strony, "dużym" czasami zdarza się zachowywać jak ów portier - "Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan teraz zrobi?", bo jako molochy mogą sobie właśnie pozwolić na spory odsetek niezadowolonych klientów. I np ja bardzo źle znoszę takie sytuacje - do tego stopnia, że jest kilka firm (nie chodzi tylko o ubezpieczenia), z którymi nie planuję już nigdy wchodzić w żadne konszachty, bez względu na obiecane "złote góry" w warunkach czy niskie ceny...

Masz rację, że zawsze jest to ryzyko. Można co prawda w necie poczytać opinie o danym ubezpieczycielu, jak likwiduje szkodę itp, ale z drugiej strony ile osób tyle opinii znajdziemy (chociaż to zawsze dobre ćwiczenie pomocnicze w każdej dziedzinie) :lol:
Dzisiaj ubezpieczyciele starają się jednak wdrażać kolejne udoskonalenia, aby klient był zadowolony (np. uproszczone, szybkie ścieżki likwidacji dla drobnych szkód, modernizacja/rozbudowa call center, aby lepiej obsługiwać interesantów, aplikacje na telefon, wyposażanie stron www w funkcje zgłaszania szkód itd). Strategie zakładają zdobycie/utrzymanie określonego kawałka rynku, a to wiąże się też z utrzymaniem dotychczasowego klienta, a nie tylko zdobyciem nowego.

Co do listy "ośrodków zła" to mam chyba podobnie jak Ty - ci państwo już mogą zapomnieć o mnie jako kliencie :mrgreen:
Nie lubię chamstwa, nachalności, naciągactwa i oszustwa. Mogę być wtedy nieprzyjemny.
_________________
Poszło dobrze. Jest duster... :)
duster dystrykta - dystrykt dustera
Mój kanał na YT - filmy z wypraw DKPL
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2012-06-15, 07:49   

chriskb napisał/a:
Pękł roczek i trzeba było ubezpieczyć Aussie.

Po przeszukaniu rynku najkorzystniejszą ofertę złożyła agresywnie wchodząca na rynek firma Proama

OC+AC+NNW+Assistance

Szkody w mieniu - 500 000 €; Szkody osobowe 2 500 000 €; AC Casco ASO - 49 600 PLN*

* tak spadła wartość DD po roku użytkowania, we wszystkich pozostałych czternastu ofertach wartość wahała się od 45 200 PLN do 49 900 PLN.

Assistance wypadkowe zgodne z OWU, maksymalnie do 2 000 €
Pełne ubezpieczenie szyb
NNW komunikacyjne - 20 000 PLN

W cenie jest 70% zniżki.

Suma płatna w jednej racie 1 630.14 PLN

Pozostałe oferty:
AXA - 980 PLN - 15% udziału własnego bez szyb NNW i Assistance (AC - 45 800 PLN)
PZU - 2230 PLN - bez NNW (AC - 45 200 PLN)
Allianz - 2255 PLN - bez szyb (AC - 49 300 PLN)
Uniqa - 3058 PLN - pełny pakiet porównywalny z Proama (AC - 49 600 PLN)

Wymieniłem te najtańsze pozostałe oferty w okolicach 3 500 PLN


Co do wymienionych przez Ciebie sum ubezpieczenia w euro, to trzeba dodać dwie uwagi.
Po pierwsze, są to tzw. sumy gwarancyjne oc (górne limity odpowiedzialności ubezpieczycieli) zapisane w Ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych - dotyczą więc każdej firmy ubezpieczeniowej. Proama oferuje to, co większość ubezpieczycieli - podstawową sumę gwarancyjną. Są jednak na rynku firmy, które oferują sumy podwyższone. Ale dziś jest to już nieistotne w zasadzie, bowiem od 11 czerwca br. weszły w życie nowe sumy gwarancyjne - i tu dochodzimy do drugiej kwestii. Nowe sumy wynoszą odpowiednio: 1000000 euro i 5 000 000 euro.

Jeśłi chodzi o Proamę - zaczyna podobnie jak kiedyś LINK4 - od cen dumpingowych. Po kilkunastu miesiącach przyjdzie pierwszey bilans i powoli trzeba będzie urealniać ceny, poprawiać wyniki. Wspomnainy LINK4 jest dobrym przykładem, a warto podkreśłić, że wszedł na rynek polski jako pierwszy podmiot directowy.

Proama rozwija się bardzo dynamicznie. Ale jednocześnie "zwija żagle" - właścciel Proamy - francuska Groupama - ma "umoczone" w Grecji i immych krajach ponad 2 mld euro i już wystawił Proamę na sprzedaż. Poważnego kupca na horyzoncie, jak na razie, nie widać.

Jeden z komentarzy do sytuacji Groupamy daje taki oto obraz:

"Jeśli jednak wierzyć mediom, Groupama jest jedną z ofiar kryzysu greckiego. W wyniku spadku wartości grackich obligacji, które posiada w swoim portfelu, musiała wpisać w straty 84 mln euro. Jak podaje Wyborcza.biz – ta strata może być dużo większa:

“Według agencji Reuters Groupama posiada obligacje greckie, portugalskie i irlandzkie wartości 770 mln euro, hiszpańskie wartości 670 mln euro i włoskie – 1,5 mln euro. Stanowią one łącznie ok. 17,5 proc. aktywów grupy. Obniżenie wyceny tych papierów sprawiło, że Groupama jest pierwszą dużą firmą ubezpieczeniową w Europie, która ma problemy z osiągnięciem zalecanych wskaźników adekwatności kapitałowej.”


Posiadaczom ubezpieczeń dobrowolnych musi wystarczyć wiara, że taki dobry kupiec się znajdzie, zanim właściciel uzna, że najlepszym rozwiązaniem będzie... ogłoszenie upadłości.

Bąźmy dobrej myśli.

Co do poziomu składek za oc i ac, to zrobiłem ogólną symulację oferty Warty, opartą o założeniu, że posiadasz za sobą minimum cztery lata bezszkodowe w ac i oc. Gdyby tak było, to składki za oc i ac przy wartości 49 600 dla rocznika 2011 w Twoim rejonie wyniosłyby około 1500,00 zł. Ac w wariancie Komfort, zapewniającym naprawę bezgotówkową w oparciu o części nowe oryginalne bez żadnych potrąceń, średnbie stawki robocizny z ASO oraz gwarantowaną sumę ubezpieczenia przez cały rok. Dodatkowe ubezpieczenie szyb - 69,00 zł. Assistance w wariancie Złoty Plus - 99,00 zł (m. in. holowanie do 400 km, samochód zastępczy do 5 dni przy awarii i 10 przy naprawie blacharsko-lakierniczej lub po kradzieży,obszar RP + Europa. W zakresie NW Warta wypada gorzej, przykładowo: 10 000 PLN - 95,00 zł.

Porónując oferty warto sprawdzać je u agentów wyłącznych danego ubezpieczyciela. Bywa, że niektórzy z nich mają jakieś dodatkowe preferencje, jakieś premie zniżkowe za dobrą rentowność na portfelu swoich klientów etc.

Wyliczenia kalkulatorowe w internecie takich aspektów nie uwzględniają.

P.S. Co do ostatnich uwag Laisara i dystrykt9, to jest to chyba tzw. syndrom złego dotyku. Może boleć całe życie. Ale można i warto się z tego wyleczyć. Też to kiedyś miałem, ale przeszło. Czasami mamy pecha i trafiamy na ludzi zawodowo beznadziejnych... :-D
_________________

Ostatnio zmieniony przez ZeneC 2012-06-15, 07:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-06-15, 09:27   

ZeneC napisał/a:
chyba tzw. syndrom złego dotyku

Zdecydowanie nie - bo, rozumiesz, to nie jest efekt jednorazowego problemu, tylko zazwyczaj dłuuugiej konieczności obcowania z danym podmiotem. I z wieloma jego pracownikami. I ja jestem cierpliwy, i grzeczny, i nie nachalny, i nieawanturujący się, ale - no, naprawdę - po zmarnowanej nastej szansie na poprawę stosunków, na kolejne próby po prostu szkoda już czasu. Zwłaszcza, gdy "tego kwiatu jest pół światu"... Więc po prostu wychodzę z kina.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2012-06-15, 09:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
robo1973 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 403
Skąd: Leżajsk
Wysłany: 2012-07-03, 19:56   

Klamka zapadła. Kupiłem pakiet AC+OC+NW w AVIVA. Tanoi szybka miła obsługa. Jak będzie z ewntualnym odszkodowaniem - zobaczymy. Dla mnie są najtańsi i to jest zaleta. Co do wypłaty to myślę, że bywa tak jak i u innych. Raz lepiej raz gorzej.
 
GDkris44 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 LPG 2+4
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate2
Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 106
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2012-09-03, 16:57   

robo1973 napisał/a:
Kupiłem pakiet AC+OC+NW w AVIVA
No dobra ale ile zaplaciles,bo nie podales ceny...
 
Axia 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate2
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Sie 2012
Posty: 175
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-09-12, 14:35   

Koledzy, mam pytanie.
Leasingodawca wycenił mi ubezpieczenie auta na:
Uniqa 2817,00zł
Hestia 3197,00zł
PZU 3281,00zł
Trochę to wysokie kwoty.
Czy ktoś może mi opisać jak wygląda ubezpieczanie auta w trakcie leasingu?
Pani mi napisała że nie muszę ubezpieczać z nimi muszę tylko wybrać firmę która oni akceptują jak to jest?
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2012-09-12, 15:10   

wg mojej wiedzy na wysokość kwoty ubezpieczenia nia ma wpływu fakt, że samochód jest leasingowany, ma natomiast wpływ wartość samochodu oraz status ubezpieczonego/użytkownika (posiadane bonusy/malusy)...
 
mrówa 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica 5 os.
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Lut 2011
Posty: 710
Skąd: RP
Wysłany: 2012-09-14, 13:17   

Axia napisał/a:
Pani mi napisała że nie muszę ubezpieczać z nimi muszę tylko wybrać firmę która oni akceptują jak to jest?
Leasingodawca może ubezpieczyć Twoje auto (oczywiście Ty płacisz :mrgreen: ), dodatkowo często daje możliwość wybrania firmy ubezpieczającej (z podaniem do informacji kalkulacji ubezpieczenia).
 
BMH 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,5 DCI 107
Rocznik: 2012
Wersja: Prestige 7 os.
Dołączył: 01 Cze 2011
Posty: 82
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-09-14, 18:08   

Axia napisał/a:
Koledzy, mam pytanie.
Leasingodawca wycenił mi ubezpieczenie auta na:
Uniqa 2817,00zł
Hestia 3197,00zł
PZU 3281,00zł
Trochę to wysokie kwoty.
Czy ktoś może mi opisać jak wygląda ubezpieczanie auta w trakcie leasingu?
Pani mi napisała że nie muszę ubezpieczać z nimi muszę tylko wybrać firmę która oni akceptują jak to jest?


Wydaje mi się że poprostu są większe wymogi firm leasingowych w sprawach ubezpieczenia auta.Mozna poznac firme w jakiej wzieliśćie leasing auta?
 
Axia 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate2
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Sie 2012
Posty: 175
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-09-14, 21:47   

jeszcze nie podpisalismy umowy porownujemy oferty na razie bierzemy pod uwage raifaisen i getin w getinie oferuja ze uznaja ubezpieczenie renault a to juz tylko 1800
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2012-09-16, 20:48   

Axia napisał/a:

Czy ktoś może mi opisać jak wygląda ubezpieczanie auta w trakcie leasingu?
Pani mi napisała że nie muszę ubezpieczać z nimi muszę tylko wybrać firmę która oni akceptują jak to jest?


Leasingodawca podaje zestaw warunków, które musi spełniać ubezpieczenie autocasco. Różnie to wygląda. W przypadku leasingowania samochodów nowych zwykle wymagane jest ubezpieczenia ac bez amortyzacji części, bez tzw. udziału własnego oraz bez redukcji sumy ubezpieczenia po ewentualnej wypłacie odszkodowania.

Brak amortyzacji części oznacza, że brane będą do kalkulacji szkody ceny części nowych oryginalnych. I tu warto być ostrożnym i dopytać u poszczególnych ubezpieczycieli, czy w ofercie zagwarantowane są części nowe oryginalne czy nowe zamienniki.

Warto także upewnić się co do stawek robocizny - serwisowe czy rzemieślnicze? Utrzymanie gwarancji wymaga napraw serwisowych.

Wśród dostępnych na rynku ofert ubezpieczeń warto najlepiej skorzystać z tych, które gwarantują utrzymanie sumy ubezpieczenia przez cały rok w przypadku szkody kradzieżowej lub całkowitej. Co w praktyce oznacza na przykład, że gdy przyjęta suma ubezpieczenia wynosi 50 000 PLN, a samochód zostanie skradziony w dwunastym miesiącu trwania umowy, to otrzymamy 50 000 PLN, a nie wartość rynkową pojazdu z dnia szkody - spadek wartości dla samochodów w pierwszym roku jest ogromny, rzędu 20%-25%.

Przy leaqsingu należy także przemyśleć relację spadku wartośći pojazdu w stosunku do spłaty pojazdu. Przy małych wpłatach pierowtnych (pierwsza rata) i długoletnich umowach leasingowych rzędu 4-5 lat może zarysować się problem - samochód szybciej traci swą wartość niż my go spłacamy. Przy braku gwarantowanej sumy ubezpieczenia szkoda całkowita lub kradzieżowa może być dużym problemem, a ubezpieczenie nie pomoże w pełni, jak powinno.

Gwarantowaną sumę ubezpieczenia należy odróżniać od opcji redukcji sumy ubezpieczenia po wypłacie odszkodowania. W tym drugim przypadku zapewnia się utrzymanie nie sumy ubezpieczenia z dnia zawarcia umowy, zapisanej na polisie i wniosku, lecz wartośći rynkowej pojazdu z dnia szkody pomimo wypłaty odszkodowania.

Użytkowanie w ramach leasingu czasami traktowane jest przez niektóre towarzystwa jako stan zwiększonego ryzyka. Nie to jest jest jednak najważniejsze, najważniejsza jest składka ostateczna. Są oferty z taką zwyżką korzystniejsze cenowo od tych bez takiej zwyżki.


Gdybyś chciała do zestawu otrzymać ofertę Warty - o ile jeszcze jej nie dostałaś - proszę o krótką informację na mój adres agencyjny.
_________________

Ostatnio zmieniony przez ZeneC 2012-09-16, 20:50, w całości zmieniany 3 razy  
 
GDkris44 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 LPG 2+4
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate2
Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 106
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2012-10-16, 19:37   

A powiedz Miskowski, gdzie bedziesz ubezpieczal autko?Ja odbieram swojego DD za tydzien i szukam ubezpieczyciela.ASO proponuje mi 1800 zl za pelny pakiey.
Ostatnio zmieniony przez GDkris44 2012-10-16, 19:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
miskowski 



Marka: Dacia/Renault
Model: Duster 4x2/Fluence Intens
Silnik: 1,6/1,6
Rocznik: 2012/2016
Wersja: Laureate Plus
Dołączył: 21 Sie 2012
Posty: 197
Skąd: Śląsk. Ten niższy ;)
Wysłany: 2012-10-16, 20:22   

Ubezpieczony jest już od piątku, czyli dnia rejestracji. ;-) Niespecjalnie przejmuję się polisami więc padło na "ubezpieczalnię", która zaoferowała najniższą cenę za OC. W moim przypadku to Aviva Direct. Mają jakieś rabaty za kupno pakietu, płatność kartą itd. więc najlepiej będzie, jak wejdziesz na ich stronkę i skorzystasz z symulatora. :-) Dobre ceny daje też Allianz Direct, ale jakośc ich usług woła o pomstę do nieba.
Ostatnio zmieniony przez miskowski 2012-10-16, 20:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-16, 21:47   

miskowski napisał/a:
Allianz Direct, ale jakośc ich usług woła o pomstę do nieba.

O, a w jakim sensie? Samego Direct wobec klienta, czy likwidacji szkód? Bo ja z tego drugiego po 4 razach ): jestem raczej zadowolony... (Tyle że właśnie nie w Direct, ino zwyczajnie, w pakiecie "dilerskim").
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne