Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2008-12-21, 01:07
Toner do HP LaserJet
Autor Wiadomość
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2008-05-17, 16:01   Toner do HP LaserJet

Kończy mi się toner do HP LaserJest 1018 (Q2612A albo po prostu 12A). Na allegro można kupić:
- oryginalny toner, ale napełniany;
- podrabiany toner, ale nowy;
- zestaw żeby samemu napełnić;
- no i można też kupić oryginalny, ale to kosztuje...

Macie jakieś doświadczenia co najlepiej kupić? Może znacie użytkowników, którzy sprzedają dobry towar?
 
Mamert 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 110 LPG
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate Plus 7 os.
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 1104
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-05-17, 16:27   

Jeżeli podróbka jest z firmy Microjet to możesz spróbować (tusze do atramentówek robią bardzo dobre)
 
straszna_maruda 


Marka: Renault
Model: Megane 2 ph2
Silnik: 1.6
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 251
Skąd: ETM
Wysłany: 2008-05-17, 16:55   

Tonery są albo nowe ( oryginalne) albo regenerowane.Samodzielne regenerowanie wymaga wiedzy jak rozebrać kasetę i dokładności przy regeneracji bo inaczej będzie sie sypać. Jak nie chcesz kupować nowego ( bo za drogi) to kup jakiś regenerowany ( podróbki "nieoryginalne" to jest to samo co regenerowane). Myślę że warto kupić od kogoś kto handluje tonerami juz jakiś czas bo wie jak robic regenerację ( już się nauczył :lol: ) lub ma sprawdzony towar.
 
Mamert 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 110 LPG
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate Plus 7 os.
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 1104
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-05-17, 17:14   

straszna_maruda napisał/a:
Tonery są albo nowe ( oryginalne) albo regenerowane.Samodzielne regenerowanie wymaga wiedzy jak rozebrać kasetę i dokładności przy regeneracji bo inaczej będzie sie sypać. Jak nie chcesz kupować nowego ( bo za drogi) to kup jakiś regenerowany ( podróbki "nieoryginalne" to jest to samo co regenerowane). Myślę że warto kupić od kogoś kto handluje tonerami juz jakiś czas bo wie jak robic regenerację ( już się nauczył :lol: ) lub ma sprawdzony towar.

Niestety nie zgodzę się że nowe są tylko oryginalne. Chinska firma Microjet robi nowe tusze podrabiane i są naprawdę dobrej jakości.
http://www.microjet.com.au/products.htm
 
kier 


Marka: Dacia/Dacia
Model: Logan/Logan MCV
Silnik: 1.4 MPI/SCe 1.0
Rocznik: 2007/2019
Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 305
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 2008-05-17, 22:21   

www.agawa.pl

do 1018 powinno sie latwo dosypywac proszku.
Proszek trzeba kupic dobrej jakosci ;) konkretnie do danego modelu (w zasadzie do danej "klasy" urzadzen). Polecam agawa.pl ;) troche drozej niz na allegro, ale bedzie dzialac.

Sposob rozbierania kartidza: www.elektroda.pl
http://www.elektroda.pl/r...1597935#1597935
Podobno ten od 1015 pasuje
Bedziesz musial zarobic troche punktow przed sciagnieciem instrukcji, ale warto ;)

Uzupełnianie powinno spokojnie wystarczyć na 15 000 stron, pozniej padaja rozne elementy kartidża. Koszt wymiany elementów nie powinien być duży.

Dwie sprawy: odkurzacz pod reka, i do usunecia plam z ubranie NIE UZYWAC goracej wody - tylko zimną

Proponuję rozebrać, toner ;) planując kupić używke i tak z niego wielkiego pożytku nie będzie.

--
pozdrawiam
kierek
 
johnny303 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2008
Wersja: Prestige
Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 42
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-18, 14:12   

Polecam np. http://www.allegro.pl/ite...c_vat_w_wa.html
Ostatnio kupiłem u tego gościa regenerowany toner do starszej HP i jest OK.
 
stempik 



Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-05-18, 21:51   

psur napisał/a:
Macie jakieś doświadczenia co najlepiej kupić?


Mamy. :mrgreen: A to dlatego że mamy taką właśnie drukareczkę. Od początku sam napełniam kartridge (nie wiem jak to odmienić). Żadna filozofia, a koszt to mniej niż 20 złotych. Zapomnij o instrukcjach, bo mieszkanie w chlew zamienisz a palców przy składaniu i tak braknie. Nie wiem jaka jest instrukcja na elektrodzie ale moja nakazywała rozebrać mechanizm "do spodu". Całkiem niepotrzebnie. Z boku zasobnika wystarczy odkręcić czarny dekielek pod którym powinien być korek z lekko mlecznego polietylenu. Wyciągasz korek , lecisz do puszki na śmiecie i tam dokładnie wytrząsasz pozostałość. Stać trzeba z wiatrem bo proszek potrafi uświnić wszystko. Z rąk schodzi benzyną, z ubraniem może być gorzej. Jeśli jesteś leniwy (jak ja) można całą operację przeprowadzić w domu.
Tu kupujesz proszek: http://www.allegro.pl/ite...instrukcja.html
I delitatnie przesypujesz do zasobnika. Zatykasz koreczek. dokręcasz czarny boczek, potrząsasz. I do maszynki.

Za różnicę w cenie kupujesz żonie kwiaty lub sobie pifko. Według uznania.

Koniec instukcji.
------------------------------------------------
Gdyby ktoś jednak mój sposób uznał za zbyt prosty i potrzebował instrukcji, proszę pisać.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne