Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2015-11-18, 02:34
Prowadzenie przewodów głośników tylnych w Dusterze
Autor Wiadomość
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2012-05-30, 09:43   Prowadzenie przewodów głośników tylnych w Dusterze

Witajcie. Zamierzam zamontować tylne głośniki radiowe na półce bagażnika w Dusterze. Zrobiłem już pierwszą przymiarkę, ale po wyjęciu radia okazało się, że przewody radiowe biegną bardzo dziwnie (zamiast w dół panela środkowego do góry) więc zrezygnowałem gdyż nie chcę rozbierać plastików deski rozdzielczej. Stąd moje pytanie, czy ktoś z Was zakładał i prowadził przewody głośnikowe w rejon bagażnika Dustera? Którędy najlepiej poprowadzić przewody głośnikowe by nie rozbierać połowy pojazdu.
Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Pozdrawiam.
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
Ostatnio zmieniony przez laisar 2012-05-30, 09:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
chriskb 



Marka: Dacia
Model: Duster 4X4
Silnik: 1.5 dCi 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 1679
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2012-05-30, 15:11   

BLACHA_997,

Nie ma potrzeby rozbierania deski rozdzielczej. Przewody można poprowadzić pod dywanikiem lub uszczelką drzwiową od strony kierowcy i od strony pasażera. Potrzebne są dwa przewody do każdego głośnika +/- dł. całkowita max. 10 m (ja bym dał linkę min. 1 mm kwadrat). Jeżeli było okablowanie głośników w tylnych drzwiach to te przewody bym wyjął z oryginalnej kostki i wprowadził w ich miejsce nowe ułożone do nowych tylnych głośników. Nie bardzo precyzyjnie opisałeś swoje zamiary bo jak chcesz zbudować system 6-cio lub więcej głośnikowy to będzie potrzebny dodatkowy wzmacniacz.

Przy odrobinie wprawy i zdolnościach manualnych w ogóle nie trzeba demontować jakichkolwiek plastyków. Polecam do przeciągnięcia w profilach zamkniętych użycie kabla TV a właściwie części teflonowej tego kabla.

Dla zobrazowania załączam jak biegną wiązki przewodów w DD

wiazki-przew-kab-DD.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 641 raz(y) 130,29 KB

 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2012-05-30, 17:59   

po wyjęciu radia okazuje się że jest tyle miejsca że w sumie wystarczy (nie trzeba ściągać atrapy, co też jest trywialne).

Swoją drogą głośniki w półce to trochę hmmm... wiocha?

nie lepiej jednak zostawić je w drzwiach?

Ja prowadziłem chinchy do bagażnika do skrzyni... Ale przy okazji wytłumiania wnętrza (polecam każdemu kto chciałby zobaczyć jak się składa Dacie i jak bardzo minimum wkrętów jest)
Ostatnio zmieniony przez czaju 2012-05-30, 18:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2012-05-31, 17:41   

czaju napisał/a:
Swoją drogą głośniki w półce to trochę hmmm... wiocha?


Może i wiocha jednak po poprzednim pojeździe zostały mi dwa dosyć dobre głośniki trójdrożne z bas refleksem (takie "kolumienki" :-D ), których szkoda wyrzucić. Głośniki w przednich drzwiach dają rade, ale pomyślałem sobie, że może wykorzystać to co już mam i polepszyć trochę dźwięk w Dusterku.

Dzięki "chriskb" za schematy na pewno się przydadzą - masz "plusa" zwłaszcza z tym kabelkiem antenowym - super patent. :lol: :lol:
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
Ostatnio zmieniony przez BLACHA_997 2012-05-31, 17:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne