Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2019-11-09, 15:03
Kontrolka świec żarowych zapala się w czasie jazdy
Autor Wiadomość
lurtz 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 4x4
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 10 Sie 2010
Posty: 123
Skąd: znienacka
  Wysłany: 2011-07-01, 19:53   Kontrolka świec żarowych zapala się w czasie jazdy

Jak pamietacie ostatnio moj duster zostal zwieziony laweta, okazalo sie ze bylo zwarcie na kablach do wtryskow. Przyczyna bylo zle ich zabezpieczenie, duzo wody, wilgoc i auto stanelo. Teraz znowu przyszly deszcze i mam kolejna ciekawostke. Podczas jazdy zapala mi sie co chwila kontrolka swiec zarowych, silnik szarpie jak puszcze pedal gazu. Zgaduje, ze pewnie tez zle zabezpieczone kable :/ Jutro bede w ASO to sie dowiem dokladnie. O czym chce napisac to niedbalstwo ASO, jak badaja kable i rozcinaja oslonki, nie zabezpieczaja tego znowu. Wszedzie fuszerka :evil:
 
Andrzej 



Marka: Dacia Logan
Model: MCV 7os.
Silnik: dci 85
Rocznik: 11.2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 556
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2012-05-31, 06:56   Zapalająca się kontrolka świec żarowych

Witam,

Od kilku dni mam problem z moją Dacką. W czasie jazdy zapala się kontrolka grzania świec żarowych. Samochód wtedy wyraźnie słabnie. Po kilku minutach kontrolka gaśnie i auto jedzie normalnie. Początkowo myślałem, że jest to skutek przegrzania, ale dziś jest chłodno i problem znów wystąpił.

Problem zaczął się po wymianie rorządu, więc nie wiem, czy jest to zbieg okoliczności, czy może przy okazji jednej naprawy coś innego zostało zepsute. Dodatkowo nie mam pojęcia co to może być i gdzie szukać usterki.

Proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2012-05-31, 11:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
Auto Krytyk 


Marka: .
Model: .
Silnik: .
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 819
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-05-31, 07:13   

Może być dużo rzeczy walniętych. Może być walnięty zawór recyrkulacji EGR, sprawdź też przepływomierz, czujnik doładowania, może też pompa paliwa nie dawać ciśnienia i wtryski zużyte , najlepiej podjechać do aso i podpiąć pod komputer. A ile przebiegu masz?
 
Andrzej 



Marka: Dacia Logan
Model: MCV 7os.
Silnik: dci 85
Rocznik: 11.2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 556
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-31, 07:21   

Mam 120.000 i dotąd nie było problemów z silnikiem - oprócz jednego, w czasie mrozu jak silnik był zupełnie zimny to przerywał tak jakby wyłączać i włączać stacyjkę. W serwisie nie znaleziono żadych błedów nie wiadomo co to takiego.
 
Auto Krytyk 


Marka: .
Model: .
Silnik: .
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 819
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-05-31, 07:25   

Ale po podłączeniu do kompa można chyba sprawdzić czy zawór egr się otwiera i zamyka, czy przepływomierz daje prawidłowe wartości masy powietrza. Bo jeżeli nie to lipa zostaje podmienianie części. W innych markach te wartości idzie podejrzeć na przykład w VW.

Przerywanie silnika może świadczyć o problemach z pompą paliwa i wtryskami niestety tym bardziej, że ma 120 tys km i z 2007 roku gdzie jeszcze były wkładane felerne pompy.
Zrobiłbym test przelewowy wtrysków w jakimś zakładzie od diesli.
Ostatnio zmieniony przez Auto Krytyk 2012-05-31, 07:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
jaru 


Marka: Renault
Model: Megane
Silnik: 1.6 16V K4M
Rocznik: 2003
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2011
Posty: 61
Skąd: śląskie
Wysłany: 2012-05-31, 09:01   

Oprócz kontrolki świec świeci jeszcze ta od elektroniki? Jeśli tak, to może być czujnik wody w filtrze paliwa, a skoro silnik nie pracuje normalnie, może świadczy to o złej jakości paliwa.
 
Andrzej 



Marka: Dacia Logan
Model: MCV 7os.
Silnik: dci 85
Rocznik: 11.2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 556
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-31, 09:21   

Swieci się tylko kontrolka od świec - nic poza tym.

Mam w takim razie pytanie o możliwe koszty naprawy...

i jeszcze jedno - czym grozi dalsza jazda z taką usterką?
Przyznam, że nie bardzo mam tera czas i pieniądze na naprawę.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-31, 09:25   

To nie jest kontrolka wyłącznie od świec, ale także od "elektroniki": http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=6830

Mogą być różne rzeczy, więc najprościej byłoby się udać na diagnozę do warsztatu - przez Internet to niewiele można zrobić z autem, nawet w XXI w. (;
 
Andrzej 



Marka: Dacia Logan
Model: MCV 7os.
Silnik: dci 85
Rocznik: 11.2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 556
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-31, 11:00   

Wiem,

ale może ktoś wcześniej miał podobny problem i może podpowiedzieć co jest jego przyczyną.
 
Lukas87 



Marka: Dacia
Model: Sandero I oraz MCV II
Silnik: 1.5 dci oraz 1.2 16V LPG
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 1103
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2012-05-31, 13:08   

kupić kabelek do tego DT2000 i już można dużo rzeczy wyeliminować
_________________
Dacia jest bogiem, prędkość nałogiem, sandero podstawą, turbo zabawą
Witaj Gość :)
 
Andrzej 



Marka: Dacia Logan
Model: MCV 7os.
Silnik: dci 85
Rocznik: 11.2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 556
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-06-01, 21:09   

Dzisiaj samochód już prawie zupełnie przestał jeździć. W serwisie najbliższy terminmieli na wtorek więc postanowiłem podjechać do Norauto.

Podłączyli auto do komputera i okazało się, że wszystko jest OK - nie ma żadnych błedów.
Wtedy jeden z mechaników poradził odłączyć kabelek od przepływomierza i samochód wrócił do życia - okazało się, że wystarczyło tylko oczyścić jakieś "coś" do czego podłączony jest inny kabelek...

...zapłaciłem 76zł. :mrgreen:

PS. byłem w Norauto na Ostrobramskiej. Kiedyś nie byłym zadowolony z jakości obsługi w tej stacji, ale dziś chłopaki na prawdę się zaangażowali [ale to nie byli ci sami co poprzednio] widać było, że chcą pomóc.
Ostatnio zmieniony przez Andrzej 2012-06-01, 21:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
mbw74 
Zielony listek


Marka: dacia logam mcv
Model: logan
Silnik: 1.5dci
Rocznik: 2010
Wersja: Access
Dołączyła: 18 Sie 2012
Posty: 4
Skąd: chorzów
Wysłany: 2012-08-18, 20:02   

Witam.
Jestem tu nowa. Czytalam wasze posty ale sie nie udzielalam.
Niestety teraz nadszedl czas na mnie.
Tez mam problem z zaswiecajaca sie kontrolka swiec zarowych.
Auto od jakiegos czasu dziwnie jezdzi.
na drugim biegu przy obrotach 2.5 tys traci na chwile moc. Zadusi go tak, tak jakby w gazie dziura byla. Do tego zaczal teraz kopcic z rury jak nie wiem.
Zapala sie kontrolka swiec zarowych auto traci moc. Musze go wtedy zgasic i zapalic ponownie i wtedy znow na jakis czas jest ok.
Autko jest na gwarancji wiec pojechalam do sewisu, podlaczyli auto do komputera
Najpierw wymienili czujnik doladowania. Oddali auto i niestety nadal zaswieca sie lampka.
dzisiaj wymienili jakis zawor trojdrozny ( nie wiem co to jest) i po przejechaniu 50 km znow kontrolka sie zaswiecila
Wkurza mnie to bo auto jest mi potrzebne do pracy. A w serwisie nie wiedza co jaka jest przyczyna. metoda prob i bledow moze dojda do tego. Ale czyim kosztem???
Moze wy mozecie cos pomóc lub doradzic.
Bo ja chcialabym miec sprawne auto.
A w poniedzialek znow musze je zawiez do serwisu.
Bedzie to juz trzeci raz.
za niedlugo bede miala wszystkie wymienione czesci w aucie :))
Pomózcie

Mariola
 
wat 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dCi 110
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1145
Skąd: Zabrze/Hindenburg
Wysłany: 2012-08-18, 22:20   

a jaki serwis się tak męczy?
niestety serwisy maja problemy z tymi silnikami żeby je prawidłowo zdiagnozować
 
mbw74 
Zielony listek


Marka: dacia logam mcv
Model: logan
Silnik: 1.5dci
Rocznik: 2010
Wersja: Access
Dołączyła: 18 Sie 2012
Posty: 4
Skąd: chorzów
Wysłany: 2012-08-18, 22:49   

Renault Pietrzak Katowice. Tam kupilam auto to tez tam pojechalam
 
chriskb 



Marka: Dacia
Model: Duster 4X4
Silnik: 1.5 dCi 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 1679
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2012-08-19, 05:16   

Koleżanko, czy po pierwszej wizycie i wymianie czujnika doładowania nadal jest odczuwalny spadek mocy i auto kopci, czy tylko zapala się kontrolka?
 
mbw74 
Zielony listek


Marka: dacia logam mcv
Model: logan
Silnik: 1.5dci
Rocznik: 2010
Wersja: Access
Dołączyła: 18 Sie 2012
Posty: 4
Skąd: chorzów
Wysłany: 2012-08-19, 08:58   

Nadal zaswieca sie kontrolka. Jak sie zaswieci to auto nie ma mocy.
A tak jak kontrolka sie nie swieci auto na 2 biegu i na 3 biegu na obrotach 2,5 tys ma takie ( nie wiem jak to nazwac) zadusi sie raz zawsze w okolicy tych 2,5 tys obrotów.
Wiem ze wtedy wlacza sie turbo ale kiedys inaczej to bylo.
teraz jest taki efekt jakbym hamulca na chwile dala . Takie przychamowanie . To trwa sekunde ale jest odczuwalne no i auto kopci.
Tankuje benzyna na BP zawsze od poczatku na jednej stacji
 
chriskb 



Marka: Dacia
Model: Duster 4X4
Silnik: 1.5 dCi 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 1679
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2012-08-19, 09:33   

O tankowaniu ON nie będę się wypowidał - jest już kilka postów. Z mojego doświadczenia mogę tylko dodać, że najlepsze paliwo jest na stacjach lokalnych producentów i to te które nie jest brane ze zbiorników magazynowych.

Odnośnie usterki to symptomy nie chcę martwić ale wyglądają na jakiś feler w sprężarce lub w jej układzie sterowania. Oby to nie było mechaniczne przycieranie na wale. Co prawda koleżanka nie wspomina o jakiś dodatkowych dzwiękach i to jest pocieszająca informacja. W ASO powinni dostarczyć wydruk z testowania, co ułatwiiło by pomoc w dignozie. Tak naprawdę diagnoza na odległość jest bardzo trudna i można tylko dać ogólne wskazówki, gdzie szukać przyczyny. Całkiem prawdopodobny jest też spadek ciśnienia w układzie Common Rail - czyli usterka związana z nie wystarczającą dawką paliwa, co prawda objawy są wtedy w różnych zakresach prędkości obrotowych.

Ja bym wykonał jeszcze jeden test - jazda na czwartym biegu do obrotów około 1700 do 2000 i wtedy gwałtowne dodanie gazu. Dla takiego testu można opisać zachowanie pracy i odczuć i da to trochę więcej światła na możliwą przyczynę usterki.

To, że zapala się sygnalizator świec żarowych to ewidentnie wskazuję usterkę elektryczną (może to być chwilowy zanik sygnału z czujników osprzętu silnika, albo jakiś feler na złączach tego osprzętu - nie podejrzewam korozji styków aczkolwiek i to się może zdarzyć).
 
ajax 



Marka: Daćka i "łopel"
Model: Duster 4X4
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 912
Skąd: z Powołania ;-P
Wysłany: 2012-08-19, 18:30   

mbw74 napisał/a:
Tankuje benzyna na BP zawsze od poczatku na jednej stacji

benzynę czy ON? Bo jeśli faktyczne koleżanka tankuje benzynę do tego silnika jaki jest podany w stopce to dziwę się że w ogóle jeździ.
Natomiast coś mnie zastanowiło - wzmianka o kopceniu czarnym dymem. To może wskazywać na uszkodzenie wtrysków lub elektroniki nimi sterującej. Sugeruję jakiegoś niezależnego konsultanta, jeśli ASO ma problemy. Nie musi nic robić, ale nich przeprowadzi diagnostykę. I przede wszystkim sprawdzenie czy przypadkiem sterowanie nie jest w trybie awaryjnym. Miałem coś podobnego w błękitnej fali - także była bez mocy. Już nie pamiętam co trzeba było wymienić ale to coś spowodowało przejście komputera w tryb awaryjny
Ostatnio zmieniony przez ajax 2012-08-19, 18:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
mbw74 
Zielony listek


Marka: dacia logam mcv
Model: logan
Silnik: 1.5dci
Rocznik: 2010
Wersja: Access
Dołączyła: 18 Sie 2012
Posty: 4
Skąd: chorzów
  Wysłany: 2012-08-30, 08:57   

och wiadomo ze ON. Chociaz na benzynie tez pojedzie kilka metrow :-) :-) :-)
Autko juz wkoncu napawili. Nie znam sie na tym. Ale byla jakas dziura w rurze . nieszczelny uklad powietrzny do ukladu doladowania.
Teraz juz nawet czuc jak sie jezdzi ze jest ok.
Ale dzieki temu ze byl w serwisie moglam zobaczyc juz nowa Dacie Lodgy. Jest super. Chyba sie skusze. :-)
 
henieQ 
Zielony listek


Marka: brak
Model: brak
Silnik: brak
Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 3
Skąd: Środa Wielkopolska
Wysłany: 2016-03-06, 23:02   Zapala się kontrolka świec w trakcie jazdy

witajcie.
Stalem się posiadaczem Loganka 2007 1,5 68km. Przebieg 242tyś.
Auto ma dziwne objawy a mianowicie: W trasie zapala się kontrola świec żarowych, poza tym nic złego się nie dzieje, auto normalnie jedzie, normalnie przyśpiesza. Czasami gaśnie po ok 2 km, czasami nawet po 10.
W mieście nigdy nie przytrafiło mi się, aby zapaliła się.
Co ciekawe raz zrobiłem trasę ok 30km na 4 biegu(100km/h) - kontrolka nie zapaliła się ani razu, nie wiem czy ma to coś wspólnego, czy tylko zbieg okoliczności, ale chciałem opisać problem najlepiej jak umiem.

Ktoś zasugeruje co sprawdzać?
 
kali 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,4
Rocznik: 2006
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 1133
Skąd: Pabianice
Wysłany: 2016-03-07, 06:58   

Odczytaj błędy.
 
fotolabor 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dci 110 KM 4x4
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate2
Dołączył: 13 Lip 2012
Posty: 121
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-06-18, 23:09   

Witam , od wczoraj na chwilę kilkakrotnie zapala się kontrolka świec żarowych żadnego spadku mocy nie zauważyłem żadnych zmian obrotów również .Na innych forach czytałem ,że to może być potencjometr pedału szybkości czy ktoś coś wie na ten temat? :shock:
 
kali 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,4
Rocznik: 2006
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 1133
Skąd: Pabianice
Wysłany: 2016-06-18, 23:47   

Zamiast czytać inne forum zdiagnozuj usterkę testerem i podaj kod błędu. Albo idź do wróżki bo ja szklaną kulę rozbiłem. :lol:
Bo równie dobrze może to być lewy bumbulator prawego zawiera spojlera przedniego. :-P
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-06-19, 12:54   

mbw74 napisał/a:
Ale dzieki temu ze byl w serwisie moglam zobaczyc juz nowa Dacie Lodgy. Jest super. Chyba sie skusze. :-)

Lodgy is the best. Warto ją wziąć. Sam ją mam i gorąco polecam. :-D
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
fotolabor 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dci 110 KM 4x4
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate2
Dołączył: 13 Lip 2012
Posty: 121
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-06-20, 05:25   

Usterka zdiagnozowana i "usunięta" .Jeżeli samochód nie traci mocy ,trzyma obroty prawdopodobnie jest to woda w filtrze paliwa tak jak w moim przypadku i paliwo w baku ma się ku końcowi.Rada była taka aby zalać bak po zęby i trochę pojeździć .Też tak uczyniłem .Filozofom którzy coś bredzą o szklanej kuli dziękujemy a po za tym pytałem tych czy coś wiedzą na ten temat. :lol:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne