Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Zakup Dustera
Autor Wiadomość
Axia 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate2
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Sie 2012
Posty: 175
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-05, 14:03   

Ja ewentualnie się przyglądam:
Renault Fluence
http://otomoto.pl/renault...-C26271853.html
Chevrolet Cruze Kombi
http://otomoto.pl/chevrol...-C26087014.html
Škoda Octavia Kombi
http://otomoto.pl/skoda-o...-C26097606.html
No i oczywiście Lodgy :P

Ze SUV na asfalt nie najlepszy to wiadomo, jednak bardzo przemawia wielkość tego samochodziku. Dlatego ewentualnymi kandydatami dla mnie są kombiaki, a fluence się wziął bo mi się po protu bardzo podoba ;P Linki podałam przykładowe, ale każde z nich można znaleźć w szukanej przez ciebie cenie.
 
wojtek_pl 


Marka: Peugeot
Model: 3008
Silnik: 2.0 HDI 165
Rocznik: 2010
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 1204
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-05, 14:36   

Renault Flu to takie dziwne Megane... A nazwa mi się kojarzy z influenza czyli grypą. :mrgreen:
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2012-10-05, 15:37   

dragon napisał/a:
Co do przyśpieszenia, też nie mam uwag, nie wiem jak jest w 4x4

jest gorzej z uwagi na przełożenia jedynki i dwójki i jeden bieg więcej do zapięcia
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2012-10-05, 17:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
Hawki 



Marka: Seat
Model: Ibiza
Silnik: 1.6
Rocznik: 2001
Dołączył: 23 Sie 2012
Posty: 28
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2012-10-05, 16:47   

Axia napisał/a:
Ze SUV na asfalt nie najlepszy to wiadomo, jednak bardzo przemawia wielkość tego samochodziku.


Oj tak, za mną również przemawia wielkość :!: Teraz przemieszczam się Seatem Ibizą, do tego 3 drzwiową, a mam 2 metry wzrostu i żona popiera mój wybór Dastiego cytuję "Będziesz w końcu wyglądał poważnie w aucie" :lol:
 
dragon 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 LPG
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 144
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-10-05, 17:34   

Axia napisał/a:
Ja ewentualnie się przyglądam:
Renault Fluence
http://otomoto.pl/renault...-C26271853.html
Chevrolet Cruze Kombi
http://otomoto.pl/chevrol...-C26087014.html
Škoda Octavia Kombi
http://otomoto.pl/skoda-o...-C26097606.html
No i oczywiście Lodgy :P

Ze SUV na asfalt nie najlepszy to wiadomo, jednak bardzo przemawia wielkość tego samochodziku. Dlatego ewentualnymi kandydatami dla mnie są kombiaki, a fluence się wziął bo mi się po protu bardzo podoba ;P Linki podałam przykładowe, ale każde z nich można znaleźć w szukanej przez ciebie cenie.


Chwila! Chwila!
Chyba w innym kraju jeździmy, czy cuś. Toż własnie ze względu na polskie asfalty (czytaj dziury) wybrałem SUV-a. Wachałem się tylko nad KIA Sportage, ale duster wygrał pakownością.
 
marszelest 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 16V / LR-IV
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 553
Skąd: ŻORY
Wysłany: 2012-10-05, 19:18   

też brałem Kia S. pod uwagę ,ale wolałem Dusterka :)
_________________
(•_•)
( •_•)>⌐■-■
(⌐■_■)
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2012-10-05, 19:28   

marszelest napisał/a:
też brałem Kia S. pod uwagę

no to jest nas wiecej, ja też :lol: ... i też wybrałem dastiego :-) ...
 
marszelest 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 16V / LR-IV
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 553
Skąd: ŻORY
Wysłany: 2012-10-05, 19:52   

po tym jak parę razy zawisłem meganem 4 kolami w powietrzu na śniegu
wyznaczyłem sobie jako kryteria :
1)wysoki prześwit,
2)napęd 4x4 stały lub dołączany
3) silnik wolnossący benzynowy od 1,6 w górę
4) spory bagażnik
5)miękkie zawieszenie

po jeździe oplem corsą odechciało mi się głupot w postaci twardego zawieszenia :mrgreen:
_________________
(•_•)
( •_•)>⌐■-■
(⌐■_■)
 
Axia 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate2
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Sie 2012
Posty: 175
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-05, 22:54   

Kia S też mi się spodobała. Odstraszyły mnie koszty eksploatacji ;P
 
wolant 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.5 dCi 110
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 29
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-05, 23:11   

dragon napisał/a:
Axia napisał/a:
Ja ewentualnie się przyglądam:
Renault Fluence
http://otomoto.pl/renault...-C26271853.html
Chevrolet Cruze Kombi
http://otomoto.pl/chevrol...-C26087014.html
Škoda Octavia Kombi
http://otomoto.pl/skoda-o...-C26097606.html
No i oczywiście Lodgy :P

Ze SUV na asfalt nie najlepszy to wiadomo, jednak bardzo przemawia wielkość tego samochodziku. Dlatego ewentualnymi kandydatami dla mnie są kombiaki, a fluence się wziął bo mi się po protu bardzo podoba ;P Linki podałam przykładowe, ale każde z nich można znaleźć w szukanej przez ciebie cenie.


Chwila! Chwila!
Chyba w innym kraju jeździmy, czy cuś. Toż własnie ze względu na polskie asfalty (czytaj dziury) wybrałem SUV-a. Wachałem się tylko nad KIA Sportage, ale duster wygrał pakownością.

Takie samo jest moje zdanie. Jeśli ktoś dużo jeździ po polskich drogach pomijając autostrady to jest to właśnie jak najbardziej odpowiednie auto. Ten SUV na asfalt na polskich drogach jest jak najbardziej odpowiedni i kto dużo podróżuje takimi drogami, chociaż nie jeździ w terenie to Dusterek będzie bardzo dobrym wyborem.
 
tomala72 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCE
Rocznik: 2018
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 730
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2012-10-07, 20:15   

marszelest napisał/a:
też brałem Kia S. pod uwagę ,ale wolałem Dusterka :)


A ja wolałem Kię tylko kasy mi zabrakło:)

Już wcześniej czaiłem się na poprzedni model bo gdy wychodził z produkcji były fajne promocję ale wtedy astry mi się nie opłacało jeszcze sprzedawać,

Jest zdecydowanie bardziej komfortowa i solidniej wykonana ale na Dustera nie narzekam tylko powiem szczerze, że to auto dużo ludzi kupuje ze względów ekonomicznych bo jest to najtańszy suv na polskim rynku nie licząc jakiś chińskich czy indyjskich produktów, które z wiadomych przyczyn pomijamy.
Ostatnio zmieniony przez tomala72 2012-10-07, 20:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
michal_suchy 
Zielony listek


Marka: Renault / Zainteresowany Dacia
Model: Grand Scenic/Zainteresowany Duster
Silnik: 1,9 dCi / Zainteresowany 1,6
Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 9
Skąd: Ostrołęka/Kadzidło
Wysłany: 2012-10-08, 08:36   

Daras napisał/a:
michal_suchy napisał/a:
Podłączę się pod temat kolegi , bo sens tematu będzie podobny. Jeśli nie Duster to co?
Kwota około 52 tyś zł
W tej cenie dostaniemy Dustera 4x2 1,6 LPG z klimą i tak w średnim wyposażeniu.W podobnej cenie jest teraz na wyprzedaży Octavia tour 1,6 MPI z LPG w podobnym lub trochę lepszym wyposażeniu.
Mam prośbę do osób które miały dłuższy kontakt z tymi autami o wypowiedź. Aby było to sensowne porównanie to przyjmijmy że auta użytkowane na asfalcie.


Michał - jeśli autka użytkowane tylko na asfalcie zastanowiłbym sie poważnie nad sensownością kupna SUVa. Ważne jest oczywiście - jak wspomniał Laisar - co Ty lubisz. Ale pewne fakty dotyczące praw fizyki, mechaniki są niezmienne - SUV - auto wyższe od osobówek, bardziej podatne na zwiększone opory powietrza, przechylanie na zakrętach, inna pozycja za kierownicą, często zwiększona masa (no, nie przy Dusterku). Ogólnie do jazdy po samym asfalcie są jednak właściwsze autka niż SUVy.
Ale - jak wyżej - są różne, indywidualne kryteria.


I dobrze to kolego podsumowałeś. W sobotę zrobiłem bezpośrednie porównanie na asfalcie między Dusterem a Octavią. No i Duster resoruje rewelacyjnie na dziurawych drogach ale jeśli chodzi o asfalt to jest trochę mało stabilny jak na moje potrzeby. Do tego też Skoda miała promocję na starszy model i w benzynie skoda wyszła 4-5 tyś taniej niż podobnie wyposażony Duster. Jeśli dodamy do tego ryzyko korozji. To pod kontem moich potrzeb zamówienie padło na Octavię.

Tak jeszcze dodam że odbyłem jazdę próbną Clio 1,2 TCE i na prawdę bardzo bardzo miłe auto i tez ma promocje na stary model . Za 44 tyś dostajemy fajnie wyposażone auto w kombi : radio , klima , skóra na kierownicy , klima i do tego wyciszenie wnętrza i materiały kabiny. Jak wsiadłem potem do Stepway to była przepaść. Moje porównanie dotyczy asfaltu tak że w moim przypadku , gdzie teren wchodzi w grę raptem kilka razy w roku. Przy dobrych cenach na Renault w tej chwili to Dacia musiała by zejść z cen a tego nie chce robić .
_________________
Posiadam Renault Grand Scenic , w przyszłości dokupię Dacię Duster 4x4
Ostatnio zmieniony przez michal_suchy 2012-10-08, 08:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2012-10-08, 13:11   

michal_suchy napisał/a:
pod kontem moich potrzeb zamówienie padło na Octavię

I to jest słuszna decyzja! Jak każde auto, daćki są fajne pod warunkiem, że pasują do potrzeb - inaczej jest poruta, obojętne czy nie trafionym zakupem jest rumuński wampir, zielona kura, bolid młodzieży wiejskiej, panzerwagen czy inne cztery zera...

Gratulacje i dużo zadowolenia z knedlika [:
 
Osiem 


Marka: Prawie Dacia
Model: Prawie Duster
Silnik: prawie 1.6
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 25
Skąd: zgierz
Wysłany: 2012-10-08, 13:13   

Axia napisał/a:
Kia S też mi się spodobała. Odstraszyły mnie koszty eksploatacji ;P
Ja cały czas walcze ze sobą, bo Duster i Sortage podobaja mi się tak samo mocno. Róznica jest w napędzie na + dla Dustera, ale z kolei Kia trochelepiej wykonana i jakaś taka masywniejsza.
 
tomala72 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCE
Rocznik: 2018
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 730
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2012-10-08, 16:04   

Zasieję trochę defetyzmu bowiem jak masz Kolego kasę na Kię to bierz bo jest niestety lepszym autem a jak potrzebujesz tańszego samochodu do męczenia po lipnych drogach, którego nie żal zakurzyć i obłocić lub masz ograniczony budżet to dacia wystarczy:)
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2012-10-08, 19:11   

Znaczy, dla mnie zasadniczo w ogóle kupowanie auta - dowolnego segmentu (łącznie z zabytkami!) - którego szkoda zakurzyć czy ubłocić w trakcie normalnego użytkowania wydaje się kompletnie zupełnie całkowicie pozbawione sensu. Po co komu auto do stania w garażu??? To tak jakby jeść na podłodze, bo stół się zniszczy. Albo palcami, bo szkoda widelca :shock: Rozumiem, że ludzie są różni, ale moje jestestwo nie pojmuje czegoś takiego...
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2012-10-08, 19:42   

jakby jednak nie oceniać - DD wydaje lepiej przystosowany do "szorstkiego" traktowania ;-)
 
Axia 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate2
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Sie 2012
Posty: 175
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-08, 19:54   

laisar, dokładnie dlatego wybraliśmy Dusterka. Żeby go bez żalu użytkować i bez strachu, że jakaś awaria wypruje nam portfel.
 
tomala72 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCE
Rocznik: 2018
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 730
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2012-10-08, 20:38   

Kolego Laisar, ja wiem ze twoje jestestwo nie wszystko pojmuje a najczęściej pojmuje to co chce:)

Więc Ci wytłumaczę prosto i logicznie:

Jak se kupisz drogie markowe buty to po błocie w nich biegał nie będziesz a jak włożysz gumiaki to i owszem.

Ale możesz se też kupić gumiaki od Versace i tez nie będziesz w nich po gównach latał tylko w mieście po kałużach.

I teraz puenta:

Ja bym się lepiej czuł w gumiakach od Versace niż w filcakach ale mnie nie stać:)

Bez urazy:)

I druga puenta:

Jak bym miał kasę to bym pewno Dacii z wyboru nie kupił tylko wywalił bym sobie wielkiego drogiego suva i wcale bym nim nie musiał jeździć po lasach...proste:)
Ostatnio zmieniony przez tomala72 2012-10-08, 20:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
Osiem 


Marka: Prawie Dacia
Model: Prawie Duster
Silnik: prawie 1.6
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 25
Skąd: zgierz
Wysłany: 2012-10-08, 20:43   

Axia napisał/a:
laisar, dokładnie dlatego wybraliśmy Dusterka. Żeby go bez żalu użytkować i bez strachu, że jakaś awaria wypruje nam portfel.
Tak naprawdę jedno i drugie auto jest na gwarancji (Kia nawet 7 lat), więc awarie to sa problemem w używanych autach. Natomiast Duster rzeczywiście wydaję się być (przynajmniej na oko) "twardszy" od Kii. Ma lepsze nastawy terenowe, nie jest brzydki, chociaż tutaj trzeba oddać Kii, że jest ładna rzeczywiście, na pewno jest lepiej wyposażona i ma większy bagażnik. Jest natomiast typowa "bulwarówką", którą strach wjechać w las, czy pole.
 
wiciu_r 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6Mpi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 201
Skąd: Szamotuły
Wysłany: 2012-10-08, 21:17   

Też rozpatrywałem Kia S, ale zanim ktoś się wypowie co do tej 7 letniej gwarancji to niech ją najpierw dokładnie i ze zrozumieniem przeczyta, a potem sprawdzi koszty eksploatacji. Taki filtr FAP kwalifikujący się do wymiany kosztuje zdaje się cos koło 3 letniego Logana. Dziękuję nasr.... wolę w moim przyszłym Lodgy po paru latach remontować blacharkę, ale nadal jechać do przodu o własnych siłach.
 
Osiem 


Marka: Prawie Dacia
Model: Prawie Duster
Silnik: prawie 1.6
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 25
Skąd: zgierz
Wysłany: 2012-10-08, 21:30   

a mam pytanie, kto z Was rozpatrywał zakup np. 5 letniego forestera za podobna kase?
 
marszelest 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 16V / LR-IV
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 553
Skąd: ŻORY
Wysłany: 2012-10-08, 22:35   

patrzyłem za foresterem ale wtedy nie było na rynku aut które by mi odpowiadały stanem technicznym oraz zasięgu cenowym, mocno mnie odstraszył servis cenowo,doszedłem do wniosku,ze lepiej wziąć nowego wampira niż kilkuletnie subaru,
może juz poprawili -sporą bolączką tych aut są hamulce często lubiły sie krzywić tarcze,
może jakiś użytkownik subaru sie wypowie na ten temat.
_________________
(•_•)
( •_•)>⌐■-■
(⌐■_■)
Ostatnio zmieniony przez marszelest 2012-10-08, 22:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
Daras 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6
Rocznik: "2012"
Wersja: Ambiance
Dołączył: 10 Paź 2011
Posty: 62
Skąd: Pomorze
Wysłany: 2012-10-08, 22:42   

Osiem napisał/a:
a mam pytanie, kto z Was rozpatrywał zakup np. 5 letniego forestera za podobna kase?


Ja rozpatrywałem zakup forestera, używanego forestera.

Na szczęście w porę przestałem rozpatrywać.

Co do auta Kia "S" - nawet gdyby ta Kia była w podobnej cenie do ceny Dustera - wybrałbym "rumuna". Przesądza kilka drobiazgów. Teren - Kia ginie. Awaryjność. Opinie testujących to autko i wreszcie opinia mojego kumpla, który po jeździe próbnej szybko wyleczył się z tego cuda.
A, że Kia ładna - no, widywałem ładniejsze auta.

Natomiast Kia i Varsace...... nie potrafię tego jakoś połączyć.
 
tomala72 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCE
Rocznik: 2018
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 730
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2012-10-09, 06:44   

Akurat tu o spójność nie chodziło tylko o przykład:)

Po prostu jestem zdania, że większość posiadaczy dacii (wyjątki potwierdzają regułę), kupuje te samochody z przyczyn ekonomicznych (ja się do nich zaliczam).
Nie chcę udowodnić, że Duster jest zły czy do niczego ale gdybym miał więcej kasy to bym sobie kupił lepszego i bardziej komfortowego suva.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne