Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Pożądanie czerwonego stepwaya
Autor Wiadomość
kopperek 
Zielony listek


Marka: Mercedes-Benz
Model: W123
Silnik: 240D
Rocznik: 1981
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-20, 10:36   

Dzięki za miłe przyjęcie :)

Cóż, decyzja o zmianie Mietka na coś innego nie była łatwa, ale wszystko ma swój czas i swoje miejsce.
W123 kupiliśmy kilka lat temu, nie mieliśmy dzieci, dość często sobie jeździliśmy to tu, to tam, beczka do naszych potrzeb była idealna, niedroga, zawsze dojechała do celu i wzbudzała bardzo pozytywne reakcje ludzi, których spotykaliśmy. Kupiliśmy auto w niezłym stanie, niemałe pieniądze włożyliśmy, żeby wyglądało odpowiednio i nie gorzej jeździło.
A teraz... a teraz mamy dwie małe córki, Mietka używa w 95% żona. Ja używam firmowego Focusa kombi, którym też wyjeżdżamy na wszelkie bliższe lub dalsze wyjazdy rodzinne. Zatem sposób wykorzystania Mercedesa z trybu wyjazdowo-wycieczkowego (do czego moim zdaniem nadaje się najlepiej) zmienił się na kręcenie po mieście (zakupy, lekarze, koleżanki, etc). Do takiej jazdy, szczególnie dla drobnej postury kobiety z dwójką maluchów to auto nadaje się średnio. Stąd taka a nie inna decyzja.
Ogólnie szukamy czegoś z segmentu B. Dlaczego Dacia? Niektórzy będą oburzeni, ale przypomina mi Mietka. Samochód maksymalnie prosty, ma tylko to co potrzebne, nie bardzo ma się co zepsuć, a jak się zepsuje, to naprawa nie powala kosztami. Co prawda Mercedes produkował takie samochody 30 lat przed Dacią, no cóż, każda firma rozwija się w swoim tempie ;)
Wymiarami pasuje nam Sandero. Ja najchętniej kupiłbym salonowe zwykłe Sandero, niestety żonie się za bardzo nie podoba, za to zachwycona jest wersją Stepway. Nie ukrywam, że u mi się bardziej podoba, mały dzielny samochodzik, do miasta, a i na wsi wygląda jak u siebie. Niestety na nowego Stepwaya nas nie stać, pokazało się na allegro kilka demówek w cenie ok 35-36tyś zł, ale jak podzwoniłem,to wszystkie już nieaktualne.
Myślicie że jest szansa znaleźć pewnego używanego Stepwaya (czerwonego!! ;) ) za ok. 30tyś zł?

Jest jeszcze jeden powalający argument za Daćką. Miny rodziny i znajomych, jak się dowiedzą, że wydaliśmy taką kasę na taki szmelc. Przecież za 30tyś to można kupić Passata po Hansie na pełnym wypasie, a i piękne i stylowe Audi A6 kombi się znajdzie. Oczywiście w Te-De-Iku! A tu taki klops, do tego po Rumuńsku ;)

Pozdrówki
 
Axia 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate2
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Sie 2012
Posty: 175
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-20, 10:55   

Grupę docelową widać mają kobiecą, bo mi też bardziej od "zwykłego" Sandero podoba się Stepway. O używanych autkach sporo pisaliśmy na forum i nie jest to łatwy zakup, zwłaszcza jeśli chodzi o tą "pewność".
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-20, 10:58   

Chyba będzie ciężko - na duuużo większym rynku niemieckim, gdzie daciek sprzedało się wielokrotnie więcej niż u nas, ceny się zaczynają od tych 30 tys. i szybko lecą w górę: http://mobile.eu ...
 
elektryk1 


Marka: Daewoo \ Dacia
Model: Matiz \ Duster 4x4
Silnik: 0,8 \ 1,6 16V
Rocznik: 2003 \ 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 59
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2012-10-20, 11:58   

Witaj :-D
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2012-10-20, 11:59   

Axia napisał/a:
... bo mi też bardziej od "zwykłego" Sandero podoba się Stepway...
Jakiego "zwykłego" Sandero? Poprawka - każde Sandero jest niezwykłe !!!! ;-) 8-)
 
kopperek 
Zielony listek


Marka: Mercedes-Benz
Model: W123
Silnik: 240D
Rocznik: 1981
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-20, 13:02   

No właśnie przejrzałem mobile.eu i faktycznie używane auta tanieją po wjechaniu do Polski ;)
Jak rozumiem nowa Dacia na rynku niemieckim jest sporo droższa niż w Polsce?

No nic, obdzwonię salony w Polsce w poszukiwaniu demówki w dobrej cenie. Jeśli się nie uda, a na nic sensownego używanego się nie zanosi, to ostatecznie poczekamy na nowe Sandero, może w zwykłej-niezwykłej wersji spodoba się żonie ;)
Czy wiadomo coś kiedy nowe Sanderki trafią do sprzedaży?

Ale mimo wszystko jakby ktoś coś wiedział o demówce albo jakiejś dobrej używce Stepway, proszę o info.
 
radzio 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: 2013
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 199
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2012-10-20, 13:09   

W Katowicach u Zięby jest podemonstracyjny Stepway (diesel) za 43k PLN.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-20, 13:12   

kopperek napisał/a:
używane auta tanieją po wjechaniu do Polski

Bo jeszcze najpierw wjeżdżają w drzewo, do rowu albo pod TIR-a... d:

kopperek napisał/a:
nowa Dacia na rynku niemieckim jest sporo droższa niż w Polsce?

Zależy od definicji "sporo" - można sprawdzić samemu: http://dacia.de

kopperek napisał/a:
obdzwonię salony w Polsce w poszukiwaniu demówki

A może warto dokonać zakupu nówki właśnie np w Niemczech? Bawienia się w papierkokologię jest więcej, ale nawet dziś na mobile.de były właśnie czerwone nówki za poniżej 35 kzł...

kopperek napisał/a:
Czy wiadomo coś kiedy nowe Sanderki trafią do sprzedaży?

Po Nowym Roku, jak słyszałem.
 
Stepway 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 605
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2012-10-20, 17:34   

kopperek, witaj!

Jak widzę, rozsądku Tobie nie brakuje i masz świadomość wartości auta. Zrobisz jak będziesz chciał ale kupno taniej, prawie nowej Dacii zza Odry to proszenie się o problemy.

Wersja Stepway ma siłę przebicia z zewnątrz. Trochę nie funkcjonalnego plastiku i bardziej kusi oko. Mimo to tylko z zewnątrz. Wewnątrz i funkcjonalniejsze, a i subiektywnie ładniejsza jest wersja Laurete. I uwierz mi, posiadacz dwóch Dacii Sandero wie co mówi :-)

Bezsprzecznie Stepway wyróżnia się, ale może właśnie w cieniu jego zainteresowania dałoby się taniej upolować Laurete? Jeśli nie to... masz przechlapane :mrgreen: trudny orzech do zgryzienia i chyba również zerkałbym ku seryjnych 16" kołach ;-)

Mam uwagę co do wyboru koloru. Czy mieliście okazję oglądać czerwonego Stepway'a w jego naturalnym środowisku - po za salonem? Mnie urzekła czerwień na folderach reklamowych. Tylko.

Dużego wyboru rok temu nie miałem (panie niech mi wybaczą): czerwony, czarno-grafitowy, srebrny.

1) na folderze reklamowym - super. Z oddali - mmm... Z bliska - phi!

2) na zdjęciach - mmm... Z bliska, wypucowany - mmm... i chociaż uważam, że to nie ta klasa aut do miana "czarnej limuzyny" to w świetle słońca wpada w oko chociaż... no właśnie. Ginie efekt czarnych dodatków, za które de facto tyle się dopłaciło :-) Zlewa się w całość, ładną całość. Ale to już nie to.

3) srebrny - zdjęcia urzekają dzięki kontrastowi elementów a'la SUV na jasnym lakierze, obok "zwykłego" Sandero wydaje się bardziej wyższy niż jest, a do tego bardziej szerszy.
Ciemne tło reflektorów dopiero teraz jest naprawdę wyeksponowane. Jedyną wadą w momencie wyboru była myśl ku utrzymaniu w czystości.

Chciałem diesla. Mogłem mieć od ręki, tyle że w wersji czerwonej w dodatku "demo". Odmówiłem. Kolejny czerwony diesel mógł przyjechać za około miesiąc. Odmówiłem. Srebrny dopiero za pół roku (6m-c). Czerwona krew mnie zalała i po dwóch miesiącach wyjechałem... srebrnym... benzyniakiem :mrgreen:

Koloru nie żałuję. Czerwony naprawdę mnie mocno rozczarował.
_________________
---
Stepway
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-20, 18:36   

Czerwony stepway w katalogu wyglada na krwista, "wampirzą" czerwień, zaś w realu to czerowono-wiśniowy metalik !
 
koszalin11 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,5 dCi 90 FAP
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Dołączył: 30 Lip 2012
Posty: 25
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2012-10-20, 19:02   

Tu masz fajnego bordowego stepwaya nie masz daleko coś koło 360 km
http://moto.allegro.pl/da...2728326828.html
 
Piotr_K 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4 esp+asr
Silnik: 1,6 MPI 16V + LPG BRC
Rocznik: 2011
Wersja: Ambiance
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 999
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-11-05, 22:56   

Dziś w Długołęce, salon Renault - Dacia
Stepway'ka w brązowej szacie ;)



I w towarzystwie Dustera ....


Uploaded with ImageShack.us
_________________
Dacia Duster 1,6+LPG BRC Ambiance 4x4, brąz cajou
Ostatnio zmieniony przez Piotr_K 2012-11-05, 22:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne