Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
wartość merytoryczna
Autor Wiadomość
kakus 


Marka: dacia
Model: Stepway II
Silnik: Tce 90
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 432
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2012-11-12, 07:26   

po tematach na które wypowiadają się ludzie w tym wątku ( i nie tylko w tym ) można by sądzić że są tu sami mechanicy z dużym doświadczeniem lub producenci i projektanci samochodów. Natomiast po treści tych wypowiedzi wygląda że to poprostu gawędziaże ..... mowią ... to co gdzieś wyczytali albo usłyszeli .... z praktycznie zerowym doświadczeniem w tym o czym mówią ...... (oczywiście trafiają się wyjątki) ...
a ponieważ wartość merytoryczna tych wypowiedzi jest znikoma ..... proponował bym zmienić nazwę tego forum na " towarzystwo wzajemnej adoracji , pocieszania się i gawędziarstwa miłośników dacii"...

apeluję o więcej konkretów,i fachowości i przydatności wypowiedzi ..... to nie jest chyba klubo-kawiarnia :lol:

[ Komentarz dodany przez: laisar: 2012-11-12, 23:06 ]
Temat wydzielony z http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=7800.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-12, 10:31   

@kakus: Po pierwsze, nie trzeba być mechanikiem, projektantem czy producentem, żeby się na różnych sprawach znać, ponieważ także hobby, wykształcenie albo doświadczenie zawodowe z pracy na innych stanowiskach technicznych mogą być wystarczające, by wypowiadać się z wystarczającą dozą fachowości.

Po drugie, takie dyskusje dają właśnie okazję do zdobycia lub pogłębienia wiedzy, zachęcając do skorzystania z innych źródeł.

Po trzecie - owszem, forum jest także pewnego rodzaju klubo-kawiarnią.

A na koniec proponuję zacząć od siebie, bo regularnie wrzucasz takie połajanki-apele, a zawartości merytorycznej w Twoich postach jest właśnie jakoś mało...
Ostatnio zmieniony przez laisar 2012-11-12, 10:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
kakus 


Marka: dacia
Model: Stepway II
Silnik: Tce 90
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 432
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2012-11-12, 11:20   

mało jest w moich postach merytoryki ... fachowości .... bo fachowcem nie jestem .... nie krytykuję czegoś na czym sie nie znam .... i również nie chwalę ..... brakuje mi na tym forum naprawdę rzeczowych i ...... przerobionych przez kogoś ręcznie tematów ..... większość ( nie mówię że 100% ) .... to są jakieś tam gdybania ..... naprawdę użytecznych informacji jest tutaj mało :cry: ..... jedyne w czym mi to forum pomogło to jak zdjąć maskownicę głośnika ..... nawet żarówki się wymienia innaczej niż tu piszą ( kombinowałem sam) ...... nawet jak głośniki chciałem zmienić to konkretnych opini nie było ..... ( dla tego zmieniłem ..... niepotrzebnie ) .... tutaj jest bardzo dużo gawędziaży ........ a brakuje rzeczowych ludzi ..... ot i tyle ..... pozdro :-)

ps. pisałem o tym co przerobiłem ... o wymianie pompy wspomagania .... i że przestała piszczeć po tym .... o naprawie pękniętej szyby w aso ..... o malowaniu tylko małych paseczków na mastyce dachu .... o głośnikach wymienionych że nie warto, ..... o pakiecie suv do kupna na allegro ........... innych rzeczy nie przerabiałem ..... reszta to było odnoszenie się do gdybania gawędziaży ..... bo uważam że to ludzi wprowadza w błąd .... delikatnie rzecz ujmując ;-)
Ostatnio zmieniony przez kakus 2012-11-12, 11:46, w całości zmieniany 3 razy  
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2012-11-12, 11:21   

Laisar, zawartości u Kakusa nie widzę wcale :?: Ale nie w tym rzecz, papier przyjmie wszystko, więc dane papierowe to tylko teoria, czasem nijak się mająca do praktyki. A to towarzystwo wzajemnej adoracji, jak był łaskaw je nazwać Kakus, używa różnych samochodów, a rady użyszkodników często o wiele bardziej przydatne niż uczone traktaty. Oczywiście kazdy ma swoje poglądy i nie musi się zgadzać z innymi, ale to jest właśnie istota forum, jak myślę. pozdr
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 66 razy
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-11-12, 19:14   

kakus napisał/a:

mało jest w moich postach merytoryki ... fachowości .... bo fachowcem nie jestem .... nie krytykuję czegoś na czym sie nie znam .... i również nie chwalę ..... brakuje mi na tym forum naprawdę rzeczowych i ...... przerobionych przez kogoś ręcznie tematów ..... większość ( nie mówię że 100% ) .... to są jakieś tam gdybania ..... naprawdę użytecznych informacji jest tutaj mało :cry: ..... jedyne w czym mi to forum pomogło to jak zdjąć maskownicę głośnika ..... nawet żarówki się wymienia innaczej niż tu piszą ( kombinowałem sam) ...... nawet jak głośniki chciałem zmienić to konkretnych opini nie było ..... ( dla tego zmieniłem ..... niepotrzebnie ) .... tutaj jest bardzo dużo gawędziaży ........ a brakuje rzeczowych ludzi ..... ot i tyle ..... pozdro :-)

ps. pisałem o tym co przerobiłem ... o wymianie pompy wspomagania .... i że przestała piszczeć po tym .... o naprawie pękniętej szyby w aso ..... o malowaniu tylko małych paseczków na mastyce dachu .... o głośnikach wymienionych że nie warto, ..... o pakiecie suv do kupna na allegro ........... innych rzeczy nie przerabiałem ..... reszta to było odnoszenie się do gdybania gawędziaży ..... bo uważam że to ludzi wprowadza w błąd .... delikatnie rzecz ujmując ;-)

kakus
Ja to zawsze powtarzam: Jak nie pasuje, to nie korzystaj z forum. Przenieś się na forum onetu - tam pewnie więcej informacji uzyskasz :)
A może jakąś inną stronę znajdziesz, gdzie znajduje się więcej rzeczowych i fachowych informacji o Dacii - to poinformuj nas o tym, chętnie ją również poczytamy.
Co do gawędziarzy i braku rzeczowych ludzi proponuje abyś udał się do ASO, tam rzeczowo ci wyjaśnią ile co kosztuje i fachowo co trzeba wymienić.
_________________

Ostatnio zmieniony przez jackthenight 2012-11-12, 19:27, w całości zmieniany 4 razy  
 
kakus 


Marka: dacia
Model: Stepway II
Silnik: Tce 90
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 432
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2012-11-12, 21:19   

tak też zrobię ( zlikwiduję konto)....... nie no .... od czasu do czasu popatrzę .... przy jedzeniu ..... aby nabrać dobrego humoru .... jak to zachwycacie się najtańszym samochodem na rynku ..... bo was poprostu na lepszy nowy nie stać (mnie też ... tylko ja się z tym nie kryję i wiem że jeżdżę budżetem) .... proszę o nie komentowanie tej wypowiedzi .... szerokości życzę ;-) ......
 
kakus 


Marka: dacia
Model: Stepway II
Silnik: Tce 90
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 432
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2012-11-12, 21:29   

prośba do moderatorów o likwidację mojego konta .... lub określenie jak to zrobić .... bo mi się nie udało ...... dziękuję
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2012-11-12, 21:45   

Kolego, to Ci się nie uda. Za swoje grzechy jesteś tu już przywiązany do końca życia :mrgreen: Poza tym, po cóż te dramatyczne gesty, korzystaj z wiedzy innych za darmo, bez grzechu i do syta. pozdr
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-12, 23:04   

jackthenight napisał/a:
Jak nie pasuje, to nie korzystaj z forum

No nie - oczywiście, że można krytykować. Co prawda, lepiej byłoby to umieć jakoś merytorycznie uzasadnić oraz samemu najpierw stosować się do swoich rad, ale obowiązku nie ma - tyle że wtedy trudno liczyć na coś więcej niż podpisanie protokołu rozbieżności...


kakus napisał/a:
prośba do moderatorów o likwidację mojego konta

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=6349

(...W związku z czym nasuwa się pytanie: czy faktycznie problem jest z forum, czy może jednak z Twoim przeszukiwaniem jego zawartości - bo o ile faktycznie czasem jest sporo bałaganu, to w tym przypadku nie powinno być większego kłopotu z odnalezieniem właściwej informacji...).
Ostatnio zmieniony przez laisar 2012-11-12, 23:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-12, 23:07   

kakus napisał/a:
tak też zrobię ( zlikwiduję konto)....... nie no .... od czasu do czasu popatrzę .... przy jedzeniu ..... aby nabrać dobrego humoru .... jak to zachwycacie się najtańszym samochodem na rynku ..... bo was poprostu na lepszy nowy nie stać (mnie też ... tylko ja się z tym nie kryję i wiem że jeżdżę budżetem) .... proszę o nie komentowanie tej wypowiedzi .... szerokości życzę ;-) ......


Zachwycaniem bym tego nie nazwal, no moze jak ktos kupi nowy ;-) Wiekszosc z nas zna wady i zalety marki dacia, wymienia doswiadczenia. To, ze poruszane tematy nie sa dla Ciebie interesujace nie upowazania Cie do zagladania ludziom w portfele i oceny czy gawedza czy po prostu dyskutuja. W opisie widnieje, ze masz sandero, czy jakis problem z Twoim samochodem ktory opisałes na forum został wyszydzony i wysmiany ? Wydaje mi sie, ze nie. Moze faktycznie jak Masz trollowac po prostu zapomij adres daciaklub.pl
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-12, 23:17   

kakus napisał/a:
zachwycacie się najtańszym samochodem na rynku

Niektórzy się wcale nie zachwycają, a inni faktycznie tak - i co z tego? Nie mogą? Uważasz, że akurat Ty wiesz lepiej, czym się ktoś ma zachwycać a czym nie?


kakus napisał/a:
was poprostu na lepszy nowy nie stać

A jak kogoś jednak stać i jeździ z wyboru to co wtedy - zboczeniec?


Cytat:
(mnie też ... tylko ja się z tym nie kryję i wiem że jeżdżę budżetem)

Czyli problemem tak naprawdę nie jest zawartość merytoryczna forum tylko Twoja zawiść? Przykre, ale trudno, bywa i tak.
 
kakus 


Marka: dacia
Model: Stepway II
Silnik: Tce 90
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 432
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2012-11-12, 23:25   

ponawiam probę a zablokowanie mojego konta ..... mam słabą silną wolę :-> i nie chcę się już narażać innym ....... please
Ostatnio zmieniony przez kakus 2012-11-12, 23:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-13, 01:17   

Skoro tak Ci u Nas zle, to po prostu zaprzestan pisac/czytac ;-) Czy Twoje "martwe" konto Cie tak drażni, ze masz je na portalu gawędziarzy daciowych ?
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2012-11-13, 20:23   

"ŻENUŁA" :!: :!:
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne