Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2010-11-20, 18:06
Konkurenci Dacii?
Autor Wiadomość
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 912
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-02-05, 18:46   

paskuda ?
pewnie dlatego, że to zdjęcie to lustrzane odbicie
prawidłowo powinno być tak jak poniżej
od razu lepiej, prawda ? :mrgreen:
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-05, 18:49   

bebe napisał/a:
Zaraz przyjdzie laisar i powie, że [c4] śliczny. :>

Prorok jakiś, cy cuś?!

No, ale nie całkiem - nie tyle śliczny, co fajny (fajnością multipli). Do tego pomyślany, a nie wymyślny - wreszcie dzienne w najwłaściwszym miejscu!

maciek napisał/a:
bo mu okna idą w miarę nisko

Żebyś wiedział - visiovany są super (:


Temu może tylko żuchwa trochę za bardzo vengą zalatuje...? Ale jak jest naprawdę to się okaże dopiero na żywo, na razie po fotkach faktycznie jestem na tak [:
Ostatnio zmieniony przez laisar 2013-02-05, 18:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
esdziewiaty 



Marka: Mercedes-Benz
Model: GLK
Silnik: 220 CDI 4Matic
Rocznik: 2009
Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 619
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-02-05, 18:55   

Ten C4 jest fantastyczny. Na ciekawszych zdjęciach z pewnością wyjdzie jeszcze lepiej. Dla mnie rewelacja, coś ciekawego wreszcie. :mrgreen:
_________________
Duster u szczęśliwego nowego nabywcy :)
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-05, 19:28   

kapelusznik napisał/a:
od razu lepiej, prawda ? :mrgreen:

Nie. Nadal brzydki, jak noc listopadowa. :]
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-02-05, 19:29   

"skacowany wieloryb"

ciekawe jak go skrytykują w TG :mrgreen:
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 912
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-02-05, 19:39   

fajny jest, tylko nie powinien mieć tych reflektorów umieszczonych niżej ;-)

wiem wiem, na samych dziennych się nie da jeździć, ale pomarzyć można
(moja wizja poniżej)
 
okey32 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.5 DCI 90kM
Rocznik: 2012
Wersja: Stepway
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 210
Skąd: Lublin okolice
Wysłany: 2013-02-05, 20:35   

Teraz samochody robia z blachy grubości papieru i musza chcąc nie chcąc pchać wiecej blachy żeby na nierownej powierzchni nadwozie nie kopiowało terenu :mrgreen:
Nie dawno wsiadłem do nowej Reni clio i przesiadając sie ze Stepwaya czułem sie jak w czolgu :mrgreen: . mimo ze z zewnątrz bardzo mi sie podoba to już z samej jazdy chyba frajdy bymza bardzo nie miał, no chyba ze to kwestia przyzwyczajenia :mrgreen:
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-06, 00:08   

_Big_Mac_ napisał/a:
w zamian za to wszystko musisz tylko podnieść nieco linię szyb

Ja czniam "to wszystko", oddajcie mi okna!

_Big_Mac_ napisał/a:
idzie przywyknąć

Jak komu d:

_Big_Mac_ napisał/a:
jeśli chcemy auto bezpieczniejsze na uderzenia z boku, to im więcej blachy w drzwiach i mniej szkła, tym generalnie lepiej

Nie lepiej, tylko prościej - klatkę bezpieczeństwa da się zrobić nawet w akwarium.
 
_Big_Mac_ 



Marka: Ford
Model: Focus III
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2013
Dołączył: 16 Paź 2010
Posty: 150
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-02-06, 11:38   

Można też jeździć w kasku i ochraniaczach :D Kij tam, ja nie akwarysta i nie baba, co nie zaparkuje jak nie siedzi w przeźroczystym maluchu ;D

C4 to jeszcze większa kulka niż wcześniej, przeszli samych siebie ;)
 
ian 



Marka: Dacia
Model: Logan Ambiance
Silnik: 1390 cm, 75 KM
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 548
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-02-06, 14:32   

Cały styczeń przyglądałem się Citroenowi Elysee. Takie skrzyżowanie Dacii Logan z Fiatem Albeą za wyższą cenę ;-) . Zaglądam do bagażnika, a tam rozwiązania żywcem przeniesione z Logana (miękka podłoga bagażnika, wykładzina, zawiasy). Spoglądam do środka: prowadnice foteli nieosłonięte, fotel kierowcy też dziwnie znajomy :-D . Bardzo tania tkanina, wyraźny brak tylnego zagłówka, ale elegancko składające się oparcie. Boczki drzwi przednich i tylnych to tani plastik rodem z Albei, podobnie poziom wykończenia. Jedynie kokpit, konsola centralna, duże, wyraźne obrotomierz i prędkościomierz typowo citroenowski, dobrej jakości wyraźnie kontrastującej z ogólnym wyglądem. Duże, eleganckie lusterka zewnętrzne. Kierownica dobrze leży w rękach z łatwą regulacją wysokości. Normalne koło zapasowe w wyposażeniu standardowym.

Oficjalne ceny to jak zwykle u Citroena fikcja. Teraz obowiązuje jeszcze promocyjny, ale być już wkrótce stały rabat 2000zł. Jak stwierdził sprzedawca w sumie na wersję z mocniejszym silnikiem benzynowym, czy diesla upust może wynieść do 3000zł. Na pewno większe rabaty będą na wersje z klimatyzacją i radioodtwarzaczem. Czyli wersja podstawowa to cena około 38.000 zł, najtańsza wersja z mocniejszym silnikiem benzynowym 115 KM 49.400zł-może 48.400zł. Wszystko zależy od wyników sprzedaży, a zainteresowanie jak na razie jest duże.
_________________
Skoda 105 S (1982-1989), Polonez 1500 SLE (1989-2000), 3×Fiat 126p (19??-2002), czasami pożyczane Daewoo Tico, Skoda Felicia
Ostatnio zmieniony przez ian 2013-02-06, 14:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-06, 18:45   

_Big_Mac_ napisał/a:
baba, co nie zaparkuje jak nie siedzi w przeźroczystym maluchu

Nie chodzi o parkowanie - niektórzy po prostu lubią sobie patrzeć na ten nasz padół, a nie tylko wyglądać przez szczeliny udające okna albo ślipić w kolejne monitorki...
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-06, 22:00   

Tu akurat sie zgadzam z Laisarem, coraz więcej dzisiejszych samochodów ma szyby jak wizjery w bunkrze ;-) Nawet jak z zewnątrz wydaje się mocno oszklony to okazuje się, że szyba tylna posiada szeroka czarną obwódkę. Czyli bez czujnika/kamery cofania dramat !
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-06, 22:06   

Kratylos napisał/a:
bebe napisał/a:
Trochę żal wozić dziecko (małe) czymś takim. Nie dość, że siedzi się na ziemi, to jeszcze z tyłu okna jak w łodzi podwodnej. Świata sobie nie obejrzy...



komfort bedze wiekszy - wyciszenie kabiny :)
to maly na pewno doceni
do tego mniejsze szyby mniejszy problem latem z jaskrawym sloncem - i roznymi zasłonkami ktore trzeba nakladac na szyby aby dziecku nie przeszkadzalo
a mama malucha bedze spokojniejsza jak maly bedze siedział w 5 gwiazdkowym aucie


Na pewno wyciszenie kabiny to plusik, jednak wole roletki niz ciemnosc w aucie i gorsza widocznosc. Chyba, ze ma to sluzyc wzmocnieniu konstrukcji pojazdu - mniej szkla bezpieczniej. Tylko warto zachowac rozsadek w proporcjach blacha/szklo, by cokolwiek zobaczyc z pancernego 5-cio gwiazdkowego pojazdu.
 
wat 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dCi 110
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1146
Skąd: Zabrze/Hindenburg
Wysłany: 2013-02-06, 22:13   

mekintosz napisał/a:
Tu akurat sie zgadzam z Laisarem, coraz więcej dzisiejszych samochodów ma szyby jak wizjery w bunkrze ;-) Nawet jak z zewnątrz wydaje się mocno oszklony to okazuje się, że szyba tylna posiada szeroka czarną obwódkę. Czyli bez czujnika/kamery cofania dramat !


oj tam zaraz dramat to po co są lusterka jak komuś zamałe to może z cięzaróówki sobie zapodać i powinno byc oki
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-06, 22:23   

W Sandero sa całkiem duże, szkoda, ze od strony pasazera nie jest asferyczne ;-(
 
wat 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dCi 110
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1146
Skąd: Zabrze/Hindenburg
Wysłany: 2013-02-06, 22:25   

oj tam marudo zawsze mozesz se wkłada wymienic majatku to nie kosztuje
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-02-07, 16:18   

laisar,
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
twinker 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.6 MPI
Dołączył: 12 Lut 2013
Posty: 3
Skąd: google
Wysłany: 2013-02-13, 22:07   

Cześć wszystkim
Jak wiadomo główny rywal Dacii nie śpi,mowa o marce Skoda

Na początku roku, Skoda zapowiedziała uruchomienie nie mniej niż sześć samochodów w 2013
począwszy od Rapid sedan


Octavia sedan


i Octavia Combi


To pozostawia jeszcze trzy samochody zagadką....

Oto pierwsza z nich odsłonięta





7 osobowy SUV/crossover,nie to nie będzie kolejna wersja Yeti ale budowany na jej podstawie i nastawiony na rynek chiński i rosyjski

Jaką byście dali dla niego nazwę ?

A przed chwilą znalazłem ciekawy filmik jak został pewien pan chciał skorzystać z jazdy testowej,co się stało dalej ?

Ostatnio zmieniony przez twinker 2013-02-13, 22:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dyziek 



Marka: Cytryna i Helmut
Model: inny
Silnik: benzyna i ropniak
Rocznik: inny
Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 437
Skąd: Wawa
Wysłany: 2013-02-14, 12:01   

http://www.daciaklub.pl/f...p=155455#155455
Xrzysioo napisał/a:
e tam i tak wiem, że następnym moim autem nie będzie już Dacia... z uwagi na wyposażenie jak i zużycie paliwa ale nie tylko. Porównując nową Dacię Sandero z np. nową Kią Rio za tą samą cenę Dacia wypada słabo, Renault w obronie swoich Clio poszedł po bandzie.

Xrzysioo, 5D Rio z klima i metalikiem kosztuje 46.5 tys pln. Odliczajac nawet premie 3,5 klocka, to nadal jest duzo wiecej, jak za Sandero. W tej cenie kupisz nowego C-Elysee.
Teraz konkurencja w tej cenie jest Grande Punto z wyprzedazy 2012, ktore kupisz za ok 35 tys. (5D, klima) oraz C3 z wyprzedazy (od niecalych 32 tys., nie wiem, co jest w zestawie)
Ostatnio zmieniony przez laisar 2013-02-14, 14:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-14, 15:08   

Obejrzałem sobie dziś c-elysse - i ogólnie jest nieźle, ale nie beznadziejnie <;

Spory kawałek auta, wykończenie na poziomie nowego logana i sandero - czyli w porządku.

(Nieaktualne: "Z minusów - klapa bagażnika otwierana _wyłącznie_ z pilota :shock: Nie ma klamki, dźwigni czy cięgna ze środka. Nie i już. To ja już bym jednak wolał tego guziola z daćki...").

Miejsca z przodu sporo, ale tył... tył!!! Tragedia ): Teraz wiem, dlaczego Citroen nie dał zagłówków - bo i tak opieram się głową o podsufitkę, nawet nieco przygarbiony, więc żaden zagłówek w niczym by mi nie pomógł d: Pała na szynach i z wykrzyknikiem w tej kategorii - co jest tym bardziej smutne, że całościowo auto naprawdę sympatyczne.

* * *

Przy okazji - obejrzałem DS-y. Smętna załamka... Materiały w zasadzie OK, ale design strasznie pokraczny - jest w tym wszystkim niby jakiś pomysł, ale wykonanie wyszło marne: kształty a la HotWheels, montaż krzywy i niesolidny (w DS5 odpadała wyściółka podłokietnika - wyrobiły się plastikowe kołki, trzymające ją do klapki). No i też ciasno, ciasno... Może ktoś lubi wnętrze w typie kokonu, otulającego człowieka z każdej strony, ale to jednak nie dla mnie.

Zwykłe cytryny - c1, c3, c3 picasso, c4 picasso, c5 i nowe berlingo - wypadają jednak zdecydowanie lepiej, po prostu dobrze.

(Chociaż z tyłu c5 za wiele miejsca to niestety nie ma - też się opierałem o podsufitkę - a 3 rząd w c4p to oczywiście tylko proteza siedmioosobówki. Ale jakoś to niezbyt przeszkadza po traumie z DS-ami ))):
Ostatnio zmieniony przez laisar 2013-02-14, 15:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dyziek 



Marka: Cytryna i Helmut
Model: inny
Silnik: benzyna i ropniak
Rocznik: inny
Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 437
Skąd: Wawa
Wysłany: 2013-02-14, 15:27   

laisar, Jest guzik z lewej strony kierownicy do otwierania kufra. Zle patrzyles.
O tyle juz pisalem - mam 185 i jest nie ok. To dla mniejszych pasazerow.
Wykonczenie oceniam wyzej, jak w Dacii

Co do reszty: kwestia gustu. Mi np. DS5 podchodzi i nie podzielam Twoich uwag. Ale ja jestem Cytryniasty :)
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-14, 15:32   

Dyziek napisał/a:
Jest guzik z lewej strony kierownicy do otwierania kufra. Zle patrzyles

Musi dobrze schowany (; - ale OK, poprawię, dziękuję za naprostowanie.

(Ale że ja nie znalazłem, to pół biedy, gorzej że o pilocie powiedział sprzedawca... d: ).

Dyziek napisał/a:
Wykonczenie oceniam wyzej, jak w Dacii

Starej tak, ale nowej??? Dokładnie ta sama jakość.

(Estetyka to oczywiście kwestia gustu).


Dyziek napisał/a:
Mi np. DS5 podchodzi i nie podzielam Twoich uwag. Ale ja jestem Cytryniasty :)

Ja nie cytryniasty, ale zawsze bardzo tę markę lubiłem - np XM-a sobie kiedyś kupię (:

Dlatego tym bardziej czuję się zawiedziony wykonaniem dobrego pomysłu pt "citroen de lux". Tymczasem żaden luks, skoro np ładna i ciekawa z daleka konsola na suficie z bliska wygląda, jakby miała zaraz odpaść i była zrobiona z chińskiego plastiku ("trzeszczenie na wysoki połysk")...
 
wiciu_r 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6Mpi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 201
Skąd: Szamotuły
Wysłany: 2013-02-14, 17:10   

Ja też jestem cytryniasty, ale po doświadczeniach z Xm MkII (częściowy multiplex) i C5 MkII subiektywnie stwierdzam, że cytryny skończyły się po wprowadzeniu szyny CAN i silników z turbiną o zmiennej geometrii. Lodgy jest moim pierwszym niecytrynowym autem od 25lat więc wydaje mi się, że wiem co mówię. C-Elysse nie znam, ale jeśli ma multiplex to konstruktora zastrzelić a fabrykę zbombardować.
_________________
Im lepsza terenówka, tym dalej trzeba iść po traktor...
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3598
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-14, 17:27   

Jedną właśnie zamknęli ....
_________________

 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-14, 17:49   

@wiciu_r: Ja i tak chcę pierwszego XM-a, bo potem popsuli deskę...

(To jednak pieśń przyszłości, bo pierwszy będzie espace - najlepiej 1 quadra, ale może być też 2 lub 3).

Co do c-elysse i CAN-a to nie wiem, aż tak się nie interesowałem - ale problemem zazwyczaj jest wykonanie, bo sam pomysł ma sens, tylko jest właśnie wrażliwy na głupie oszczędności w rodzaju np śniedziejących styków itp
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne