Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Lodgy Stepway
Autor Wiadomość
GerardC 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6v105KM 2x4 LPG LandiRenzo
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 24 Sty 2013
Posty: 108
Skąd: ZachodnioPomorskie
Wysłany: 2013-02-10, 18:25   Lodgy Stepway

Juz mi się podoba,tylko czy będzie miała wyższe podwozie jak w stepwayach?Jeżeli tak to zamianiam za Dustera.

http://www.auto7.it/dacia...rsione-stepway/
 
ryjas 


Marka: Peugeot
Model: Grand Scenic, Pug 306
Silnik: 1,9 dCi 130 KM FAP, 1,4 75KM
Rocznik: 2006,1999
Dołączył: 27 Sty 2013
Posty: 311
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-02-10, 18:27   

Fajne;) Doker Stepway trochę bardziej w moim typie ale Stepwaye generalnie mi się podobają.
 
Axia 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate2
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Sie 2012
Posty: 175
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-11, 14:39   

Mogliby zrobić jeszcze napęd na 4 koła. Podoba mi się taka wersja. Zwłaszcza wyższe zawieszenie.
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-02-11, 14:49   

jak by to wprowadzili to kto by kupił Nowego Scenica XMOD :?: :mrgreen:
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
ian 



Marka: Dacia
Model: Logan Ambiance
Silnik: 1390 cm, 75 KM
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 548
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-02-11, 15:03   

Dacia, nie idź tą droga (szczególnie napęd 4×4) :-D . Renault miało już w swojej ofercie uterenowionego Scenica, który odniósł baaaaardzo umiarkowany sukces na rynku. Można porównać obie propozycje (Scenic: koło zapasowe mocowane do pokrywy bagażnika, podnoszona do góry tylna szyba, relingi dachowe, szerokie listwy boczne i osłony nadkoli)...

renault_scenic_rx4_483.jpg
Plik ściągnięto 252 raz(y) 74,9 KB

_________________
Skoda 105 S (1982-1989), Polonez 1500 SLE (1989-2000), 3×Fiat 126p (19??-2002), czasami pożyczane Daewoo Tico, Skoda Felicia
Ostatnio zmieniony przez ian 2013-02-11, 15:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-11, 15:15   

ian napisał/a:
Renault miało już w swojej ofercie uterenowionego Scenica, który odniósł baaaaardzo umiarkowany sukces na rynku

Z tego, że wyprzedził epokę kompaktowych SUVów nie wynika, że był marny i że teraz podobny model nie sprzedawałby się świetnie...
 
Axia 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate2
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Sie 2012
Posty: 175
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-11, 18:19   

Jak dla mnie Scenic mógł być. W oczy nie razi, nie wiem co prawda jak z zawieszeniem i czy miał większy prześwit.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-11, 18:34   

Axia napisał/a:
jak z zawieszeniem

Wzmocnione.

Axia napisał/a:
czy miał większy prześwit

21 cm.


OIDP - większe bolączki go nie trapiły, tylko raczej jakieś drobiazgi. Po prostu nie był zbyt piękny, a wtedy - jeszcze zbyt dziwny.
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-11, 18:42   

laisar napisał/a:
Z tego, że wyprzedził epokę kompaktowych SUVów nie wynika, że był marny i że teraz podobny model nie sprzedawałby się świetnie...

Marność wynikała bardziej z tego, że napęd 4x4 okazał się kiepski jak niewiemco (już nie pamiętam, co to było, coś mi się bździ że Steyr/Puch), patent z kołem na klapie był dramatycznie zły, a obłożenie plastikiem parówkowatego nadwozia z lat '90 spowodowało, że RX4 na nowo zdefiniował słowo "brzydki". :>
 
Mikele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 535
Skąd: Gibraltar
Wysłany: 2013-02-11, 20:15   

Czuję to samo co wtedy, kiedy zobaczyłem MCV Steppe, czyli po prostu się zakochałem, od pierwszego wejrzenia :-) Lubię takie wersje Daciek, wszystkie "steppe" wyglądają bardzo, ale bardzo rasowo
 
mud maX 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 237
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-02-11, 20:21   

Projektanci z Renault częściej niż inni mają tendencję do zbytniego wizjonerstwa, którego nie są w stanie ogarnąć nawet najzdolniejsi marketingowcy. Mówi się czasem, że potencjał takich modeli jak Twingo czy Avantime nie przełożył się na wynik ekonomiczny, bo były motoryzacyjnym falstartem.
Co do Lodgy Stepway - moim zdaniem lepiej nie. Dodawanie pakietu SUV do wszystkiego, co jeździ to zły kierunek. To tak jakby założyć garnitur i buty do wspinaczki.
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-11, 20:24   

Padały łożyska wału napędowego ;-( Mimo to fajny pojazd.
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-11, 20:57   

mud maX napisał/a:
Mówi się czasem, że potencjał takich modeli jak Twingo czy Avantime nie przełożył się na wynik ekonomiczny, bo były motoryzacyjnym falstartem.

Śmiem zauważyć, że w segmencie jednobryłowych trzydrzwiowych małych samochodów jak i, hehehehehehe, vanów coupe obecnie dostępnych jest zero, słownie 0 modeli jakiejkolwiek marki. :D W związku z czym to nie był falstart, bo nikt inny nie wystartował. :> To był po prostu strzał w stopę. :] O ile w przypadku Twingo można się jeszcze spierać, o tyle Avantime był zwyczajnie głupi. :> To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam. :P
 
marszelest 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 16V / LR-IV
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 553
Skąd: ŻORY
Wysłany: 2013-02-11, 21:25   

bebe,
Cytat:
.... tyle Avantime był zwyczajnie głupi......

raczej zbyt awangardowy , i zbyt drogi,
mimo to była fajna bryka :mrgreen:
_________________
(•_•)
( •_•)>⌐■-■
(⌐■_■)
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-02-11, 21:26   

bebe napisał/a:
o tyle Avantime był zwyczajnie głupi. :>


była zajebisty :-D
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
yadoctor 


Marka: Volvo
Model: S60
Silnik: D3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Brwinów
Wysłany: 2013-02-11, 22:59   

bebe napisał/a:
Śmiem zauważyć, że w segmencie jednobryłowych trzydrzwiowych małych samochodów [...] obecnie dostępnych jest zero, słownie 0 modeli jakiejkolwiek marki.

A jak byś opisał Volkswagena up! lub Fiata 500? Trojaczki C1, 107 i Aygo oraz model iQ też się chyba wpisują w twój opis. I są, mniej lub bardziej, konkurentami Twingo.

Za to Lodgy Stepway mi się nie podoba. W ogóle (i to jest moja opinia) Lodgy wygląda jak szafa na kółkach, a podnoszenie jej i udawanie, że zrobi się z tego terenówka jeszcze pogarsza sprawę.
Pozdrawiam ;-)
Ostatnio zmieniony przez yadoctor 2013-02-11, 23:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-11, 23:09   

bebe napisał/a:
napęd 4x4 okazał się kiepski jak niewiemco

Jak na straszną handlową wtopę i liczbę wyprodukowanych egzemplarzy - jeździ tego (u nas! w kraju "samochody-na-f-to-Zuuuuoooo"!) całkiem sporo. Ergo: nie może być tak tragicznie...

...Co szybki gugiel w innych krajach wydaje się potwierdzać - najpoważniejsze były chyba te łożyska wału, o których napisał mekintosza, których zaniedbanie naprawy mogło uszkodzić także skrzynię (renówkową, tylko zmodyfikowaną przez, owszem, Steyr-Daimler-Puch).


bebe napisał/a:
patent z kołem na klapie był dramatycznie zły

Ale to chyba Twoje "IMHO", bo większych skarg w internetach jakoś nie widzę?


bebe napisał/a:
X4 na nowo zdefiniował słowo "brzydki"

Mnie tam się podobają takie wydumki (:
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-11, 23:23   

mud maX napisał/a:
Projektanci z Renault częściej niż inni mają tendencję do zbytniego wizjonerstwa

Niestety, już nie ): - a jeśli do tego nie wrócą, to marnie skończą, bo oprócz elektrowózków nie oferują ostatnio niczego nowego. Na samych odgrzewanych kotletach - clio4, megane3, scenic3, escape4, nie-twingo2 - długo nie pożyją. Jak zresztą niestety widać po wynikach sprzedaży...

bebe napisał/a:
strzał w stopę. :] O ile w przypadku Twingo można się jeszcze spierać

2,5 mln. szt. Piękny strzał, zaiste...

(Naśladowcy już podani, więc odpuszczam).

bebe napisał/a:
Avantime był zwyczajnie głupi

Dla Ciebie - to już Ty wiesz najlepiej, jaki był, ale sam w sobie pomysł miał ziarno racjonalności. I można się spierać, jakie byłyby efekty, gdyby został dopracowany i wypuszczony pól roku czy nawet rok później - oraz nie został dobity równie ciekawym i równie niedopracowanym VelSatisem...

Gdybologia.

Za to teraz mamy od Reno zajefajnie niegłupiego latitude'a - prawda? <:
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-11, 23:28   

yadoctor napisał/a:
udawanie, że zrobi się z tego terenówka

MSZ zupełnie nie o to chodzi, bowiem spora grupa użytkowników dacii ceni je sobie m.in. właśnie za nieco większy niż standardowy obecnie prześwit. Z tego punktu widzenia "nisko" zawieszona lodgy jest dla nas "upośledzona".

Plastiki to już tylko dodatek - najlepiej opcjonalny, ale jeśli nie byłoby wyjścia, to też do przełknięcia. A sądząc po sandero stepway - można nawet oczekiwać, że będą faktycznie użyteczne jako ochrona niektórych miejsc.
 
mud maX 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 237
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-02-11, 23:43   

Wszystko prawda. Tylko czy Admin zapomniał co sam napisał w DOBRE RADY pkt. 4? ;-)
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-12, 00:18   

mud maX napisał/a:
czy Admin zapomniał co sam napisał w DOBRE RADY pkt. 4?

Nie, po prostu w ramach przygotowania do podziału niniejszego tematu na 3 różne, stosuje się od razu raczej do pkt. 2 [:
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-12, 08:11   

yadoctor napisał/a:
bebe napisał/a:
Śmiem zauważyć, że w segmencie jednobryłowych trzydrzwiowych małych samochodów [...] obecnie dostępnych jest zero, słownie 0 modeli jakiejkolwiek marki.

A jak byś opisał Volkswagena up! lub Fiata 500? Trojaczki C1, 107 i Aygo oraz model iQ też się chyba wpisują w twój opis. I są, mniej lub bardziej, konkurentami Twingo.

Nie są jednobryłowe (z wyjątkiem iQ, który z kolei jest dwuosobowy). Jedyną cechą, która wyróżniała Twingo z miliarda zwykłych, małych samochodów w tamtych czasach, było jednobryłowe nadwozie. Które było fajnym pomysłem, ale w teorii, bo w praktyce czemuś się nie przyjęło.

laisar napisał/a:
bebe napisał/a:
strzał w stopę. :] O ile w przypadku Twingo można się jeszcze spierać

2,5 mln. szt. Piękny strzał, zaiste...

(Naśladowcy już podani, więc odpuszczam).

Ale o to właśnie chodzi - sprzedawał się dobrze, nic mu w sumie nie brakowało, a naśladowców się nie doczekał.

laisar napisał/a:
bebe napisał/a:
Avantime był zwyczajnie głupi

Dla Ciebie - to już Ty wiesz najlepiej, jaki był, ale sam w sobie pomysł miał ziarno racjonalności.

Jeszcze raz - powiedz mi w twarz, że van coupe miał w sobie ziarno racjonalności. :D

laisar napisał/a:
I można się spierać, jakie byłyby efekty, gdyby został dopracowany i wypuszczony pól roku czy nawet rok później - oraz nie został dobity równie ciekawym i równie niedopracowanym VelSatisem...

No można, ale nadal byłby vanem coupe, co jak dla mnie zamyka temat. :)
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-12, 08:11   

laisar napisał/a:
...Co szybki gugiel w innych krajach wydaje się potwierdzać - najpoważniejsze były chyba te łożyska wału, o których napisał mekintosza, których zaniedbanie naprawy mogło uszkodzić także skrzynię (renówkową, tylko zmodyfikowaną przez, owszem, Steyr-Daimler-Puch).

Wał to jedno, ale generalnie RX4 okazał się zbyt "kompromisowy" ;) - był kiepski zarówno w terenie (bo to minivan), jak i na szosie (bo minivan na wysokim zawieszeniu).

laisar napisał/a:
bebe napisał/a:
patent z kołem na klapie był dramatycznie zły

Ale to chyba Twoje "IMHO", bo większych skarg w internetach jakoś nie widzę?

Wszystko to moje IMHO. :] Patent z kołem na klapie był zły, bo łączył w sobie wady klapy otwieranej na bok i do góry przy jednoczesnym wyeliminowaniu ich zalet. W szczególności - górnej połówki nie dało się otworzyć bez otwarcia dolnej... :D
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-12, 08:47   

bebe napisał/a:
czemuś się nie przyjęło

Przyjęło - ale bardziej na zasadzie wpływu na design, dzięki czemu dwubryłowce są czasami prawie-prawie-jednobryłowe.

(Że nie jest to wiekowieczna genialnie idealna idea to chyba i tak nikt nikogo nie próbował przekonać).


bebe napisał/a:
powiedz mi w twarz, że van coupe miał w sobie ziarno racjonalności

Patrzę Ci prosto w oczy: miał (: Ty się po prostu niepotrzebnie zafiksowałeś na słówku "kupe!", a tymczasem owo ziarno leży obok - że wieeeelkie i luksusowe, ale że w zasadzie dla 2 osób, więc wystarczy 2 drzwi, za to wyrąbistych, żeby emerytom się dobrze wsiadało. Bo to przecież auto dla ludzi, którzy etap jeżdżenia espacem z dziećmi mają za sobą, ale polubili ten typ auta - więc zamiast wozić się 7-osobową landarą albo jakimś młodogniewnym płaszczakiem-sporciakiem, do którego ciężko zgiąć grzbiet, to dostają cut-mjut-stylowe vanopodobne cuś.

...Tyle że oprócz wspomnianych już technikaliów po 2000 przeszliśmy także uteskowienie / biedronkizację motoryzacji, Reno odpuściło sobie segment "premium" oraz okazało się, że nawet na mitycznym Zachodzie nie ma aż tylu znowu bogatych emerytów chętnych na vannowate luksusy.

(Mercedesowa R-klasa, podobna przecież w założeniu, jeszcze dycha, ale radzi sobie jedynie trochę lepiej od avantajma).
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-12, 09:06   

bebe napisał/a:
RX4 okazał się zbyt "kompromisowy"

O MCV-ce też tak niektórzy mówią <:

("Na 7 osób za małe (bo gdzie bagaże), na autostrady za słabe-głośne-wolne-i-żarłoczne, w terenie gorsze od nivy, poza tym brzydkie i śmierdzące, a po pierwszej zimie zaraz zgnije").

bebe napisał/a:
Wszystko to moje IMHO

Pytałem, bo zawsze mogło chodzić o jakieś powszechne odpadanie zawiasów czy coś.

bebe napisał/a:
górnej połówki nie dało się otworzyć bez otwarcia dolnej

Nieprawdą jest, jakoby.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne