Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Używana Sandero
Autor Wiadomość
Grzesp331 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4
Dołączył: 20 Lut 2013
Posty: 12
Skąd: boat city
Wysłany: 2013-02-20, 20:40   Używana Sandero

Znalazłem takie oto ogłoszenie

Sprzedawca zaznaczył, iz była uszkodzona. uderzona w tylne drzwi i błotnik

Link do OTOmoto

Instalacja LPG jest nieoryginalna, zamontowana w kole, wlew przy wlewie paliwa

Po VIN znalazłem to:


Cena wydaje mi się jednak zawyżona.
Nie zlokalizowałem tez wersji autka, ma sporo funkcji ale chyba jako opcje
 
WhiteDragon 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dci 85 kM
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 310
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2013-02-20, 21:06   

Przynajmniej nie ściemnia, że była niebita. Ciekawe zjawisko wśród sprzedawców. Trzeba ją sprawdzić, lakier też.
_________________
WhiteDragon
 
Grzesp331 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4
Dołączył: 20 Lut 2013
Posty: 12
Skąd: boat city
Wysłany: 2013-02-20, 22:00   

Ostatni przegląd miała w serwisie przy 35 0000 we wrześniu 2012
Wymiana filtrów, oleju i świec.
Wygląda na to, że przebieg jest autentyczny.
 
Grzesp331 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4
Dołączył: 20 Lut 2013
Posty: 12
Skąd: boat city
Wysłany: 2013-02-23, 21:55   

Dzisiaj wybrałem sie do Grudziądza obejżeć Sandero z 2010 roku, 1.4 LPG.
Według zapewnień sprzedawcy w idealnym stanie, miała przetarte dwa elementy -polakierowane.
Omówiliśmy się w salonie Dacii na oględziny i się zaczęło. :evil: Juz podczas dojazdu szalał przełącznik gazu. Najpierw piszczał, ze gaz się skończyl po czym wskoczył na pełen zbiornik.
Zapaliła się tez kontrolka poduszek.

Serwis okazał sie nadzwyczaj pomocny. Mechanik zaczął od mierzenia lakieru. Tu wersja sprzedawcy padła. Okazało się że jedyną częścią z lakierem poniżej 1200 był dach. :-/
Na podnośniku zauważyliśmy ingerencję w lewa kolumnę zawieszenia. ktoś nie zamontował osłony hamulcowej. Tak więc okazało się, że był uderzony dużo poważniej.
Z lewej klamki drzwi ścierał się lakier.
Fotel kierowcy można było użyć jako bujaka przed kominkiem co sprzedawca skwitował: ten model tak ma, proszę poczytać na forum :evil:

Tak czy siak nie kupiłem, zrobiłem tylko 450 kilometrową wycieczkę.

Dodam, że autko było z polskiego salonu i wołami napisano, iż ma gwarancję.

Szukam dalej ...
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2013-02-23, 22:41   

przygotuj się na więcej takich niespodzianek. Nieufność w zapewnienia sprzedawców ;-) nader wskazana
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2013-02-23, 23:07   

Za takie coś to sprzedawca powinien zwracać koszty dojazdu.
 
mekintosz 



Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4264
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-24, 09:54   

Albo dostać w pysk za stracony czas :-)
 
WhiteDragon 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dci 85 kM
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 310
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2013-02-24, 10:06   

No i morał z tego taki, że bez sprawdzenia to się auta nie kupuje. Co do tego czy sprzedawca powinien zwrócić koszty wyjazdu i jeszcze dostać w pysk to nie wiem, bo się będzie tłumaczył, że on tylko wziął auto od właściciela i nic nie wiedział, a przecież nie robił przeszkód przy sprawdzeniu...
Tak czy inaczej kicha - zawsze nowy lepszy, a jak nie ma kasy to może lepiej kupić bitego i samemu do stanu używalności doprowadzić.
_________________
WhiteDragon
 
Grzesp331 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4
Dołączył: 20 Lut 2013
Posty: 12
Skąd: boat city
Wysłany: 2013-02-24, 17:09   

Nadal się rozglądam. Kolega ma warsztat więc gdybym znalazł lekko uszkodzonego to go kupię.
Mało jest sensownych ofert.
Handlowiec z Dacii Grudziądz przestrzegał aby uważać na auta sprawdzane z Francjii i Belgii.
 
Gimbo 


Marka: Mitsubishi
Model: Carisma
Silnik: 1.9 DID
Rocznik: 2002
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2013
Posty: 133
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2013-02-24, 20:36   

Cytat:
Handlowiec z Dacii Grudziądz przestrzegał aby uważać na auta sprawdzane z Francjii i Belgii.

Bardzo dobrze powiedział.
Na zachodzie kupuje się auta po to, aby nimi jeździć. Tylko naiwni myślą, że bogaci Francuzi czy Belgowie zmieniają samochody co dwa lata, bo takie mają zachcianki...
Oni też potrafią liczyć. Sprzedają tylko to, co im nie opłaca się naprawiać. Głównie złom. Dobre auta są znacznie droższe niż w Polsce.
 
kilazz 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.2TCE 125PS
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige
Dołączył: 22 Gru 2012
Posty: 518
Skąd: Gorny Slask
Wysłany: 2013-02-25, 10:02   

Ja bym sie tak negatywnie nie nastawial na import (ale wlasny). Francja co prawda to slaby kierunek ale z wlasnego doswiadczenia wiem, ze w Niemczech da sie kupic prawie nowe auto lekko uszkodzone (jezdzace) za pol ceny, i to od dealera (oczywiscie raczej sie nie da tyle oszczedzic na tanim samochodzie).. Na pewno jest to lepszy pomysl niz kupowanie "okazji" u polskiego handlarza. Jak ktos sprowadzil auto, poniosl koszty lawety, importu, cos na tym zarabia bo na tym to polega i jeszcze ma cene ponizej rynkowej to na pewno nie sprzedaje auta po lekkich przygodach.. Moj sasiad jest blacharzem tak wiec widze, jakie cuda tam trafiaja.. a biorac pod uwage jak wyglada mentalnosc wiekszosci handlarzy to z gory mozna nastawiac sie na zaslepki zamiast poduszek i drutowanie zamiast oryginalnych czesci bo celem jest maksymalizacja zysku i minimalizacja kosztow naprawy.

Osobiscie NIGDY nie kupilbym auta od polskiego handlarza (ani zreszta od zadnego zwyklego sprzedawcy) ktore nie ma historii udokumentowanej zdjeciami przed sprowadzeniem. Albo nowe z salonu, albo z udokumentowana przeszloscia, albo import wlasny obitka z zagranicy.
_________________
Moje Dustery (sprzedane..)
Mini Clubman F54 2.0d
Ostatnio zmieniony przez kilazz 2013-02-25, 10:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3593
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-25, 11:10   

20 tysięcy za zuom - bezcenne.
Czy nie lepiej jednak dołożyć te naście tysięcy i mieć nówkę z pięcioletnią gwarancją ?
Ja co prawda kupiłem 2,5 letniego Logana od pierwszego właściciela i zakup był dobrą inwestycją (obecnie Logan jeździ "w rodzinie"). Tyle że auto stało kilometr od mojego miejsca zamieszkania, więc mogłem sobie je na spokojnie kilka razy obejrzeć i przetestować z zaufanym mechanikiem. Gdybym miał jechać gdzieś dalej tobym sobie odpuścił.
_________________

 
Grzesp331 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4
Dołączył: 20 Lut 2013
Posty: 12
Skąd: boat city
Wysłany: 2013-02-25, 13:07   

Niestety nie posiadam takiej sumy a nie chcę brać kredytu. Pozostaje mi szukanie używanej i kontrola w ASO
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2013-02-25, 14:29   

kilka dłuższych (trzeba się liczyć,że nieudanych) podróży, kilka opłaconych przeglądów w ASO - koszta rosną - mimo wszystko warto pomyśleć o kredycie. W nagrodę gwarancja i święty spokój
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-02-25, 14:49   

Jeśli używka, to nastawić się na wydatek około 5-5,5 tysiąca euro i kupić za granicą we własnym zakresie. Bilet autokarowy ze 150-200zł, paliwo powrotne max 100 euro, tablice wyjazdowe z ubezpieczeniem 50-80 euro, niech będzie 15-20 euro nocleg. Całość wyjdzie taniej niż te sprowadzone przez polskich handlarzy ale można wyszukać auto pewne, od dealera, nie kombinowane. Kwestia jedynie znajomości języka lub zabrania osoby która go zna.
 
marszelest 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 16V / LR-IV
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 553
Skąd: ŻORY
Wysłany: 2013-02-25, 22:46   

coś za mało tych kosztów i za krotki czas załatwiania
w rzeczywistości nie jest tak różowo.
_________________
(•_•)
( •_•)>⌐■-■
(⌐■_■)
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-02-25, 22:53   

marszelest, owszem kosztów za mało bo pozostaje jeszcze rejestracja, ale to zależy od tego co kupujemy, przy motorze poniżej 2 litrów tragedii nie ma. W zeszłym roku pomagałem tak kilku znajomym kupić auta (z resztą cała pomoc polegała głównie na tłumaczeniach bo formalności są proste jak budowa cepa). Teraz dla dalszej rodziny szukam mondeo mk IV benzynowego, kwestia 2-3 tygodni i auto pewnie będzie.

Nie, nie robię tego zarobkowo ani nie sprowadzam dla nikogo spoza kręgu dobrych przyjaciół lub rodziny.
 
mekintosz 



Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4264
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-26, 00:20   

Dar1962 napisał/a:
kilka dłuższych (trzeba się liczyć,że nieudanych) podróży, kilka opłaconych przeglądów w ASO - koszta rosną - mimo wszystko warto pomyśleć o kredycie. W nagrodę gwarancja i święty spokój


Owszem to strata gotówki na takie nietrafione okazje. jednak gwarancja nie jest synonimem świętego spokoju;-) ot dodatkowa "polisa ubezpieczeniowa" od producenta ;-) Ja upolowałem roczny krajowy pojazd z 5cio letnia gwarancja. Mimo, ze go wciąż spłacam uważam, ze udokumentowana historia z ASO + wszystkie przeglądy => większa szansa na ew. rozsądną odsprzedaż w przyszłości.
 
Auto Krytyk 


Marka: .
Model: .
Silnik: .
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 819
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-02-26, 11:21   

Na używanym nawet rocznym nigdy nie możesz być tak samo pewny jak na nówce . nigdy nie wiesz jak auto było docierane od pierwszych kilometrów mógł być but w podłogę i usterki wyjdą w późniejszym terminie. Sam kupiłem teraz używkę 9 letniego yarisa z przebiegiem niecałe 100 tys.km ale u mnie auto na razie będzie robić rocznie 3-5 tys. km czyli więcej będzie stało w garażu niż jeździło. Ale nie ukrywam że nówkę jeszcze kupię w salonie może za 2-3 lata, marzy mi się citigo/up automat tempomat podgrzewane fotele full wypas z jasnym wnętrzem. Małe auta są fajne, jeżdżąc yarisem wciskam się w każdą lukę. Szkoda że nie automat. 8-)
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-02-26, 13:13   

vulcanor napisał/a:
Na używanym nawet rocznym nigdy nie możesz być tak samo pewny jak na nówce

Oczywista oczywistość jak klasyk mawiał, na wartości wraz z wiekiem zyskują chyba tylko skrzypce i wino, ale w PL jest jak jest - nie każdy i nie zawsze może sobie pozwolić na komfort zakupu nówki. Osobiście jestem zdania że jeśli kupować używkę to lepiej od razu odpuścić sobie diesle, w pobliżu miejsca pracy mam kilka salonów samochodowych i jak widzę co ludzie wyprawiają demówkami na zimnym silniku to aż żal auta...
 
mekintosz 



Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4264
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-28, 01:16   

Na dzien dzisiejszy moje sandero spisuje sie silnikowo wzorowo. Oprócz wymiany filtra paliwa zeszłej zimy jest ok.
 
JFP 
Zielony listek


Marka: Toyota
Model: Carina E
Silnik: 1.6 LPG
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 2
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-02-28, 09:47   

Grzesp331 napisał/a:
Dzisiaj wybrałem sie do Grudziądza obejżeć Sandero z 2010 roku, 1.4 LPG.

Witam Forum :-)
To mój pierwszy post tutaj.
Czy masz na myśli tą ofertę - Dacia Sandero 1.4 fabryczny GAZ ?
Jeśli tak, to zaoszczędziłem sobie drogi ;-)

Wolałbym jednak coś deczko większego. Lokalnie mam ofertę na 7 os. Logana Laurete 1.6V 110 KM z końca 2007 za minimalnie wyższą cenę, ale za to od oficjalnego dealera Dacii, któremu chyba nie uchodzi robić takie przekręty :?:
Trochę zbaczam z głównego wątku, jeśli to komuś przeszkadza, to przepraszam, ale ciekaw jestem Waszej opinii, bo w temacie Dacii to ja dopiero raczkuję.
 
chriskb 



Marka: Dacia
Model: Duster 4X4
Silnik: 1.5 dCi 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 1679
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2013-02-28, 09:56   

Kol. JFP, jak auto jest od Zdunka, ja przed kupnem sprawdził bym je u Adamowskich w Stargardzie.
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3593
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-28, 10:11   

JFP napisał/a:

Czy masz na myśli tą ofertę - Dacia Sandero 1.4 fabryczny GAZ ?
Jeśli tak, to zaoszczędziłem sobie drogi ;-)

Nie , ten na zdjęciach jest na francuskich tablicach - wersja Ambience bida bez klimy i elektrycznych szyb.
W związku z tym :
- na 99% był walony (strasznie wypolerowany zapewne aby ukryć różnice odcieni, nie podoba mi się inny odcień zaślepki poduszki w kierownicy)
- instalacja gazowa wymaga wymiany lub legalizacji butli przed zarejestrowaniem w Polsce
- typowy hamdlarski numer żeby wypatroszyć nawet radio warte może 100 złotych - odrzuca mnie od takich gównozjadów

Trzymać się od tego z daleka
_________________

Ostatnio zmieniony przez DrOzda 2013-02-28, 10:14, w całości zmieniany 2 razy  
 
JFP 
Zielony listek


Marka: Toyota
Model: Carina E
Silnik: 1.6 LPG
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 2
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-02-28, 10:19   

chriskb napisał/a:
Kol. JFP, jak auto jest od Zdunka, ja przed kupnem sprawdził bym je u Adamowskich w Stargardzie.

A jak Ty to sobie wyobrażasz? Że Zdunek mi wypożyczy auto na wyjazd do Starogardu :shock:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne