Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2008-12-21, 01:07
Dziwne "dzwieki" w Thalii
Autor Wiadomość
Reigner 


Marka: Renault
Model: Thalia
Silnik: 1.4 16V 100 kM
Rocznik: 2008 (III)
Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 45
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-08-05, 07:46   Dziwne "dzwieki" w Thalii

Witam. Sprawa, jak w temacie - dotyczy Thalii. Po około 7-8 tysiącach przebiegu pojawiły się dziwne ogłosy w aucie. Konkretnie nieco z prawej strony, gdzieś spod masski, ale raczej blisko szyby. Problem dotyczy zakresu obrotów około 3.100-3.300, słychać go na II i III biegu. Na I nie ma. Na IV może też, ale z racji prędkości przy tych obrotach i szumu opon - jest to niezauważalne. Podczas zwiększania obrotów, w tym właśnie zakresie, występuje jakiś dziwny stukot... nazwałbym to czymś na pograniczu trzasków i odgłosu zderzających się drewnianych kulek, jakkolwiek to śmiesznie brzmi nie potrafię tego lepiej określić :->

Oczywiście trwa to przez chwilę, około 2 sekund i nie występuje na biegu jałowym. Mam wrażenie, że pojawia się dopiero na rozgrzanym silniku.

Jakiś pomysł? Martwić się? Mam wrażenie, że zakres obrotów z tym dźwiękiem nieco się zwiększył, początkowo to była naprawdę chwila - powiedzmy z zakresu 3.100-3.150.
Oczywiście zapewne pojadę z tym do ASO, ale wiecie jak takie sytuacje wyglądają w praktyce, wiec wolę się do tej wizyty przygotować.
Pamiętam, że kiedyś widzialem na forum posta z podobnym (identycznym?!) problemem, (nie wiem czy w Dacii czy Thalii), ale nie mogę go odnaleźć.

pozdrawiam wszystkich!
 
KaS602 



Marka: KIA
Model: Rio
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2012
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 1371
Skąd: Warmia
Wysłany: 2008-08-05, 10:10   

Na odleglosc ciezko powiedziec co to moze byc...
Na poczatek wyeliminuj obce zrodla tych odglosow w schowku, bagazniku, kieszeniach etc.
Byly przypadki, ze cos "na pewno" dzwoni pod maska, a okazalo sie, ze to gasnica w bagazniku...
 
Karpiu66 


Marka: Renault
Model: Megane Grandtour
Silnik: 1.9 DCI
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 62
Skąd: Piastów
Wysłany: 2008-08-05, 11:40   Re: Dziwne "dzwieki" w Thalii

Reigner napisał/a:
Witam. Sprawa, jak w temacie - dotyczy Thalii. Po około 7-8 tysiącach przebiegu pojawiły się dziwne ogłosy w aucie. Konkretnie nieco z prawej strony, gdzieś spod masski, ale raczej blisko szyby. Problem dotyczy zakresu obrotów około 3.100-3.300, słychać go na II i III biegu. Na I nie ma. Na IV może też, ale z racji prędkości przy tych obrotach i szumu opon - jest to niezauważalne. Podczas zwiększania obrotów, w tym właśnie zakresie, występuje jakiś dziwny stukot... nazwałbym to czymś na pograniczu trzasków i odgłosu zderzających się drewnianych kulek, jakkolwiek to śmiesznie brzmi nie potrafię tego lepiej określić :->

Oczywiście trwa to przez chwilę, około 2 sekund i nie występuje na biegu jałowym. Mam wrażenie, że pojawia się dopiero na rozgrzanym silniku.

Jakiś pomysł? Martwić się? Mam wrażenie, że zakres obrotów z tym dźwiękiem nieco się zwiększył, początkowo to była naprawdę chwila - powiedzmy z zakresu 3.100-3.150.
Oczywiście zapewne pojadę z tym do ASO, ale wiecie jak takie sytuacje wyglądają w praktyce, wiec wolę się do tej wizyty przygotować.
Pamiętam, że kiedyś widzialem na forum posta z podobnym (identycznym?!) problemem, (nie wiem czy w Dacii czy Thalii), ale nie mogę go odnaleźć.

pozdrawiam wszystkich!

U mnie w Dacii było podobnie i była to poduszka skrzyni biegów :roll:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne