Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2017-11-09, 19:22
Kamera domowa z rejestratorem
Autor Wiadomość
drza 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V 105KM
Rocznik: 2012
Wersja: Ambiance 5 os.
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 100
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2013-02-26, 08:47   Kamera domowa z rejestratorem

Postanowiłem założyć nowy temat bo zmagam się z niełatwym problemem. Trzy tygodnie temu odebrałem nowego Dusterka z salonu. Już w pierwszym tygodniu na parkingu osiedlowym ktoś mi lekko przerysował bok auta(kawałek drzwi). Widać, że jest to uderzenie drzwiami. Jakoś to przeżyłem, chociaż nerwy już się pojawiły. Wczoraj patrzę, a z drugiej strony rysa długości 30 cm na drugim boku (drzwi pasażera). Podejrzewam, że facet który trzyma samochód obok zahaczył mnie czymś podczas odśnieżania swojego złomka. Jestem wściekły, zdesperowany i trochę bezsilny.
Wpadłem na pomysł, żeby zakupić kamerkę i nagrywać z okna co się dzieje przy moim samochodzie. Jak tylko zobaczę rysę to sprawdzam zapis i mam gotowy dowód. KAmery z rejestratorem to wydatek rzędu ok 500zł, ale znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/kamera-...3008745868.html

Jest to zwykła kamerka samochodowa z rejestratorem.
Teraz zastanawiam się czy jakbym dam kartę 32 gb, nagrywał w najniższej rozdzielczości i włączył detekcję ruchu to czy przez 12 godzin ta kamera będzie chodzić i nagrywać? Po pierwsze czy akumulator wytrzyma, a po drugie czy karta 32 gb nie będzie za mała na nagrywanie przez tak długi okres czasu?
 
Kratylos
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-26, 09:47   

 
Gimbo 


Marka: Mitsubishi
Model: Carisma
Silnik: 1.9 DID
Rocznik: 2002
Dołączył: 15 Sty 2013
Posty: 133
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2013-02-26, 10:57   

Naprawdę ludzie są aż tak wredni aby niszczyć nowe auta?

Szczerze mówiąc, nie spotkałem się z tym nigdy... ale nigdy nie miałem nowego auta :lol:
 
drza 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V 105KM
Rocznik: 2012
Wersja: Ambiance 5 os.
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 100
Skąd: Kłodzko
  Wysłany: 2013-02-26, 12:38   

Gimbo napisał/a:
Naprawdę ludzie są aż tak wredni aby niszczyć nowe auta?

Szczerze mówiąc, nie spotkałem się z tym nigdy... ale nigdy nie miałem nowego auta :lol:


Dla mnie to jest przegięcie. Jakbym dopadł takiego leszcza to bym go zmasakrował :evil:
Rozumiem jedna rysa na rok, ale nie w dwa tygodnie. Jak tak dalej pójdzie to za rok będę miał samochód cały porysowany.
Teraz już wiecie dlaczego rozważam zamontowanie kamery. Z drugiej strony jak ma to być koszt większy niż 100zł to szkoda chyba mojego zachodu :-/
 
Dyziek 



Marka: Cytryna i Helmut
Model: inny
Silnik: benzyna i ropniak
Rocznik: inny
Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 437
Skąd: Wawa
Wysłany: 2013-02-27, 14:11   

ludzka zawisc nie zna granic
niestety
 
Obwarzanek 
Zielony listek


Marka: Dacie
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2012
Dołączył: 27 Lut 2013
Posty: 5
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2013-02-27, 15:26   

U mnie sąsiada tak bolało, że w nocy jajka na samochodach rozbijał. Jak się szybko tego nie usunęło to potem zostawała tylko polerka
 
Transfogarski 



Marka: Była Dacia
Model: Był Duster 4x4
Silnik: 1.6
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate2
Dołączył: 10 Lut 2013
Posty: 88
Skąd: W-wa
Wysłany: 2013-02-27, 17:11   

Cytat:
Dla mnie to jest przegięcie. Jakbym dopadł takiego leszcza to bym go zmasakrował


Zdecydowanie odradzam, ponieważ przewidywana sekwencja zdarzeń wyglądałaby tak: on idzie na policję, Ty za kratki, Ty oglądasz swoje auto tylko na zdjęciach a on dalej je rysuje.

Lepsza opcja z kamerą: Ty idziesz na policję, on dostaje wyrok/firma ubezpieczeniowa ściąga z niego odszkodowanie. On dalekim łukiem omija Ciebie i Twoją furę ;-)
 
Cendra 



Marka: Skoda / FSO
Model: Citigo / 125p, Syrena 104
Silnik: 1.0 / 1.5 , 0,8
Rocznik: 12 / 83, 71
Dołączył: 23 Wrz 2010
Posty: 390
Skąd: Ciechanów/Warszawa
Wysłany: 2013-02-27, 17:32   

Dyziek napisał/a:
ludzka zawisc nie zna granic
niestety

"Podłośc ludźka nie zna granic."

Sam na Citigo zauważyłem drobne przerysowanie po tygodniu... Chociaż jest to delikatny czarny ślad (lakier nie pękł, blacha nie wgięta) na wiosnę spoleruje.
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-02-27, 21:30   

Stojąc pod chmurką, nie unikniesz takich atrakcji. Mam już sporo takich obcierek i rysek. Niewielkich, ale jednak. Teraz już nie zwracam na to uwagi. pozdr
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-27, 21:40   

U mnie nawet sie an tylnej szybie ryski pojawiły ;-( + kilka wgniotek kołomarketowych. Tylko te sa owocem ludzkiej bezmyślności w wysiadaniu/wsiadaniu do pojazdów, zaś inne wspomniane tu rysy to akt czystego wandalizmu.
 
WhiteDragon 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dci 85 kM
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 310
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2013-02-27, 22:12   

Pomysł z kamerą jest dobry - 32 GB na pewno wystarczy na 12 godzin w nie przesadzonej rozdzielczości. Ja używam pendriva 32 GB jako nagrywarki do PVR w tunerze DVBT, mam nagranych kilka filmów i jeszcze sporo miejsca.
_________________
WhiteDragon
 
zyga03 


Marka: Dacia 2x
Model: DUSTER 1.3 Tce 4x4 150 kM
Silnik: Stepway 1,5 DCi
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 277
Skąd: Warszawa,Łomianki
Wysłany: 2013-02-28, 08:48   Re: Zabezpieczenie przed rysami

drza napisał/a:
Postanowiłem założyć nowy temat bo zmagam się z niełatwym problemem. Trzy tygodnie temu odebrałem nowego Dusterka z salonu. Już w pierwszym tygodniu na parkingu osiedlowym ktoś mi lekko przerysował bok auta(kawałek drzwi). Widać, że jest to uderzenie drzwiami. Jakoś to przeżyłem, chociaż nerwy już się pojawiły. Wczoraj patrzę, a z drugiej strony rysa długości 30 cm na drugim boku (drzwi pasażera). Podejrzewam, że facet który trzyma samochód obok zahaczył mnie czymś podczas odśnieżania swojego złomka. Jestem wściekły, zdesperowany i trochę bezsilny.
Wpadłem na pomysł, żeby zakupić kamerkę i nagrywać z okna co się dzieje przy moim samochodzie. Jak tylko zobaczę rysę to sprawdzam zapis i mam gotowy dowód. KAmery z rejestratorem to wydatek rzędu ok 500zł, ale znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/kamera-...3008745868.html

Jest to zwykła kamerka samochodowa z rejestratorem.
Teraz zastanawiam się czy jakbym dam kartę 32 gb, nagrywał w najniższej rozdzielczości i włączył detekcję ruchu to czy przez 12 godzin ta kamera będzie chodzić i nagrywać? Po pierwsze czy akumulator wytrzyma, a po drugie czy karta 32 gb nie będzie za mała na nagrywanie przez tak długi okres czasu?



pojemność kart nie ma dużego znaczenia bo zapis ustawiasz np w 3 minutowych odcinkach czasowych i po zapełnieniu całej karty najstarszy odcinek jest kasowany zobiąc miejsce dla nowego
większym problemem jest odległość z której będziesz nagrywał , nie może być za duża max 30 m dla przeciętnej kamery samochodowej
 
drza 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V 105KM
Rocznik: 2012
Wersja: Ambiance 5 os.
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 100
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2013-02-28, 17:35   Re: Zabezpieczenie przed rysami

zyga03 napisał/a:
drza napisał/a:
Postanowiłem założyć nowy temat bo zmagam się z niełatwym problemem. Trzy tygodnie temu odebrałem nowego Dusterka z salonu. Już w pierwszym tygodniu na parkingu osiedlowym ktoś mi lekko przerysował bok auta(kawałek drzwi). Widać, że jest to uderzenie drzwiami. Jakoś to przeżyłem, chociaż nerwy już się pojawiły. Wczoraj patrzę, a z drugiej strony rysa długości 30 cm na drugim boku (drzwi pasażera). Podejrzewam, że facet który trzyma samochód obok zahaczył mnie czymś podczas odśnieżania swojego złomka. Jestem wściekły, zdesperowany i trochę bezsilny.
Wpadłem na pomysł, żeby zakupić kamerkę i nagrywać z okna co się dzieje przy moim samochodzie. Jak tylko zobaczę rysę to sprawdzam zapis i mam gotowy dowód. KAmery z rejestratorem to wydatek rzędu ok 500zł, ale znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/kamera-...3008745868.html

Jest to zwykła kamerka samochodowa z rejestratorem.
Teraz zastanawiam się czy jakbym dam kartę 32 gb, nagrywał w najniższej rozdzielczości i włączył detekcję ruchu to czy przez 12 godzin ta kamera będzie chodzić i nagrywać? Po pierwsze czy akumulator wytrzyma, a po drugie czy karta 32 gb nie będzie za mała na nagrywanie przez tak długi okres czasu?



pojemność kart nie ma dużego znaczenia bo zapis ustawiasz np w 3 minutowych odcinkach czasowych i po zapełnieniu całej karty najstarszy odcinek jest kasowany zobiąc miejsce dla nowego
większym problemem jest odległość z której będziesz nagrywał , nie może być za duża max 30 m dla przeciętnej kamery samochodowej


Odległość będzie ok 20-30 m więc nie ma problemu. Taka kamera ma zasilanie z samochodowej zapalniczki albo z usb. Czyli nagrywajac z okna mieszkania musialbym miec podłączona kamerę do komputera? A może jest opcja żebym podłączył kamerę pod ladowarke do telefonu, ktora ma gniazdo usb?
 
zyga03 


Marka: Dacia 2x
Model: DUSTER 1.3 Tce 4x4 150 kM
Silnik: Stepway 1,5 DCi
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 277
Skąd: Warszawa,Łomianki
Wysłany: 2013-02-28, 20:45   Re: Zabezpieczenie przed rysami

drza napisał/a:
zyga03 napisał/a:
drza napisał/a:
Postanowiłem założyć nowy temat bo zmagam się z niełatwym problemem. Trzy tygodnie temu odebrałem nowego Dusterka z salonu. Już w pierwszym tygodniu na parkingu osiedlowym ktoś mi lekko przerysował bok auta(kawałek drzwi). Widać, że jest to uderzenie drzwiami. Jakoś to przeżyłem, chociaż nerwy już się pojawiły. Wczoraj patrzę, a z drugiej strony rysa długości 30 cm na drugim boku (drzwi pasażera). Podejrzewam, że facet który trzyma samochód obok zahaczył mnie czymś podczas odśnieżania swojego złomka. Jestem wściekły, zdesperowany i trochę bezsilny.
Wpadłem na pomysł, żeby zakupić kamerkę i nagrywać z okna co się dzieje przy moim samochodzie. Jak tylko zobaczę rysę to sprawdzam zapis i mam gotowy dowód. KAmery z rejestratorem to wydatek rzędu ok 500zł, ale znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/kamera-...3008745868.html

Jest to zwykła kamerka samochodowa z rejestratorem.
Teraz zastanawiam się czy jakbym dam kartę 32 gb, nagrywał w najniższej rozdzielczości i włączył detekcję ruchu to czy przez 12 godzin ta kamera będzie chodzić i nagrywać? Po pierwsze czy akumulator wytrzyma, a po drugie czy karta 32 gb nie będzie za mała na nagrywanie przez tak długi okres czasu?



pojemność kart nie ma dużego znaczenia bo zapis ustawiasz np w 3 minutowych odcinkach czasowych i po zapełnieniu całej karty najstarszy odcinek jest kasowany zobiąc miejsce dla nowego
większym problemem jest odległość z której będziesz nagrywał , nie może być za duża max 30 m dla przeciętnej kamery samochodowej


Odległość będzie ok 20-30 m więc nie ma problemu. Taka kamera ma zasilanie z samochodowej zapalniczki albo z usb. Czyli nagrywajac z okna mieszkania musialbym miec podłączona kamerę do komputera? A może jest opcja żebym podłączył kamerę pod ladowarke do telefonu, ktora ma gniazdo usb?


każda ładowarka z usb będzie odpowiednia ta twoja do telefonu także
 
Gasnik 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Wersja: Confort
Dołączył: 25 Maj 2012
Posty: 257
Skąd: PL
Wysłany: 2013-03-01, 11:47   

Mój rejestrator DVR który mam w firmie, na dysku 160GB urządzenie wyliczyło mi pozostały czas nagrywania rzędu 87 dni przy jednej kamerze.

A nie płaciłem za niego jakichś wielkich pieniędzy, bo coś ok. 250zł, a resztę miałem w domu, łącznie z kamerą.

Chyba najlepsze wyjście to zwykła kamera internetowa, oświetlacz i komputer. Do tego rejestratora co pokazałeś kupiłbym jeszcze oświetlacz, bo w nocy nie będzie widać, a te zamontowane diody guzik dają, a już na pewno nie pomogą na 30m.
_________________

 
drza 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V 105KM
Rocznik: 2012
Wersja: Ambiance 5 os.
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 100
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2013-03-01, 22:05   

Gasnik napisał/a:
Mój rejestrator DVR który mam w firmie, na dysku 160GB urządzenie wyliczyło mi pozostały czas nagrywania rzędu 87 dni przy jednej kamerze.

A nie płaciłem za niego jakichś wielkich pieniędzy, bo coś ok. 250zł, a resztę miałem w domu, łącznie z kamerą.

Chyba najlepsze wyjście to zwykła kamera internetowa, oświetlacz i komputer. Do tego rejestratora co pokazałeś kupiłbym jeszcze oświetlacz, bo w nocy nie będzie widać, a te zamontowane diody guzik dają, a już na pewno nie pomogą na 30m.


Z oświetleniem nie bedzie problemu bo samochod stoi pod latarnia i wszystko jest w nocy widac.
Jak myślicie kupic ta kamerke co podalem w pierwszym poscie? Koszt takiej kamerki z rejestratorem to 100zl+ osobno karta 32gb ok 60zl. Sprawdzi sie w moim przypadku, dla moich potrzeb?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne