Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2010-08-16, 23:45
Duster - wady i zalety... czyli ten typ tak ma
Autor Wiadomość
billbill666 


Marka: Hyundai/Daihatsu
Model: ix35 4WD/Cuore VIII
Silnik: 2.0benz/1.0benz.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 172
Skąd: PL
Wysłany: 2013-03-20, 02:22   

Dar1962 a Twój bolid to przeprawówka?czy pseudo-suvar?
 
Ryszard 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 22luty2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 107
Skąd: Pleszew
Wysłany: 2013-03-20, 11:25   

Mario-torun napisał/a:
Gówno jakich mało, kupiłem i żałuje :(

a kolega to siedzi w salonie samochodowym konkurencji i z braku klientów coś musi pewnie wypisywać na tę złą Dacie. Idzie im, nawet w tym serialu Rodzinka jeżdżą Dusterem. Cholerka co ?
Szef kazał ?
A ja Mario.... ja jestem zadowolony z Dustera.
I nie ukradną i dowartościujesz się kiedy spocony osiłek swoim 19 letnim golfem 1.0 wyprzedza na styku twoją dacię, uff i mu się udało, czy ja mu darowałem życie bo nie wrzuciłem na trójkę ? .
R
 
48piotr 


Marka: Dacia
Model: DUSTER 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Duster
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 733
Skąd: Puławy
Wysłany: 2013-03-20, 12:01   

Mario-torun napisał/a:
Gówno jakich mało, kupiłem i żałuje :(

Fakt nie piszesz o kupnie samochodu.
Nie wiem po co Ci wyjątkowe gówno?
Bogatemu wolno więcej... :mrgreen:
_________________
48piotr
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-20, 21:15   

Ale wiecie, że karmicie trolla? ;)
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-20, 21:36   

Widac autor watku ma pewne problemy ze swoim pojazdem, co nie musi byc od razu podsumowane, ze Duster to kupa. Jesli nie sa "wyimaginowane" a realne ma prawo byc lekko wkurzony na nowy nabytek.

http://www.daciaklub.pl/f...hor=Mario-torun

Wiec czy to podpada pod trollowanie ?
Ostatnio zmieniony przez mekintosz 2013-03-20, 21:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-21, 00:25   

mekintosz napisał/a:
Wiec czy to podpada pod trollowanie ?

Tak. W najczystszej formie. :]

Trollowanie to, wbrew pozorom, nie jest wygłaszanie stwierdzeń, z którymi się nie zgadzasz. To wygłaszanie twierdzeń niepopartych żadnymi (bądź fałszywymi) argumentami, w możliwie ostrej formie, mającej na celu zantagonizować dyskutujących.

Trollem nie trzeba być zawsze, czasem trollem się bywa (sam bywam :).

Należy pamiętać, skąd w ogóle wzięło się samo określenie. Nie wzięło się ono od mitycznego stworzenia, mieszkającego pod mostem i pobierającego viatoll. :> Wzięło się od wędkarskiej techniki, polegającej na ciągnięciu przynęty wzdłuż nabrzeża, w nadziei, że ruch przynęty dodatkowo podziała na ryby. :] Dlatego właśnie najlepszą obroną jest ignorowanie technik trollingowych. :) Bo troll nie szuka potwierdzenia, wiedzy czy pomocy. Jego jedynym celem jest wywołanie reakcji. Brak reakcji to natychmiastowa śmierć trolla. :] W męczarniach. :>
 
tomala72 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCE
Rocznik: 2018
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 730
Skąd: lubuskie
  Wysłany: 2013-03-21, 07:34   

Ja też być troll czasami:)))
Na razie jednak do stwierdzenia, iż duster to "gówno" nie doszedłem:)))
 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2013-03-21, 08:46   

Człowiek wyraził swoją opinię negatywną w stosunku do Dacii i już jest trollem?. :shock: :shock: :shock:
Gdzie to forum zmierza? Do fanatyzmu Dacii? Bo jeżeli tak to ja z tego forum wypisuję się :evil:
_________________

 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-21, 09:06   

@Mariusz: Forum nigdzie nie zmierza, nie zmierzało i nie będzie zmierzać, bo nie jest samoistnym bytem.

Poszczególni użytkownicy mają prawo się wypowiadać, więc to czynią - na własne konto.

I tak jak kol. Mario-torun może powiedzieć "gówno", tak inni mogą powiedzieć "troll"...

(MSZ - sam nie jest trollem, ale wypowiedział się faktycznie mało merytorycznie).

@reszta: ...co nie znaczy, że korzystanie ze swoich praw jest zawsze słusznie - lepiej jednak skomentować wypowiedź (np "co to za trollerskie gadanie"), niż człowieka ("ty trollu / sprzedawczyku"). Zwłaszcza, kiedy jego wzburzenie (niechby nawet nadmierne) ma raczej jakieś realne podstawy...
 
wojtek_pl 


Marka: Peugeot
Model: 3008
Silnik: 2.0 HDI 165
Rocznik: 2010
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 1204
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-21, 10:34   

Mariusz napisał/a:
Człowiek wyraził swoją opinię negatywną w stosunku do Dacii i już jest trollem?. :shock: :shock: :shock:
Gdzie to forum zmierza? Do fanatyzmu Dacii? Bo jeżeli tak to ja z tego forum wypisuję się :evil:

Generalnie tak, jest trollem. Jakby poparł swoją wypowiedź konkretnymi argumentami to byłby w pełni usprawiedliwiony. A tak jest tylko trollem.
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-03-21, 10:51   

Coście się tak zapienili. Degustowaliście krem do golenia? :-P To ja też jestem trollem, bo nie mogę potwierdzić tezy o kremie :roll: Dajcie na luz, albo na wsteczny. pozdr
 
Piotr_K 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4 esp+asr
Silnik: 1,6 MPI 16V + LPG BRC
Rocznik: 2011
Wersja: Ambiance
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 999
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-21, 11:35   

;))) nic nie jest idealne - decyduje suma plusów i minusów. U mnie więcej plusów.
_________________
Dacia Duster 1,6+LPG BRC Ambiance 4x4, brąz cajou
 
GDkris44 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 LPG 2+4
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate2
Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 106
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2013-03-21, 14:25   

A ja jesstem bardzo ale to bardzo zadowolony, po przejechaniu 8 tys.km nic sie z autkiem nie dzieje i wszystko dziala wrecz idealnie.Moze mialem szczescie z zakupem i byle tak dalej...
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-21, 20:03   

Mariusz napisał/a:
Człowiek wyraził swoją opinię negatywną w stosunku do Dacii i już jest trollem?. :shock: :shock: :shock:

Tak. :)

Pokazuję i objaśniam. :>

"Dacia to gówno!" <- troll

"Dacia to gówno, bo moja wiecznie się psuje, w ASO nic nie umieją, a wczoraj odpadły jej koła!" <- nietroll :]

Mariusz napisał/a:
Gdzie to forum zmierza?

Nie ma tu nad czym deliberować. Już nasze pramatki wskazały nam drogę, po której pewnie i bezpiecznie kroczymy po dziś dzień. :]
 
natter 
Zielony listek


Marka: Suzuki
Model: SX 4 sedan
Silnik: 1.6 VVTI
Rocznik: 2008
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 3
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2013-03-21, 20:24   

bebe napisał/a:

Nie ma tu nad czym deliberować. Już nasze pramatki wskazały nam drogę, po której pewnie i bezpiecznie kroczymy po dziś dzień. :]


... i tym swiętym jabłkiem brat Kain skusił siostrę Abla......
_________________

 
keikan 



Marka: Dacia
Model: Duster II 4x4 / Sandero II
Silnik: 1,3 150KM / 1,2 16V
Rocznik: 2020 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 1196
Skąd: Krak-OFF
Wysłany: 2013-03-21, 20:52   

a ja na chwilę obecną "kocham" moją Drakulę.. Dopóki mnie nie zawiedzie - tak pozostanie..
I stwierdzam wszem i wobec, że Audi to "gówno"..miałem dwa i cieszę się, że już nie mam.
Jeśli komuś nie pasuje Duster, to niech zrobi to co ja z Audi...

p.s.

Jedyną rzeczą, na którą narzekałem, narzekam i będę narzekał to roleta bagażnika...
_________________
http://www.daciaklub.pl/f...=7001&start=100

http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=18768
 
kakus 


Marka: dacia
Model: Stepway II
Silnik: Tce 90
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 432
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2013-03-21, 21:28   

ludzie co to jest 8000 ??? jak bedzie 180 000 to możemy pogadać .... :lol: .....
 
ajax 



Marka: Daćka i "łopel"
Model: Duster 4X4
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 912
Skąd: z Powołania ;-P
Wysłany: 2013-03-21, 21:50   

Może 54000 km wystarczy?
Jeśli tak, to jestem zadowolony. Jedzie gdzie ja i MNŻ chcemy nie znając granic ni kordonów, poza 2 usterkami się nie psuła (pęknięte - nie wybite lecz właśnie pęknięte - łożysko - uważam, ze to wada w produkcji łożyska i profilaktyczna wymiana modułu ABS jako "potencjalnie niestabilnego - też nie produkcja Dacii czy Renault), pozwala mieszkać tygodniami, nie jest łakoma i jak dla nas wystarczająco wygodna. Czego chcieć więcej od samochodu?
P.S. Krawatów nie wiąże, kawy do łóżka nie podaje, ale wszystko co potrzebne do zrobienia kawy ma "on a deck"
Duster rulez :-D
 
mike 


Marka: Dacia
Model: Logan Laureate
Silnik: 1,5 dci
Rocznik: 2006
Dołączył: 20 Paź 2007
Posty: 81
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2013-03-21, 22:25   

jestem posiadaczem Logana 06 - ale zabieram głos tutaj bo przypomina mi ta dyskusja i wyroki kolegów sprzed 7 lat - nie przejeździsz 9 lat (taki dystans czasowy założyłem i głosiłem); teraz oczekuję, że dopiero po przyszłej zimie i kolejnym lecie wymienię opony bo będzie to dopiero połowa okresu eksploatacji Drakuli; dotychczas nie zapłaciłem 1 zł za naprawy; oby tak dalej :)
_________________
1,5 dci Laureate
 
tomala72 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCE
Rocznik: 2018
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 730
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2013-03-22, 14:44   

laisar powiedział:

I tak jak kol. Mario-torun może powiedzieć "gówno", tak inni mogą powiedzieć "troll"...

I tu bym się nie zgodził bo Kolega Mario-torun użył określenia "gówno" w stosunku do towaru, który firma renault-dacia sprzedaje klientom i musi się liczyć również z negatywnymi opiniami do których każdy ma prawo.
A już niestety określenie "troll" jest kierowane do konkretnej osoby, która może poczuć się obrażona.
Idąc takim tokiem myślenia niedługo zaczniemy uzurpować sobie prawo do nazywania się dupkami, kretynami itp.

Ja uważam, iż jeśli ktoś sobie coś kupi za swoje pieniądze to ma prawo do nazywania tego jak chce, pochlebnie czy nie a forum jest od wyrażania opinii a nie wzajemnej adoracji:)
Jeśli nie to proponuję zmianę nazwy na "Klub Miłośników Samochodów Marki Dacia"
Ostatnio zmieniony przez tomala72 2013-03-22, 14:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-03-22, 15:08   

No bo tak jest. Wiadomo, że Dacia jest najlepsza :mrgreen: pozdr
 
Piotr_K 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4 esp+asr
Silnik: 1,6 MPI 16V + LPG BRC
Rocznik: 2011
Wersja: Ambiance
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 999
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-22, 15:16   

tomala72 napisał/a:
laisar powiedział:

I tak jak kol. Mario-torun może powiedzieć "gówno", tak inni mogą powiedzieć "troll"...

I tu bym się nie zgodził bo Kolega Mario-torun użył określenia "gówno" w stosunku do towaru, który firma renault-dacia sprzedaje klientom i musi się liczyć również z negatywnymi opiniami do których każdy ma prawo.
A już niestety określenie "troll" jest kierowane do konkretnej osoby, która może poczuć się obrażona.
Idąc takim tokiem myślenia niedługo zaczniemy uzurpować sobie prawo do nazywania się dupkami, kretynami itp.

Ja uważam, iż jeśli ktoś sobie coś kupi za swoje pieniądze to ma prawo do nazywania tego jak chce, pochlebnie czy nie a forum jest od wyrażania opinii a nie wzajemnej adoracji:)
Jeśli nie to proponuję zmianę nazwy na "Klub Miłośników Samochodów Marki Dacia"


Ja myślę, że na forum publicznym jakim jest Daciaklub powinno się wyrażać swoje opinie z pełną wolnością ale i z pełną odpowiedzialnością.
Możesz się wysrać publicznie na głównym deptaku w swoim mieście - nikt Ci tego nie zabroni - ale musisz się liczyć z konsekwencjami po wyrażeniu tej "swojej wolności".
Do niczego dobrego to nie prowadzi, historia już nie raz piętnowała skutki źle pojętej wolności - vide warchoły i polska szlachta, etc.
Wolałbym po tych mocnych słowach usłyszeć uzasadnienie - inaczej pomyślę, że na forum wpisał się jakiś niedojrzały emocjonalnie wyrostek...
To tyle.
_________________
Dacia Duster 1,6+LPG BRC Ambiance 4x4, brąz cajou
 
tomala72 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCE
Rocznik: 2018
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 730
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2013-03-22, 15:43   

Oczywiście nazywanie nie może przekraczać przyjętych norm, a czy nazwanie czegoś gównem w kręgach kulturowych polskiej społeczności jest przekroczeniem normy... a czy krytyka ostrzejszych słów hipokryzją?
Ostatnio zmieniony przez tomala72 2013-03-22, 15:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-22, 16:50   

Konkretna osoba może się poczuć obrażona dowolną rzeczą, więc akurat z tego nic nie wynika.

"Troll" to nie jest inwektywa taka jak "dupek" czy "kretyn" - tylko bardziej określenie jak np "cham". Różnica jest taka, że te pierwsze zawsze są obraźliwe, a te drugie czasem są prawdziwe.

Zakup nie ma nic do rzeczy względem prawa do oceniania - wbrew pozorom (?) nie cały świat kręci się wokół kasy...

A wszystko sprowadza się do jednego: każdy ma prawo mówić co chce - nazywa się to wolność słowa. Natomiast czasami skorzystanie z niej wiąże się z konsekwencjami - od narażenia się na krytykę własnej osoby, poprzez skomentowanie tej wypowiedzi, aż po kroki prawne. I dotyczy to wszystkich stron zabierających głos...
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-22, 16:52   

Ja krytykuje otwarcie pewne rozwiazania , materiały, oszczednosci w daci. Czy zasluzyłem na miano forumowego trola ? Moje sandero nie jest zbyt awaryjne, choc juz swoje trzy lata, dlatego nie uzywam az takich mocnych słow. Wraz ze wzrostem wieku oraz przbiegu pojazdu uzytkownik czesto wiecej mu wybacza. Jednak jakbym miał powazniejsze problemy z niemalze nowym pojazdem, na ktore serwis nie byl w stanie poradzic nie zawahał bym sie nazwac, nawwet publicznie, swoj nabytek "kupą szmelcu, gównem, czy złomem". Mysle, ze wielu z Nas by takie slowa przeszly przez usta w ataku zlosci i wscieklosci na niemoc serwisu czy swoj pech. Poprzedni samochod nazywalem pieszczotliwie gratem ;-) - mimo, ze mnie na drodze ani razu nie zawiodl. Rozkraczał sie zazwyczaj w miescie, nieopodal domu ;-)
Ostatnio zmieniony przez mekintosz 2013-03-22, 16:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne