Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: laisar
2009-07-10, 19:02
Światła dzienne - umiejscowienie, modele, montaż
Autor Wiadomość
kilazz 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.2TCE 125PS
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige
Dołączył: 22 Gru 2012
Posty: 518
Skąd: Gorny Slask
Wysłany: 2013-04-12, 15:29   

Lukas87 napisał/a:
kilazz napisał/a:
Te wszystkie lampki diodowe to jest jedno wielkie dziadostwo, może je widać z 5-10-20 metrów ale przy wyprzedzaniu potrzeba metrów kilkaset i wtedy takich lampeczek nie widać zupełnie. Miałem już sporo sytuacji kiedy auto z naprzeciwka wyglądało jak bez świateł, dopiero przy mijaniu było widać te pseudo-oświetlenie. W dodatku te wszystkie dokładane lampki w grillach i kratkach zderzaków wyglądają tandetnie. Po co w ogóle to zakładacie? Coś lepiej widać niż na zwykłych czy tylko z oszczędności na żarówkach? :roll:


Tak się czepiasz świateł dziennych diodowych a jeszcze kilka lat wstecz w ogóle nie było obowiązku na jeżdżeniu na światłach od wiosny do jesieni i było dobrze trzeba być ślepym żeby nie zauważyć auta co innego jak niektórzy sobie pozwalają jeździć w czasie pół mroku na dziennych z przodu ok ale z tyłu nic się nie świeci.


Jest różnica gdy nikt nie jeżdzi na światłach i wiesz czego się spodziewać kontra gdy wszyscy POWINNI mieć światła.. Nie trzeba być ślepym, żeby nie zauważyć, wystarczy odpowiednia pora i odpowiednie słońce.. Poza tym jak wyprzedzam to jest to zazwyczaj szybki manewr, wychylam się i mam sekundę żeby sprawdzić czy coś jedzie a skoro jeździ się na światłach to do pierwszej decyzji powinno wystarczyć ocenienie czy z drugiej strony coś świeci a tak często dopiero po całkowitym wychyleniu widać, że gdzieś tam w oddali jedzie jakiś amator tesco-tuningu..

DrOzda napisał/a:

Nie generalizuj. Owszem chińszczyzna z allegro po 30 złotych świeci tandetnie. Ale przyzwoite lampy Hella czy Phillipsa świecą dobrze i (pod warunkiem że są prawidłowo zamontowane ) śmiem twierdzić że są lepiej widoczne w świetle dziennym niż lampy świateł mijania (które mają odcięty snop światła dość blisko samochodu). Dodatkowym plusem jest brak podświetlenia zegarów i włączników w ciągu dnia i w związku z tym mocniejsze podświetlenie komputera pokładowego i radia.


Być może światła Hella świecą dobrze i nie zwracam na takie uwagi w czasie jazdy, jednak jakoś nie kojarzę, żebym spotkał na drodze dobrze świecące dokładane światła dlr led. Biorąc pod uwagę przedział cenowy aut w których to zazwyczaj jest zamontowane to powątpiewam, że jest tam coś wiecej niż swiatła za 100zł a za tyle raczej hella niczego nie sprzedaje, zresztą wystarczy poczytać ten temat wstecz żeby obejrzeć co tu większość osób założyła.. :roll:
_________________
Moje Dustery (sprzedane..)
Mini Clubman F54 2.0d
Ostatnio zmieniony przez kilazz 2013-04-12, 15:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
pluto 



Marka: DUSTER I 1,5 dCi 90KM
Model: TESLA model 3 LR
Silnik: 440 KM
Rocznik: 2021, 2022
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Gru 2011
Posty: 549
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-04-12, 15:54   

A może coś takiego 2 w 1

http://allegro.pl/drl-swi...3169341215.html
_________________
Tesla 3 LR 82 kWh 4x4 440 KM 2022r. - 14,0 kWh/100 km
Renault ZOE II 52 kWh 2020r. - 13,0 kWh/100 km
 
Lukas87 



Marka: Dacia
Model: Sandero I oraz MCV II
Silnik: 1.5 dci oraz 1.2 16V LPG
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 1103
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2013-04-12, 16:05   

kilazz napisał/a:
Jest różnica gdy nikt nie jeżdzi na światłach i wiesz czego się spodziewać kontra gdy wszyscy POWINNI mieć światła.. Nie trzeba być ślepym, żeby nie zauważyć, wystarczy odpowiednia pora i odpowiednie słońce.. Poza tym jak wyprzedzam to jest to zazwyczaj szybki manewr, wychylam się i mam sekundę żeby sprawdzić czy coś jedzie a skoro jeździ się na światłach to do pierwszej decyzji powinno wystarczyć ocenienie czy z drugiej strony coś świeci a tak często dopiero po całkowitym wychyleniu widać, że gdzieś tam w oddali jedzie jakiś amator tesco-tuningu..


http://dadrl.pl/mity
_________________
Dacia jest bogiem, prędkość nałogiem, sandero podstawą, turbo zabawą
Witaj Gość :)
 
Lukas87 



Marka: Dacia
Model: Sandero I oraz MCV II
Silnik: 1.5 dci oraz 1.2 16V LPG
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 1103
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2013-04-12, 16:07   

pluto napisał/a:
A może coś takiego 2 w 1

http://allegro.pl/drl-swi...3169341215.html


halogen do przeciwmgielnych na led-ie szkoda kasy co innego jak by halogen był na zwykłej żarówce 55W
_________________
Dacia jest bogiem, prędkość nałogiem, sandero podstawą, turbo zabawą
Witaj Gość :)
 
kilazz 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.2TCE 125PS
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige
Dołączył: 22 Gru 2012
Posty: 518
Skąd: Gorny Slask
Wysłany: 2013-04-12, 16:21   

Lukas87 napisał/a:


http://dadrl.pl/mity


mam prawo jazdy od czasów kiedy nie jeździło się na światłach i mam własną opinię na temat tego czy lepiej widać auto jadące z przeciwka na światłach czy bez świateł.. a skoro prawo jest takie, że powinno się jeździć na światłach, to wypadałoby jeździć na światłach a nie na lampkach choinkowych.. w sytuacji gdy wszyscy jeżdżą na światłach, które z założenia widać to jazda na chińskich ledach powinna być zakazana.

Jak na razie jedyny argument rozsądny to ten o jaśniejszym komputerze ale myślę że da się to zrobić bez montowania takich lampek. Dalej nie rozumiem po co montować światła których nie widać, lepiej wyrzucić pieniądze w błoto.
_________________
Moje Dustery (sprzedane..)
Mini Clubman F54 2.0d
Ostatnio zmieniony przez kilazz 2013-04-12, 16:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-12, 18:05   

kilazz napisał/a:
a skoro prawo jest takie, że powinno się jeździć na światłach, to wypadałoby jeździć na światłach a nie na lampkach choinkowych.. w sytuacji gdy wszyscy jeżdżą na światłach, które z założenia widać to jazda na chińskich ledach powinna być zakazana.

Prawo mówi, że DRL mają emitować od 400 cd (do 1200). To nie jest jakoś strasznie dużo. Rozumiem, że chińskie lampki za 100 zł drażnią Twój zmysł estetyczny, ale prawa do tego nie mieszajmy, dopóki nie udowodnimy chińskim lampkom winy.

kilazz napisał/a:
Jak na razie jedyny argument rozsądny to ten o jaśniejszym komputerze ale myślę że da się to zrobić bez montowania takich lampek.

Legalnie - nie da się (w Dacii). Jeśli nie ma osobnej kontrolki świateł mijania (takie dwie patrzałki w dwie strony, była w fiacie 126p), to podświetlenie deski rozdzielczej musi się włączać razem ze światłami mijania.

kilazz napisał/a:
Dalej nie rozumiem po co montować światła których nie widać, lepiej wyrzucić pieniądze w błoto.

Nie jest tak, że wszyscy muszą wszystko rozumieć. :)
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-12, 18:18   

Uprzejmie proszę o zgodny z intencją powstania tematu powrót do spraw technicznych i porzucenie filozofowania nad celowością i sensem prawnym świateł dziennych. To już było i dobrze się nie skończyło...

Z góry dziękuję (:
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-12, 18:29   

krimar napisał/a:
a jeśli sama lampa ma homologację na dzienne, to czy taki moduł jest legalny? Można wtedy przygaszonych długich używać jako dziennych?

Też nie, bo zmienia z kolei zaprojektowaną i homologowaną charakterystykę techniczną lampy.

Jedyny wyjątek, to modele, w których fabrycznie występuje taka wersja z drogowymi , które działają przygaszone, żeby pełnić rolę dziennych.

Cytat:
reflektor ma homologację na dzienne, ale w wielu modelach nie jest doprowadzone zasilanie do włókna 24W żarówki w reflektorze, nie ma nawet blaszki w oprawce żarówki, a żarówka używana jest tylko jako pozycyjna - włókno 5W.

Jak wyżej - w takiej sytuacji można go tylko doprowadzić do stanu zgodnego z fabryczną wersją dzienną: dołożyć brakujące blaszki, wtyczki, śrubki itd, łącznie z właściwym źródłem światła.
 
kilazz 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.2TCE 125PS
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige
Dołączył: 22 Gru 2012
Posty: 518
Skąd: Gorny Slask
Wysłany: 2013-04-13, 10:06   

laisar napisał/a:
Uprzejmie proszę o zgodny z intencją powstania tematu powrót do spraw technicznych i porzucenie filozofowania nad celowością i sensem prawnym świateł dziennych. To już było i dobrze się nie skończyło...

Z góry dziękuję (:


Ja tam zdania nie zmienie, mam nadzieję że po dyskusji kilka osób przynajmniej zastanowi się nad sensownością montażu lampek za 20zł.

W ramach zadośćuczynienia podysłam linka do produktu, który przynajmniej wizualnie wygląda solidnie
http://www.ebay.de/itm/Ne...=item1c2e09cfb5
_________________
Moje Dustery (sprzedane..)
Mini Clubman F54 2.0d
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-13, 11:22   

kilazz napisał/a:
zastanowi się nad sensownością montażu lampek za 20zł

Czy dany konkretny produkt jest coś wart to akurat warto rozważyć, więc uprzejma prośba nie była do tego [:
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-14, 00:12   

kilazz napisał/a:
W ramach zadośćuczynienia podysłam linka do produktu, który przynajmniej wizualnie wygląda solidnie

Był on już w tym wątku wielokrotnie. Nie wiadomo, jak on wygląda, bo nikt go jeszcze nie kupił i na żywo nie widział. Produkuje go z pewnością światowa firma, niestety nie wiadomo jaka, bo żadna jak dotąd się nie przyznała. :) Dzięki wykorzystaniu LED produkt ma też tą "miłą" cechę, że jak padnie jedna dioda, to trzeba wymienić cały moduł. :/ Podsumowując - wygląda na zdjęciu fajnie, ale nadal to chińszczyzna, na którą tak strasznie pomstowałeś. ;)
 
kilazz 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.2TCE 125PS
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige
Dołączył: 22 Gru 2012
Posty: 518
Skąd: Gorny Slask
Wysłany: 2013-04-14, 13:14   

oj z całą pewnością to chińszczyzna, to nie ulega wątpliwości, w obecnych czasach trudno o coś co nie jest chińszczyzną, nawet jeśli się będzie nazywało hella to pewnie wyprodukował to wcześniej skośnooki.. ale to przynajmniej będzie wyglądało jak normalny halogen a nie przydrutowane do grilla fragment lampek choinkowych.. :mrgreen:
_________________
Moje Dustery (sprzedane..)
Mini Clubman F54 2.0d
 
petek 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dci 68 KM
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 250
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-19, 18:36   

Dzienne mam i ja. Zamontowałem na kształt trapezu, jak kolega Monopios. Tanie, z allegro, świecą normalnie. Może nie są jakieś tam super jasne, ale i tak używane są wyłącznie przy dobrej pogodzie. W takich warunkach i tak lepiej widać samochód i światła, a jak już ktoś pisał, niedawno wcale nie trzeba było używać świateł w dzień. Podsumowując, ja jestem zadowolony.
_________________
MCV Laureate dCi
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-19, 20:45   

W MCV chyba jest miejsce na klasyczny poziomy montaz ? Jakie swiatla zamontowałes ? Niedlugo DRL LED beda obowiazkowe w klubie jak uszczelka czy klubowa naklejka ;-)
 
petek 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dci 68 KM
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 250
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-20, 07:23   

Mekintosz, link do aukcji ze światłami wrzuciłem kilkanaście postów wyżej. Niestety nie dało się ich zamontować klasycznie. Odstęp pomiędzy światłami był dużo mniejszy niż 60 cm. Spowodowane jest to długością lampy - 16 cm. Jedyny możliwy sposób zamontowania tych lamp jest na skos. Dobrze, że certyfikaty na kloszach wybite są w pionie, więc zawsze można upierać się, że są do montażu pionowego. Choć jak widzę sposób zamontowania DRL w różnych autach to nie sądzę, żeby ktoś miał się czepiać do takich drobnostek. W każdym razie byłem na przeglądzie rejestracyjnym, który auto przeszło bez problemów. Diagnosta sprawdził tylko poprawność zapalania/gaszenia DRL i przeszedł do kolejnych czynności.
_________________
MCV Laureate dCi
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2013-04-20, 19:44   

petek napisał/a:
Zamontowałem na kształt trapezu

Wrzuć jakieś fotki, jak to wygląda w MCV.
_________________
 
petek 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dci 68 KM
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 250
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-21, 08:19   

OK, w wolnej chwili zrobię jakieś zdjęcia. Wygląda tak jak u Ciebie, bo i montaż taki sam. Wykorzystałam taśmy samozaciskowe na okres próbny. Potem, jak się sprawdzi, pomyślę nad czymś solidniejszym.
_________________
MCV Laureate dCi
 
Zygzak 2 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Stepway
Silnik: 1.5dci
Rocznik: 2010
Dołączył: 12 Maj 2013
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-05-20, 18:29   

Dziś przy wydatnej pomocy kolegi jackthenight założyłem w swoim stepwayu w miejsce halogenów światła do jazdy dziennej. Świecą super :-) )).
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-20, 18:45   

Na Kolege "jackthenight" zawsze mozna liczyć mozesz , czy w Łodzi czy telefonicznie zawsze pomoze ;-)
Ostatnio zmieniony przez mekintosz 2013-05-20, 18:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
Zygzak 2 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Stepway
Silnik: 1.5dci
Rocznik: 2010
Dołączył: 12 Maj 2013
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-05-20, 19:03   

Mnie pomógł " fizycznie " :-) . Tak naprawdę to sam wszystko zrobił :-)
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2013-05-20, 20:20   

Zygzak 2 napisał/a:
Dziś przy wydatnej pomocy kolegi jackthenight założyłem w swoim stepwayu w miejsce halogenów światła do jazdy dziennej. Świecą super :-) )).
Mi też na odległość pomógł ... ponad 2 latka temu, a dzienne: świecą i świeca i świecą od tamtej pory, jak ta lala. :-D
Ostatnio zmieniony przez krakry1 2013-05-20, 20:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-21, 18:09   

Zygzak 2 napisał/a:
Mnie pomógł " fizycznie " :-) . Tak naprawdę to sam wszystko zrobił :-)


Dla Artura to pikuś ;-)
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2013-07-09, 16:28   

pluto napisał/a:
Cena to za całość (zestaw lamp LED + usługa montażu).
Fakt dużo ale za 200 zł nie będę miał wymówki w razie jakiej awarii elektrycznej że to wina nieautoryzowanego montażu akcesoriów, a i gwarancja w tym zakresie nadal obowiązuje :->

- to tylko pogratulować...
- dzisiaj pytałem o taką samą usługę w ASO w Lublinie, i ... montaż 400 pln oraz ichnie :lol: światła LED DayLigth 4 za 396 pln = 796 pln :cry:
 
keikan 



Marka: Dacia
Model: Duster II 4x4 / Sandero II
Silnik: 1,3 150KM / 1,2 16V
Rocznik: 2020 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 1196
Skąd: Krak-OFF
Wysłany: 2013-08-21, 06:45   

Witam
Właśnie kupiłem światła led dzienne Karmax montowane zamiast oryginalnych halogenów.

http://www.auto-dodatki.c...ej-drl-309.html

Mam pytanie do kolegów elektroników z forum.

Chcę podłączyć te światła tak, aby mieć wpływ na to kiedy się zapalą. Powiedzmy że czasem mam potrzebę podjechać gdzieś po ciemku bez zapalonych świateł.

Czy jest opcja podłączenia tych świateł tak, aby można było włączać je na żadanie, a nie po przekreceniu kluczyka? Np. podłączyć tak, aby zapalały się jako przeciwmgielne. Ale jednocześnie aby wtedy nie zapalały się pozostałe światła, które oryginalnie przy zapalonych przednich przeciwmgielnych są włączone (czyli pozycyjne z tyłu i z przodu, oświetlenie zegarów i tablicy rejestracyjnej).

Będę wdzięczny za wszelkie pomysły i schematy.
_________________
http://www.daciaklub.pl/f...=7001&start=100

http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=18768
 
BoloSr 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM (115KM/260Nm)
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 1278
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2013-08-21, 07:06   

keikan napisał/a:
Witam
Właśnie kupiłem światła led dzienne Karmax montowane zamiast oryginalnych halogenów.

http://www.auto-dodatki.c...ej-drl-309.html

Mam pytanie do kolegów elektroników z forum.

Chcę podłączyć te światła tak, aby mieć wpływ na to kiedy się zapalą. Powiedzmy że czasem mam potrzebę podjechać gdzieś po ciemku bez zapalonych świateł.

Czy jest opcja podłączenia tych świateł tak, aby można było włączać je na żadanie, a nie po przekreceniu kluczyka? Np. podłączyć tak, aby zapalały się jako przeciwmgielne. Ale jednocześnie aby wtedy nie zapalały się pozostałe światła, które oryginalnie przy zapalonych przednich przeciwmgielnych są włączone (czyli pozycyjne z tyłu i z przodu, oświetlenie zegarów i tablicy rejestracyjnej).

Będę wdzięczny za wszelkie pomysły i schematy.


trzeba by dac przelacznik do tych swiatelek i problem rozwiazany :)
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne