Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Uwaga czekający na Dacię..ona może już jest
Autor Wiadomość
aga 


Marka: Dacia
Model: Logan/Duster oczekiwany
Silnik: 1,2/1,2 Tce
Rocznik: 2013/2018
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Maj 2013
Posty: 20
Skąd: Lubin
  Wysłany: 2013-05-23, 12:54   Uwaga czekający na Dacię..ona może już jest

Witam wszystkich

Dziś zarejestrowałam się na forum chociaż odwiedzam je często. Potrzebuję samochodu do miasta, nowego i bez przerostu treści nad formą. Wybór padł na Dacię Nowy Logan. W maju odwiedziłam salon w Lubinie ( dolnośląskie), w celu zamówienia samochodu. Okazało się, że na auto trzeba czekać 6 miesięcy ale...wydawało się że mam szczęście. Klient z Głogowa ze względów finansowych zrezygnował z zakupu i samochód mógł przypaść mi :) Super...Srebrny, wersja Laureate, do odbioru w połowie czerwca...No dobrze, byłam skłonna poczekać..ale jak to kobieta, chciałam auto jeszcze raz obejrzeć na " żywo". Wiedziałam że w Lubinie samochodu nie ma, więc zadzwoniłam do Głogowa. Tam wczoraj dowiedziałam się, że Logan, który ma być sprzedany klientowi w Lubinie stoi w Galerii Cuprum ( w ramach imprezy MotoShow?) Jest do obejrzenia...Hmm...co się okazało..w Galerii jako demówka stoi sobie Nowy Logan, srebrny, wersja Laureate...Pełna złych przeczuć zadzwoniłam do dealera w Lubinie, z pytaniem czy to aby nie moje..? ( w naiwności wierzyłam, że prawdą jest to, co powiedział dealer, że mój Loganek dopiero zjedzie). Odpowiedź miałam otrzymać wczoraj, ale dopiero dziś otrzymałam potwierdzenie, że owszem to jest właśnie moje auto....A co lepsze, nie ma możliwości jego odbioru ( dopiero ok. 15-06-2013) bo do tego czasu posłuży sobie jako reklama..bo dealer nie ma innego, a wytyczne Renault Polska nakazują posiadanie jednej demówki..Prawdę mówiąc zagotowałam się..To ja słyszę, że moje ( nowe) auto ma dopiero zjechać do salonu, że będzie to auto fabrycznie nowe ( folijka i te sprawy), a tymczasem każdy może sobie z niego korzystać ( do 15 czerwca). Po rozmowie z Renault Polska dowiedziałam się, że pierwszy raz spotykają się z taką sytuacją, a auto sprowadzone dla oczekującego na nie klienta nie może być wykorzystywane jako pokazówka. Teraz czekam na załatwienie tej sprawy przez dealera z Lubina, oraz na załatwienie reklamacji przez Renault Polska...Radzę Wam, czekającym na wymarzoną Dacię...przejdźcie się do salonu ( koniecznie z numerem VIN, tak dla porównania), a być może Daćka już na Was czeka....
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3598
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-23, 14:28   

No ale to nie jest samochód na Twoje zamówienie jak rozumiem , tylko taki z którego klient zrezygnował.Więc dealer wziął go demonstracyjny. Oczywiście sprzedawca powinien Cię powiadomić o stanie faktycznym , ale jak widać kłamstwo ma krótkie nóżki.Masz teraz dobry argument aby albo odstąpić od umowy albo renegocjować upust czy dodatkowe akcesoria gratis. Powodzenia.
 
Zyggy 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.2
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Maj 2013
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-23, 17:32   

Aga, mój Logan, zresztą jak nawet widać w moim poście powitalnym, również jest autem któe stało w salonie na wystawie. Z tym, że dzięki synowi dostałem na to auto bardzo przyzwoity rabat, jak i akcesoria dodatkowe. Swoją drogą, jeśli sprzedawca nie poinformował Cię o tym fakcie iż auto jest autem demo, masz idealną okazję do odstąpienia od umowy, a jako przyczynę podajesz niezgodność towaru z umową. Powodzenia
 
Jocker27 


Marka: Deawoo
Model: Nubira
Silnik: 1.6 LPG
Rocznik: 1999
Dołączył: 07 Maj 2013
Posty: 12
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2013-05-23, 18:08   

na demo zaproponowali mi 12% upustu
 
kyrneh 



Marka: Fiat 126p;Opel Kadett;Nexia;Dacia Logan I;II
Model: Sandero
Silnik: 0,9 TCE
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway Outdoor
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 86
Skąd: pomorze
Wysłany: 2013-05-24, 08:43   

Typowe wprowadzenie klienta w błąd co do samochodu będącego przedmiotem transakcji kupna.Czy umowa przewidywała przekazanie pojazdu "demo" czy też fabrycznie nowego? Jako "demo" nie jest już "dziewiczy" gdyż musiał na własnych kołach przemieścic sie na "wystawkę"a stojąc tam narażony jest na różne uszkodzenia chociażby w postaci zarysowań. W przypadku gdy umowa dot. pojazdu fabrycznie nowego a oferuje się pojazd z wystawki i to po pewnym czasie dopiero to należy dążyc do renegocjacji ceny lub odstąpic od umowy.
_________________
kyrneh
Ostatnio zmieniony przez kyrneh 2013-05-24, 08:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3598
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-24, 10:16   

Na kołach to on tam nie dotarł bo musiałby zostać zarejestrowany (co byłoby widoczne w książce wozu).
Ostatnio zmieniony przez DrOzda 2013-05-24, 10:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
kyrneh 



Marka: Fiat 126p;Opel Kadett;Nexia;Dacia Logan I;II
Model: Sandero
Silnik: 0,9 TCE
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway Outdoor
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 86
Skąd: pomorze
Wysłany: 2013-05-24, 10:25   

DrOzda napisał/a:
Na kołach to on tam nie dotarł bo musiałby zostać zarejestrowany (co byłoby widoczne w książce wozu).


To nie znasz realiów, przykręca się na czas przejazdu blachy z zarejestrowanego demo wozu.
_________________
kyrneh
 
tomala72 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCE
Rocznik: 2018
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 730
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2013-05-24, 10:51   

W Zielonej Górze był na sprzedaż demonstracyjny nowy loganik ale zarejestrowany i ze sporym rabatem (gdzieś o nim pisałem) a miał minimalny przebieg. Widocznie tego w lubiniu nie rejestrowali, licząc iż domniemany klient nie będzie wykazywał skłonności detektywistycznych:)

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=8584

Jak już się zdecydujesz go odebrać to najpierw zawitaj z czujnikiem grubości lakieru bo może się okazać, że trzeba było ryski na masce i drzwiach przyprószyć:)
Ostatnio zmieniony przez tomala72 2013-05-24, 10:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
aga 


Marka: Dacia
Model: Logan/Duster oczekiwany
Silnik: 1,2/1,2 Tce
Rocznik: 2013/2018
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Maj 2013
Posty: 20
Skąd: Lubin
Wysłany: 2013-06-03, 13:44   

Witam

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Nie pisałam, ponieważ do dnia dzisiejszego czekałam na rozwiązanie mojej sprawy przez Renault Polska oraz dealera Renault-Dacia Lubin.
Renault Polska " umyło ręce" stwierdzając, że jest to sprawa pomiędzy mną a dealerem i oni nic nie mogą zrobić w tej sprawie ( dealeer twierdził że byłam poinformowana, że auto jest wykorzystywane do pokazywania klientom, a ja twierdzziłam inaczej). Dealer zadzwonił tylko raz, obiecując " jakiś" upust, ale szczegóły miały być dogadane z szefem, który jakoś nie znalazł dla mnie czasu przez niemal dwa tygodnie...tak więc mam wrażenie, że po prostu " olali" sprawę ( przepraszam za wyrażenie, ale inaczej chyba nie da się tego ująć).
Tak więc w dniu dzisiejszym rozwiązałam umowę na kupno samochodu w Lubinie i odebrałam zaliczkę....Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..Daćka zamówiona we Wrocławiu, srebrny Logan Laureate, do odbioru w tą sobotę :mrgreen:

Jeżeli ktoś z Was jest chętny na zakup srebrnego Logana Laureate, z silnikiem 1,2 w Lubinie lub Głogowie ( dolnośląskie) z odbiorem ok. połowy czerwca, to służę ew. numerem VIN, dla sprawdzenia czy oferowany model to akurat mój eks-Logan-wystawka
Pozdrawiam
Agnieszka
 
DD 


Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 16V
Silnik: K4M (105KM)
Rocznik: 2015
Wersja: Duster
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 651
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2013-06-11, 12:52   

aga napisał/a:
Daćka zamówiona we Wrocławiu, srebrny Logan Laureate, do odbioru w tą sobotę :mrgreen:

Ciekawe, czy zaplacisz po starej czy nowej cenie, bo w momencie gdy pisalas ww slowa, obowiazywaly juz nowe cenniki z wyzszymi cenami na n. Logana i n. Sandero.
 
BoloSr 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM (115KM/260Nm)
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 1278
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2013-06-11, 13:19   

DD napisał/a:
aga napisał/a:
Daćka zamówiona we Wrocławiu, srebrny Logan Laureate, do odbioru w tą sobotę :mrgreen:

Ciekawe, czy zaplacisz po starej czy nowej cenie, bo w momencie gdy pisalas ww slowa, obowiazywaly juz nowe cenniki z wyzszymi cenami na n. Logana i n. Sandero.


toc zaplaci w tej w ktorej zamawial :)
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
aga 


Marka: Dacia
Model: Logan/Duster oczekiwany
Silnik: 1,2/1,2 Tce
Rocznik: 2013/2018
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Maj 2013
Posty: 20
Skąd: Lubin
Wysłany: 2013-06-12, 20:59   

DD napisał/a:
aga napisał/a:
Daćka zamówiona we Wrocławiu, srebrny Logan Laureate, do odbioru w tą sobotę :mrgreen:

Ciekawe, czy zaplacisz po starej czy nowej cenie, bo w momencie gdy pisalas ww slowa, obowiazywaly juz nowe cenniki z wyzszymi cenami na n. Logana i n. Sandero.


Witam
Samochód został zakupiony w sobotę po " starej" cenie ( wynegocjowałam zniżkę).
Z zakupu jestem bardzo zadowolona, samochód fajny, wzbudza zainteresowanie, w pierwszym momencie nikt nie wierzy że to Dacia :)
Przez pierwsze 200 km strasznie " mułowaty" ale po niedzielnej wycieczce rozkręcił się. ( obecnie przebieg prawie 700 km). Duży plus za Bluetooth ( zestaw głośnomówiący) i spalanie ( trasa 5,7 l\100 miasto 7l\100), oraz wydajną klimatyzację. Super zawieszenie oraz precyzyjny układ kierowniczy, wygodne siedzenia. Ogólnie jestem bardzo zadowolona z wyboru samochodu.
Pozdrawiam :)
 
kyrneh 



Marka: Fiat 126p;Opel Kadett;Nexia;Dacia Logan I;II
Model: Sandero
Silnik: 0,9 TCE
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway Outdoor
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 86
Skąd: pomorze
Wysłany: 2013-06-13, 06:24   

aga napisał/a:
DD napisał/a:
aga napisał/a:
Daćka zamówiona we Wrocławiu, srebrny Logan Laureate, do odbioru w tą sobotę :mrgreen:

Ciekawe, czy zaplacisz po starej czy nowej cenie, bo w momencie gdy pisalas ww slowa, obowiazywaly juz nowe cenniki z wyzszymi cenami na n. Logana i n. Sandero.


Witam
Samochód został zakupiony w sobotę po " starej" cenie ( wynegocjowałam zniżkę).
Z zakupu jestem bardzo zadowolona, samochód fajny, wzbudza zainteresowanie, w pierwszym momencie nikt nie wierzy że to Dacia :)
Przez pierwsze 200 km strasznie " mułowaty" ale po niedzielnej wycieczce rozkręcił się. ( obecnie przebieg prawie 700 km). Duży plus za Bluetooth ( zestaw głośnomówiący) i spalanie ( trasa 5,7 l\100 miasto 7l\100), oraz wydajną klimatyzację. Super zawieszenie oraz precyzyjny układ kierowniczy, wygodne siedzenia. Ogólnie jestem bardzo zadowolona z wyboru samochodu.
Pozdrawiam :)


Gratulacje z zakupu i pierwszych wrażeń. Masz rację co do "mułowatości" w trakcie docierania. Ja wykręciłem od 19 .04. prawie 4000 km, przy średnim spalaniu w cyklu mieszanym 5,3 l i lada moment udam się na wymianę oleju.Podpisałem również umowę korzystając z kodu promocyjnego "Moje Przeglądy" ( do 3 m-cy od zakupu) za 299 zł na przeglądy w okresie 3 lat lub przejazdu 60 000 km. Zarejestruj się na stronie Daci w zakładce "Moja Dacia" by skorzystac z tej oferty.

Pozdrowienka i szerokosci.
_________________
kyrneh
 
kyriosmk 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.2 16V 75KM
Rocznik: 2013
Wersja: Access
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-06-13, 07:50   

Witam,
Mój Logan podobno wczoraj wyjechał z fabryki, więc będę miał teraz najdłuższe dwa tygodnie w życiu. A tak BTW, jak rozponać przy odbiorze, że to rzeczywiście nówka z fabryki a nie np. z wystawy z innego miasta, etc.?
 
aga 


Marka: Dacia
Model: Logan/Duster oczekiwany
Silnik: 1,2/1,2 Tce
Rocznik: 2013/2018
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Maj 2013
Posty: 20
Skąd: Lubin
Wysłany: 2013-06-13, 15:43   

Witam
Kyrneh dziękuję za informację :-)

Kyriosmk...Ja o tym, że dealer nie mówi mi prawdy i że samochód jest od dawna na stanie salonu ( a nie w fabryce) dowiedziałam się przez przypadek. Ty, jeżeli masz taką możliwość, możesz przejechać się do salonu i sprawdzić, czy ewentualnie twoja Dacia nie stoi. Jeżeli masz VIN samochodu, możesz też chyba sprawdzić co dzieje się z autem na infolinii Renault Polska ( gdy składałam reklamację do mojego zamówienia, sprawdzono właśnie po VINie, że Dacia Logan , która miała być moja, jest już na stanie salonu w a nie na placu fabryki). Ale z drugiej strony nie sądzę, aby takie postępowanie dealerów jak w moim przypadku było powszechne
 
kyriosmk 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.2 16V 75KM
Rocznik: 2013
Wersja: Access
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-06-13, 20:58   

Dzięki aga, to mnie trochę uspokoiłaś.
Pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne