Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2015-11-18, 01:10
Warszawa - Stacja Kontroli Pojazdów ul. Migdałowa 2A
Autor Wiadomość
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2014-02-08, 13:48   

Nie wiem, jak byłoby po uwolnieniu cen, ale auto miałem jeszcze przed monopolizacją i pamiętam, że pieczątka kosztowała między 20 a 30 zł, oczywiście kilkanaście lat temu.
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3668
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-02-08, 15:28   

A ja jak się zastanowię to wcale nie wykluczam zwykłej złośliwości i zazdrości tego diagnosty, zwłaszcza jak widzę jakie wraki dopuszczają do ruchu z ksenonami z chin allegro za niecałe 100pln , latającymi lampami na mocowaniach i kapiących olejem z silnika, o wytłuczonym zawieszeniu nie wspominając i dymiącym spalonym olejem chociażby przez przepuszczające uszczelniacze zaworów. :roll:
Bo to jest aż zastanawiające czemu takie "kwiatki" jeżdzą po naszych drogach ?
:roll:
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-02-09, 15:37   

Znam przypadki że diagnosta podbijał jak samochód nie był wstanie do niego dojechać
_________________
Moje auto
 
diagno
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-12, 20:46   

Przede wszystkim szanowny założycielu w/w tematu. Jeżeli chodzi o temat który założyłeś to jeżeli już to robisz to zrób to zgodnie z prawdą i nie koloryzuj bądź też nie dokładaj swoich trzech groszy bo wprowadzasz tym samym w błąd innych których zamierzałeś przestrzec przed kimś kto rzetelnie wykonywał swoją prace. Znam ten zawód z obu stron i pierdoły które wypisałeś wyprowadziły mnie z równowagi. Ale swoich słów pod twoim adresem absolutnie nie cofne. Mam nadzieje że Ty robisz w swoim życiu coś zupełnie beznadziejnego bo zapewne robisz to szybko i niechlujnie a jeśli już widzisz że ktoś robi coś nad wyraz dokładnie to po prostu cie to irytuje i na przykład dajesz temu wyraz na forum będąc przy okazji zupełnie anonimowym.Dlaczego nie powiedziałeś tego temu człowiekowi??? Strach??? A może brak wiedzy???

A wracając do tematu.Jeśli widzisz że na drodze jedzie jakiś złom to proponuje się zastanowić zanim wydacie wyrok na diagnoście. Skąd wiesz ze ten ktoś ma ważne badanie tech???

Dane z końca 2013 roku to 28 procent pojazdów poruszających się po drogach nie mają ważnego badanie tech. 21 procent bez ważnej polisy OC

Jeśli chodzi o ksenony z allegro to owszem jest to zmora ale diagnosta ma związane ręce.
Wiadomo że zamontowanie tego typu świateł trwa około 15 min. na badaniu tech. jest tak jak być powinno a pół godziny później już nie.
Ostatnio zmieniony przez diagno 2014-02-13, 08:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
Smogg 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 16V+LPG
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-02-17, 19:58   

diagno napisał/a:
Jeżeli chodzi o temat który założyłeś to jeżeli już to robisz to zrób to zgodnie z prawdą i nie koloryzuj bądź też nie dokładaj swoich trzech groszy bo wprowadzasz tym samym w błąd innych których zamierzałeś przestrzec przed kimś kto rzetelnie wykonywał swoją prace.


Hmm... mam dziwne wrażenie, jakbyś lepiej wiedział co mnie tam spotkało, niż ja sam. Ciekawe...

diagno napisał/a:
Mam nadzieje że (...)


Ponoć nadzieja matką głupich.
Ok, to pewnie po twoich poprzednich postach i PW nie byłem w stanie się powstrzymać przed tą małą uszczypliwością, albowiem gdyż...

diagno napisał/a:
Mam nadzieje że Ty robisz w swoim życiu coś zupełnie beznadziejnego bo zapewne robisz to szybko i niechlujnie a jeśli już widzisz że ktoś robi coś nad wyraz dokładnie to po prostu cie to irytuje i na przykład dajesz temu wyraz na forum będąc przy okazji zupełnie anonimowym.


I teraz trzy tematy do powyższego cytatu:

1. Naprawdę nie potrafisz bez dziecinnych przepychanek? Co ciebie obchodzi co robię w życiu? I nie, nie jest to coś zupełnie beznadziejnego, więc przykro mi, pudło. Ale nie próbuj zgadywać dalej, bo próżny twój trud, a i sensu w tym żadnego.
Co do beznadziejności natomiast, to zaczynam się zastanawiać nad twoim życiem, skoro tak wielką wagę przywiązujesz do opinii nt. jakiejś SKP na (jakby nie było) niszowym forum.

2. Jeśli diagnostą jesteś/byłeś tak samo niekompetentnym, jak jesteś specjalistą ds. anonimowości w internecie, to szczerze życzę twoim klientom, aby żaden "diagnozowany" przez ciebie samochód nie pozbawił nikogo zdrowia czy życia. Internet nie zapewnia anonimowości - a już na pewno nie zupełnej i nie na publicznym, otwartym forum.

3. To tyczy się specjalnie pogrubionego przeze mnie fragmentu twojej wypowiedzi. Jak już wspomniałem, miałem za sobą kilka przeglądów różnych samochodów, z których wszystkie były zasilane gazem, oraz z których wszystkie miały i inny wiek, niż ten, którego dotyczy ten wątek, jak i miały już w swoich żywotach jakieś stłuczki i naprawy. Nigdy nie spotkałem się z tak drobiazgową kontrolą samochodu, która swoją formą przypominała mi włoski strajk. A tym razem spotkało mnie to przy prawie nowym samochodzie, tuż po pełnym przeglądzie w ASO, o czym to informacja spowodowała nagłą i zarazem ogromną zmianę właściwości spalin samochodu na tej stacji kontroli. Magia.
Uważam, że w takiej sytuacji "nad wyraz dokładne" kontrolowanie już skontrolowanego samochodu przez diagnostę było albo złośliwością podyktowaną zazdrością, jak to podpowiedział corrado, albo jednak diagnosta liczył na dodatkową zachętę, zgodnie z sugestią radzio. Innych możliwości po prostu nie widzę.
Ostatnio zmieniony przez Smogg 2014-02-17, 19:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
diagno
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-23, 13:44   

Nie chce mi sie juz z toba polemizowac. Boję się zniżyć do twojego poziomu. Twoje zawsze musi być na wierzchu i żyj sobie z tym. Jesteś typowym mieszkancem warszawskiego ursynowa. HAM-BURK. Jak by nie robić to tobie i tak nie bedzie to pasowało. ehh

ponawiam pytanie. napisz miejsca , lokale , instytucje na ursynowie których nie polecasz bo jest tam wszystko tak jak byc powinno. bedzie to zapewne pomocne nie tylko dla mnie.
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-02-23, 14:26   

Jeżeli chodzi o diagnostów to pan się chyba za bardzo wybiela
jest plagą wymuszanie łapówek szczególnie w miastach sam się z tym spotykałem bo zawsze do czegoś można się przyczepić a potem słynne "a może się jakoś dogadamy "

Spotkałem się z dwoma przypadkami
1.Diagnosta odwala szybko robote 5 min cała kontrola
2.Diagnosta skrupulatnie sprawdza auto i proponuje podbicie jeżeli zostawisz auto na naprawę u niego (bo zazwyczaj jest to przy warsztacie ) albo z sugestią żeby dać "więcej " za usługę


Po czym to poznać ?
Diagnosta skupia się na pierdołach a nie ważnych do jazdy aspektach jak hamulce , zawieszenie itp

Miałem nie sprawny auto wydech już dudnił do wymiany bo 13 lat już miał :lol: doskonale o tym wiedziałem pojechałem w warszawie nawet tego nie zauważył przyczepił się do odprysku na szybie który mam kilka latek i się nie rozszerza (naprawdę mały ) od razu zaproponował podbicie jeżeli umówimy się na naprawę u niego .NIC o wydechu mimo że ja słyszałem że się kończy . Na wsi od razu powiedzieli mi o wydechu ale podbili mimo to , powiedzieli że jak coś za rok już nie przepuszczą
Ostatnio zmieniony przez Karenzo 2014-02-23, 14:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
diagno
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-23, 14:53   

Karenzo napisał/a:
Jeżeli chodzi o diagnostów to pan się chyba za bardzo wybiela


nawe nie staram sie tego robić. tylko dziwi mnie takie podejście.

Karenzo napisał/a:
Diagnosta skrupulatnie sprawdza auto i proponuje podbicie jeżeli zostawisz auto na naprawę u niego (bo zazwyczaj jest to przy warsztacie ) albo z sugestią żeby dać "więcej " za usługę


Akurat jeśli o to chodzi to jestem przeciwnikiem takich tego typu podejść diagnostów. Akurat jeśli chodzi o w/w przypadek to diagnosta nie proponował żadnego z rozwiazań wzamian za pieczatke.Przynajniej tego nie napisał.

Karenzo napisał/a:
.Diagnosta odwala szybko robote 5 min cała kontrola


Problem polega na tym że (bez urazu) dla ciebie ważne jest zeby zawiszenie i hamulce były dobre i to juz prawie wszystko. Z punktu widzenia przepisów i uczciwego diagnosty to takich rzeczy i elementów tzw. warunków technicznych jest bardzo bardzo dużo. I trzeba lawirować pomiedzy prawem a zadowoleniem klienta. Polecam lekture i wytrwalości w jej ogarnięciu. http://www.infor.pl/dzien...0/poz,996.html# z czego o klasyfikacji danego warunku technicznego nie decyduje diagnosta bo dana usterka jest sklasyfikowana z góry. Polecam szczególnie poczytanie na temat sposobu sprawdzania danych podzespołów.

Moim zdaniem właśnie dokładnie na tym zależało temu panu. A później wonty że za 5 min. pobrał tyle kasy. Tak źle i tak nie dobrze.

Karenzo napisał/a:
jest plagą wymuszanie łapówek


Kilka ładnych lat w tym zawodzie pracowałem i sam osobiście miałem takich ofert niewiele. I zawsze była to propozycja klienta po tym jak dowiadywał sie że jego pojazd badanie nie przejdzie.Ale owszem znam i takie kwiatki co klientom proponowali różne rożwiazania.Na dzień dzisiejszu uważam że nadchodzi (na szczęsie) koniec takich praktyk i jestem zdecydowanie ZA .
Ostatnio zmieniony przez diagno 2014-02-23, 15:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
Smogg 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 16V+LPG
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-02-24, 11:22   

diagno napisał/a:
Boję się zniżyć do twojego poziomu.


A to ci się udało - rozbawiłeś mnie.
Patrząc po twoich postach to nawet ameba reprezentuje poziom wyższy od twojego, ale to nie mój problem - reprezentuj go sobie dalej i uważaj, że to ty się "nie zniżasz" (sic!), że ty jesteś najmądrzejszy i że masz rację. Nawet kiedy nie masz.

diagno napisał/a:
Jesteś typowym mieszkancem warszawskiego ursynowa.


I znów pudło, bo nie mieszkam na Ursynowie. Widzisz, znów próbujesz mi jakoś dopiec, a znów ci się to nie udaje. Może zrób coś dla siebie i się oszczędź i przestań dalej próbować?

diagno napisał/a:
Jak by nie robić to tobie i tak nie bedzie to pasowało. ehh


A cóż by tu nie napisać, jak nie po raz kolejny... PUDŁO!
Jak widzisz, to pierwszy tego typu wątek, jaki zdarzyło mi się założyć po dotychczasowych przeglądach, a o tych poprzednich wydaje mi się, że wyrażam się ciepło. Chyba, że po raz kolejny wiesz coś lepiej ode mnie, hm?

diagno napisał/a:
ponawiam pytanie. napisz miejsca , lokale , instytucje na ursynowie których nie polecasz bo jest tam wszystko tak jak byc powinno. bedzie to zapewne pomocne nie tylko dla mnie.


Co ma piernik do wiatraka? Jeśli myślisz, ze przez takie pytania wydajesz się być elokwentny, to muszę wyprowadzić cię z błędu. Nie jesteś, ani nie wydajesz się być.

Jeszcze na zakończenie jedna rzecz, która mnie intryguje, a nigdy nie miałem kogo zapytać, więc pod tym kątem dobrze, że się trafiłeś. Diagno, ciężko jest żyć z tak niskim ilorazem inteligencji jak twój?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne