Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Zakup dustera2 4x4 dci
Autor Wiadomość
marttinj23 


Marka: ford
Model: mondeo
Silnik: 1800
Rocznik: 1999
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 18
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-11-25, 19:05   Zakup dustera2 4x4 dci

Witam szanownych Formowiczów i miłośników Dacia duster konto założyłem ponieważ znajomy zastanawia się nad zakupem tego właśnie auta czy ma kupić toyotę rav 4 diesel od dilera rocznik 2008 przebieg około 139tys za 59tys zl czy nowego dustera 4x4 dci z gwarancją oczywiście w dieslu < mam pytanie czy suma okolo 60tys wystarczy na dustera dci 4x4 z esp oczywiście ile ma gwarancji coś czytałem już na forum ze 5lat czy 100tys km i 6 lat na blachy może ktoś to mi objasnic z góry dzięki za pomoc
Ostatnio zmieniony przez marttinj23 2013-11-25, 20:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
mendelmax 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Mar 2013
Posty: 174
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-11-25, 20:18   

CześćkolegoUzywanieinterpunkcjiznakówprzestankowychiparagrafówwcalenieboli!

Gwarancja standardowo jest na 3 lata i 100.000, można dokupić przedłużenie na 5 lat i 100.000.

Cenniki są dostępne na stronie Dacii, upustów praktycznie nie ma, więc te ceny są jak najbardziej realne.

Co do twojego dylematu- ja ogólnie nie lubię Toyot za ich całkowicie nieprawdziwą legendę bezawaryjności (każdy posiadacz Toyoty którego znam ma z nią problemy ale twierdzi, że ma akurat pechowy egzemplarz, bo Toyoty są niezawodne!). Więc osobiście mając do wyboru 5 letnią Toyotę i nowego Dustera zdecydowanie brałbym Dustera.
Ostatnio zmieniony przez mendelmax 2013-11-25, 20:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-26, 04:12   

Tu nie ma co wybierać każde nowe auto będzie lepsze od używanego .
na 1000000% masz spokoju na 5 lat a jak myślisz dlaczego ktoś sprzedaje tą toyote z w wieku 5 lat ? bo po 5 latach zaczyna się psuć trochę gratów
Ostatnio zmieniony przez Karenzo 2013-11-26, 04:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
Hakama 4x4 



Marka: była Dacia jest Nissan
Model: była Duster jest Pathfinder
Silnik: było 1,6 16V 4x4+LPG jest 2.5 dci 4x4reduktor
Rocznik: było 2010 jest 2006
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 515
Skąd: Śląsk Cieszyński
Wysłany: 2013-11-26, 16:59   

Biorąc Dustera masz nowy model auta a starą i sprawdzoną konstrukcje.
Ja jednak wybrałbym 1,6 lpg 4x4 (tak jak już raz wybrałem i jestem bardzo zadowolony)
Dusterem 1 mam już zrobione 79 kkm i poza ewentualnymi bzdetami, które zrobiono mi na gwarancji (pochwała dla ASO Renault Dacia Świętochłowice, które nigdy z niczym nie robiło problemów), jak np. 5mm luz na siedzeniu fotela kierowcy czy brzęczący plastk w drzwiach, nie będziesz miał problemów z żadnymi drogimi naprawami.
Jakby Ci się nawet coś zepsuło - lub sam byś zepsół to ceny napraw Dacii (części i robota) są nieporównywalnie niższe.
To proste i trwałe auto.
Poza tym zyskujesz w 4x4 krótką 1 , która jedzie jak reduktor w terenie i wysoki prześwit oraz dobrze zabezpieczone podwozie.
Ja ,m.in. z innymi kolegami z forum zaliczyłem m.in. pustynię Błędowską, wjazd na Małe Skrzyczne, mnóstwo trudnych błotnistych i kamienistych podjazdów w beskidzie wyspowym , kamieniste podjazdy i zjazdy zrywką drewna w Rajczy, opuszczoną kopalnie dolomitów w Bytomiu.
Rav 4 tak nie pojeździsz. Raz , że łatwo coś uszkodzić, 2 , że przełożenia są szosowe i pod górę czy w piachu po prostu sprzęgło idzie do piachu (i koło dwumasowe, które sporo kosztuje).
Reasumując - jak zależy Ci nie tylko na image i będziesz korzystać z 4x4 to Duster to jedyny poza Foresterem (który ma reduktor ale gorsze - bo dłuższe nawisy niż Duster i mniejszy prześwit) SUV, który daje frajdę w terenie i wytrzymuje to - a przecież do tego ma służyć.
Ostatnio zmieniony przez Hakama 4x4 2013-11-26, 17:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
dojaczek 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-02-10, 10:35   

Karenzo napisał/a:
Tu nie ma co wybierać każde nowe auto będzie lepsze od używanego .
na 1000000% masz spokoju na 5 lat a jak myślisz dlaczego ktoś sprzedaje tą toyote z w wieku 5 lat ? bo po 5 latach zaczyna się psuć trochę gratów


Ogólnie nie sądzę, że 5 lat to jest czas kiedy masz pełny spokój. Nowe auta zaczynają szwankować już po 3 latach. Przynajmniej tak wynika z moich doświadczeń. Są dużo droższe, więc nie jest to wszystko takie oczywiste. Najlepszą opcją jest kupić dobrze używane. Aczkolwiek jest to sprawa ekstremalnie trudna. Mi się na szczęście udało.
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1696
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-02-10, 11:43   

dojaczek napisał/a:
Nowe auta zaczynają szwankować już po 3 latach.
Znaczy co, rozkładać się będą? Bo jak ktoś rocznie robi 10 tys. km, to jak? A są tacy co 100 tys. rocznie robią..
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-02-10, 13:31   

dojaczek napisał/a:

Ogólnie nie sądzę, że 5 lat to jest czas kiedy masz pełny spokój. Nowe auta zaczynają szwankować już po 3 latach. …. Najlepszą opcją jest kupić dobrze używane. Aczkolwiek jest to sprawa ekstremalnie trudna. Mi się na szczęście udało.


To co, używane sie nie psują ? ;-) Byś mógł kupić używane ktoś musi kiedyś je kupić jako nowe ;-) Generalnie najprzystępniejsze cena/jakość są auta 2-3 letnie - tu się zgodzę.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne