Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Gdzie kupować Dacię w Warszawie?
Autor Wiadomość
gfedorynski 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 469
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-11, 11:45   Gdzie kupować Dacię w Warszawie?

Wiem już niemal na pewno, czego chcę (Lodgy z LPG), szczególnie ucieszyłem się, że instalacja gazowa z (tylko) firmowej zmienia się (aż) w fabryczną.

Wiem też, niestety, że zakup prawdopodobnie odsunie się w czasie.

Niemniej mam pytanie: który salon w Warszawie jest najsensowniejszy z punktu widzenia zakupów? Są oczywiście wątki dotyczące poszczególnych miejsc, widziałem je, natomiast moje pytanie skierowane jest do osób, które były w więcej niż jednym miejscu i w związku z tym mogą je bezpośrednio porównać. Nie ukrywam, że potrzebuję też miejsca do serwisu, oczywiście nie musi to być ten sam punkt. Byłoby miło, gdyby kontakt mailowy nie był dla takiego salonu/serwisu rzeczą z kosmosu.
 
BigT 


Marka: Dacia
Model: Dokker VAN
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2013
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 703
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-11, 11:59   

Generalnie jak kupuję po prostu tam gdzie jest taniej.
Wysyłałem maile prosząc o oferty, potem konfrontowałem i tak dalej.
Skończyło się na Jerozolimskich, ale nie bez wpadki i to powiem - dość grubej.
Byłem już na etapie zakupu, tzn ostatni krok i biorę. Ich oferta pasowała mi, ale rzutem na taśmę powiedziałem że jak dołożą gratis 4 felgi stalowe to biorę. Pan Kamil się zgodził i zaraz przesłał mi finalną ofertę, a jako że nie jestem ufny gdy w grę wchodzą pieniądze to dokładnie ją sprawdziłem i co się okazało ? :)
Otóż widniała pozycja felgi, a obok opis pt "gratis" jednak parę linijek niżej nastąpiła jeszcze jedna zmiana...
Otóż wysokość rabatu została obniżona o cenę felg ;]
Nie wiem na co liczył, że nie zauważę ani teraz, ani później, tylko na ślepo przeleję pieniądze ?
Wypisałem swoje wątpliwości, jednak jak grochem o ścianę - "no przecież są gratis, prawda?" czyt. robienie ze mnie idioty. Kilka wymian maili, troszkę ostrzejszy ton i okazało się że Pan Kamil jednak się przyznał, ale oczywiście zaraz potem tłumaczenia że taniej to on nie może, że nie mógł dołożyć tych felg i tak dalej i tak dalej. Tylko skoro nie mógł taniej to czemu tego nie powiedział ? I tak bym tam kupił, a tak został niesmak i to duży,bo jednak trudno byłoby bardziej bezczelnie spróbować zrobić mnie niby "tylko" na parę stów, ale jednak. Liczy się fakt.
Gdy przyjechałem podpisywać papiery widziałem tegoż Pana raz jeszcze i znów próbował sie jakoś pokretnie tłumaczyć, ale nawet nie przeprosił...
No cóz - zdecydowałem się na Panią Kasię, ale nie jest to jakaś szczególna rekomendacja - poszedłbym po prostu do kogokolwiek innego, byle tylko prowizji za samochód który kupuję nie dostała osoba która chwyta się takich zagrań.
Rada dla Ciebie - wydrukuj sobie oferty które dostajesz mailem, a w salonie wszystko przeliczaj i porównuj, dopóki tego nie zrobisz - niczego nie podpisuj :)
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-11, 13:27   

W warszawie jest 2 graczy
bo mory , puławska ,jerozolimskie to jedna sieć
i jest Decar na modlińskiej
Roześlij maile z konkretnie skonfigurowanym autem z zapytaniem o cenne .
Potem do droższego możesz wysłać zapytanie czy przebija ofertę tańszego .
Na przeglądy i tak możesz jeździć gdzie chcesz
_________________
Moje auto
 
kaka84 



Marka: Dacia
Model: Duster faza2
Silnik: 1.6 LPG TECH 67L
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate2
Dołączył: 09 Mar 2014
Posty: 88
Skąd: Wołomin
Wysłany: 2014-03-12, 07:53   

zastanow sie czy napewno chcesz fabryczna instalacje czy montowana w salonie
Nie wiem jak tu ale w Dusterze na kozyść salonu:
komputer gazu w którym można coś zmieniać fabryczny ma dodatek plus i jest zblokowany
wiekszy zbiornik fazu chyba 48l do 32l
wlew gazu montowany pod klapka(w obu) z zamontowanym reduktorem na stałe nie trrzeba za kazdym razem wkręcać.
koło zapasowe, w fabrycznym dają tylko zestaw naprawczy
podnośnik.
Od razu chcę zaznaczyć że nie daję głowy za te informacje i wymagają weryfikacji
 
gbyrka 



Marka: Dacia
Model: Duster FL 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG (niefabryczne LR)
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 125
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-03-12, 10:55   

A to nie jest przypadkiem tak, że koło w środku jest tylko w wersjach 4x4, a w wersjach 4x2 koło zapasowe (lub butla LPG) jest pod autem?
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-12, 11:27   

teraz sprawdziłem i tak jest jak mówisz
_________________
Moje auto
 
pawel_w 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 LPG
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-12, 20:41   

Kupowałem na Jerozolimskich do których mam zdecydowanie bliżej i bardziej mi po drodze, ale przegląd pierwszy zrobiłem na Puławskiej. Dlaczego? Może dlatego, że jako klient lubię czuć się chociaż odrobinę dopieszczony, szczególnie wtedy gdy zostawiam gdzieś 50 tysięcy. Szczególną awersję zdobyłem do salonu, właściwie jednego ze sprzedawców, podczas odbioru samochodu, gdy przybywając na czas, musieliśmy dodatkową godzinę czekać na odbiór samochodu z nie swojej winy, a nie zaproponowano nam nawet kawy i właściwie sami musieliśmy szukać "naszego" sprzedawcy. Wiem dla niektórych nie będzie to żaden argument, ale... Oczywiście z punktu widzenia sprzedawcy byłem najgorszym klientem - kupowałem tylko 1 samochód, w dodatku za gotówkę, ale w konsekwencji na pierwszy przegląd pojechałem na Puławską i nie miałem żadnych zastrzeżeń - tylko i aż tyle :) W najbliższy piątek jadę na kolejny przegląd na którym zgłoszę dwie rzeczy, mam nadzieję, że nadal będę zadowolony z mojego wyboru.
 
BigT 


Marka: Dacia
Model: Dokker VAN
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2013
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 703
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-12, 20:57   

pawel_w, pamiętasz który to sprzedawca ?
 
pawel_w 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 LPG
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-12, 21:46   

BigT nie pamiętałem, ale od czego są rzeczone maile - w moim przypadku był to Pan Kazimierz.. Nie mogę ocenić go jednoznacznie źle, gdyż do momentu przelania pieniędzy kontakt był raczej dobry (może poza małą wtopą na pierwszej wizycie w salonie - niestety już nie pamiętam o co dokładnie chodziło) problem zaczął wychodzić na końcowych - wydawać by się mogło najprostszych - etapach. Byłem naprawdę pozytywnie nastawiony po 4 miesięcznym czekaniu, wszak kupowałem swój pierwszy nowy samochód - ale jak widać dało się.. Obok biurka P. Kazimierza swoje biurko miał inny Pan - być może rzeczony Pan Kamil - ale ten nawijał makaron na uszy klientów w sposób urągający niekiedy inteligencji kupującego
 
BigT 


Marka: Dacia
Model: Dokker VAN
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2013
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 703
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-12, 22:14   

pawel_w napisał/a:
w sposób urągający niekiedy inteligencji kupującego
to by się zgadzało ;)
Dziwi mnie fakt że nie zaleznie od tego jaki samochód kupujesz i ile wydajesz, to traktują Cię nie raz jak no może nie śmiecia, ale jak intruza...
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-13, 00:09   

To już specyfika samych polaków i ich podejścia do pracy .
Na zachodzie tego nie ma i wiele rzeczy niemożliwych w Polsce jest robione od ręki .
Ale mają za to dużo innych rzeczy
_________________
Moje auto
 
kaka84 



Marka: Dacia
Model: Duster faza2
Silnik: 1.6 LPG TECH 67L
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate2
Dołączył: 09 Mar 2014
Posty: 88
Skąd: Wołomin
Wysłany: 2014-03-13, 08:38   

gbyrka napisał/a:
A to nie jest przypadkiem tak, że koło w środku jest tylko w wersjach 4x4, a w wersjach 4x2 koło zapasowe (lub butla LPG) jest pod autem?

Chodzilo mi o to że w 4x2 dusterze masz kolo zapasowe a jak kupujesz z fabrycznym lpg to nie ma wogóle.
 
BigT 


Marka: Dacia
Model: Dokker VAN
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2013
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 703
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-13, 09:26   

Karenzo napisał/a:
To już specyfika samych polaków i ich podejścia do pracy .
nie, to kwestia przyzwyczajenia - po prostu nikt tych ludzi nie opierdala...
Ja jestem wyjątkiem ;)
 
kaka84 



Marka: Dacia
Model: Duster faza2
Silnik: 1.6 LPG TECH 67L
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate2
Dołączył: 09 Mar 2014
Posty: 88
Skąd: Wołomin
Wysłany: 2014-03-13, 12:37   Re: Gdzie kupować Dacię w Warszawie?

[quote="gfedorynski"]Niemniej mam pytanie: który salon w Warszawie jest najsensowniejszy z punktu widzenia zakupów?
quote]
Ja na modlińskiej spotkalem się delikatnie mówiąc z olaniem. Napisałem do nich maila nie odp. Pojechałem to nie chcieli załatwic na jazdę testową benzyny tylko diesla. A jak poprosiłem o ofertę to dostałem cenę z cennika. Na jerozolimskich byli milsi w sb mam jazdę próbna i bez negocjacji dale 2% i dywaniki;)
 
Domel2250 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2012
Wersja: Ambiance 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Gru 2011
Posty: 752
Skąd: internet
Wysłany: 2014-03-13, 12:40   

Ja szczerze polecam RRG Puławska i Pana Piotra. Obsługa rewelacja do samego końca, a nawet i po zakupie pomógł mi w jednej kwestii. Co do oferty cenowej to przy pierwszym kontakcie bardzo słabo (cyt. "dzień dobry na prezentowany model MCV z wyprzedaży rocznika dostanie Pan 6000 pln rabatu...-Ale mnie interesuje Duster, jakie są rabaty? ...- hmmmm.....dostanie Pan dywaniki".) Ale po drugiej jeździe próbnej i chyba czwartej wizycie w salonie uzyskałem bardzo dobrą ofertę (ps. niektórzy na tym forum nawet wątpili w jej autentyczność :-) ). Przyznaję główną kartą przetargową była wydrukowana oferta z salonu z Katowic..... w każdym bądź razie RRG Puławska jest godna polecenia. :-)
_________________
Były: Polonez Atu plus 1,6 gsi, Skoda Felicja HB 1,3 glx, fiat uno 0,9....
 
Martens 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 468
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-13, 13:02   

Zdecydowanie odradzam Aleje Jerozolimskie. Co wizyta w serwisie, to porażka - fakt, że chodziło o drobiazgi, ale życie właśnie się z nich składa. Samochód kupowałem pięć lat temu, więc nie za bardzo pamiętam, jak mnie tam przyjęto, ale w końcu wybrałem Puławską na sfinalizowanie transakcji, co też świadczy na korzyść tego salonu. Ma jedną wadę - leży na kompletnym zadupiu, o ile się nie mieszka na Ursynowie lub w Piasecznie.
Doświadczenia z Puławską - pozytywne lub neutralne. Jeśli zatem nie ma znaczących różnic co do ceny/rabatu/dodatków, kupowałbym na Puławskiej.
 
Domel2250 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2012
Wersja: Ambiance 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Gru 2011
Posty: 752
Skąd: internet
Wysłany: 2014-03-13, 14:06   Re: Gdzie kupować Dacię w Warszawie?

gfedorynski napisał/a:
Niemniej mam pytanie: który salon w Warszawie jest najsensowniejszy z punktu widzenia zakupów?
quote]
Ja na modlińskiej spotkalem się delikatnie mówiąc z olaniem. Napisałem do nich maila nie odp. Pojechałem to nie chcieli załatwic na jazdę testową benzyny tylko diesla. A jak poprosiłem o ofertę to dostałem cenę z cennika. Na jerozolimskich byli milsi w sb mam jazdę próbna i bez negocjacji dale 2% i dywaniki;)


Dla mnie załatwiano samochód na Puławskiej z dieslem (dla porównania) na Jerozolimskich i poza tym, że musiałem być ready steady na konkretną godzinę to nie było problemu. Była też możliwość otrzymania z Puławskiej Dustera na weekend do testowania, na zasadzie odbioru tuż przed zamknięciem salonu w piątek i zwrotu auta w poniedziałek tuż po otwarciu. Chyba nawet jeden z kolegów na forum to opisywał-też załatwiał wszystko u Pana Piotra :-)
Co do @, to fakt coś w tym jest, ja rozsyłałem maile do około 15-18 salonów z zapytaniami ofertowymi i odpowiedzi były tylko mniej więcej z jednej trzeciej salonów.
_________________
Były: Polonez Atu plus 1,6 gsi, Skoda Felicja HB 1,3 glx, fiat uno 0,9....
Ostatnio zmieniony przez Domel2250 2014-03-13, 14:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
BigT 


Marka: Dacia
Model: Dokker VAN
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2013
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 703
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-13, 14:22   

Domel2250 napisał/a:
ja rozsyłałem maile do około 15-18 salonów z zapytaniami ofertowymi i odpowiedzi były tylko mniej więcej z jednej trzeciej salonów.
Polecam dzwonić - nie jest łatwiej, szczególnie w godzinach ruchu, ale rano załatwisz i szybciej i prawie wszędzie i lepsze oferty można wycisnąć, choć i tak dostajesz na maila ;]
Dziwi mnie, ale cóz - tak już jest ...
Zresztą w Dacii odpisują, a w Audi to pytając przez maila dostaniesz coś, nawet ofertę prosto z cennika raz na 20 zapytań, reszta co najwyżej poprosi o kontakt telefoniczny.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne