Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: laisar
2014-07-17, 20:44
Jak w końcu jast z Dacią?
Autor Wiadomość
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-20, 15:13   

Porównywać można spalanie na autostradzie przy stałej jeździe .
Moje wyniki
120- 11,5 LPG
140 - 12,5 LPG
+160 - 13,5-14 LPG

Mimo to przejazd przejazdowi nie równy dużo zależy od paliwa , czasami czuć pod nogą gorszy towar .
DD w benzyinie ma też teledacje do męczenia się przy wysokiej temperaturze powietrza (źle ulokowany dolot )
_________________
Moje auto
 
trybik 


Marka: dacia
Model: dokker
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2013
Wersja: Ambiance 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 362
Skąd: Bialystok
Wysłany: 2014-06-20, 19:38   

witam
mam dokera 1,6 benzyna , notuję sobie dłuższe trasy ostatnia Białystok - Modlin- Białystok nieco ponad 400 km spalił mi 6,7 PB czyli jak widzę schodzi mi do dedykowanego zużycia przez producenta czyli 6,5 w trasie czyli jest ok. sadzę że w mieście wypali mi coś ok 10l
aha jazda max 90 km/h
myślę że to jest całkiem dobry wynik , tankuję tylko na jednej stacji
 
kaka84 



Marka: Dacia
Model: Duster faza2
Silnik: 1.6 LPG TECH 67L
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate2
Dołączył: 09 Mar 2014
Posty: 88
Skąd: Wołomin
Wysłany: 2014-06-20, 21:13   

trybik napisał/a:

, tankuję tylko na jednej stacji

pytanie czy na dobrej :evil:
 
czacha79 



Marka: Jeep | Fiat
Model: Cherokee XJ | Bravo
Silnik: 4.0 | 1.4T Jet
Rocznik: 1992 | 2008
Dołączył: 22 Kwi 2014
Posty: 43
Skąd: Białystok
Wysłany: 2014-06-21, 10:11   

ZbujMadej napisał/a:
3 osoby : A, B i C mają samochód X. Średnie spalanie u nich wynosi :
A - 7L
B - 9L
C - 5,9L

Czy to oznacza, że osoba B ma samochód z uszkodzonym silnikiem ? Czy też osoba C ma silnik nadzwyczaj oszczędny (cud, powiadam wam!) ?

Wszyscy już słyszeli o pewnym strasznie badziewiastym i wadliwym egzemplarzu Dustera, ale może
problem wcale nie leży do końca w samochodzie ? :)


Najczęściej problem leży w elemencie łączącym fotel kierowcy z kierownicą .. :mrgreen:
 
arturro_w 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dci
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 22 Sty 2014
Posty: 42
Skąd: Oborniki
Wysłany: 2014-06-22, 14:11   :)

Temat do zamknięcia - Drakula w rodzinie :)

A i dziękuję wszystkim za opinie :)
Ostatnio zmieniony przez arturro_w 2014-06-23, 07:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2014-06-23, 21:58   

corrado napisał/a:
Moja duster pali mniej niż 6l/km.podajcie autko o podobnym kształcie które spala podobnie

Czołg T-34 palił chyba 4 litry ropy na km, a kształt miał nawet bardziej kanciasty.
Jak można pisać o subwencjonowaniu paliw, w których 3/4 ceny to złodziejski podatek?
 
kakus 


Marka: dacia
Model: Stepway II
Silnik: Tce 90
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 432
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2014-06-25, 18:05   

Pozwolę sobie w temacie jak jest z dacią opisać moje wrażenia z jazdy Peugeotem 208 który pojawił się w bliskiej rodzinie .
Porównując do Stepway TCe 90 Laureate .... wykończenie samochodu zwłaszcza wewnątrz co najmniej 10 lat do przodu (208). Prowadzi się duuużo lepiej...brak szumu powietrza. Obsługa przełączników klimy, nawiewów ...elektroniczna. Fotele .... inna bajka ( na +) . Silnik 1,2 Vti (82 KM) ..... nad podziw wydajny nawet lepiej idzie od dołu. Audio z tweeterami ekran dotykowy spójny z komputerem. Ogólnie lepszy samochód .

Wady : jednak trochę głośniejszy w środku; mniejszy prześwit; ciutkę mniejszy jednak gabarytowo.
Cena niższa od mojego o 3k pln !!!!
 
BigT 


Marka: Dacia
Model: Dokker VAN
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2013
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 703
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-25, 18:44   

kakus, ekran dotykowy to chyba dopiero w allure jest, a ta kosztuje ponad ponad 50 tysi, średnio z 52. Dałeś za stepwaya 50 koła ?!
 
kakus 


Marka: dacia
Model: Stepway II
Silnik: Tce 90
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 432
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2014-06-25, 18:58   

to jest wersja active + pakiet comfort + coś tam jeszcze .... cena 208 .... 43 k pln :shock: rocznik 2014 ....mój ...wyprzedaż 2013 :roll: ...dałem 46
Ostatnio zmieniony przez kakus 2014-06-25, 19:00, w całości zmieniany 3 razy  
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-06-25, 19:06   

kakus napisał/a:

Wady : jednak trochę głośniejszy w środku; mniejszy prześwit; ciutkę mniejszy jednak gabarytowo.
Cena niższa od mojego o 3k pln !!!!


Też coraz bardziej się utwierdzam w przekonaniu, że Dacia jest jeszcze mniej warta niż ew. różnica w cenie, gdyby jednak była tańsza (a tu jest droższa).
Zwłaszcza że konkurencja miewa promocje obniżające cenę, a Dacia nie.
Suma sumarum - można kupić lepsze auto, taniej niż w Dacii.
 
BigT 


Marka: Dacia
Model: Dokker VAN
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2013
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 703
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-25, 19:16   

kakus napisał/a:
to jest wersja active + pakiet comfort + coś tam jeszcze .... cena 208 .... 43 k pln :shock: rocznik 2014 ....mój ...wyprzedaż 2013 :roll: ...dałem 46
to dobra wyprzedaż tego puga, bo tyle to kosztuje najbiedniejsza 5 drzwiówka.

Cav, ciężko uogólniać, bo to zależy od wersji i modelu, ale w tym przypadku - zdecydowanie. Szczególnie że wiem jak w środku wygląda 208... No i to tłumaczenie w salonie że dacia jest tak tania, że nie dają rabatów :|
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-25, 19:28   

w tym segmencie aut miejskich dacia nie ma niczego do zaoferowania .
Dacia przewyższa konkurencje tylko przy dusterach i loganach mcv / dokkerach

Sandero / logany są zbyt drogie a właściwie każdy producent ma obstawiony ten segment czymś atrakcyjnym .



Akurat przy Hatchbackach i sedanach klient oczekuje odrobinę luksusu , bo nie jest to auto funkcjonalne .
Ostatnio zmieniony przez Karenzo 2014-06-25, 19:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-06-25, 19:54   

Karenzo napisał/a:
w tym segmencie aut miejskich dacia nie ma niczego do zaoferowania .
Dacia przewyższa konkurencje tylko przy dusterach i loganach mcv / dokkerach


No właśnie w tym problem, że w przypadku Dustera niekoniecznie.
Niby pozornie oszczędzasz te kilka tys (nie więcej, jeśli porównasz wersje z podobnym wyposażeniem), ale potem wychodzi jakiś durny kwiatek co chwila, który udowadnia, że Dacii nikt nie projektuje, po prostu wrzucają jakieś niepasujące do siebie kawałki i efekt jest jaki jest.

Właśnie zacząłem się pakować na wakacje i okazuje się, że do bagażnika wersji 4x4 nie wchodzi (na krótki bok) duża walizka, bo brakuje kilku cm na wysokość, a tyle właśnie zajmują wypukłości półki w Dusterze - gdyby półka była płaska to by weszła.
Zwijana roleta (np. taka jaką miałem w Megane kombi) pewnie kosztowałaby kilka setek więcej, chętnie bym to dopłacił, zamiast tego badziewia które włożyli po faceliftingu (a przed faceliftingiem były jeszcze gorzej).

Nie wchodzi również zwykła, najzwyklejsza lodówka turystyczna, która wchodzi do każdego kompakta, a nawet pewnie do zdecydowanej większości aut klasy B.

I teraz dylemat - jechać z półką nieumocowaną na środkowych zaczepach, czyli podniesioną o te kilka cm, czy w ogóle zostawić ją w domu (zostawienie lodówki nie wchodzi w rachubę).

Czyli - gdzie nie dotkniesz, to coś spierdzielili, a powinno być dokładnie odwrotnie, w każdym miejscu trochę zapasu, a nie trochę za mało.
 
słoń 



Marka: Dacia/Renault
Model: Dacia Sandero/Trafic
Silnik: 1,0tce+LPG/1,6 DCI Energy
Rocznik: 2020/2017
Wersja: Celebration
Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 287
Skąd: DOL SZ GCZ
Wysłany: 2014-06-25, 20:54   

Karenzo, +1
_________________

 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7406
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2014-06-25, 21:13   

Cav napisał/a:

Czyli - gdzie nie dotkniesz, to coś spierdzielili, a powinno być dokładnie odwrotnie, w każdym miejscu trochę zapasu, a nie trochę za mało.


Sorry ale dacię projektowali chyba dla miliona innych osób którym pasuje, a nie dla ciebie jednego.
I na litość nie porównuj ciągle SUV-a do kompaktów itd., bo straciłem już rachubę czy ty wiedziałeś w ogóle co kupujesz - chcesz.

Bez urazy.
 
piku 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1,5 dCi 110 KM/1,3 TCe 130 KM
Rocznik: 2012/2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 1358
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2014-06-25, 21:16   

Marek1603 napisał/a:
nie porównuj ciągle SUV-a do kompaktów

mi się wydaje, że kolega Cav porównywał Dustera z małym silniczkiem do czegoś stylu Camaro z wielkim motorem. To coś w rodzaju konkursu: Duster kontra reszta samochodów.
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2014-06-25, 21:35   

dylematy: "-brać półkę, czy nie brać - oto jest pytanie, ewentualnie - "podnieść, czy nie podnieść", "mocować czy nie mocować" itd itd - mogą komplikować życie. Ja w ogóle nie używam półki (w moim przypadku szmaty na kiju) i nie główkuję - wejdzie, czy nie wejdzie, będzie wystawać czy nie. Przy zaciemnionych tylnych szybach to problem czysto akademicki
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-06-26, 05:53   

Marek1603 napisał/a:
Cav napisał/a:

Czyli - gdzie nie dotkniesz, to coś spierdzielili, a powinno być dokładnie odwrotnie, w każdym miejscu trochę zapasu, a nie trochę za mało.


Sorry ale dacię projektowali chyba dla miliona innych osób którym pasuje, a nie dla ciebie jednego.
I na litość nie porównuj ciągle SUV-a do kompaktów itd., bo straciłem już rachubę czy ty wiedziałeś w ogóle co kupujesz - chcesz.

Bez urazy.


Przyłączasz się do chóru, wg którego Dacię można tylko chwalić?
No to sorry, nie zrozumiemy się.
Będzie za co - będę chwalił, jest za co - krytykuję.

I nie bardzo wiem, co masz na myśli mówiąc o nieporównywaniu suva do kompakta.
Niby że suv powinien być gorszy?
No to chyba nie bardzo wiesz o czym gadasz.
Suv ma być rozwinięciem kompakta, taką lepszą i większą jego wersją, a nie gorszą.
Więc OBOWIĄZKOWO takie rzeczy jak bagażnik MUSI mieć lepsze.
A tak do malutkiego Peugeota 206 lodówka do bagażnika wchodzi, a do wielkiego Dustera nie.
Naprawdę uważasz, że ktoś przemyślał ten bagażnik w 4x4, pomierzył cokolwiek, zastanowił się co robi?
Moim zdaniem było dokładnie odwrotnie.
A wystarczyło dać dojazdówkę, choćby w opcji, albo inną półkę , o rolecie nie wspominając.
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-26, 07:06   

Cav, znów szukasz na siłę problemów. Akurat w 4x4 jest relatywnie "niski" bagażnik pod Twoją lodówke. Zawsze można ją ułożyć na boku lub kupić mniejsza / niższą. Ciekawe, czy lodówkę byś tak łatwo wsadził do np. Suzuki SX4 4x4 ? Sugerujesz, że Peugeot ma większy bagażnik niż duster ? Może tylko kilka cm na wysokość jest więcej ale w litrach na pewno duster ma więcej.
Poza tym SUV to klasyczny kompakt ale tylko z większym prześwitem. Nic więcej ! Nawet samochód kompaktowy w wersji kombi jest przestronniejszy i ma pojemniejszy bagażnik.
Ostatnio zmieniony przez mekintosz 2014-06-26, 07:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
piotr. z 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 LPG fabryczny (tfu!)
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 805
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-06-26, 07:06   

Cav napisał/a:

Suv ma być rozwinięciem kompakta, taką lepszą i większą jego wersją, a nie gorszą.


No popatrz... A ja żyłem w nieświadomości i cały czas sądziłem, że rozwinięciem kompaktu jest raczej VAN. Jeśli jednak to nie SUV jest rozwinięciem kompaktu (a jestem tego pewien, bo to, że Duster powstał na tej samej płycie podłogowej i posiada wiele wspólnych komponentów siedzących w Loganie i Sanderce to jeszcze z niego VANa nie czyni) to nie dziwię się Twoim narzekaniom. Było kupić Lodgy- tu masz rozwinięcie kompaktu, może nie bezpośrednie bo nie wiem, czy Lodźka ma tę samą płytę co nowy Logan MCV- i wtedy narzekać. Przykłady rozwinięcia kompakt- VAN? A proszę bardzo: Focus- Focus C-MAX (ale nie Kuga), Megane- Megane Scenic (bo na pewno nie Koleos). :mrgreen:
Nie będzie peanów na cześć Daćki- ma swoje wady, których jestem świadom i które nie muszą mi się podobać ale widziały gały co brały i nie jęczę, że wybrałem i mi się nie podoba. Porównuj Dustera do innych SUVów a nie do kompaktów. Też mógłbym ponarzekać, że miałem większy bagażnik w Nubirze niż teraz w Dusterze (bo miałem)- i co z tego? Teraz mam taki bagażnik jaki sam sobie wybrałem. :->
Sorry Cav, też uważam, że straszna z Ciebie maruda i nie wiem za bardzo co chcesz tym usprawiedliwić- bez urazy, to moje prywatne odczucie a nie głos forum. Jeśli jedna osoba mówi, że się źle wygląda, to można to olać ale jeśli słychać to od trzech i więcej to idzie się do lekarza. ;-)
 
wojtek_pl 


Marka: Peugeot
Model: 3008
Silnik: 2.0 HDI 165
Rocznik: 2010
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 1204
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-26, 07:11   

Cav napisał/a:
(...)
A wystarczyło dać dojazdówkę, choćby w opcji, albo inną półkę , o rolecie nie wspominając.

Czytając twoje posty mam wrażenie, że zapomniałeś o podstawach. Dacia to nie super wypasiona marka, produkująca samochody z milionem opcji i posiadających wszystkie możliwe udogodnienia i dodatki. Z założenia ma być w miarę prosto i tanio. I tak jest.
Jeżeli ci to nie pasuje, to znaczy, że nie jest to auto dla ciebie i popełniłeś błąd kupując je. Przyznaj się do tego (wiem, że trudno) i nie pisz, że Dacia jest do kitu bo nie ma w opcji koła dojazdowego. Trzeba było kupić Opla czy innego Chevroleta. :roll:
Miałem kiedyś Fiata Punto i narzekałem na brak wspomagania kierownicy. Ale to nie wada samochodu tylko mój problem, bo mogłem kupić bardziej wypasioną wersję a tego nie zrobiłem. A samochód był całkiem fajny.

Mnie też w Dusterze brakuje wielu elementów, które miałem w poprzednich samochodach. Automatyczne wycieraczki, automatyczna skrzynia biegów, mocny silnik, tempomat, itd. Ale nie twierdzę, że są to wady samochodu. Kupiłem Dustera z całym dobrodziejstwem inwentarza i jestem zadowolony. Polecam innym i jest prawdopodobne, że kupiłbym kolejną Dacię. Pomimo jej "braków".

Cav napisał/a:
(...)
Suma sumarum - można kupić lepsze auto, taniej niż w Dacii.

Znajdź mi NOWE auto 4x4 porównywalnej wielkości o podobnych parametrach terenowych (prześwit, kąty) za cenę 70 tys zł. Sedici? Nie ma bagażnika. Qasqai? Cena znacznie wyższa. Kia Sportage? Tak samo - kosztuje dużo więcej. Suzuki Jimny? Litości to nie ta klasa. Vitara - droższa.

PS. Nie wiem co za lodówkę turystyczną masz (200 litrów czy więcej? :-> ) ale ja spokojnie do bagażnika mieszczę takie dwie, do których wchodzą na stojąco butelki PET 2 litry. I reszta bagażu na wyjazd.
Ostatnio zmieniony przez wojtek_pl 2014-06-26, 07:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
kakus 


Marka: dacia
Model: Stepway II
Silnik: Tce 90
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 432
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2014-06-26, 07:32   

skoro 208 dało się kupić taniej niż sandero to przy odrobinie szczęścia i uporu pewnie sportage też by szło kupić taniej niż dustera :lol:
 
piku 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1,5 dCi 110 KM/1,3 TCe 130 KM
Rocznik: 2012/2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 1358
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2014-06-26, 07:36   

kakus napisał/a:
skoro 208 dało się kupić taniej niż sandero to przy odrobinie szczęścia i uporu pewnie sportage też by szło kupić taniej niż dustera :lol:


Próbowałem długie miesiące; nie dało się. Zawsze wychodziło 30 tys. drożej (za Sportage, diesla 4x4). Dziś, jak jadę z kolegą Sorrento to nawet pomyślę czasem, że szkoda, że DD nie jest tak wykończony; ale jak mi opowiada, co to mu na gwarancji nie wymienili i ile razy zawracał z trasy (lub ściągali go z trasy) z powodu poważnych awarii, nie żałuję zakupu DD.
 
ZbujMadej 


Marka: Duster II
Model: 4x2
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 261
Skąd: Warm-Maz
Wysłany: 2014-06-26, 07:46   

- Kochanie, nasza stara walizka i lodówka nie pasują do bagażnika w naszym nowym samochodzie!
- Skandal! Jak mogłeś kupić taki dziadowski samochód! :-D

Cav, jesteś gorszy niż stara panna przed okresem :-P Naprawdę poważnie się zastanawiam, czy przy zakupie Dacii nie byłeś czasem "pod mocnym wpływem" albo może ktoś stał przy Tobie z pistoletem i kazał Ci ją kupić ?
Zadziwiające, jak dorosły człowiek może wydać kilkadziesiąt tysięcy złotych lekką ręką, a potem narzekać na tak oczywiste rzeczy, które można było sprawdzić przed zakupem.
Cav, a kolor Ci pasuje chociaż ?
 
piku 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1,5 dCi 110 KM/1,3 TCe 130 KM
Rocznik: 2012/2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 1358
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2014-06-26, 07:53   

ZbujMadej napisał/a:
- Kochanie, nasza stara walizka i lodówka nie pasują do bagażnika w naszym nowym samochodzie!


Ale warto też sprawdzić, co się mieści. A wewnątrz Dustera mieszczą się dwa rowery z dwoma pasażerami oraz narty długości 190 cm w trzema pasażerami. Sprawdzałem przed zakupem, bo to była warunek niezbędny (sine qua non) przy zakupie samochodu.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne