Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Tymczasowe ubezpieczenie a nowe tablice rejestracyjne
Autor Wiadomość
bdamian 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: LOGAN MCV
Silnik: 1.5 dCi
Wersja: Laureate
Dołączył: 22 Sie 2014
Posty: 3
Skąd: żywiec
Wysłany: 2014-08-22, 09:28   Tymczasowe ubezpieczenie a nowe tablice rejestracyjne

Witam wszystkich,
2 tygodnie temu kupiłem samochód który miał tablice rejestracyjne byłego właściciela, samochód został zakupiony w komisie renault w którym dostałem do niego dowód rejestracyjny i ubezpieczenie do któregoś tam września (takie miesięczne na czas kiedy sam sobie nie ubezpieczę auta). Ostatnio poszedłem do wydziału komunikacji gdzie zdałem stare blachy i odebrałem nowe, na które dostałem tymczasowy dowód rejestracyjny i nowe blachy (numery już się nie zmienią tylko stały dowód za miesiąc mam odebrać). Tu się rodzi problem ponieważ nie mam jeszcze ubezpieczenia, a ubezpieczenie to miesięczne było wypisane na stare tablice rejestracyjne. Czy w takiej sytuacji nie mogę użytkować auta, aż do momentu ubezpieczenia na nowa czy z jakiś świstkiem będę mógł jeździć?

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje.
Pozdrawiam bdamian.
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2014-08-22, 09:32   

Tak, możesz. W ubezpieczeniu jest jeszcze numer VIN, teoretycznie powinieneś zgłosić zmianę numerów rejestracyjnych do ubezpieczyciela.
W teorii masz miesiąc czasu na wypowiedzenie/aktualizację umowy ubezpieczenia od zakupu samochodu, w praktyce możesz nie informować ubezpieczyciela (przeliczenie składek etc.) i jeździć do końca ubezpieczenia (możesz, tj. nie ma sankcji za nie poinformowanie, ale generalnie jest to jakieś wykroczenie).
Ostatnio zmieniony przez czaju 2014-08-22, 09:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3598
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-22, 09:52   

czaju napisał/a:
Tak, możesz. W ubezpieczeniu jest jeszcze numer VIN, teoretycznie powinieneś zgłosić zmianę numerów rejestracyjnych do ubezpieczyciela.
W teorii masz miesiąc czasu na wypowiedzenie/aktualizację umowy ubezpieczenia od zakupu samochodu, w praktyce możesz nie informować ubezpieczyciela (przeliczenie składek etc.) i jeździć do końca ubezpieczenia (możesz, tj. nie ma sankcji za nie poinformowanie, ale generalnie jest to jakieś wykroczenie).

Czaju , proszę Cię nie wprowadzaj go w błąd bo skończy się to kilkoma tysiakami kary z UFG:
bdamian napisał/a:
2 tygodnie temu kupiłem samochód który miał tablice rejestracyjne byłego właściciela, samochód został zakupiony w komisie renault w którym dostałem do niego dowód rejestracyjny i ubezpieczenie do któregoś tam września (takie miesięczne na czas kiedy sam sobie nie ubezpieczę auta)

http://regiomoto.pl/porta...e-polis-oc-i-ac
Musisz bezwzględnie wykupić ubezpieczenie przed końcem ważności ubzepieczenia wystawionego przez komis. Jeśli tego nie dopilnujesz to wydział komunikacji sprawdzi to przy wydawaniu twardego dowodu i sam zgłosi brak ciągłości w UFG.
Oczywiście samochodem możesz jeździć cały czas.
http://swiatubezpieczen.b...oterminowe.html
Ostatnio zmieniony przez DrOzda 2014-08-22, 09:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
bdamian 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: LOGAN MCV
Silnik: 1.5 dCi
Wersja: Laureate
Dołączył: 22 Sie 2014
Posty: 3
Skąd: żywiec
Wysłany: 2014-08-22, 10:23   

DrOzda napisał/a:
czaju napisał/a:
Tak, możesz. W ubezpieczeniu jest jeszcze numer VIN, teoretycznie powinieneś zgłosić zmianę numerów rejestracyjnych do ubezpieczyciela.
W teorii masz miesiąc czasu na wypowiedzenie/aktualizację umowy ubezpieczenia od zakupu samochodu, w praktyce możesz nie informować ubezpieczyciela (przeliczenie składek etc.) i jeździć do końca ubezpieczenia (możesz, tj. nie ma sankcji za nie poinformowanie, ale generalnie jest to jakieś wykroczenie).

Czaju , proszę Cię nie wprowadzaj go w błąd bo skończy się to kilkoma tysiakami kary z UFG:
bdamian napisał/a:
2 tygodnie temu kupiłem samochód który miał tablice rejestracyjne byłego właściciela, samochód został zakupiony w komisie renault w którym dostałem do niego dowód rejestracyjny i ubezpieczenie do któregoś tam września (takie miesięczne na czas kiedy sam sobie nie ubezpieczę auta)

http://regiomoto.pl/porta...e-polis-oc-i-ac
Musisz bezwzględnie wykupić ubezpieczenie przed końcem ważności ubzepieczenia wystawionego przez komis. Jeśli tego nie dopilnujesz to wydział komunikacji sprawdzi to przy wydawaniu twardego dowodu i sam zgłosi brak ciągłości w UFG.
Oczywiście samochodem możesz jeździć cały czas.
http://swiatubezpieczen.b...oterminowe.html


Znaczy ubezpieczenie będę miał już w przyszłym tygodniu, tu mi bardziej chodzi czy autem mogę jeździć pomimo tego, że ubezpieczenie wystawione przez komis jest na inne numery tablic rejestracyjnych :)
Jeżeli tak to jakie dokumenty powinienem mieć w momencie zatrzymania przez policje?
Ostatnio zmieniony przez bdamian 2014-08-22, 10:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3598
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-22, 10:50   

Możesz , w polisie powinien być numer VIN , a na wszelki wypadek woź umowę kupna sprzedaży.
Policja i tak sprawdza w bazie w razie wątpliwości.
 
bdamian 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: LOGAN MCV
Silnik: 1.5 dCi
Wersja: Laureate
Dołączył: 22 Sie 2014
Posty: 3
Skąd: żywiec
Wysłany: 2014-08-22, 10:57   

DrOzda napisał/a:
Możesz , w polisie powinien być numer VIN , a na wszelki wypadek woź umowę kupna sprzedaży.
Policja i tak sprawdza w bazie w razie wątpliwości.


Dziękuje bardzo.
 
keretey 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0.9 tce
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Cze 2014
Posty: 66
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-08-22, 13:14   

Policja nie sprawdza zwykle w żadnych bazach.
Miałem stłuczkę z autem z polisą na poprzednie numery ale poprawny VIN - i to wystarczyło.
 
ajax 



Marka: Daćka i "łopel"
Model: Duster 4X4
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 912
Skąd: z Powołania ;-P
Wysłany: 2014-08-22, 19:23   

Możesz jeździć. Miej przy sobie umowę kupna. Ubezpieczenie OC zawsze obowiązkowe, przy braku (jeśli oczywiście to wyłapią, a zwykle wyłapują prędzej czy później) nie dość, że będzie grzywna, to chyba też dotychczasowy ubezpieczyciel ma Cię na rok w praktyce na swoich warunkach. Tego ostatniego nie jestem pewien, były jakieś zmiany.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne