Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Stepway Stepwaya
Autor Wiadomość
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-07-17, 10:14   

@Stepway: To nie od progów - układ kierowniczy najbardziej cierpi od dziur na zakrętach, gratuluję więc gładkich dróg (:
 
Stepway 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 605
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2014-07-17, 11:02   

laisar, a ja zawsze jadę przed siebie :)
_________________
---
Stepway
 
Stepway 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 605
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2014-10-15, 10:14   

No to magiczna, psychologiczna bariera 100'000 km została przekroczona pod koniec września. Pewnie za rok będę już cofał licznik by dodać sobie otuchy [żart] :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ostatnie dwa miesiące więcej kilometrów robię już innym samochodem. Stepway się nudzi. Przesiadam się docelowo z Dacii na inne auto. Stepway pozostanie niebawem dla żony. Na razie, jeszcze do końca roku, powożę się nim ale głównie po mieście i na zakupy.

Jak znajdę więcej czasu to zrobię obiecane zestawienie wydatków. Póki co odsyłam na wciąż aktualnie uzupełniane statystyki, prowadzone na MotoStat.pl : http://www.motostat.pl/vehicle-stats/34813

Twój pojazd przejechał 100 562 km i zużył 7 120 l paliwa o wartości 39 221 PLN

100000.jpg
Plik ściągnięto 52 raz(y) 17,97 KB

099999.jpg
Plik ściągnięto 41 raz(y) 19,26 KB

 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7414
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2014-10-15, 11:13   

Brawo. Gratuluję.
 
Stepway 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 605
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2015-01-11, 13:11   

I przyszedł ten czas by się z Wami pożegnać, a przynajmniej na pewien czas zawiesić swoją aktywność na Forum.

Odkładałem tą decyzję bardzo długo, niestety nieuniknionym było że Stepway pójdzie w odstawkę. Na razie jeszcze pozostanie w rodzinie. Po upływie trzech lat, nadal auto jest obciążone kredytem. Przyznaję że nie mam ani czasu, ani ochoty by licytować się z kimkolwiek i wystawiać Daćkę na sprzedaż. Owszem, rozważam taką możliwość, nie mniej jednak rozpuszczam wici wyłącznie pocztą pantoflową. Być może ktoś z Klubowiczów będzie zainteresowany. Liczę jednak na konkrety. Większość czasu spędzać będę po za domem, a więc i dostęp do poczty mam ograniczony.

O nasze współpracy (ja vs Stepway) muszę wypowiadać się w samych superlatywach. I choć były zwątpienia [patrz lakierowanie gwarancyjne] to mechanicznie zajmowałem się wyłącznie materiałami eksploatacyjnymi.

Wszystko skrupulatnie odnotowywałem i nanosiłem również do internetowego dziennika: http://www.motostat.pl/me.../stats/id/34813

I tak średnie ogólne zużycie paliwa na podstawie tankowań z przeszło 100tys km wyniosło 7,07 l/100km. Przekładając to na pory roku (rodzaj opon) latem Daćka paliła ok. 0,5 l/100km mniej, ciekawie też wygląda zróżnicowanie pod względem tras. Używałem auta w dużej mierze po za miastem. Na ~20tys km autostrad koszt wynosił 7,10 l/100 a przy przepisowej jeździe po za terenem zabudowanym, 6,84 l/100. Spodziewałem się że będą to dużo większe wartości.

Gdy jednak weźmiemy pod uwagę styl jazdy, a ja raczej nie miałem potrzeby gnać na złamanie karku, to ze średnich ~30tys km eko-jazdy wyszło 6,21 l/100 - to naprawdę niewiele. Patrząc na ok 20 tys km kiedy miałem radość z równego wzrostu momentu do tych 60 km/h dającego mi wolnossącym 8V przewagę na starcie, czy frajdę z szybkiego i ciasnego pokonywania rond, zostawiając innych w tyle. Taki styl podnosił spalanie dając 7,40 l/100 - choć gdzieś równa się to ze zużyciem paliwa w trybie miejskim.

Na podstawie własnych doświadczeń, i dla Dacii obalam mi jakby była zauważalna różnica pomiędzy paliwami "premium" a "zwykłymi". Tankowałem przeważnie na Olenie ~3.5tys litrów i Shellu ~1tys litrów, w Polsce bywałem również na Lotosie. Zagranicą nie zwracałem uwagi na szyldy. Łącznie na dystansie 105tys km zużyłem ~7,5tys litrów benzyny, wydając na nią prawie równowartość kwoty zakupu Stepwaya - ponad 40tys złotych.

Na bieżącą obsługę - ASO, rozrząd, oleje, filtry, żarówki, gadżety, wymiany opon, etc. poświęciłem niespełna 6.5tys złotych.

Opłat w postaci parkingów, winiet, opłat autostradowych, ubezpieczeń, etc. nie wyliczałem.

Zestawiając paliwo z odnotowanymi wydatkami, wychodzi że koszt benzyny to ponad 85% całościowych kosztów utrzymania samochodu. Chcąc skrupulatnie wyliczać każdą złotówkę, trzy lata to ponad 50tyś złotych. Oczywiście nie sposób pominąć tu miesięczne przebiegi. Średnia wyniosła ~2.5tys km/mc.

Pierwsze dwa lata auto pokonywało dłuższe dystanse. Niczym niezwykłym było przekroczenie 4tys km/mc. Później już i Stepway-a dotknęła fala tzw. "kryzysu". W żadnym jednak momencie nie było mowy o kompromisie i szukaniu oszczędności na eksploatacji.

Naszych historii nie będę opisywał, bo jest w tym wątku wyżej.

Podsumowując nasze przygody i współpracę, przekonałem się do marki Dacia. Kto prześledzi moje tematy, ten dowie się że zaufałem do tego stopnia że w pewnym momencie byłem w posiadaniu trzech rumuńskich aut. Gdyby nie zmiany w moim życiu, nadal dzieliłbym się z Wami opisem kolejnych poczynań ze Stepway-em. Sentyment pozostanie. Nie zamierzam i nie mam potrzeby w najbliższym czasie kupować samochodu ale kiedy stanę przed wyborem, będę spoglądał na Dacie.
_________________
---
Stepway
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne