Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
belki / poprzeczki do relingów - duster I faza 2
Autor Wiadomość
igrazka 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączyła: 26 Lis 2014
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-18, 00:41   

TD Pedro napisał/a:
igrazka napisał/a:
Te uniwersalne od Thule mnie nie przekonują, bo na postoju każdy może przeciąć te paseczki i w dwie osoby zdjąć boxa razem z belkami, pomimo zamknięcia na klucz,

to raczej będzie trudne dlatego, że w tych paseczkacj jest dosyć solidne metalowy "szkielet"... :mrgreen:


No chyba, że tak. Na zdjęciach wyglądają na zwykłe gumowe/plastikowe paseczki :mrgreen:
 
zachjan 


Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1,5 dci
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 64
Skąd: Skalbmierz
Wysłany: 2014-12-18, 10:37   

Dar1962 napisał/a:
przez ten plastik reling idzie do końca, aż do tylnego mocowania, ciekaw jestem jak wygląda to z przodu i z boku (czy całość jest poziomo)

No nie rozbierałem relingów w dwójce ale spotkałem takie coś na niemieckim dustercommunity.de

tył.jpg
Plik ściągnięto 159 raz(y) 128,68 KB

przód 2.jpg
Plik ściągnięto 149 raz(y) 139,9 KB

przód 1.jpg
Plik ściągnięto 171 raz(y) 149,09 KB

 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2014-12-18, 11:26   

może dołem idzie jakiś płaskownik który to wzmacnia? bo jeśli to sam plastik, to czarno widzę box który trzyma się tego przy 100 km/h
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2014-12-18, 15:20   

Dar1962 napisał/a:
bo jeśli to sam plastik, to czarno widzę box który trzyma się tego przy 100 km/h

chyba nie sądzisz, że producent wpadłby na taki pomysł, ja w boksie wożę koło zapasowe oraz jeszcze trochę innych rzeczy (wypełniony na full), przejechałem z nim ok. 25 kkm, również z prędkościami większymi niż 100 km/h oraz po najróżniejszych wertepach na których trudno było utrzymać się na siedzeniu (a co się działo w wyżej położonym boksie to można sobie wyobrazić) i nie chce odpaść :mrgreen:
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2014-12-18, 15:42   

Hehehehe jak to w naszej ulubionej rumuńskiej marce- plastik na plastiku i trzeszczącym plastikiem pogania, a wszyscy sobie wyobrażali, że to dźwiga aluminiowa belka 25x35mm. :lol: :lol: :lol: :lol:
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2014-12-18, 16:41   

TD Pedro napisał/a:
Dar1962 napisał/a:
bo jeśli to sam plastik, to czarno widzę box który trzyma się tego przy 100 km/h

chyba nie sądzisz, że producent wpadłby na taki pomysł :mrgreen:

nie chodzi mi o nasze relingi - te są solidne o czym sam się nieraz przekonałem, tylko o ten nowy wynalazek w poliftingowym DD. Patrząc na tą rozebraną końcówkę nie widzę nigdzie wzmocnienia choć musi gdzieś być
 
igrazka 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączyła: 26 Lis 2014
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-18, 18:45   

No więc tak: sprawdziłam w sieci, że pasujące poprzeczki do nowego Dustera dostanę w Interpacku. Mam stary box Thule Ocean i belki od Thule (za ponad 700 zł) odpadały, bo są za szerokie na obejmy mojego boxu, dlatego wybór padł na węższe i tańsze, ale niemarkowe (380 zł). Panowie z Interpacku na miejscu i bezpłatnie zamontowali poprzeczki i to z miarką! Odmierzyli dokładnie 70 cm odległości, bo to ponoć standardowa odległość na uchwyty boxów Thule.

Belki z Feu Verta zwróciłam, kase mi oddali (295 zł) ale co zapłaciłam za montaż (49 zł) to przepadło. :roll:

A tak się prezentują nowe i stare poprzeczki razem ;-)











 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2014-12-18, 22:40   

Dar1962 napisał/a:

nie chodzi mi o nasze relingi - te są solidne o czym sam się nieraz przekonałem, tylko o ten nowy wynalazek w poliftingowym DD. Patrząc na tą rozebraną końcówkę nie widzę nigdzie wzmocnienia choć musi gdzieś być

znajomy ma DD poliftingowego i przejechał nim z dużo większym niż mój boksem kilkanaście tysięcy km i nie ma żadnego problemu (a w boksie wozi duuużo więcej niż ja) :-)
 
zachjan 


Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1,5 dci
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 64
Skąd: Skalbmierz
Wysłany: 2014-12-18, 23:48   

Ale tu chodzi o prawidłowy sposób montażu belek, zarówno w jedynce jak i w dwójce gdy belki są mocowane do relingów to jest wszystko ok. Natomiast montaż do plastikowych osłon to nieporozumienie jeśli chodzi o wytrzymałość całego układu zwłaszcza,ze nakładki są mocowane na wczepy.
 
igrazka 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączyła: 26 Lis 2014
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-19, 00:01   

zachjan napisał/a:
Ale tu chodzi o prawidłowy sposób montażu belek, zarówno w jedynce jak i w dwójce gdy belki są mocowane do relingów to jest wszystko ok. Natomiast montaż do plastikowych osłon to nieporozumienie jeśli chodzi o wytrzymałość całego układu zwłaszcza,ze nakładki są mocowane na wczepy.


Dokładnie o to chodzi. Najgorsze, że inny "spec" w Feu Vercie podczas demontażu ich poprzeczek dziwił się, dlaczego je zwracam, "bo przecież siedzą".

Jednak wiedza, doświadczenie i fachowość panów z Interpacku - nieoceniona. Natomiast Feu Vert Puławska po raz kolejny się dla mnie spalił. Teraz na przykład przy montażu belek poprzecznych zrobili mi test akumulatora w praktycznie nowym aucie! Po co? Nawet nie wyrażałam na to zgody - poinformowali mnie o tym po fakcie. A kilka lat temu w tym samym F-V przy zmianie opon na zimowe schrzanili mi geometrię! Auto jadąc na wprost skręcało w prawo, a oni mówili, że to dlatego, że kierownicy nie trzymam! NIE POLECAM.
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-19, 01:19   

Feu Vert to dziadostwo nie jeździcie do tej sieci
mam niedaleko domu taki zakład to znajomemu co roku tarcze zmieniali
aż mu powiedziałem że sam mu zmienię to miał tarcze jak listki chyba z 3-4 lata nie zmieniane
_________________
Moje auto
 
Sławomir Pytel 



Marka: Dacia
Model: duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 19 Sie 2014
Posty: 55
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2015-01-06, 23:22   

Witajcie, także szukałem kompletu do dustera. Znalazłem ciekawą stronę, z ciekawymi cenami boksów: http://www.1boxdachowy.pl/0,15,boxy-dachowe-.html . Ludzie z okolic Nowego Sącza szczególnie powinni być zadowoleni. Ze Starego Sącza jak sądzę, że także. Poprzeczek do dustera niestety nie mają.
Ostatecznie jednak kupiłem oryginalny komplet. Wzięło się to stąd, że zarejestrowałem się na stronie Moja Dacia. Tam otrzymałem fajne, jak Oni to nazywają: voucher'y, 300,- zł rabatu na boks i 200,- zł rabatu na poprzeczki.
 
Kaśka 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 4x4 1.6 16V 105
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate Plus 5 os.
Dołączyła: 15 Cze 2014
Posty: 193
Skąd: okolice Gdyni
Wysłany: 2015-01-07, 20:04   

Sławomir Pytel napisał/a:
Witajcie, także szukałem kompletu do dustera. Znalazłem ciekawą stronę, z ciekawymi cenami boksów: http://www.1boxdachowy.pl/0,15,boxy-dachowe-.html . Ludzie z okolic Nowego Sącza szczególnie powinni być zadowoleni. Ze Starego Sącza jak sądzę, że także. Poprzeczek do dustera niestety nie mają.
Ostatecznie jednak kupiłem oryginalny komplet. Wzięło się to stąd, że zarejestrowałem się na stronie Moja Dacia. Tam otrzymałem fajne, jak Oni to nazywają: voucher'y, 300,- zł rabatu na boks i 200,- zł rabatu na poprzeczki.

Witaj - co to znaczy oryginalny komplet? Czy mógłbyś podać numer referencyjny - oznakowanie poprzeczek. Bo ja nic nie rozumiem - W katalogu Akcesoria występują poprzeczki dachowe do Duster o nr referencyjny 8201407085 - Poprzeczki wykonane ze stali. Ciężar maks. przewożonego bagażu 75 kg. W zestawie 2 szt.
Natomiast w cenniku nie występują.......... u delera podano mi całkiem innym numer..... niż w katalogu?
Ostatnio zmieniony przez Kaśka 2015-01-07, 20:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
Sławomir Pytel 



Marka: Dacia
Model: duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 19 Sie 2014
Posty: 55
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2015-01-07, 21:52   

Witaj Kaśko.
No tak, też miałem dokładnie ten sam problem, z tą jednak różnicą, że gdy podałem w salonie numer, ten sam, który i Ty napisałaś, to natychmiast otrzymałem cenę: 495,- zł brutto. Jak sądzę, każdy salon oprócz oferty z katalogu dacia, ma własną, dodatkową, opartą o odrębne, bezpośrednie umowy salonu z dostawcą. W moim przypadku tak było, ale cena poprzeczki dacia z zaproponowanym mi rabatem (295,- brutto), była znacznie niższa niż z tej konkurencyjnej oferty, gdyż produkty spoza katalogu dacii, nie są objęte rabatami dacii.
W przypadku kufra było trochę inaczej, bowiem po uwzględnieniu rabatu, kufer dacii o interesujących mnie wymiarach, był w bardzo zbliżonej cenie (792,-) jak ten z Nowego Sącza (658,05 + 80,-). Poza tym, kufer dacii ma większą pojemność, i w dodatku kufer potrzebowałem od zaraz, więc wziąłem od dacii. I tak powstał mój komplet. Czekał na mnie w magazynie na drugi dzień od zamówienia.
 
Kaśka 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 4x4 1.6 16V 105
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate Plus 5 os.
Dołączyła: 15 Cze 2014
Posty: 193
Skąd: okolice Gdyni
Wysłany: 2015-01-08, 12:59   

Sławomir Pytel napisał/a:
Witaj Kaśko.
No tak, też miałem dokładnie ten sam problem, z tą jednak różnicą, że gdy podałem w salonie numer, ten sam, który i Ty napisałaś, to natychmiast otrzymałem cenę: 495,- zł brutto. Jak sądzę, każdy salon oprócz oferty z katalogu dacia, ma własną, dodatkową, opartą o odrębne, bezpośrednie umowy salonu z dostawcą. W moim przypadku tak było, ale cena poprzeczki dacia z zaproponowanym mi rabatem (295,- brutto), była znacznie niższa niż z tej konkurencyjnej oferty, gdyż produkty spoza katalogu dacii, nie są objęte rabatami dacii.
W przypadku kufra było trochę inaczej, bowiem po uwzględnieniu rabatu, kufer dacii o interesujących mnie wymiarach, był w bardzo zbliżonej cenie (792,-) jak ten z Nowego Sącza (658,05 + 80,-). Poza tym, kufer dacii ma większą pojemność, i w dodatku kufer potrzebowałem od zaraz, więc wziąłem od dacii. I tak powstał mój komplet. Czekał na mnie w magazynie na drugi dzień od zamówienia.

A jakie masz poprzeczki, jakiej firmie o jakim numerze identyfikacyjnym?
Ostatnio zmieniony przez Kaśka 2015-01-08, 13:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
Sławomir Pytel 



Marka: Dacia
Model: duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 19 Sie 2014
Posty: 55
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2015-01-08, 13:48   

Kaśka napisał/a:
W katalogu Akcesoria występują poprzeczki dachowe do Duster o nr referencyjny 8201407085 - Poprzeczki wykonane ze stali.

Właśnie takie.
 
Kaśka 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 4x4 1.6 16V 105
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate Plus 5 os.
Dołączyła: 15 Cze 2014
Posty: 193
Skąd: okolice Gdyni
Wysłany: 2015-01-08, 14:14   

Sławomir Pytel napisał/a:
Kaśka napisał/a:
W katalogu Akcesoria występują poprzeczki dachowe do Duster o nr referencyjny 8201407085 - Poprzeczki wykonane ze stali.

Właśnie takie.

Dzięki, a czy mógłbyś zrobić ich fotki i wstawić? Bo w katalogu wyglądają dość dziwnie - ich mocowanie... jak na "plastykowy sznurek"? Czy zamontowano Ci je tak samo jak w katalogu?
Ostatnio zmieniony przez Kaśka 2015-01-08, 14:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
Sławomir Pytel 



Marka: Dacia
Model: duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 19 Sie 2014
Posty: 55
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2015-01-08, 20:58   

Z fotkami to musisz zaczekać do soboty. Na razie bowiem kuferek jeździ na dachu innego mojego samochodu. w sobotę rano przerzucam na dustera, to zrobię fotkę. Mam mało czasu, to pewnie wrzucę ją dopiero w niedzielę.

Kaśka napisał/a:
w katalogu wyglądają dość dziwnie - ich mocowanie... jak na "plastykowy sznurek

Elementy łączące poprzeczkę z relingiem, wyposażone są w stalowe taśmy, powleczone kauczukowym tworzywem. Są bardzo masywne. Gdy trzymasz w ręku, to zdaje Ci się, że to element czołgu lub czegoś podobnego. W każdym bądź razie, u mnie budzą respekt a nie obawy. Montaż jest bardzo prosty. Na wszelki wypadek, czytelna instrukcja obsługi jest w zestawie. Jedyny problem dla niemajsterkowicza, może stanowić zainstalowanie zamków w obudowach. To także prosta czynność, nie mniej jednak jestem przekonany, że osoba niewprawna, może się poirytować. Jeżeli się zdecydujesz, to proponuję abyś przy okazji wizyty w serwisie, np. z okazji przeglądu, poprosiła o zamontowanie zamówionego zestawu. Porządny serwis powinien wykonać bezpłatny montaż. Jeżeli masz obawy o to czy będzie bezpłatny, i jeżeli zbytnio Ci się nie spieszy, proponuję skorzystaj ze swoich atutów. Mam na myśli to, abyś umówiła się w serwisie ósmego marca.
 
Kaśka 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 4x4 1.6 16V 105
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate Plus 5 os.
Dołączyła: 15 Cze 2014
Posty: 193
Skąd: okolice Gdyni
Wysłany: 2015-01-09, 11:29   

Sławomir Pytel napisał/a:
Z fotkami to musisz zaczekać do soboty. Na razie bowiem kuferek jeździ na dachu innego mojego samochodu. w sobotę rano przerzucam na dustera, to zrobię fotkę. Mam mało czasu, to pewnie wrzucę ją dopiero w niedzielę.

Kaśka napisał/a:
w katalogu wyglądają dość dziwnie - ich mocowanie... jak na "plastykowy sznurek

Elementy łączące poprzeczkę z relingiem, wyposażone są w stalowe taśmy, powleczone kauczukowym tworzywem. Są bardzo masywne. Gdy trzymasz w ręku, to zdaje Ci się, że to element czołgu lub czegoś podobnego. W każdym bądź razie, u mnie budzą respekt a nie obawy. Montaż jest bardzo prosty. Na wszelki wypadek, czytelna instrukcja obsługi jest w zestawie. Jedyny problem dla niemajsterkowicza, może stanowić zainstalowanie zamków w obudowach. To także prosta czynność, nie mniej jednak jestem przekonany, że osoba niewprawna, może się poirytować. Jeżeli się zdecydujesz, to proponuję abyś przy okazji wizyty w serwisie, np. z okazji przeglądu, poprosiła o zamontowanie zamówionego zestawu. Porządny serwis powinien wykonać bezpłatny montaż. Jeżeli masz obawy o to czy będzie bezpłatny, i jeżeli zbytnio Ci się nie spieszy, proponuję skorzystaj ze swoich atutów. Mam na myśli to, abyś umówiła się w serwisie ósmego marca.

Rewelacyjny pomysł:-) - dzięki za opis i czekam na fotki. Z Twojego opisu wynika, iż jesteś zadowolony. W takim razie kupię takie jakie masz - czyli dedykowane:-)
Pozdrówka
 
Sławomir Pytel 



Marka: Dacia
Model: duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 19 Sie 2014
Posty: 55
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2015-01-19, 23:16   

Witam Kaśko, przepraszam za opóźnienie. Obowiązki służbowe i rodzinne sprawiły, że na forum ostatnio nie zaglądałem. Ale oto obiecane fotki. Dodam, że belki poprzeczne są produkcji szwedzkiej, a kufer niestety włoskiej.

gotowe.jpg
Zamontowany zestaw dacia
Plik ściągnięto 193 raz(y) 124,88 KB

montaż_II.jpg
Naciąg taśmy
Plik ściągnięto 186 raz(y) 131,43 KB

montaż_I.jpg
Zaczep taśmy
Plik ściągnięto 159 raz(y) 131,62 KB

producent.jpg
Naklejka na belce
Plik ściągnięto 164 raz(y) 128,28 KB

 
Sławomir Pytel 



Marka: Dacia
Model: duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 19 Sie 2014
Posty: 55
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2015-01-19, 23:18   

Fajne jest rozwiązanie klucza do naciągu taśmy. Nie da się go zgubić, gdyż kluczem jest dekielek z zamkiem, widoczny na górnym zdjęciu.
 
Kaśka 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 4x4 1.6 16V 105
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate Plus 5 os.
Dołączyła: 15 Cze 2014
Posty: 193
Skąd: okolice Gdyni
Wysłany: 2015-01-20, 08:18   

Sławomir Pytel napisał/a:
Fajne jest rozwiązanie klucza do naciągu taśmy. Nie da się go zgubić, gdyż kluczem jest dekielek z zamkiem, widoczny na górnym zdjęciu.

Witaj - bardzo dziękuję Ci za tak szczegółowe fotki instruktarzowe:-) - już nie będę musiała studiować instrukcji montażu;-). Na foto z dacia.pl wydawały mi się b. monstrualne ale Twoje fotki temu zaprzeczają i z tego bardzo się cieszę. Mogę kupować. I jeszcze b. ważna sprawa - strona z kuframi (polecona przez Ciebie) oferuje teraz sprzedaż z 50% zniżką:-)) - miodzio:-))

Pozdrawiam Kaśka
Ostatnio zmieniony przez Kaśka 2015-01-20, 08:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
Sławomir Pytel 



Marka: Dacia
Model: duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 19 Sie 2014
Posty: 55
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2015-01-20, 10:05   

Witaj, bardzo proszę. Gdy porównywałem ceny, ta zniżka już była. Jeżeli nie masz rabatu od dacii, to oferta z Nowego Sącza jest bardzo atrakcyjna. Ja kupiłem od Dacii, ponieważ dostałem duży rabat i za prawie identyczną cenę kupiłem kufer o nieco większej pojemności. Być może po zarejestrowaniu się na Moja dacia: http://www.dacia.pl/my-da...D6A8A42CD5F4A14 dostaniesz prezent powitalny w postaci rabatów na akcesoria.
Między kuframi polskimi i tymi od Dacii jest także istotna różnica w konstrukcji mechanizmu otwierania. Dacia ma plastikowy układ dźwigniowy, natomiast w tych z Nowego Sącza, na zdjęciu są sprężyny gazowe. W mojej ocenie lepsze rozwiązanie. Nie wiem jak ze sztywnością i estetyką samego kufra, gdyż te z Nowego Sącza widziałem tylko na fotkach na ich stronie.
 
damastek 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2014
Dołączył: 24 Lut 2015
Posty: 1
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2015-02-26, 19:10   Aguri Prestige do Dustera II

Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy Dusterów.
Zakupiłem na ALLegro belki Aguri Prestige do nowego Dustera jak twierdził sprzedawca. Wysłał mi dłuższe śruby (60mm ) ale i tak z powodu niesamowicie grubych relingów nie zdołałem objąć go w należyty sposób. Jako że belki bardzo mi się podobały a kontakt ze sprzedającym był żaden postanowiłem sam popracować nad dopasowaniem belek do mojego DD II. Najpierw kupiłem jeszcze dłuższe śruby mocujące 70 milimetrowe. Pozwoliło to dobrze objąć reling przez dolną łapkę , jednak przy braku drugiego punktu podparcia istniała możliwość przekręcenia dolnej łapki mocującej a co za tym idzie możliwość kradzieży belek z całym boksem lub co gorsza wypadek na drodze. Następnym krokiem była mała zmiana konstrukcji dolnej łapki. Kolega mający spawarkę MIG dospawał mi na końcach łapek nakrętki M6 (w miejscu gdzie przy normalnych cienkich relingach jest miejsce oparcia na nakrętce regulacji długości belki). Ponadto wymieniłem śruby regulacji długości belek na śruby o długości 60mm i po wykonaniu regulacji długości wkręciłem na nie dolne łapki mocujące. Starczyło potem dobrze skręcić całość, konstrukcja jest bardzo stabilna a belki prezentują się nieźle.
Podczas testów stwierdziłem gwizd wywoływany przez belki po osiągnięciu 50 km/h. Początkowo myślałem, że to przez te długie śruby ale okazało się, że wywołuje to szczelina z uszczelką na górnej powierzchni belek. Przy jeździe z boksem gwizdu nie słychać. Uszczelniłem więc miejsca styku aluminium z uszczelką przy pomocy bezbarwnego silikonu. I po kłopocie. Oto kilka fotek.

mały 131.jpg
Plik ściągnięto 12748 raz(y) 24,94 KB

mały 128.jpg
Zamocowanie z dłuższymi śrubami
Plik ściągnięto 12748 raz(y) 27,77 KB

mały 127.jpg
Dospawane nakrętki M6
Plik ściągnięto 12748 raz(y) 28,18 KB

 
lajne 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dci
Rocznik: 2014
Dołączył: 09 Mar 2015
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-03-09, 15:27   Duster f2 - belki poprzeczne raz jeszcze

Witam,

Pozwoliłem sobie założyć nowy temat.

Chciałbym prosić o nowe doświadczenia z popczkami do Dustera f2.
Potrzebuje pilnie kupić poprzeczki.

Chciałem zamówić używane thule 775 to sprzedawca w inerpacku uświadomił mnie, że jeśli mój duster f2 ma nowe relingi to sprawdzał i obejma thuka 775 jest zbyt krótka.

Maja za 400 pln INNO.

Czy ktoś w ostatnim czasie kupować na allegro/w sklepach internetowych jakieś pasujące, niedrogie poprzeczki do Df2?

Czy ktoś się może wypowiedzieć na temat tego produktu :

http://tomas-tuning.com/b...0cm-o_5953.html
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne