Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2017-10-11, 01:35
Samochód zastępczy - gwarancja / OC / AC
Autor Wiadomość
Roobertino 


Marka: KIA
Model: Sorento
Silnik: 2,5
Rocznik: 2008
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 112
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-30, 19:04   

nie wiem czy to tu, jak nie to proszę moda o przeniesienie do odpowiedniego działu:

http://moto.wp.pl/kat,895...,wiadomosc.html
 
Tobiasz Mazurek 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Dołączył: 03 Lis 2014
Posty: 8
Skąd: Łódź
  Wysłany: 2014-11-07, 14:54   

Odświeżę trochę wątek po tym jak moja Dacia na gwarancji (niecały rok użytkowania) uległa usterce i unieruchomieniu.

Pierwsze co zrobiłem to telefon do Dacia Assistance. Oczywiście holowanie do najbliższego serwisu i wszystko pięknie. Do czasu aż pan z ASO ogłosił uroczyście że popsuta część przyjdzie za tydzień. Poprosiłem o auto zastępcze. Dacia nie gwarantuje auta zastępczego przy usterce. Polecono mi sprawdzenie z ubezpieczycielem.

Ubezpieczenie pełny pakiet w PZU, wykupiony w promocji przy zakupie auta.

Po sprawdzeniu okazało się, że wszystkie warunki do otrzymania auta zastępczego są spełnione poza jednym: otóż auta nie holowało PZU, a co za tym idzie nie należy się auto zastępcze.

Pytanie do forumowiczów:
Jak to się ma do gwarancji Daci, czy ją stracę jeżeli w następnej awarii zadzwonie i poproszę o holowanie przez PZU?
Czy pan w Daci wtedy nie powie, że nie przysługuje mi gwarancja bo auto nie było holowane przez Dacia asistance?

Ot zagwozdka. Proszę o rzetelną informację, lub doświadczenia w tej sprawie.
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2014-11-07, 14:59   

Mylisz assistance z gwarancja. Nie mozna stracic prawa do naprawy gwarancyjnej ze wzgledu na to ze skorzystasz z assistance od innej firmy. Poprostu wybrales usluge assistance od Dacii, mimo ze korzystniej byloby skorzystac z PZU.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-07, 15:04   

Tobiasz Mazurek napisał/a:
Jak to się ma do gwarancji Daci, czy ją stracę jeżeli w następnej awarii zadzwonie i poproszę o holowanie przez PZU?

Nie stracisz.

Tobiasz Mazurek napisał/a:
Czy pan w Daci wtedy nie powie, że nie przysługuje mi gwarancja bo auto nie było holowane przez Dacia asistance?

Nie powie, bo nie ma znaczenia, jak auto trafiło do serwisu - to zupełnie odrębna sprawa od trybu naprawy.


Warto natomiast sprawdzić, czy w tym pakiecie PZU holowanie przysługuje, jeżeli nie będziesz jednocześnie korzystał z ubezpieczenia OC lub AC. Też nie powinno to być powiązane, ale przeglądają kiedyś oferty widziałem w którymś TU taki zapis.
 
Tobiasz Mazurek 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Dołączył: 03 Lis 2014
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-11-07, 16:16   

Po pierwsze dziękuję za odpowiedzi.

Po drugie:
Cytat:
Czaju:Mylisz assistance z gwarancja. Nie mozna stracic prawa do naprawy gwarancyjnej ze wzgledu na to ze skorzystasz z assistance od innej firmy. Poprostu wybrales usluge assistance od Dacii, mimo ze korzystniej byloby skorzystac z PZU.


Czy mylę, no nie wiem. Dlaczego? W teorii wygląda to pięknie ale jak w praktyce?
Z zapisu gwarancji Dacia punkt 3 z tego forum:
"-w przypadku unieruchomienia pojazdu należy zwrócić się do najbliższego Autoryzowanego Partnera DACIA lub skontaktować się z DACIA assistance."

I teraz ja dzwoniąc do PZU, powiadamiając ich o usterce i holując za ich pośrednictwem auto nie wykonuję warunku gwarancji Dacia. I tak samo jak się PZU wypięło d... na mnie że użyłem Dacia assistance, tak samo może zrobić pan z Daci w drugą stronę właśnie z powodu tego zapisu.

Więc nie uważam, żebym cokolwiek mylił.
Dlatego zapytałem jak wygląda to w praktyce, czy ktoś miał taki przypadek. Bo nie ufam że nagrana rozmowa na infolinii daci uchroni mnie potem przed kosztami. Te rozmowy jakoś zawsze są nieosiągalne gdy chodzi o sprawę po stronie klienta.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-07, 18:50   

@Tobiasz Mazurek: No to następnym razem "zwrócisz się do do najbliższego Autoryzowanego Partnera DACIA" i po prostu poinformujesz go, że auto zostanie przyholowane przez PZU - w warunkach nie ma nic na temat, że masz skorzystać z DACIA assistance, prawda? (:
 
tomasz@kowaluk. 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1,6
Rocznik: 2012
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 1
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2015-04-20, 11:12   Awaria samochodu - brak auta zastępczego

Witam. Mam do Was pytanie. Zepsuło mi się autko totalnie stanął mój Stepway. niestety poniżej 20 km od miejsca parkowania. Przyjechała laweta, zawiozła do serwisu, jednak serwis nie potrafi mi powiedzieć kiedy wjedzie na serwis bo mają poumawianych Klientów. Autko jest w leasingu na firmę z ubezpieczeniem OC+AC+Assistance tylko że w PZU jest mały myk, że autko zastępcze przysługuje gdy awaria nastąpi powyżej 20 km od miejsca parkowania. Niestety to się stało w ramach tej granicy i nie mam auta zastępczego. Czy jest jakaś szansa na inne zastępcze? Nie z ubezpieczenia PZU w ramach gwarancji?
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-04-20, 11:51   

tomasz@kowaluk. napisał/a:
Czy jest jakaś szansa na inne zastępcze?

Tylko jako dobra wola ASO.

Cytat:
Nie z ubezpieczenia PZU w ramach gwarancji?

Nie - DACIA Klub Polska » DACIA » Kompendium Dacii » Samochód zastępczy - gwarancja / OC / AC » http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1964
 
Nargo 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 28 Mar 2016
Posty: 58
Skąd: OkoliceNowegoYorku
Wysłany: 2016-05-24, 16:11   

Sytuacja z moim bolidem

14.04.2016 miałem nieprzyjemność zostać bodnięty w doope VW zaparkowanego przy drodze.
przy zgłoszeniu szkody TUW zapewniało, że rzeczoznawca przyjedzie w 5 dni roboczych
20.04 przypominam się pierwszy raz
21.04 przypominam się drugi raz
22.04 przypominam się
22.04 poprosiłem o samochód zastępczy.
26.04 podstawili autko
2.05 przypominam się
2.05 pierwsze przedłużenie auta
5.05 przypominam się
5.05 przedłużenie najmu
6.05 w końcu pojawił się likwidator TUW, po kilkukrotnym przypomnieniu się, że istnieję.
6.05 przedłużenie najmu
10.05 kolejne przedłużenie najmu
11.05 postanowienie o szkodzie całkowitej
12.05 wypłata odszkodowania
12.05 batalia o kolejne przedłużenie najmu na potrzeby sprzedaży zwłok i zakupu kolejnego bolida
16.05 odbiór auta zastępczego

Cała impreza z likwidacją szkody trwała wbrew zapewnieniom konsultanta i likwidatora 27 dni z czego sam samochód zastępczy 20 dni (1700zł plus podstawienie)
Wartość zwłok niższa od najmu.
Ale firmę stać na zwłokę :mrgreen:
Można brać autko z OC sprawcy pod warunkiem, że nasz samochód jest niezdatny do jazdy. Wystarczy rozbity klosz światła lub zatrzymanie dowodu rejestracyjnego przez policję z adnotacją niezdatny do dalszej jazdy.

Tylko nie można być biernym w kontaktach z ubezpieczalnią. Postawa roszczeniowa wręcz pomaga i podnosi wartość pojazdu.
_________________
Było: 126p(2002), VW Jetta 1980(2002-2004), Megane Scenic 1998 1.9 DTI (2013.04-2016.01)
VW Polo FOX 1,0 1990 (2004.10-tragicznie 2016.04)
Jest: Lodgy 1.6 SCe (2016-nadal), LR Freelander 1.8 (2017.05-nadal)
 
Marckok 


Marka: Reanult
Model: Trafic
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-09-02, 16:21   

Sąsiad uszkodził mi Logana MCV stojącego na parkingu pod domem

autko oddałem do naprawy z OC sprawcy (PZU) do ASO Zdunek w Gdańsku

jako że prowadzę DG i samochód jest niezbędny do pracy podstawili pod ASO auto zastępcze z wypożyczalni

ASO twierdzi że Dacia będzie gotowa do odbioru w środę, a PZU że zastępczy jest wynajęty do poniedziałku i tego nie przedłużą

oddać to wynajęte przez nich, samemu wziąć z wypożyczalni i dochodzi potem zwrotu kosztów od PZU ?
 
CzarnY 


Marka: Dacia
Model: Lodgy + Logan
Silnik: 1,6 SCe LPG + 1,0 Sce LPG
Rocznik: 2017 +2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Kwi 2017
Posty: 247
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-09-02, 17:15   

Oddajesz auto w środę z adnotacją, ze nie było twoje auto szybciej. Zostawiasz to wszystko w papierach i masz ich w D.
_________________
3 szt => Dacia Lodgy 1,6 SCE + LPG
5 szt =>Dacia Logan 1,0 SCE + LPG
1 szt=> Dacia Logan Stepway 1,0 TCE + LPG
1 szt =>Dacia Sandero'09 1,6 MPI + LPG

Tanie muły robocze :)
 
benyo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 691
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2017-09-02, 18:09   

Marckok napisał/a:
ASO twierdzi że Dacia będzie gotowa do odbioru w środę, a PZU że zastępczy jest wynajęty do poniedziałku i tego nie przedłużą

oddać to wynajęte przez nich, samemu wziąć z wypożyczalni i dochodzi potem zwrotu kosztów od PZU ?

U mnie nigdy nie było problemu z przedłużeniem auta zastępczego w PZU, ale tym zajmował się zawsze pan Michał, który zajmował się obsługą ubezpieczeń u dealera, zresztą jak dla mnie megaprofesjonalista. Ja tylko wchodziłem podpisywałem co trzeba i zero zmartwień. Dzwonił tylko czasem, że sprawa ma się tak czy tak. Więc tylko mnie informował, że zadzwoni do PZU i wyjaśni dlaczego zostało przedłużone wypożyczenie samochodu. A raz sam od siebie dorzucił mi dwa dni auta zastępczego bo byłem na urlopie i nie mogłem odebrać i nic nie musiałem płacić.
Ostatnio zmieniony przez benyo 2017-09-02, 18:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne