Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Samochodowa Autonomiczna Sieć Internetowa
Autor Wiadomość
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-04-19, 18:52   Samochodowa Autonomiczna Sieć Internetowa

Witam

Chciałem zainstalować w Sandero na stale obecny dostęp do internetu. Mimo, że posiadam przenośny zasilany akumulatorkiem router Huawei E5776. Z wiekiem człowiek robi się leniwy i nie chce się wyciągać routera, podpinać pod zapalniczkę, trzeba pamiętać by go schować później przed niepowołanym okiem.

Dkatego zdecydowałem o zainstalowaniu niedrogiego, niewielkiego TP-LINK TL MR3020. Będzie on współpracował z modemem USB 3G lub 4G LTE.

http://www.tp-link.com.pl...model=tl-mr3020

Planuje poprowadzić stałe zasilanie - gniazdo zapalniczki - w bagażniku daci. Podepnę router przez zasilacz 12V z wyjściem 5V. Modem będzie wyprowadzony na krótkim przedłużaczu.

Miejsce pasuje na styk, jak ulał we wnęce pod boczkiem podtrzymującym półkę. Jedynie zastanawiam się, czy nie zainstaluje zewnętrznej antenki magnetycznej na dach by też schować modem, przy okazji polepszając siłę sygnału sieci komórkowej.




Internet będzie z Red Bull Mobile lub Aero2.


Może ktoś już instalował wifi jako "wyposażenie" pojazdu ? ;-)

router3.jpg
Plik ściągnięto 36 raz(y) 239,53 KB

router2.jpg
Plik ściągnięto 31 raz(y) 230,48 KB

router.jpg
Plik ściągnięto 38 raz(y) 236,29 KB

Ostatnio zmieniony przez mekintosz 2015-04-19, 19:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
Carbo 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2 16V 75
Rocznik: 2014
Wersja: BlackLine2 5 os.
Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-04-19, 19:39   

Przyznam że zaciekawił mnie wątek bo w końcu coś z mojej dziedziny :-P Pomysł z routerem całkiem ciekawy i w bagażniku fajnie będzie schowany, Przyznam szczerze, że nie wpadłem żeby na stałe montować takie rozwiązanie. Ja z lenistwa jeżeli akurat muszę skorzystać z iPada czy innego tabletu bez obsługi 3G robię z iPhone po prostu VPN'a i problem mam z głowy, tel i tak zawsze podpiety pod ładowarkę wiec odpada problem rozładowanej baterii. Podpowiedz proszę do czego Ty będziesz wykorzystywał swojego hot-spota...?? ;-)
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-04-19, 20:09   

Planuje do map google oraz filmów dla dzieci na dłuższą podróż. Oczywiście patent z udostępnianiem z komorki jest ok ale trzeba mieć odp. pakiet danych w abonamencie , oraz pamiętać o aktywacji hotspota, podpięciu pod ładowarkę etc. Podobnie jak się ma bluetooth wbudowane w radio, wsiadam i nie zastanawiam się, czy włączyłem przenośny zestaw BT czy nie. Mój pomysł zakłada internet wszechobecny w kabinie daci oraz w jej pobliżu ;-)
Ostatnio zmieniony przez mekintosz 2015-04-19, 20:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
Carbo 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2 16V 75
Rocznik: 2014
Wersja: BlackLine2 5 os.
Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-04-19, 20:39   

No tak, ja jeszcze nie dzieciaty więc moja wyobraźnia dla takich zastosowań ma trochę mniejsze pole do popisu :-D Tak tylko teraz na szybko sobie myślę ( ale to tylko moje gdybanie bo tym modelem tp-linka się nie bawiłem) że antenka magnetyczna jednak może się przydać dla poprawy siły sygnału zwłaszcza na trasie bo sam ostatnio się zdziwiłem kiedy przelatując obwodnicą Krakowa wyjąłem tel z wewnętrznej kieszeni marynarki a tam na wyświetlaczu zamiast 3G pojawił się napis GPRS...aż zrzut ekranu zrobiłem na pamiątkę :mrgreen: . W każdym razie gratuluję pomysłu bo faktycznie przydatny gadżet można mieć w autku!
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-04-19, 22:21   Re: Samochodowa Autonomiczna Sieć Internetowa

mekintosz napisał/a:
Internet będzie z Red Bull Mobile lub Aero2.

Z Aero2 może nie być. Gdzieś się natknąłem na gorzkie żale ludzi, którzy chcieli wykorzystywać Aero2 jako darmowy internet do GPSu - żeby zestawić połączenie z Aero2, klient (w sensie urządzenie, MAC adres) musi wejść na stronę i przeklepać jakąś CAPTCHę czy coś takiego, po godzinie sesja wygasa i trzeba czynność powtórzyć. Co praktycznie eliminuje wszelkie "głupie" urządzenia.

Jak jest z RBM - nie wiem, ale jeśli liczysz na wykorzystywanie tego patentu z darmowym wszystkim za Red Bulla, to może to działać podobnie.

Sam pomysł średnio rozumiem - do GPSu, geocachingu czy fejsa na postoju wystarczy kilkaset MB; do youtube'a dla dziecka w dłuższej trasie nie wystarczy żaden znany mi pakiet. Szanse na to, że operatorzy oferujący "darmowy" internet nie zabezpieczyli się przed takim jego wykorzystaniem, oceniam na znikome.
 
rafal_rx 


Marka: Fiat
Model: 500L
Silnik: 1.6 Multijet II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Maj 2014
Posty: 156
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-04-19, 22:59   Re: Samochodowa Autonomiczna Sieć Internetowa

mekintosz napisał/a:
czy nie zainstaluje zewnętrznej antenki magnetycznej na dach by też schować modem, przy okazji polepszając siłę sygnału sieci komórkowej.

Po pierwsze, ta antenka jest podłączona do kabla RG-174, lub gorszego. Znajdź sobie w internecie tłumienność tego kabla w funkcji częstotliwości. Zmierz jego długość i znajdź jego tłumienie. Potem porównaj tą wartość do zysku anteny. Przekonasz się wtedy sam, czy warto.
Ja nie lubię dawać prostych odpowiedzi ;-)
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-04-19, 23:30   

Ogólnie pomysł jest dobry - ale co z lokalnym contentem?
Ja swego czasu w samochodzie używałem do tego WL-HDD Asusa który był osobistym hotspotem oraz niezłym zasobem danych własnych ( wykorzystywany do zrzucania zdjęć z aparatów i telefonów w trasie) a jego gniazdo USB było miejscem do którego podłączałem modem , teraz już nie wiem czy jest coś podobnego na rynku.
Co do Aero - to jest to problem do obejścia pod warunkiem zakupu u nich dodatkowego pakiety - mija się wtedy captachę - można stosować przygotowane rozwiąznia nakładek Lesiolo.
 
matucha 



Marka: Skoda / VW
Model: Rapid / Up!
Silnik: 1,0 TSI / 1,0 MPI
Rocznik: 2019/2017
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 813
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-04-22, 22:14   

Jeśli chodzi o Aero2 to mam - śmiga nieźle, ale....
nie wiem jak to jest rozwiązane - przy oglądaniu filmów działa z 1/10 prędkości no i co godzinę się rozłącza i trzeba coś tam kliknąć.
Co do oglądania filmów w trasie - wg mnie za często będzie tracić zasięg / przycinać, co przełoży się na frustrację najmłodszych. Ja właśnie myślę nad jakimś DVD dla maluchów. Chyba, że zakładasz używanie tego raczej tylko w mieście.
_________________
Było Sandero Stepway 1,6MPI + LPG 2010 i Logan MCV 1,6MPI + LPG 2012
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne