Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
nowa dacia z salonu
Autor Wiadomość
kinio 
Zielony listek


Marka: dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5dci
Rocznik: 2015
Wersja: Prestige
Dołączył: 02 Maj 2015
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-05-02, 08:20   nowa dacia z salonu

Witam,


Zastanawiam sie nad zakupem tego oto egzemplarza
http://otomoto.pl/oferta/...i-ID4padEL.html
Prosze napisac czy warto?


Przeczytalem juz wszystkie posty nt dacii i jedyna sprawa ktora jest na nie to bezpieczenstwo. Tak wiem jest caly wywod jak to gwiazdka gwiazdce nierowna. Natomiastt ja mam wlasne zdanie na ten temat bo wystarczy zobaczyc filmik jak sie sklada pasat a jak sie sklada dacia i wiecej jak 3 gwiazdki to sam bym jej nie dal.
Wliczajac jednak to ryzyko to moze jednak warto kupic?

Odstrasza mnie tez nieprzewidywalnosc dacii. Chodzi o to ze cos co by sie wydawalo byc w normalnym aucie w dacii tego moze nie byc Np. Czy lusterko wsteczne ma funkcje mechanicznego przestawienia w tryb nocny?
Jak jest z odsprzedaza tego sprzetu np po roku albo po 6latach?


Kinio.
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2015-05-02, 08:39   

Pod koniec stycznia stanąłem przed takim samym dylematem ;-) Auto miało być nowe i dużo większe od poprzedniego. Nad kwestia bezpieczeństwa nie myślałem, bo daewoo, którymi jeździłem i tak były gorsze pod tym względem.

Lusterko możesz sobie przestawić, dacia nie jest aż tak inna :mrgreen:

Co do odsprzedaży to nie wiem ale masz w ofercie najbogatsza wersja, wiec nie powinno być problemu. Ja chciałbym pojeździć troche dluzej niż 6 lat.

A i koniecznie wybierz się na jazdę próbną.
 
Ajgor 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: Eco-G 100
Rocznik: 2023
Wersja: Extreme
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Wrz 2014
Posty: 803
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2015-05-02, 08:49   

Witaj na forum!
Wprawdzie nie jestem użytkownikiem MCV-ki ,lecz mam w pracy znajomego właściciela tejże Dacii, ma ją dwa lata, jest w pełni zadowolony z funkcjonalności, gabarytu bagażnika. Nie jest typem rajdowca, więc silnik1,2 w pełni go satysfakcjonujące ( wczasy w Chorwacji z pełnym obciążeniem nie zmieniły jego zdania) W ciągu 2 lat tylko przeglądy gwarancyjne, żadnych napraw, reklamacjii.
Wszystkie obecnie nowe auta mają możliwość manualnego przestawienia lusterka wstecznego w tryb nocny, tzn chroniący nsnas przed oślepieniem przez reflektory jadących za nami samochodów, bo chyba o to pytałeś
 
cookie 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 0,9Tce
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 04 Cze 2014
Posty: 273
Skąd: nijer Łorsoł
Wysłany: 2015-05-06, 11:43   

Idź na jazdę próbna. Mnie denerwuje w tym samochodzie: umiejscowienie przycisków otwierania szyb, zbyt sztywne zawieszenie(jeździlem hydrowozem wczesniej), malo wydajna Klima.
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2015-05-06, 15:09   

Ja na Twoim miejscu odwiedził bym jeszcze kilka salonów konkurencyjnych marek. (nie patrz na cenniki, na pewno dostaniesz wieczny rabat). Jestem przekonany, że za tą samą lub zbliżoną cenę dostaniesz nowe autko z 5-gwiazdkowym bezpieczeństwem. Warto też zwrócić uwagę na raporty usterkowości decra / adac. Moim zdaniem, za mniej więcej tę samą cenę można mieć bezpieczniejsze i mniej awaryjne autko.
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-05-06, 15:40   

Lza konkrety a nie ogólniki
kinio nie polecam tego kontentego salonu bo sam tam auto kupowałem , panuje tam zwyczajne cwaniactwo na sprzedaży zawyżanie cen akcesoriów co skutkowało iluzorycznym rabatem
_________________
Moje auto
 
kinio 
Zielony listek


Marka: dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5dci
Rocznik: 2015
Wersja: Prestige
Dołączył: 02 Maj 2015
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-05-07, 17:43   

Lza napisał/a:
Ja na Twoim miejscu odwiedził bym jeszcze kilka salonów konkurencyjnych marek. (nie patrz na cenniki, na pewno dostaniesz wieczny rabat). Jestem przekonany, że za tą samą lub zbliżoną cenę dostaniesz nowe autko z 5-gwiazdkowym bezpieczeństwem. Warto też zwrócić uwagę na raporty usterkowości decra / adac. Moim zdaniem, za mniej więcej tę samą cenę można mieć bezpieczniejsze i mniej awaryjne autko.


hmmm - KIA Venga 1.4 benzyna z 100NM- czytaj nie jedzie i co pali 6-7/100? a do bagaznika nie wsadzisz nawet dwoch fotelikow i znow sie czlowiek musi pakowac na tylne siedzenia? owszem da sie kupic w tej cenie.
co tam dalej seat ibiza kombi 1.2TSI? co jest polowe mniejszy i w sumie to kombi nie kombi?
wszystko inne sie zaczyna od 60 w gore z badziewnymi silnikami, golasy.
3 gwiazdki - owszem - no sklada sie jak puszka, mimo to ochrona dzieci jest na rozsadnym poziomie. obecne auto tez sie sklada albo moze i bardziej, wliczam to w ryzyko, motocyklem tez jezdze - tam mam zero gwiazdek.
Awaryjnosc? - niech sie psuje - po to jest gwarancja na 5 lat -potem papa i nowa dacka.

tu jest fajna opcja full wypas bez zbednych rzeczy z paroma bajerkami, z fajnym silnikiem a gabarytowo nie osiagalne w tej cenie przez konkurencje. no chyba ze ktos proponuje wv transportera 10 letniego.
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-05-07, 18:58   

Ja bym poczekał do końca roku bo będzie zmiana silników .
Z ciekawych propozycji pojawi się tce 90 kuni w LPG .
modele zeszłoroczne powinny stanieć
http://www.test.auto.pl/n...ilnikowa-dacii/
_________________
Moje auto
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne