Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2019-05-15, 15:11
Martwe pole w lusterkach zewnętrznych Dacii
Autor Wiadomość
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2014-04-18, 17:52   

eplus napisał/a:
Oczywiście, że widzę tylne błotniki auta w lusterkach. Często cofam na ciasnych parkingach, nawracam w bramach - dopóki widzę czyjś zderzak czy słupek bramy OBOK mojego błotnika - wiem, że o niego nie zahaczę.


Masz rację jeśli chodzi o manewrowanie tj. cofanie "na lusterka" itp. Jadnak wówczas samochód albo jedzie z małą prędkością, albo stoi i masz czas na to żeby przesunąć głowę by lepiej dojrzeć błotnik, którego normalnie nie musisz widzieć. Jadąc np autostradą (tak jak w artykule) nie potrzebujesz oglądać swoich tyłów :oops: , a lepszym rozwiązaniem jest natomiast widok całej szerokości pasa po lewej czy prawej stronie samochodu.
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
 
Bartosz81 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Kwi 2015
Posty: 93
Skąd: Warszawa Marysin
Wysłany: 2015-05-17, 16:11   

Dzisiaj prawie wjechałem w faceta...wyrósł jak spod ziemi. Jeżdżę od 15 lat i to drugi raz, jak miałem taką sytuację.
Zamawiam asrefyczne na lewą i sferyczne na prawą stronę. Te lusterka są wysokie, ale mogłyby być szersze..
 
nasir 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCE
Dołączył: 31 Lip 2013
Posty: 18
Skąd: w-wa
Wysłany: 2017-01-30, 11:57   

Jeździłem Loganką, a teraz Lodgy i powiem że nie widzę problemu martwego pola. Nigdy nie oglądam się za ramię. Samochód po mojej lewej, prawej widzę kątem oka a korzystanie z zewnętrznych fabrycznych dla mnie nie wymaga oglądania się. To są naprawdę duże lusterka i jeśli się je ustawi aby było widać tylko klamki to spokojnie wystarczą.

Na początku w tych autach zrobiłem test i samochód za mną ani na chwilę nie zniknął z lusterka.

Dodatkowo jadąc po mieście cały czas obserwuję zewnętrzne i wewnętrzne i wszystko mam pod kontrolą bo pamiętam aktualny układ samochodów wokół mnie i ciągle rozkład ten jest aktualizowany przez patrzenie w lusterka. Dzięki temu wiem czy mogę uciekać w podbramkowej sytuacji na sąsiedni pas bez zastanawiania się i patrzenia czy mogę to zrobić kiedy czas tylko na manewr.
Robię tak dlatego że mam taki charakter jazdy , że bardzo często skaczę po pasach jeśli widzę wolne miejsce i możliwość podjechania do przodu jeśli mój pas stoi , wlecze się..

Spokojnie z takimi ustawieniami lusterek zewnętrznych (widoczne tylko klamki) można parkować.
 
baxter12 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,6 8v
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 01 Sie 2016
Posty: 52
Skąd: Poznan
Wysłany: 2017-01-30, 20:45   

Nauczcie się ustawiać lusterka tak aby nie widać było klamek w drzwiach. Przy cofania wystarczy wtedy lekki ruch głową, aby tył samochodu zobaczyć. Jeździłem kilkunastoma samochodami i żaden martwych stref nie miał.
A sferyczne lusterka są dobre. Ja po nich poznaje kierowców na których trzeba na drodze uważać.
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2017-01-30, 22:02   

Przeczytanie tego wątku zajęło mi chyba więcej czasu niż ustawianie lusterek przez 12,5 roku odkąd mam prawo jazdy :mrgreen:
 
gfedorynski 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 468
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-31, 10:33   

Mistrzem parkowania nigdy nie byłem, a z lusterek w lodgy jestem bardzo zadowolony (tak, wspomagam się też nowcześniejszymi wynalazkami).
 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2017-01-31, 10:43   

Seal napisał/a:
Zawsze możesz dla pewności dodatkowo ruszyć głową aby zmniejszyć martwe pole w lusterku.

gdy w 1985 roku robilem moje prawko w Zurychu to instruktor mnie szczegolnie uczulil na to aby ZAWSZE ogladac sie w lewo gdy zamierzam zmienic pas ruchu, jak tez w prawo gdy robie to chcac np. zjechac z glownej drogi... w drugim przypadku abym uwazal na rowerzystow czy motocyklistow, ktorzy lubia z prawej sie nagle pojawic...
w takich sytuacjach nie ma mowy o martwym punkcie...

co pare lat sobie o tym przypominam gdy uda mi sie nie obejrzec... mialem ostatnio pare miesiecy temu taki przypadek gdy zapomnialem sie obejrzec w lewo... okazuje sie ze nowy Dokker ma calkiem spore martwe pole... od tej pory ogladam sie dwa razy zanim w tym skrece...
 
dawlish 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2010
Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 8
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-07-05, 19:52   Martwa strefa lusterek Dacia Logan

Witam,
jestem od niedawna nowym użytkownikiem Dacii Logan MCV z 2010 roku. Rzeczą, która najbardziej wzbudza moje obawy są lusterka, które posiadają wg mnie dość sporą "martwą strefę". Moje pytanie, czy da się coś z tym zrobić? Od razu powiem, że próbowałem różnych ustawień i jako tako jest, ale rewelki nie ma. Wcześniej jeździłem Hondą Civic VII i było o wiele lepiej, lusterka były szersze i chyba bardziej zakrzywione.
Z góry dziękuję
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-05, 20:49   

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=2651
 
uemabiczes 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan MCV Stepway
Silnik: 0.9 TCe
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway Laureate
Dołączył: 12 Maj 2019
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-12, 16:17   

Odświeżę trochę temat. Mam problem z martwym polem w lusterku zewnętrznym od strony kierowcy w Dacii Logan MCV Stepway. W tej chwili jest ustawione maksymalnie na zewnątrz czyli w taki sposób że widzę jedynie mały skrawek tylnej klamki od drzwi. Mimo to nie widzę wyprzedzających mnie aut. Dopóki ogarniam w wewnętrznym wstecznym lusterku układ aut za mną to jest ok, ale jak włączam się do ruchu na autostradzie albo ekspresówce to widoczność jest bardzo słaba. Jeździłem różnymi autami, ale nigdy się z tym nie spotkałem. Wydaje mi się, że to wynika z tego że szkło jest jakby za głęboko osadzone w obudowie i ok 1cm powierzchni lusterka jest zajęte przez odbijającą się w nim plastikową oprawkę od lusterka. Czy ktoś mi może powiedzieć czy asferyczne lusterko rozwiąże problem? Ktoś się z tym spotkał?
 
Kauris 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 120kkm
Wersja: Laureate
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 618
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-05-13, 02:32   

Też mam maksymalnie odchylone lustro i jeszcze ciut by się przydało odchylić. Jestem ciekawy czy zmiana szkła pomoże, ale jakoś nie mogę się za to zabrać :)
 
keisyzrk 


Marka: dacia
Model: duster 4x2
Silnik: 1.6 sce
Rocznik: 2015
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 373
Skąd: LUBACZÓW/ZAMOŚĆ/RZESZÓW/TARNÓW/LUBLIN
Wysłany: 2019-05-13, 07:42   

Ja dołożyłem sobie takie i jest git;)
https://allegro.pl/oferta/lusterko-dodatkowe-male-martwe-pole-szeroki-kat-fv-7541421816?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare
 
uemabiczes 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan MCV Stepway
Silnik: 0.9 TCe
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway Laureate
Dołączył: 12 Maj 2019
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-14, 08:43   

Udało mi się zrobić zdjęcie na którym widać problem. W zewnętrznej części lusterka odbija się oprawka... Zajmuje zdecydowanie za dużą powierzchnie lustra. Postanowiłem, że kupię lustro asferyczne i zobaczę jaki jest efekt. Jak nie pomoże to w pierwszej kolejności sprawdzę czy da się odchylić całe lusterko do przodu, w stronę maski a w ostateczności też dołożę sobie takie małe :) Dam znać co z tego wyszło.

dacia.jpg
martwe_pole
Plik ściągnięto 6 raz(y) 91,57 KB

 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-14, 12:54   

uemabiczes napisał/a:
Udało mi się zrobić zdjęcie na którym widać problem.

Całego lustra nie przestawisz- owszem, odgina się i składa na szybę, ale rozłożone ma jedno stałe położenie.
Chyba jesteś wysoki i masz fotel odsunięty daleko do tyłu- u siebie nie mam aż tak obróconego lustra. Nie zwróciłem też uwagi, żeby pole widzenia w tych lusterkach było jakoś szczególnie małe.
 
uemabiczes 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan MCV Stepway
Silnik: 0.9 TCe
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway Laureate
Dołączył: 12 Maj 2019
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-14, 13:14   

Tak, mam 185cm i fotel mam dosyć mocno odsunięty i pochylony i podejrzewam że to jest przyczyną. Problem tylko że jeżeli ustawię sobie tak żeby zminimalizować to martwe pole, jest mi niewygodnie :/ A czy w środku lusterka nie można jakoś czegoś dogiąć, skrócić sprężyn albo coś innego wymyślić tak żeby rozłożone lusterko miało inną pozycję? Po odgięciu na chwile palcami wydaje mi się, że jest lepiej.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-14, 14:39   

No cóż... musiałbyś rozebrać i zobaczyć co tam stabilizuje lusterko w stałej pozycji.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-15, 15:15   

uemabiczes napisał/a:
fotel mam dosyć mocno [...] pochylony

Bardzo, bardzo niezdrowo.

uemabiczes napisał/a:
czy w środku lusterka nie można jakoś czegoś

Nikt do tej pory niczego takiego nie zrobił, ale możesz być pierwszy.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne