Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Problem z UCH
Autor Wiadomość
adam8443 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2013
Dołączył: 19 Maj 2015
Posty: 1
Skąd: WLKP
Wysłany: 2015-06-04, 21:24   Problem z UCH

Witam to jest mój pierwszy post więc witam wszystkich kolegów.


Mam problem z dacią duster z 2013r. a mianowicie podejrzewam uszkodzony moduł UCH ponieważ nie świeci światełko w podsufitce, głośnik nie sygnalizuje włączonych świateł po wyłączeniu silnika, brak sygnalizacji na liczniku włączonych świateł przeciwmgielnych oraz otwartych drzwi. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki żarówkę i jest ok. W aucie posiadam moduł BCM X90V8 8201029422 na podmianę mam moduł 8201068829 moje pytanie czy mogę podmienić ten moduł na ten który jest w aucie?(tylko do sprawdzenia czy w/w funkję działają) Czy muszę mieć identycznie taki sam jak w aucie?
 
piotr. z 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 LPG fabryczny (tfu!)
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 805
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-06-05, 08:06   

Nie jestem specjalistą od UCH ale wydaje mi się (na logikę), że nasze fury są na tyle proste, że nie UCH steruje tymi funkcjami a raczej otrzymuje informacje o załączeniu tychże świateł. Najpierw sprawdził bym czy nie ma jakiejś przerwy w zasilaniu oświetlenia kabiny oraz zegarów (rozumiem, że światła dzienne oraz przeciwmgłowe można włączyć).
Pewnie któryś z kolegów bawiących się ze schematami podpowie, ja jeszcze nie miałem takiej potrzeby.

Aktualizacja: UCH steruje oświetleniem kabiny. Popatrzę jeszcze na schemat UCH jak go znajdę. Swoją drogą wrzucił bym temat do ASO bo chyba masz jeszcze gwarancję?
Ostatnio zmieniony przez piotr. z 2015-06-05, 08:43, w całości zmieniany 2 razy  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne