Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: jas_pik
2015-11-20, 00:53
Media Nav - ostrzeżenie przed fotoradarem
Autor Wiadomość
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-23, 19:15   

Nie znam, ale tłumaczę. :)
  1. Gdy księżyc będzie na nowiu, pójdź na rozstaje dróg, gdzie krzyż pokutny stoi, złap zeń wifi i ściągnij oficjalny update do MediaNav ze strony Dacii. :> Interesuje nas plik update.lgu, zaś plik upgrade_root.lgu czy synctool_log.txt zupełnie w rachubę nie wchodzą, albowiem update.lgu jest plikiem, a plikiem jest update.lgu. :>
  2. Skopiuj plik update.lgu na dysk lokalny, najlepiej do jakiegoś pustego katalogu.
  3. W tym samym katalogu rozpakuj pliki lgu2dir.zip i dir2lgu.zip (to są jakieś utyliszcza do grzebania w pliku z updatem, nie wiem skąd je wziąć, zapewne do wyguglania).
  4. Uruchom linię poleceń i przejdź do katalogu z plikiem update.lgu i utyliszczami.
  5. Z linii poleceń wykonaj:
    Kod:
    lgu2dir upgrade.lgu root
  6. Zmień nazwę pliku MicomManager.exe, np. tak:
    Kod:
    rename "root\upgrade\Storage Card\System\MicomManager.exe" "root\upgrade\Storage Card\System\MicomManager2.exe"
  7. Rozpakuj plik ULC_2_1_0_1_mscr.zip (również nie wiem, skąd go się bierze) do katalogu <twój katalog>\root\upgrade\Storage Card\System\ - plik MicomManager.exe zostanie zastąpiony i dojdą 3 nowe pliki.
  8. W swoim katalogu utwórz katalog new
  9. Wykonaj:
    Kod:
    dir2lgu 3.0.5.1 root new/upgrade.lgu
    (te cyferki to numer wersji update'u, który ściągnęliśmy, choć pewnie można wymyślić własne).
  10. Utwórz nowy plik tekstowy o nazwie DusterNavi.mscr, wpisz weń:
    Kod:
    Run( "\Storage Card\System\MicomManager2.exe" )
    Sleep( 20000 )
    Close (ActiveWindow())
    Sleep( 5000 )
    Run( "\Windows\explorer.exe" )
    Kill( "nngnavi.exe" )
  11. Plik DusterNavi.mscr i upgrade.lgu z katalogu "new" wrzuć na pendrive'a. (Tu nie wiem o co chodzi - Navitel i odtwarzacz wideo z tego update'u? Ścieżka do nich to /Soft/CorePlayer/<tu jakieś pliki> )
  12. Rzuć kości kurczaka i zrób update MediaNav z owego pendrive'a. :> Powinien uruchomić się normalny Windows CE, z menu Start i wszystkim. Uruchom Windows Explodera.
  13. Wejdź do katalogu MD (podobno to nasz pendrive).
  14. Usuń plik update.lgu (po co to robić, zamiast po prostu wyciągnąć pendrive - nie wiem :).
I to teoretycznie tyle. :)

UWAGA! Dacia Klub Polska i/lub wyżej podpisany nie ponoszą odpowiedzialności za wierność tego tłumaczenia, skutki wykonania powyższej instrukcji, sceglenia MediaNavów i w ogóle za nic! Jesteś dorosły i wszelkie instrukcje wykonujesz na własną odpowiedzialność!
 
Rysiob 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: 1.0 TCe LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 339
Skąd: Częstochowa, Polska
Wysłany: 2013-07-23, 19:19   

Dokładnie tak jak napisał bebe, nie ponosimy odpowiedzialności za grzebanie w sprzęcie!
_________________
 
ajax 



Marka: Daćka i "łopel"
Model: Duster 4X4
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 912
Skąd: z Powołania ;-P
Wysłany: 2013-07-23, 19:49   

Rysiob napisał/a:
przeszczepić soft z RLink do MediaNav, bo tam są już chyba mapy TomToma

IGO od poziomu 8 (wszystkie 8.X oraz wszystkie Primo, Amigo, MyWay) pozwalają używac map TomToma (dawny Teleatlas), Navteqa i wielu map lokalnych dostawców (w Polsce to E-mapa, inne kraje to Navigo, MMCM, Regio, Contrast, CEDA, Basarsoft, Epsilon, CarteBlanche, TM i pewnie od groma innych) - To samo dotyczy wersji na Androida - mapy są od tych samych dostawców i chyba nawet te same (nie jestem pewien, bo: Androida nie znam, moje navie chodzą na WinCE i już chyba się nie będę przesiadał). Tylko trzeba pozyskać wersje zgodną z IGO i będzie działać. Od TT mapy dla IGO Primo maja oznaczenie R3_, od Navteqa 83_ lub NQ, niektóre R3_NQ.
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2013-07-23, 20:53   

bebe napisał/a:
... Gdy księżyc będzie na nowiu, pójdź na rozstaje dróg, gdzie krzyż pokutny stoi, złap zeń wifi i ściągnij oficjalny update ...
Byłem pod tym krzyżem i żadnego Wi-Fi nie było :mrgreen: ;-) ... dlatego cieszę się, ze mam Tom Tom'a. 8-)
 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-07-23, 21:17   

I właśnie wszystko powyższe spowodowało iż wybrałem do służbówki model radia bez media-navi - czyli duży z bluetoothem. Navi (navigon) jest oddzielna w dodatku z komunikatami TCM (te działają i to w miarę dobrze na terenie RP ;-) )

ScreenShot__105231_20072013.jpg
Pokazało prawdę o miejscu w którym tworzą się korki jednak korek zaczął się kilka kilometrów wcześniej :(. Ale żeby nei było prosił kilka kilometrów wcześniej by jechać inną trasą - byłem mądrzejszy :(
Plik ściągnięto 243 raz(y) 34,73 KB

_________________
Autko do jeżdżenia - zużycie poglądowe dla zainteresowanych: 1.6 SCe 115 KM
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-23, 21:58   

Na wypadek, gdyby ktoś miał straszne problemy ze znalezieniem, inkryminowane utyliszcza są do stargania stąd i stąd. ;) Nie wiem, co jest w tych zipach, nie patrzyłem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem. ;) Na własną odpowiedzialność.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4053
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-11-01, 21:56   

Ponieważ sporo osób zwracało się do mnie z pytaniem o radary postanowiłem na podstawie moich danych przygotować plik radarów do użycia w mojej nakładce oraz w wersji nawigacji MN. Zawierają radary dla prawie wszystkich krajów Europy.
Ponieważ spakowany plik ma około 1 Mb i nie można go dołączyć jako załacznik podaję link do mojego chomika http://chomikuj.pl/jas_pi...46.zip(archive)
 
Abelos 



Marka: Dacia
Model: Sandero II
Silnik: 1,2 75km
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate
Dołączył: 17 Sty 2016
Posty: 60
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-06-30, 10:21   

Pytanie czy da się na stałe wyłączyć radary w nawigacji, co na nowo włączę nawigacje lub trasę to mi wyłącza opcje by o nich nie informować.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2016-07-12, 14:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
marmar 



Marka: Renault
Model: CLIO IV
Silnik: 1.2
Rocznik: 2013
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Maj 2014
Posty: 178
Skąd: Polska
Wysłany: 2016-07-26, 08:16   

Rozbudowany plik Radarów dla 7ways.
(dwa ukośniki przed wpisem oznaczają, że radar jest nieczynny)
Działa z modyfikowanymi "moimi" skórkami:
Android - 96, 192, 288, 432 ppi.
Media Naw - MIPS -192ppi
Można sobie samemu dostosować zmieniając oznaczenia radarów za pomocą edytora tekstu np. WordPad
oraz należy dodać wpisy w skórce i komunikaty głosowe w pliku lektora.
Zainteresowanym udostępnię niezbędne pliki razem z instrukcją obsługi 7ways.

Radary.zip
Pobierz Plik ściągnięto 257 raz(y) 114,36 KB

 
Abelos 



Marka: Dacia
Model: Sandero II
Silnik: 1,2 75km
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate
Dołączył: 17 Sty 2016
Posty: 60
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-26, 09:07   

marmum jak z miła checia bym przyjoł od ciebie taka instrukcje bo mecza mnie radary których nie ma, średnio około 10-15 dziennie
 
wojciech_69 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway 2
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Maj 2013
Posty: 160
Skąd: Biała k/Radzynia Podlaskiego
Wysłany: 2016-07-26, 12:08   

Dobra, ale na oryginalnym nie zmienianym sofcie zmiana/zamiana samego pliku fotoradarów również jest możliwa czy mówimy wyłącznie o medi@pik itp przeróbkach?
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-07-26, 16:47   

wojciech_69 napisał/a:
Dobra, ale na oryginalnym nie zmienianym sofcie zmiana/zamiana samego pliku fotoradarów również jest możliwa czy mówimy wyłącznie o medi@pik itp przeróbkach?


A jest w ogóle możliwość pliku z radarami na oryginalnym sofcie?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4053
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-26, 17:45   

wojciech_69 napisał/a:
Dobra, ale na oryginalnym nie zmienianym sofcie zmiana/zamiana samego pliku fotoradarów również jest możliwa czy mówimy wyłącznie o medi@pik itp przeróbkach?

Jesli Cię stać to oczywiście - same fotoradary możesz kupić przez Naviextras - chyba za kilkadziesiąt Euro :-D
Ale na ile sa one aktualne to nikt chyba Ci nie powie bo nie wiem czy ktoklowiek je kupił za taką cenę.
A wgrywa się je tak samo jak update oryginalnych map.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
wojciech_69 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway 2
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Maj 2013
Posty: 160
Skąd: Biała k/Radzynia Podlaskiego
Wysłany: 2016-07-26, 21:42   

:-P już kiedyś kupiłem za 12 jewro aktualizacje poi z nadzieją że będą to fotoradary i nie bolało tak jakbym miał kupić mapę Polski za ponad 90;) ale do rzeczy.... z tego co patrzyłem to na Europę Wschodnią nie ma fotoradarów (chyba że są to dawać mi tu linka to się kupi :mrgreen: . )
 
marmar 



Marka: Renault
Model: CLIO IV
Silnik: 1.2
Rocznik: 2013
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Maj 2014
Posty: 178
Skąd: Polska
Wysłany: 2016-07-27, 06:22   

To radary w tej "uwolnionej" nie są w formacie txt?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4053
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-27, 09:17   

W "uwolnionej" wrzucasz w formacie txt .
Jeśli kupujesz z naviextras to są w innym.
Ale obecnie na portalu nie ma już fotoradarów dla Europy,
Ale może się pojawią?
https://dacia.naviextras.com/shop/portal/newCatalog?selectedTab=3
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2016-07-27, 11:37   

Zdaje się, że Medianav bazuje na IGO8 lub IGO Primo - jeśli tak, to do nawigacji (w ogólnej nawigacji ze sklepu - na kartę) wrzuca się plik txt ze współrzędnymi. Przy pierwszym uruchomieniu program trawi te dane i wytwarza obok pliku txt pliki .spdb i .spud, speedcam database i speedcam update - ten drugi na razie pusty. Trwa to dobrą chwilę i wyświetla się wtedy INITIALIZING WARNING DATA. Przy kolejnych uruchomieniach, jeśli nie grzebie się w plikach, etap konwersji jest pomijany.
I miałbym pytanie z prośbą - czy ma ktoś plik z fotoradarami stacjonarnymi i odcinkowymi Polski, jedynie tymi czynnymi i bez komentarzy i linii z ukośnikami? To, co zamieścił kol. marmar wrzuciłem na kartę, ale konwersja wysypuje się, zapewne nierozpoznany format przez te ukośniki. Ręcznie usuwać to by zeszło tydzień, nie umiem i nie mam na czym napisać makra, które by to zrobiło.
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4053
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-27, 11:51   

Oryginalne oprogramowanie nawigacyjne bazuje na iGo Primo 1.1 .
Pracuję nad tym aby dopasować do MN wersję iGo Primo 2.4 .
Ale oprócz plików które wrzucałem w formacie txt nikt inny nie pochwalił sie swoimi plikami radarów.
Jak pisałem moje pliki były kompilacją ze wszystkich znalezionych w sieci.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2016-07-27, 12:18   

Ja też szukam w sieci i używam, co znajdę. East Europe i West europe txt to ogromne pliki, jakieś 1,5MB, co powoduje zawieszenie mojej nawigacji w procesie konwersji. Zbieram wię 5-7 plików txt z Polski i sąsiednich krajów, które mam nadzieję odwiedzić, łączę je w jeden plik z jedną linią nagłówka (X, Y, TYPE, DIRECTION... - pośrenie nagłówki po skopiowaniu usuwam. plik txt rzędu 200...500kB konwertuje się z sukcesem. Mnie też denerwuje ostrzeganie przed dawno nieistniejącymi budkami. Jakiś czas byłem zarejestrowany na PoiPoint i ciągle dostawałem nowe, większe bazy, natomiast zlikwidowanych fotoradarów nikt stamtąd nie usuwał.
Gdyby ktoś był ciekawy, to mogę wrzucić pliki txt z datami utworzenia 2015, 2016 dla paru najbliższych krajów. Jest to ogólnie dostępne w sieci.
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
marmar 



Marka: Renault
Model: CLIO IV
Silnik: 1.2
Rocznik: 2013
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Maj 2014
Posty: 178
Skąd: Polska
Wysłany: 2016-08-08, 13:57   

Radary
Nie wiem czy są aktualne.
http://ump.waw.pl/7ways.html
http://ump.waw.pl/
Ostatnio zmieniony przez marmar 2016-08-08, 14:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
wojciech_69 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway 2
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Maj 2013
Posty: 160
Skąd: Biała k/Radzynia Podlaskiego
Wysłany: 2016-08-12, 08:21   

eplus napisał/a:
Zdaje się, że Medianav bazuje na IGO8 lub IGO Primo - jeśli tak, to do nawigacji (w ogólnej nawigacji ze sklepu - na kartę) wrzuca się plik txt ze współrzędnymi. Przy pierwszym uruchomieniu program trawi te dane i wytwarza obok pliku txt pliki .spdb i .spud, speedcam database i speedcam update - ten drugi na razie pusty. Trwa to dobrą chwilę i wyświetla się wtedy INITIALIZING WARNING DATA. Przy kolejnych uruchomieniach, jeśli nie grzebie się w plikach, etap konwersji jest pomijany.

eplus czyli nawet na oryginalnej, nie przerabianej nawigacji z oprogramowaniem 4.0.6 wkładasz czystego pendriva z jednym pliczkiem speedcam.txt, włączasz MN i ona sama dorabia/tworzy inne pliki a nastepnie upgraduje je do systemu? Czy później z tych plików musisz zbudować upgrade.lgu i dopiero zaktualizować MN? (i pliczki się same nadpiszą - swoje starsze wersje)?

Ps. jas_pik co ty na to... pamiętam jak kiedyś rozmawialiśmy o tym to nie było wtedy tak łatwo z tymi fotoradarami...
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2016-08-12, 12:02   

Nie mam MN, ale zwykła nawigacja z IGO musi mieć ten plik wgrany w odpowiedni katalog, a nie ściąga go sobie sama z dowolnej lokalizacji.
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4053
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-12, 21:10   

wojciech_69 napisał/a:
czyli nawet na oryginalnej, nie przerabianej nawigacji z oprogramowaniem 4.0.6 wkładasz czystego pendriva z jednym pliczkiem speedcam.txt, włączasz MN i ona sama dorabia/tworzy inne pliki a nastepnie upgraduje je do systemu?

Ogólnie nie .Ale jeśli zakupisz odpowiednio spreparowany plik w naviextras to tak. Ale już ich nie sprzedają - czyli "nie da się"
wojciech_69 napisał/a:
Czy później z tych plików musisz zbudować upgrade.lgu i dopiero zaktualizować MN? (i pliczki się same nadpiszą - swoje starsze wersje)?

Tak ale wersja bez "uwolnienia" nie przyjmie Ci takiego pliku. Inaczej mówiąc nie zadziała.

wojciech_69 napisał/a:
Ps. jas_pik co ty na to... pamiętam jak kiedyś rozmawialiśmy o tym to nie było wtedy tak łatwo z tymi fotoradarami...

W wersji uwolnionej bardzo łatwo wystarczy wrzucić taki plki do katalogu Spedacam
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4053
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-09-28, 15:43   

Moje nowe opracowanie fotoradarów na 26 września 2016 w pliku txt

speedcam PL.zip
Pobierz Plik ściągnięto 307 raz(y) 67,83 KB

_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
ss77 


Marka: Reno
Model: Clio
Silnik: 1,5dci
Dołączył: 20 Wrz 2015
Posty: 42
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-06-30, 14:06   

MN1 4.0.6 mapy here, speedcam pod POI point, problem podczas nawigacji że w mieście gdzie są możliwe kontrole drogowe i na skrzyżowaniach (chyba o kamery chodzi) to wyświetlane jest ograniczenie które tu obowiązuje i niebieska tabliczka przy tym ograniczeniu-pisze ticets ale to nie problem, problemem jest ostrzeganie dzwiękowe jak przed radarem jeśli prędkość jest przekroczona.
Jak to wyłączyć/dezaktowować i dlaczego tak sie dzieje, wcześniej tego nie miałem......
Ostatnio zmieniony przez ss77 2018-06-30, 15:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne