Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Zakup po leasingowego Logana
Autor Wiadomość
optobastek 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 dci
Dołączył: 16 Lip 2016
Posty: 5
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: 2016-07-16, 18:18   Zakup po leasingowego Logana

Witajcie

Jestem nowy na forum mam pytanie o oertę http://autakrajowe.com.pl/p904,dacia-logan.html

Czy warto ,czekam na decyzje firmy leasingowej jeśli mnie zweryfikują pozytywnie to jadę testować i być może kupić

Co sądzicie o ofercie i dilerze ktoś miał z nimi jakieś doświadczenia ?

Pozdraiam serdecznie

Seba
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7414
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2016-07-16, 18:57   

Silnik nie myty więc będzie widać ewentualne wycieki i co było robione.
Do sprawdzenia prawa strona (drzwi). Plastiki na nich jakieś jakby nie z jednej parafii. Jeden jakby wypłowiały, a drugi jak nówka. Może został tylko przejechany plakiem.
 
optobastek 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 dci
Dołączył: 16 Lip 2016
Posty: 5
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: 2016-07-17, 13:07   

Dzięki za odpowiedź i podpowiedź
W życiu kupiłem 1 samochód a mam już swoje lata, jak z tym dci Logan MCV jeździ ?
I czy to duży przebieg chcę go na trzy lata leasingu po wiejskich dziurawych drogach robię codziennie ok 70Km i marzy mi się bezawaryjne auto :)
Ostatnio zmieniony przez laisar 2016-07-18, 00:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2016-07-17, 13:29   

jak słusznie zauważył kol.Marek - mógł mu ktoś wjechać w prawy bok, bo listwa ochronna na tylnych drzwiach różni się ewidentnie od tej na przednich. Jeśli to nie plak i jest nowsza od innych, warto dokładniej obejrzeć karoserię. I coś mi się zdaje,że ten czarny pas na tylnych drzwiach też nie do końca się ze sobą zgrywa
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2016-07-17, 13:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2016-07-17, 21:18   

Mój zięć ma taką, też poleasingową, kupił z przebiegiem trochę ponad 100tyś, przez 4 lata natłukł do 240 i nie narzeka, więc jak planujesz jeździć przez 3 lata po ok 25tyś to powinien dać spokojnie radę, a na wiejskie dziurawe drogi 15 cm prześwitu to jest to :-D
 
optobastek 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 dci
Dołączył: 16 Lip 2016
Posty: 5
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: 2016-07-25, 16:16   

Autko po przeglądzie u niezależnego mechanika , prawy tylny bok na pewno był lakierowany :( ogólnie stan niezły ,niedziałająca klima ,silnik suchutki ,zawieszenie ok.Wynegocjowałem wymianę rozrządu na oryginalnych częściach renault ,naprawę klimy i zmianę z ciężarówki w osobowy.Teraz walka z leasingiem w Getin weryfikacja ok ale później pozmieniali warunki umowy :(, teraz EFL zobaczymy.
 
Decybel 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 Sce 4x4
Rocznik: 2016
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 210
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2016-07-26, 08:08   

Cytat:
Teraz walka z leasingiem w Getin weryfikacja ok ale później pozmieniali warunki umowy :(, teraz EFL zobaczymy.


Nie wiem jak teraz...ale jak brałem swoje aktualne auto w leasing to Getin nie miał dobrych opinii wśród leasingobiorców.... ostatecznie zdecydowałem się na fabryczny leasing Fiata( którego po spłaceniu i wykupie też nie polecam) W EFLu mam leasing aparaty medycznej, już prawie rok- jak na razie nie narzekam( ale wszystko płacę terminowo).

Jeśli mnie pamięć nie myli- firmy leasingowe zastrzegają sobie w umowie, że auto musi być serisowane w ASO- i dotyczy to też samochodów używanych. Wczytaj się w umowę czy faktycznie tak jest.
_________________
Po pięciu latach z sympatyka stałem się użytkownikiem....
 
optobastek 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 dci
Dołączył: 16 Lip 2016
Posty: 5
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: 2016-07-26, 16:05   

Dzięki Decybel

Umowa dziś przyszła czytam wygląda dobrze co do ASO to trochę lipa i nie chodzi tu o koszty ale o wasze opinie na forum o słabych serwisach ASO zobaczymy dużo zależy od firmy ubezpieczeniowej pozdrawiam
 
keretey 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0.9 tce
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Cze 2014
Posty: 66
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-07-27, 08:38   

Ale jedno drobne pytanie - dlaczego leasing dla używanego samochodu.
Kredyt ma zwykle mniej uciążliwości. Jesteś właścicielem auta, sam je serwisujesz gdzie chcesz, odsetki od kredytu też są kosztami w działalności..

Leasing ma sens głównie w 2 sytuacjach:
- nowy samochód - możliwość wrzucenia całego w koszty w 3 lata zamiast 5 (to odpada, bo dla używki ten sam czas i w leasingu i przy gotówce/kredycie)
- jako coś w stylu wynajmu na czas określony - jeśli np. zamierzasz przestać korzystać po roku.
 
Decybel 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 Sce 4x4
Rocznik: 2016
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 210
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2016-07-27, 10:46   

Leasing bywa łatwiejszy w uzyskaniu niż kredyt, zwłaszcza jeśli ma się już jakieś inne zobowiązania ....ale też uważam, że w przypadku auta używanego powinno się zastanowić nad kredytem. Trzeba pamiętać, że do czasu wykupienia umowy leasingowej formalnym właścicielem auta czy też sprzętu jest leasingodawca...i ma on wiele do powiedzenia np. w kwestii ubezpieczenia czy serwisu.
_________________
Po pięciu latach z sympatyka stałem się użytkownikiem....
 
optobastek 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 dci
Dołączył: 16 Lip 2016
Posty: 5
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: 2016-08-21, 07:56   

Witam wszystkich

W końcu kupiłem Dacia Logan MCV (właściwie to leasing ) za 14000 miała jakąś przygodę zgodnie z waszymi opiniami :( była lakierowana ale jeździ świetnie jest wielgachna w środku ,świetnie wybiera dziury w asfalcie i jest eko 4.5 średnie zużycie 1400 km już zrobiłem ,teraz wymiana rozrządu ,płynów i mam nadzieje że pojeździ .Klima nie działa mam nadzieje że naprawa nie będzie droga .
jeszcze raz dzięki

pozdrawiam
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7414
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2016-08-21, 10:11   

Gratulacje.
Dobrze sprawdź szczelność chłodnicy od klimy z przodu pod zderzakiem. Z czasem aluminium się utlenia i powstają dziurki, a do tego dochodzą warunki zimowe (sól drogowa).
Poza tym to mogą być uszczelnienia na połączeniach rurek.
Ostatnio zmieniony przez Marek1603 2016-08-21, 10:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne