Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dacia wśród 5 najbardziej niezawodnych marek w Anglii
Autor Wiadomość
zdzisiu27 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 4x2
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 371
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2016-07-26, 07:19   Dacia wśród 5 najbardziej niezawodnych marek w Anglii

za francuskie.pl:
http://francuskie.pl/dacia-najbardziej-niezawodna/

"Ponad 60 tysięcy brytyjskich kierowców wzięło udział w dorocznych badaniach magazynu Which? Car. Oceniali swoje samochody pod kątem niezawodności. Wśród najlepszych marek na Wyspach Brytyjskich w finałowej piątce znalazła się Dacia. Jest to pierwsze tego typu wyróżnienie dla tej marki."

Brytyjczycy najgorzej ocenili samochody marek Alfa Romeo, Land Rover, Smart, Chevrolet i Saab.

[/i]
_________________
Dusty Popylacz ;-P 1.6 Laureate 2011


W moim odczuciu samochód Dacia Duster zrobi niesamowitą wręcz furorę na rynku motoryzacyjnym
Ostatnio zmieniony przez zdzisiu27 2016-07-26, 07:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
kubota
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-26, 11:18   

Elegancko. Dacia to potęga :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez kubota 2016-07-26, 11:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-26, 20:05   

tylko że konkurencja ma 20 x modułów więcej
więc procentowo usterek na moduł dacie ma pewnie najwięcej na rynku
_________________
Moje auto
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2016-07-26, 20:26   

Karenzo napisał/a:
tylko że konkurencja ma 20 x modułów więcej
więc procentowo usterek na moduł dacie ma pewnie najwięcej na rynku

Ja po prawie 6 latach mam 0 awarii, rozumiem ze konkurencja ma awarie ujemne ( zanim sie popsuje sama się naprawi). :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez PiotrWie 2016-07-26, 20:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-26, 20:48   

ja :
-skrzypiący pedał sprzęgła
-sypiący katalizator
-zdychający rozrusznik (bendiks )
-padły wtryski lpg
-padał akumulator
-problemy z alternatorem (niby poluzowana śruba )
-ślizg zderzaka pękł
-ubytki płynu chłodniczego (skorodowana obejma na wężu )
-problem ze wszystkimi uszczelkami (sa za krótkie )
-bujający fotel kierowcy


Niby czepialstwo ale wszystkie te usterki to wyniki słabej jakości podzespołów użytych do produkcji , więc zachwycanie się że dacia sie relatywnie mało psuje to absurd bo tu mało co może się zepsuć , wszystkie technologie sa wręcz prostackie

Całością ocena mojej przygody z dacią jest jednak pozytywna bo jako wóz nawet bez gwarancji jest nieporównywalnie najtańszy w utrzymaniu , tylko trzeba brać korektę ta bardzo ograniczony komfort użytkownika z tego tytułu
_________________
Moje auto
Ostatnio zmieniony przez Karenzo 2016-07-26, 20:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-26, 23:26   

Rozsądne podsumowanie po kilku latach użytkowania ;-) Pełna zgoda z Kolegą ;-)
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2016-07-27, 07:40   

To wszystko to drobne rzeczy, do usunięcia za niewielkie pieniądze i w każdym, nawet dość prymitywnym warsztacie, a nawet samodzielnie. Nie mam problemów z wydaniem 5000 na rower czy 20 - 25tyś rocznie na wyjazdy, a wydawanie na samochód więcej niż minimum wydawało mi się zbędnym przerostem formy nad treścią - prawdopodobnie gdybym jeździł całymi dniami po 700 - 1000 km to bym widział sens wydania 100 - 150 tyś na limuzynę podróżną, ale po to by jeździć te kilka - kilkanaście kilometrów?? Miałem już "wypasione" auta (co prawda nie nowe, ale wszystko działało i nie trafiłem nigdy na nadmiernie awaryjny egzemplarz) i przy moich potrzebach nie widziałem większej różnicy. Mi potrzeba dużego prześwitu, klimatyzacji i właściwie to by było na tyle - jedyna rzecz która by mnie skusiła do wydania większych pieniędzy to ASB, ale jak kupowałem samochód to Duster kosztował ok 50 tyś, a jakikolwiek samochód z porównywalnym prześwitem i ASB ponad 100 tyś - więc uznałem że bez przesady.
 
raven66 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90 TCe S&S LPG
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate
Dołączył: 12 Lip 2016
Posty: 45
Skąd: Gród Smoka
Wysłany: 2016-07-27, 08:19   

Rozrusznik czy akumulator - zgoda, ale "ficzery" typu bujany fotel czy skrzypiące sprzęgło to raczej nie jest zaliczane w kategorie "awaryjność". Kiedyś wydaje mi się, że czytałem o kulisach tego typu badań i (być może się mylę, ale tak mi się wydaje), że mówiąc o "awaryjności" chodzi o wszelkie usterki które unieruchamiają samochód.

To znaczy dla przykładu mamy jakąś markę - zupełnie losową ;-) - gdzie non stop palą się żarówki, bo jest wada fabryczna, albo nie działa klakson, albo jest źle wytworzony zbiornik spryskiwaczy i cieknie i nonstop brakuje płynu. Tego typu "usterki" nie będą kwalifikowane jako awaryjność samochodu, bo nadal będzie jeździł.
_________________
Dacia Sombrero 0.9 TCe "White Hurricane"
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne