Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2010-11-20, 18:06
Konkurenci Dacii?
Autor Wiadomość
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2016-08-09, 08:41   

W przypadku fiata podajesz ceny cennikowe? Bo fiat całkiem przyjemne upusty dawał, więc ta różnica może stopnieć nawet o połowę.
_________________
 
franius 



Marka: Dacia
Model: Logan II
Silnik: 0.9 TCe Easy-R
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate
Dołączył: 19 Mar 2016
Posty: 246
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-08-09, 09:11   

SilverTM napisał/a:
franius napisał/a:
Tipo kosztuje 60tyś (Fiat ma drogie dodatki)


Odpowiednikiem Dacii Prestige jest opcja POP kosztująca 54 tyś w Dacii jest to 44tyś.
Jeśli zaczniemy dokładać do Dacii wszystko co się da cena skoczy do 49 tyś a w Fiacie wskoczymy na wyższą opcje wyposażenia Easy za równe 60 tyś więc proporcja około 10 tyś się utrzymuje.



Patrzysz na ten temat zbyt pobieżnie. Jak porównasz identyczne wyposażenia Tipo Pop + dodatki oraz Logan Laureate (sprowadzisz do wspólnego mianownika) to róznica w cenie jest 15 K (z przedłużona gwarancją na 60K lub 5 lat dla Dacia i 60k lub 4 lata dla Tipo. Jakbyś chciał 5 lat to się da ale jest inny limit kilometrów 75K i wtedy jeszcze dodatkowe 700PLN trzeba dopłacić)

Tipo Pop 54 200
+ gwarancja 4 lata 60K 1390
+ pakiet "Tech POP" 2200
+ el. szyby z tylu 550
+ Koło zapasowe 450
+ Podłokietnik 550
+ Tempomat 900
+ zapalniczka i popielniczka (w Dacii jest gratis) 200 lub jeśli ktoś uzna że to zbędne to + 300 listwa chromowana na przednim grillu - w Dacia jest)
+ Lusterka w kolorze nadwozia 550
= 60 990
Dacia Logan laureate + wszystko oprócz nawigacji, skóry i felg aluminiowych czyli z dodatkami jakie posiada Tipo POP powyżej to masz wg. konfiguratora 46 070

60 990 - 46 070 = 14 920

Jak widzisz nie jest to 9-10 K ale znacznie więcej. Przy tej cenie auta jest to dopłata +1/3.
Większy silnik to też większe spalanie, nieco gorsze przyspieszenie (klasyczny automat + 110KM), droższe OC.
W zamian w Tipo otrzymujesz oczywiście nieco lepsze wykończenie (dla tych co lubią dotykać dekskę rozdzielczą w poszukiwaniu miękkiego plastiku ;) Dla mnie to żandna różnica. Jakby deska była obita skóra + alu lub drewno to rozumiem ale twardość plastiku jest mi obojętna. Być może nieco bardziej niezawodną konstrukcję silnika - ale to się też okaże za jakiś czas.


Lza napisał/a:
W przypadku fiata podajesz ceny cennikowe? Bo fiat całkiem przyjemne upusty dawał, więc ta różnica może stopnieć nawet o połowę.


Cennikowe. Ale zauważ że Fiat daje rabaty już w cenniku 800 taniej za pakiet + 2400 za auto. To jest 3200 rabatu na dzień dobry. Czy dadzą więcej to już nie wiem, ale zamówień mają full, fabryka się nie wybrabia więc dużej motywacji do schodzenia z ceny zapewne nie ma.
Ostatnio zmieniony przez franius 2016-08-09, 09:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2016-08-09, 10:17   

Nie ma chyba fabryki, która by miała nadprodukcję samochodów. Na wszystko się czeka, czasem nawet pół roku a rabaty i tak są więc na to nie patrz.

Skoro na dzień dobry jest rabat na tipo 3200, to na koniec może być nawet coś koło 8 tyś. rabatu. Trzeba by zapoznać się bliżej z kilkoma salonami, bo rzeczywiście nie wszystkim zależy na zbijaniu cen. Ceny cennikowe to chyba tylko w daci obowiązują ;) Rok temu jak przyglądałem się Doblo, rabat oscylował w granicach 15% i to jeszcze bez licytacji między najtańszymi salonami. Na tipo może być podobnie.
_________________
 
art 


Marka: Dacia
Model: Sandero/ Logan II
Silnik: 1.4 MPI + LPG lovato/ 1.5 dCi
Rocznik: 2010/ 2013
Wersja: Arctica 5 os.
Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 203
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2016-08-09, 10:18   

Lza napisał/a:
W przypadku fiata podajesz ceny cennikowe? Bo fiat całkiem przyjemne upusty dawał, więc ta różnica może stopnieć nawet o połowę.


Byłem, pytałem. Jest minimalny rabat, chyba tak dla picu, że niby coś taniej :). Sprzedawca powiedział mi, że nie ma co liczyć na rabaty w przypadku TIPO. Obecnie mają więcej zamówień niż samochodów, czeka się ok 3 miesięcy. Ogólnie zapowiada się hit sprzedażowy :) Sytuacja ma się o trochę lepiej w przypadku 500L, ale kolorowo tutaj również nie ma.
 
Decybel 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 Sce 4x4
Rocznik: 2016
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 210
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2016-08-09, 14:28   

art napisał/a:
że nie ma co liczyć na rabaty w przypadku TIPO


Fiat daje duże rabaty ale głównie w przypadku wyprzedaży rocznikowej i na modele już dłużej obecne na rynku( jak kupowałem Qubo to dostałem rabat ok 12 tys, na Freemonta są jeszcze większe). Na nowość w postaci Tipo nie spodziewałabym się tak dużych upustów...
_________________
Po pięciu latach z sympatyka stałem się użytkownikiem....
 
SilverTM 



Marka: Dacia
Model: Duster Fl 4x4/Sandero 2
Silnik: 1.6 LPG/1.2 PB
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 08 Mar 2014
Posty: 452
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-08-09, 14:49   

franius napisał/a:
Większy silnik to też większe spalanie, nieco gorsze przyspieszenie (klasyczny automat + 110KM), droższe OC.
W zamian w Tipo otrzymujesz oczywiście nieco lepsze wykończenie (dla tych co lubią dotykać dekskę rozdzielczą w poszukiwaniu miękkiego plastiku ;) Dla mnie to żandna różnica. Jakby deska była obita skóra + alu lub drewno to rozumiem ale twardość plastiku jest mi obojętna. Być może nieco bardziej niezawodną konstrukcję silnika - ale to się też okaże za jakiś czas.


Widać że nie siedziałeś w fiacie i jesteś w błędzie co do spalania w samochodzie. Jest to o klasę lepsze auto ( jako użytkownik dacii mówię niestety bo fiat pokazuje że można zrobić coś lepiej jak renault )

Co do rabatu byłem dzisiaj w salonie fiata i dostałem wycenę na:

Fiat tipo sedan Lounge 1.6 E-Torq 16v 110KM AT

Cena brutto katalogowa 65.600zł
Rabat od Fiata -4000zł
Cena z rabatem od sprzedawcy 59.300zł

Ok przeszperałem wychodzi na to że na tipo od rabatu który narzuca fiat można jeszcze ugrać około 5%.

Więc cena (Cena katalogowa - Rabat ) - 5% = Finalna cena auta

Czyli takie auto można mieć za 58 500zł

Zresztą gdyby była opcja dopłaty do silnika F4R w Dacii do takiego logana czy sandero cenowo wyszło by to niewiele taniej jak w Fiacie. Byłem w salonie Dacii i też sprzedawcy są zirytowani dalszymi niespodziankami od Renault. Brak instalacji gazowych, nie ciekawe silniki. Renault stara się nie powtórzyć problemu Opla ( General Motors ) z Chevroletem. Bo finał dobrych samochodów w dobrej cenie każdy zna.
_________________
Duster 1.6
Sandero 1.2
Ostatnio zmieniony przez SilverTM 2016-08-09, 15:40, w całości zmieniany 4 razy  
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2016-08-09, 18:24   

SilverTM napisał/a:
Czyli takie auto można mieć za 58 500zł

I tutaj jak dla mnie robi się już mało ciekawie - bo za podobne pieniądze mamy już auto klasy kompaktowej.
_________________
enjoy the silence
 
SilverTM 



Marka: Dacia
Model: Duster Fl 4x4/Sandero 2
Silnik: 1.6 LPG/1.2 PB
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 08 Mar 2014
Posty: 452
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-08-09, 19:10   

Ok podaj przykład auta z dobrym ( trwałym silnikiem w którym można zamontować instalację ) klasyczną skrzynią automatyczną ( może być w drodze wyjątku dsg ) klima automatyczna i inne bajery z fiata ;)
_________________
Duster 1.6
Sandero 1.2
 
aksel 


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 1.2 TCE
Rocznik: 2017
Dołączył: 20 Wrz 2011
Posty: 171
Skąd: Tychy
Wysłany: 2016-08-09, 22:10   

SilverTM napisał/a:
Ok podaj przykład auta z dobrym ( trwałym silnikiem w którym można zamontować instalację ) klasyczną skrzynią automatyczną ( może być w drodze wyjątku dsg ) klima automatyczna i inne bajery z fiata ;)

chyba załapie się skoda fabia 1.0MPI na full wypasie
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2016-08-10, 06:53   

Napisałem "jak dla mnie" - każdy ma inne priorytety w doborze auta ;-)
A poza tym tutaj mówimy o autach "budżetowych" a nowy Tipo tak własnie jest przedstawiany....ale kwota 60 tysięcy do "kwot budżetowych" jak dla mnie już nie należy.
Co nie zmienia faktu, że gdybym dzisiaj stał przed wyborem zakupu samochodu to Tipo zapewne byłby najbliżej tej decyzji :)
A co do rabatów w Fiacie - owszem są takowe bo samemu tego doświadczyłem. Za samą jazdę próbną było to ponad 6 tysięcy za Fiata Bravo i to bez żadnych poważnych negocjacji. Ale to było kilka lat temu.
_________________
enjoy the silence
Ostatnio zmieniony przez gregorisan 2016-08-10, 06:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
SilverTM 



Marka: Dacia
Model: Duster Fl 4x4/Sandero 2
Silnik: 1.6 LPG/1.2 PB
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 08 Mar 2014
Posty: 452
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-08-10, 07:28   

aksel napisał/a:

chyba załapie się skoda fabia 1.0MPI na full wypasie


Tylko że tipo jest większe. Cytat z gazety.

"Pod względem wielkości nowy Duży Fiat jest więc na poziomie Opla Astry czy Forda Focusa, ale tak naprawdę ich cenniki zaczynają się tam, gdzie Fiata się kończy. Tipo wypada bardzo atrakcyjnie nawet na tle tak popularnej u nas Skody, wielkością pozycjonując się między za małym na segment kompaktowy Rapidem a za dużą Octavią,"

Zdecydowanie 1.0 MPI nie jest silnikiem który będzie dobrze sprawował się w trasie ... i pisałem o automacie.

łysy rapid ( najniższa wersja bez żadnych dodatków ) zaczyna się od 55 550zł natomiast automat to już wersja ambitnion ( bez żadnych dodatków zdecydowanie gorzej doposażona jak fiat ) 67 030zł więc już tu mamy prawie 10 tyś drożej i brakuje jeszcze 30 koni mechanicznych + mechanicy raczej nie polecają tych małych vw turbo benzyn. A to łańchuchy siadają, a to oleju palą...

Ps. Rapid podobnie wyposażony jak ta najwyższa wersja Tipo to jest ponad 70 tyś ale nie sprawdzałem dokładnie.
_________________
Duster 1.6
Sandero 1.2
Ostatnio zmieniony przez SilverTM 2016-08-10, 07:30, w całości zmieniany 2 razy  
 
franius 



Marka: Dacia
Model: Logan II
Silnik: 0.9 TCe Easy-R
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate
Dołączył: 19 Mar 2016
Posty: 246
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-08-10, 07:33   

gregorisan napisał/a:
SilverTM napisał/a:
Czyli takie auto można mieć za 58 500zł

I tutaj jak dla mnie robi się już mało ciekawie - bo za podobne pieniądze mamy już auto klasy kompaktowej.


Tak wyposażone Tipo będzie lepsze ale trzeba by jeszcze dopłacić za parę drobiazgów i tak (przynajmniej ja bym chciał takie dodatki):

58 500
+ 1450 czujnik parkowania (auto jest dość długie i na pewno przyda się taki wspomagacz)
+ 450 koło zapasowe
+ 2090 5 lat / 75 tys KM

= 62490 już po tych wszystkich rabatach. Tyle że takie porównanie jest trochę bez sensu bo wyposażenie takiego Tipo będzie bogatsze niż to co możesz doposażyć do Logana lub 301. Ja jestem zwolennikiem porównywanie w miarę możliwości zbliżonego wyposażenia (o ile założysz sobie że pewne rzeczy są Ci potrzebne).

P.S w Daci też dają rabaty tyle że procentowo i kwotowo mniejsze, ale to zapewne wiecie z doświadczenia ;) Ale trzeba przynać że też się da jakąś w miare sensowną kwotę urwać :)


SilverTM, nie zrozum mnie źle też brałem pod uwagę Tipo tak samo jak 301 oraz Logana. Jeśli szukasz sedana z automatem w przystępnej cenie to masz wybór tylko wśród tych 3 aut.
Przy podanych przez Ciebie wymaganiach to masz albo Tipo 1.6 albo nic (jeśli założysz do Tipo gaz to większe spalanie klasycznego automatu nie będzie tak istotne)

Jeśli kupisz Tipo to na pewno będziesz też zadowolony bo wydaje się że Fiat to auto dość dobrze wykonał. Czy konstrukcja będzie trwała to się dowiemy za kilka lat.
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 723
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2016-08-10, 10:11   

a mnie dalej zastawia jedno - rozglądać się za fiatem tipo czy wziąć jakąś dacię.
Mówimy o salonowym nowym nieużywanym. W sumie kończy mi się za pół roku kredyt na pickupa i pewnie będę szukał jakiegoś autka jak nie zacznę budowy.
 
luckyboy 



Marka: Peugeot
Model: 308
Silnik: 1.6 8v HDI 92 FAP
Rocznik: 2011
Dołączył: 06 Sie 2016
Posty: 501
Skąd: Toruń
Wysłany: 2016-08-10, 10:18   

Nikita_Bennet napisał/a:
a mnie dalej zastawia jedno - rozglądać się za fiatem tipo czy wziąć jakąś dacię.
Mówimy o salonowym nowym nieużywanym. W sumie kończy mi się za pół roku kredyt na pickupa i pewnie będę szukał jakiegoś autka jak nie zacznę budowy.


Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego jakie masz potrzeby, wymagania, gust i kasę. Tutaj szczerze nikt Tobie odpowiedzi nie udzieli, bo nie jest Tobą, bo "Dacia uber alles" :) Jeżeli TIPO to tylko od wersji POP, bo TIPO w wersji TIPO to straszna bieda.
Ostatnio zmieniony przez luckyboy 2016-08-10, 10:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 723
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2016-08-10, 10:21   

oba nowe, oba w kwocie ~55tys, oba raczej benzyniaki + lpg, do obu hak.

Ma być tanie w serwisowaniu, nie rdzewieć, serwis ma robić swoje a nie myśleć że ma frajera którego można skroić. Użytkowane na dystansach 120km w jedną stronę więc ciut wygodniejsze niż np logan pickup bo ten ma przeciętne siedzenia.

Oba 5 osobowe lub kombiak.
Ostatnio zmieniony przez Nikita_Bennet 2016-08-10, 10:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
mrówa 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica 5 os.
Dołączyła: 08 Lut 2011
Posty: 710
Skąd: RP
Wysłany: 2016-08-10, 10:33   

Skoro masz już upatrzone dwa modele do wyboru, to nie pozostaje nic innego jak jazda próbna i wybranie tego, który bardziej Ci odpowiada.
 
SilverTM 



Marka: Dacia
Model: Duster Fl 4x4/Sandero 2
Silnik: 1.6 LPG/1.2 PB
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 08 Mar 2014
Posty: 452
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-08-10, 12:37   

mrówa za 55 tyś spokojnie wyjedziesz full opcją Tipo Lounge 1.4B z Pakietem Business lounge + pakiet bezpieczeństwo.
Wszystko co się da napakowane do auta łącznie z:
fotele przednie podgrzewane
gniazdo 12v w bagażniku
i ogrzewanie PTC ( to coś działa jak suszarka czyli wieje ciepłym powietrzem nawet jak silnik jest zimny )

Jak chcesz to mogę Ci wysłać na Priv moją własną konfigurację którą mi salon wycenił z rabatami i innymi duperelami.

"
OPCJE
Komfort / Funkcjonalność
Czujniki parkowania tylneZŁ 1.450
Gniazdo 12V w bagażnikuZŁ 100
Podgrzewacz PTCZŁ 550
Fotele przednie podgrzewaneZŁ 700
Kamera cofania z dynamicznym torem jazdyZŁ 1.350
Audio - Telematyka
Radio Uconnect NAV z 5" dotykowym ekranem i systemem BluetoothZŁ 1.650
Komfort / Funkcjonalność
Dzielona i składana tylna kanapa 60/40STANDARD
Elektrycznie sterowane szyby przednieSTANDARD
Elektrycznie sterowane szyby tylneSTANDARD
Fix&Go - zestaw do naprawy opon ze sprężarką (wyklucza koło zapasowe)STANDARD
Fotel kierowcy z regulacją wysokościSTANDARD
Gniazdko 12v na konsoli centralnejSTANDARD
Kierownica i gałka zmiany biegów pokryte skórąSTANDARD
Centralny zamekSTANDARD
Kolumna kierownicy z regulacjąSTANDARD
Lusterka zewnętrzne elektrycznie sterowane i podgrzewaneSTANDARD
Podłokietnik przedniSTANDARD
Sterowanie centralnym zamkiem za pomocą pilota w kluczykuSTANDARD
System monitorowania ciśnienia powietrza w oponach (TPMS)STANDARD
System tankowania Smart FuelSTANDARD
TempomatSTANDARD
Automatycznie unoszona klapa bagażnikaSTANDARD
Czujnik deszczuSTANDARD
Czujnik temperatury zewnętrznejSTANDARD
Dwustopniowe elektryczne wspomaganie kierownicy Dualdrive z trybem CITYSTANDARD
Klimatyzacja automatyczna jednostrefowaSTANDARD
Nadwozie i styl
Chromowane klamki zewnętrzneSTANDARD
Listwa chromowana na klapie bagażnikaSTANDARD
Listwa chromowana na przednim grilluSTANDARD
Listwy chromowane pod linią szyb bocznychSTANDARD
Lusterka zewnętrzne lakierowane w kolorze nadwoziaSTANDARD
Zderzaki w kolorze nadwoziaSTANDARD
Bezpieczeństwo
Czujnik zmierzchuSTANDARD
Lusterko wsteczne fotochromatyczneSTANDARD
Poduszka powietrzna kierowcySTANDARD
Poduszka powietrzna pasażeraSTANDARD
Poduszki powietrzne boczneSTANDARD
Poduszki powietrzne kurtynoweSTANDARD
Światła do jazdy dziennej (DRL)STANDARD
Światła przeciwmgielne z funkcją doświetlania zakrętówSTANDARD
System ESC, Panic Brake Assist, TC, DTC, ERM, Hill Hold ControlSTANDARD
Trzy tylne zagłówkiSTANDARD
Audio - Telematyka
Kierownica ze sterowaniem radioodtwarzaczem UConnect 5" (dla 7HZ i 7J1)STANDARD
Radio Uconnect z 5" dotykowym ekranem i systemem Bluetooth (brak czytnika CD)STANDARD
Wyświetlacz TFT 3,5" monochromatycznySTANDARD
"

i takie coś w okolicach 55 tyś myślę że dało by radę załatwić

A tak jeszcze wracając do tematu tipo jechałem tipo 130-140km/h i było o wiele ciszej jak w Duster/Sandero/Logan ... Jeśli ktoś mało jeździ po trasach szybkiego ruchu/autostradach to może spokojnie pominąć tą kwestię. Ale ostatnio musiałem zrobić 300km w jedną stronę drogą szybkiego ruchu to miałem dylemat czy jechać 110 gdzie w miarę przyjemnie się jedzie czy depnąć do tych 130 i być 40 min później na miejscu ;)
_________________
Duster 1.6
Sandero 1.2
Ostatnio zmieniony przez SilverTM 2016-08-10, 12:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 723
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2016-08-10, 13:34   

mrówa napisał/a:
Skoro masz już upatrzone dwa modele do wyboru, to nie pozostaje nic innego jak jazda próbna i wybranie tego, który bardziej Ci odpowiada.

no raczej poczekam na wersję kombi z 1.4tjet, podobno dobrze się gazują.

A no i w dacii przy 140 jest trochę za głośno.
Ostatnio zmieniony przez Nikita_Bennet 2016-08-10, 13:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
art 


Marka: Dacia
Model: Sandero/ Logan II
Silnik: 1.4 MPI + LPG lovato/ 1.5 dCi
Rocznik: 2010/ 2013
Wersja: Arctica 5 os.
Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 203
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2016-08-11, 06:36   

Nikita_Bennet napisał/a:

no raczej poczekam na wersję kombi z 1.4tjet, podobno dobrze się gazują.



Spoko wygląda kombii, tylko że już na wstępie będzie droższe o jakieś 5-6 tysięcy. Jesli dorzucisz T-Jet'a to będzie jak przypuszczam ok 4-5 tysięcy więcej + do tego weźmiesz dodatki i zrobi się jakieś 65-70 tysięcy :)

Co do rabatów: nie wiem jak wy, ale skoro już przy powiedzeniu dzień dobry, dostaje się rabat 2000zł, to wg. mojej opinii to nie jest RABAT. Od samego początku założono, że ten samochód ma tyle kosztować, a cenę opuszczają żeby ładnie się nazywało :)
Będąc w salonie Fiata, spodobała mi się Punto, pogadałem ze sprzedawcą, ten mi przedstawił ofertę, ja na to że to trochę dużo, a on: "Bo wie Pan, my wszyscy uważamy (pracownicy salonu Fiata), że ten samochód jest za drogi, krótko mówiąc nie jest wart pieniędzy jakie chce za niego Fiat." :) ponoć rok temu, te same modele były tańsze o ok. 5-7 tysięcy złotych :)
 
aksel 


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 1.2 TCE
Rocznik: 2017
Dołączył: 20 Wrz 2011
Posty: 171
Skąd: Tychy
Wysłany: 2016-08-11, 08:20   

art napisał/a:
przedstawił ofertę, ja na to że to trochę dużo, a on: "Bo wie Pan, my wszyscy uważamy (pracownicy salonu Fiata), że ten samochód jest za drogi, krótko mówiąc nie jest wart pieniędzy jakie chce za niego Fiat." :) ponoć rok temu, te same modele były tańsze o ok. 5-7 tysięcy złotych :)

Dokładnie to samo usłyszałem od sprzedawcy salonu Fiata notabene znajdującego zaraz przy frabryce. Z tym że rozmawialiśmy na temat 500x. Trochę ponarzekał też na dupiate silniki (tipo 1.6 tylko z automatem który odstrasza ludzi)
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2016-08-11, 08:45   

Nikita_Bennet napisał/a:
no raczej poczekam na wersję kombi z 1.4tjet, podobno dobrze się gazują.

Mówisz o 1,4 T-Jet 120 KM?
Fajny silniczek - miałem nim jazdę próbną Fiatem Bravo - ale potrafi też nieźle "wypić" ;)
A co do gazu - w tamtym okresie śledziłem blog użytkownika tego silnika, który go "zagazował" i nie był zadowolony bo po jakimś czasie zdemontował instalacje ( z tego co pamiętam w 2011 roku).
http://nuovabravo.blox.pl...,15.html?7,2008
Silnik ten też przez jakiś czas był montowany w Fiacie Linea, ale po czasie go wycofano z oferty. W Raciborzu był takowy do sprzedania od starszego pana, który miał problemy ze zdrowiem i niestety ktoś mi go sprzątnął sprzed nosa ;)
art napisał/a:
"Bo wie Pan, my wszyscy uważamy (pracownicy salonu Fiata), że ten samochód jest za drogi, krótko mówiąc nie jest wart pieniędzy jakie chce za niego Fiat." :) ponoć rok temu, te same modele były tańsze o ok. 5-7 tysięcy złotych :)

Dziwna polityka bo ponoć mają wycofać ten model z rynku i zastąpić czymś na bazie "500".
_________________
enjoy the silence
 
art 


Marka: Dacia
Model: Sandero/ Logan II
Silnik: 1.4 MPI + LPG lovato/ 1.5 dCi
Rocznik: 2010/ 2013
Wersja: Arctica 5 os.
Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 203
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2016-08-11, 10:50   

gregorisan napisał/a:

Fajny silniczek - miałem nim jazdę próbną Fiatem Bravo - ale potrafi też nieźle "wypić" ;)
A co do gazu - w tamtym okresie śledziłem blog użytkownika tego silnika, który go "zagazował" i nie był zadowolony bo po jakimś czasie zdemontował instalacje ( z tego co pamiętam w 2011 roku).


Hmm jak każdy silniczek, którym się chcesz pobawić ;-) np. tak jak 1,4 TCe, który pracownik serwisu Renault odradzał (a polecał 0,9 oraz 1,2).
A i jeszcze LPG, chyba w każdym salonie fiata zamontują instalację LPG bez utraty gwarancji. Instalacja nazywa się "tetronino" czy jakoś tak, koszt do silnika 1,4 (wolnossącego), ok 3000 PLN i nie słyszeli o czymś takim, jak zablokowanie dostępu do sterownika, jedziesz z naprawą LPG, gdzie Ci się żywnie podoba :)

gregorisan napisał/a:

Dziwna polityka bo ponoć mają wycofać ten model z rynku i zastąpić czymś na bazie "500".


Potwierdzam, na koniec roku/początek przyszłego ma być ponoć zaprezentowana nowa wersja Punta.
Ostatnio zmieniony przez art 2016-08-11, 11:04, w całości zmieniany 3 razy  
 
ken-wawa 


Marka: w planach
Model: w planach
Silnik: w planach
Dołączył: 21 Lis 2015
Posty: 369
Skąd: na polnocy
Wysłany: 2016-08-11, 20:07   

Swoja droga jak jest z niezawodnoscia kilkuletnich Fiatow? Stare modele mialy nienajlepsze opinie. Patrzac jak sa nowe zrobione, stawialbym, ze i niezawodnosc sie poprawila.

I jak jest z zabezpieczeniami antykorozyjnymi w Fiatach, Suzuki i Subaru w porownaniu do Daci? W szczegolnosci czy blachy sa obustronnie ocynkowane?

I juz na koniec nowy SUVik na horyzoncie - Skoda Kodiaq:

https://www.youtube.com/watch?v=I4c-sOIHNaY
https://www.youtube.com/watch?v=JcDN12RQroQ
https://www.youtube.com/watch?v=m9l_oZ5hjH0
 
franius 



Marka: Dacia
Model: Logan II
Silnik: 0.9 TCe Easy-R
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate
Dołączył: 19 Mar 2016
Posty: 246
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-08-12, 09:55   

art napisał/a:
Nikita_Bennet napisał/a:

no raczej poczekam na wersję kombi z 1.4tjet, podobno dobrze się gazują.



Spoko wygląda kombii, tylko że już na wstępie będzie droższe o jakieś 5-6 tysięcy. Jesli dorzucisz T-Jet'a to będzie jak przypuszczam ok 4-5 tysięcy więcej + do tego weźmiesz dodatki i zrobi się jakieś 65-70 tysięcy :)



To była by bardzo ok dopłata do kombi.

Hatchback jest we włoszech droższy od sedana o 1400 EUR ~ 6000 PLN
Kombi jest we włoszech droższy od sedana o 2800 EUR ~ 12 000 PLN

Oczywiście nie wiadomo jak będzie w PL, gdyż we włoszech najtańsze wersje to chyba Easy (z czujnikami parkowania, radiem BT). Proporcja niby powinna być podobna, jednak Fiat może zadecydować o jakiś specialnych cenach w PL oraz gorszym wyposażeniu standardowym (tak jak jest to obecnie)
Ostatnio zmieniony przez franius 2016-08-12, 10:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
SilverTM 



Marka: Dacia
Model: Duster Fl 4x4/Sandero 2
Silnik: 1.6 LPG/1.2 PB
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 08 Mar 2014
Posty: 452
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-08-12, 10:23   

Jak byłem w salonie fiata to twierdzili że różnice w cenach powinny być mniejsze. Ale podobno ma być inne wyposażenie w tych wersjach np adaptacyjny tempomat. Co do silnika T-Jet to chyba jedyna ciągle produkowana jednostka która zdobywa bardzo dobre recenzje mechaników pomimo dużego wysilenia. Znajomy ma T-Jeta 1.4 150km i natłukł nim 270 tyś od nowości i co dziwnego nic się nie dzieje. Turbo cicho pracuje, oleju nie bierze, nic nigdzie się nie poci turbo też nie wali olejem do chłodnicy. Normalnie jak dawne 1.8T od VW.

Tylko pytanie co z ceną jeśli dodamy kilka tyś za silnik kilka tyś za nadwozie to dobra cena się zmniejsza ;)

Ps. T-Jet znajomego w gazie jest od 90 tyś ;)
_________________
Duster 1.6
Sandero 1.2
Ostatnio zmieniony przez SilverTM 2016-08-12, 10:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne