Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Beckie
2011-07-24, 09:38
Leasing - najtańszy, najlepszy
Autor Wiadomość
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2012-10-08, 12:16   

:-)
 
Axia 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate2
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Sie 2012
Posty: 175
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-08, 12:26   

Ależ zamotaliście... jeśli temat ma być jakoś pomocny, można by zebrać wszystkie plusy i minusy obu form nabycia auta . Mi księgowa również mówiła, dla księgowości firmy to nie wielka różnica. Pytanie jakie otrzyma się oprocentowanie kredytu, oraz czy ma się zdolność kredytową.
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3595
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-08, 12:53   

Axia napisał/a:
Ależ zamotaliście... jeśli temat ma być jakoś pomocny, można by zebrać wszystkie plusy i minusy obu form nabycia auta . Mi księgowa również mówiła, dla księgowości firmy to nie wielka różnica. Pytanie jakie otrzyma się oprocentowanie kredytu, oraz czy ma się zdolność kredytową.

Kredyt jest bezpieczniejszy w przypadku kasacji, kradzieży czy upadku firmy leasingowej - choć to też zależy od umowy kredytu i tego kto jest beneficjentem polisy ubezpieczeniowej (bank zapewne wymaga cesji).
Leasing operacyjny łatwiej otrzymać , można w 2 lata wrzucić w koszty zakup samochodu (amortyzacja to 5 lat) , nie ma limitu wartości pojazdu ani limitu ubezpieczenia jako kosztu, pierwsza duża rata wstępna od razu staje się kosztem uzyskania przychodów, można odliczyć więcej niż limitowe 6000 PLN VAT przy odpowiednio dużej ostatniej racie wykupowej.
 
grekol 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 26 Wrz 2012
Posty: 41
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-10-17, 20:25   

kolego wookash,

wskaż mi leasing w którym nie podpisujesz weksla in blanco. tak więc informacja, że jedynym zabezpieczeniem jest samochód jest bzdurą. Owszem, jak nie zapłacisz raty po upomnieniu, to zabiorą Ci autko, a i tak zostanie do spłacenia kasa. Niby tylko różnica między ceną zbycia auta a tym co Ci zostało do spłaty, ale w praktyce jak dostaniesz koszty firmy windykacyjnej, wyceny auta, ewentualnie parkingu to się zgarbisz.
Przeczytaj owul i tabelę opłat dodatkowych i uwzględnij to w kosztach leasingu. Zgoda na użytkowania auta przez osoby trzecie, zgoda na montaż haka, opłata za udostępnienie danych dla policji lub straży (np. przy mandacie) - dodatkowe koszty.
Nie można wykluczyć, że w czasie użytkowania auta pojawią się jakieś wydatki/drobne kłopoty finansowe. W kredycie od biedy można wydłużyć okres spłaty, zawiesić chwilowo spłatę, a w leasingu spróbuj takie manewry zaproponować. Z bólem i opłatą rzędu kilku stówek może Ci się uda. Czasy nie są teraz lekkie i niezależnie od branży, nie można zakładać że nie pojawią się przejściowe problemy.

Prawda jest taka - leasing czy kredyt - płacić trzeba w terminie. Jedno i drugie rozwiązanie ma plusy i minusy. Każdy przypadek trzeba policzyć, natomiast moim skromnym zdaniem - pomijając aspekty księgowe, kredyt jest trochę bezpieczniejszy.
_________________
www.veraco.pl
 
KCegielska 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,5dCi 90KM
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate2
Dołączyła: 19 Sty 2013
Posty: 9
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-01-21, 11:01   Re: Leasing gdzie najtańszy?

abdiel napisał/a:
Dostałem na Daćkęu dealera 127% na 5 lat :/
Więc totalna lipa. A gdzie Wy dostaliście jakieś ciekawe warunki finansowania?


To bardzo droga oferta.
Sprawdź co jest wrzucone w ta ofertę.
Przy leasingu dealerski RCP na 60 m-cy wpłacie 10% suma spłat 122% z wykupem 1% (z ubezpieczeniem GAP)
Zwracajcie uwagę czy w sumie spłat podawany jest wykup bo niektóre firmy oszukują i podają sumę spłat bez wykupu.

Co do wartości auta po stłuczce dlaczego nie wykupujecie ubezp. GAP, który stanowi vok 10% raty leasingowej przy całej racie to niewielki koszt a jaki spokój.

Ubezpieczenie GAP (GAP Insurance) pokrywa różnicę między wysokością odszkodowania ubezpieczeniowego a zobowiązaniem kredytowym na pożyczce samochodowej lub umowie leasingowej. Ubezpieczenie to ma zastosowanie w przypadku kradzieży lub całkowitej szkody auta, w wyniku której koszt naprawy przekracza aktualną wartość samochodu.
Ubezpieczenie to jest ściśle związane z deprecjacją - utratą wartości samochodu w miarę upływu czasu. Każdy kto kupił auto u dealera wie jak szybko może ono stracić na wartości; wystarczy wyjechać z salonu i wartość samochodu może spaść nawet o kilka tysięcy dolarów. Tymczasem zobowiązanie kredytowe nie zmieniło się ani o centa.


weksel w większości firm leasingowych stosowany. Nawet nie zdajecie sobie sprawy ilu jest oszustów a weksel jednak działa "straszakowo".
Ostatnio zmieniony przez KCegielska 2013-01-21, 11:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
lurtz 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 4x4
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 10 Sie 2010
Posty: 123
Skąd: znienacka
Wysłany: 2013-02-08, 09:24   

To moze ja swoje 3 grosze dorzuce.

Posiadam 2 auta w leasingu,

1. Duster - Renault Credit Polska 20% wplaty, 3 lata, GAP ubezpieczenie od nich pakietowe
2. Grande Punto - Getin, 1%, 7 lat ubezpieczone we wlasnym zakresie

I z doswiadczenia powiem tak. RCP to chyba najbardziej bezproblemowy bank z jakim mialem do czynienia. Po pierwsze dostalem leasing bez problemow majac DG tylko 4-5 miesiecy. Mimo wzrostu wiboru (tak sie to chyba nazywa?), nie zmienili ceny raty. Ubezpieczenie AC/OC pakietowe, co roku cos robilem z AC i nie podniesli skladki nawet o zlotowke. Plus w jendym miesiacu nie moglem zaplacic raty w terminie, jeden telefon i po problemie. A no i jeszcze jedno, dod. koszty poki co 0zl, nawet jak byla robiona naprawa z OC sprawcy.

A getin? Coz... Wibor poszedl w gore, getin zmienil rate na wyzsza. Naprawa z OC sprawcy - 100zl netto za "czynnosci administracyjne". Wlasne ubezpiecznie za to tez przeslali fakture na chyba 150zl netto (glowy nie dam co do kwoty). A ile problemow robili by udzielic leasingu. Nigdy wiecej getin, nastepne auto bedzie tylko i wylaczenie w RCP! :)

To tyle :)
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3595
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-08, 10:13   

Fakt. RCP jest droższe o te 2 - 3 % od najtańszych ofert na rynku , ale za to dostałem pakiet Allianz na 3% wartości , wszystko załatwiłem przez telefon lub meilem.
W sumie biorąc pod uwagę potencjalnie stracony czas na załatwianie i różnicę ubezpieczenia w pierwszym roku wychodzi na to samo co w najtańszych ofertach.
_________________

 
KCegielska 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,5dCi 90KM
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate2
Dołączyła: 19 Sty 2013
Posty: 9
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-02-08, 12:07   

Jeśli policzysz różnicę pomiędzy ubezpieczeniem promocyjnym a tym co zapłaciłeś bez promocji to suma opłat wyjdzie bardzo podobna.
RCI ma też tańszy leasing bez ubezpieczenia 2,9% no ale tak jak pisałam trzeba policzyć co wyjdzie taniej.

Kolejny atut RCI to stały WIBOR, stała dyspozycja płatności i spokojna głowa.
 
krzychosz 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan 2 MCV
Silnik: 1.5 dCi 90
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-10-06, 22:59   

DrOzda napisał/a:
Fakt. RCP jest droższe o te 2 - 3 % od najtańszych ofert na rynku , ale za to dostałem pakiet Allianz na 3% wartości , wszystko załatwiłem przez telefon lub meilem.
W sumie biorąc pod uwagę potencjalnie stracony czas na załatwianie i różnicę ubezpieczenia w pierwszym roku wychodzi na to samo co w najtańszych ofertach.


DrOzda - kiedy kupowałeś to auto? Interesuje mnie jak ubezpieczasz auto w kolejnym roku.
Czy oferta RCP jest dalej korzystna czy raczej szukasz czegoś innego?

Może ktoś inny ma tu doświadczenie?
 
wieza 



Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: 1,5
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1919
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2013-10-07, 07:25   

Ja napisze gdzie najtańszy .. to jest tak jak z kupnem auta tam gdzie wytargujesz to będziesz miał tanszy :) ja negocjowałem z 8 bankami i wybrałem najlepsza propozycje :)
_________________
Przede wszystkim przestronnosc w aucie co dajeLodgy i MCV w dobrej cenie ;)
Stan licznika 115,000 i koniec
Lodgy 120000km i rośnie
 
wieza 



Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: 1,5
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1919
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2014-10-02, 20:02   

najlepiej leasing negociowac ze wszystkim bankami a później najlepsza oferte wziasc i renegocjować z przedostatnia ofertą ;)
_________________
Przede wszystkim przestronnosc w aucie co dajeLodgy i MCV w dobrej cenie ;)
Stan licznika 115,000 i koniec
Lodgy 120000km i rośnie
 
brzuch0 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 w benzynie
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 214
Skąd: Tychy
Wysłany: 2016-08-17, 15:57   Leasing gdzie braliscie

Korzystaliście z oferty RCI czy też innej firmy leasingowej ?
 
wieza 



Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: 1,5
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1919
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2016-08-17, 18:08   

Wyslalem zapytanie do bankow co moga mi zaproponowac, i w skrocie wyszlo ze roznica na racie miedzy najlepsza oferta i najgorsza było 200zł miesiecznie.

Wyslij zapytanie dokladne dadza ci odpowiedz kilka bankow wybierz najlepsze i popodsylaj kontr oferty i zobacz co na podstawie dostanej konkurencji i ci zaproponuja :) ja tak zyskalem duzo :) czyli 200zł w kieszeni ;)
_________________
Przede wszystkim przestronnosc w aucie co dajeLodgy i MCV w dobrej cenie ;)
Stan licznika 115,000 i koniec
Lodgy 120000km i rośnie
 
SilverTM 



Marka: Dacia
Model: Duster Fl 4x4/Sandero 2
Silnik: 1.6 LPG/1.2 PB
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Mar 2014
Posty: 452
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-08-17, 18:45   

Sugeruję cisnąć RCI ( dobry blef nie jest zły ) dwa razy leasing brałem i dwa razy robiłem konkurs ofert z kilkoma turami/przejściami. Różnica pomiędzy najniższymi ofertami była minimalna ( w okolicach max 500zł na niekorzyść RCI ). RCI może zejść ze swojej pierwszej oferty a z perspektywy ofert innych banków/firm leasingowych to widać że są nastawieni na sprzedaż aut a nie produktów bankowych. Więc w RCI jest szybko łatwo i przyjemnie, nie ma problemów z naciąganiem klienta na ubezpieczenie. Dodatkowe opłaty za możliwość własnego ubezpieczenia pojazdu itp. Ogólnie polecam.

Jak potrzebujecie pomocy w sprawach leasingu/kredytu postaram się pomóc.

Ps. Odradzam Getin Leasing.
_________________
Duster 1.6
Sandero 1.2
Ostatnio zmieniony przez SilverTM 2016-08-17, 18:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
lukee88 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1.6 SCe S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Gru 2015
Posty: 60
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-08-18, 08:41   

Dlaczego odradzasz Getin?

Ja mam leasing w Getinie i poza tym że początkowe formalności i dostępy generowały problemy i co chwilę słyszałem że mają jakiś błąd systemu to raczej problemów nie mam z nim.
W zeszłym roku w wakacje była promocja leasing 0% i jedyny koszt darmowej pożyczki to jakieś 100 albo 150 zł rocznie za obsługę.
Znajomy brał niedawno forda w leasing już na standardowych warunkach i też problemem było tylko żeby dostać dostęp do rachunku do spłaty.

Co do ubezpieczenia to było załatwiane przez ich agenta z kontroofertami z mojej strony żeby zbić trochę z ceny.
 
SilverTM 



Marka: Dacia
Model: Duster Fl 4x4/Sandero 2
Silnik: 1.6 LPG/1.2 PB
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Mar 2014
Posty: 452
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-08-18, 16:22   

Getin przechodziłem też kupując ostatnio forda. Reklamowali się brakiem żadnych dodatkowych opłat. A jak zacząłem ich męczyć to wyszło że za ubezpieczenie w zewnętrznej firmie chcieli 200zł ( na jeden rok w następnym roku kolejne 200zł netto poszukiwania tańszego ubezpieczenia a nie byciem zdanym na ich łaskę przez to jest trudniejsze ) ogólnie pełno baboli w umowach, przy wnikliwej analizie opłat można zwątpić. Poza tym oprocentowanie wychodziło marne.

Pół roku temu najbardziej konkurencyjny wyszedł M-Leasing przy najbardziej niekorzystnych warunkach leasingu czyli:

okres 5Lat (59 miesięcy )
Wpłata własna 4,77% ( kwota zaliczki za auto )
Wykup 1%

Suma leasingu 106% ( i to opcja 5 letnia z minimalną wpłatą i minimalnym wykupem więc ciężki temat ) Do tego dosyć niski GAP w porównaniu do konkurencji ( uwaga na to często przerzucają miesięczne raty na gap tak by zbić procentową wartość leasingu )
_________________
Duster 1.6
Sandero 1.2
 
brzuch0 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 w benzynie
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 214
Skąd: Tychy
Wysłany: 2016-08-18, 18:23   

SilverTM napisał/a:
Getin przechodziłem też kupując ostatnio forda. Reklamowali się brakiem żadnych dodatkowych opłat. A jak zacząłem ich męczyć to wyszło że za ubezpieczenie w zewnętrznej firmie chcieli 200zł

RCI za ubezpieczenie w innej firmie 400 zł netto
 
Decybel 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 Sce 4x4
Rocznik: 2016
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 210
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2016-08-18, 19:11   

brzuch0 napisał/a:
RCI za ubezpieczenie w innej firmie 400 zł netto

Poważnie? :shock: strasznie drogo. Inne firmy leasingowe przeważnie 200 netto
_________________
Po pięciu latach z sympatyka stałem się użytkownikiem....
 
brzuch0 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 w benzynie
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 214
Skąd: Tychy
Wysłany: 2016-08-18, 20:15   

Tabela w załączniku

TABELA_OPLAT_DODATKOWYCH_03012013_7-1-2.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 451 raz(y) 91,56 KB

 
SilverTM 



Marka: Dacia
Model: Duster Fl 4x4/Sandero 2
Silnik: 1.6 LPG/1.2 PB
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Mar 2014
Posty: 452
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-08-18, 20:20   

A to dobre jak w RCI pytałem o ubezpieczenie to nie muszę płacić dodatkowo za ubezpieczenie w zewnętrznej firmie. Widocznie wszystko zależy od tego jakie duperele odznaczy sprzedawca i czy chce odbić rabat zyskiem z finansowania.

Co do leasingu to za dobry leasing można uznać oprocentowanie mniejsze jak 2% rocznie. ( trzeba kontrolować aby ubezpieczenie GAP nie było jakieś kosmiczne. GAP ( zależy od ceny auta w dobrej cenie widziałem koszt ubezpieczenia 40zł miesięcznie do 150zł a rekordy to 400-500 ) przy negocjacjach oprocentowania często widziałem bajer obniżali miesięczną ratę za auto przykładowo o 100zł ( oprocentowanie malało ) jednak gap w innej tabeli wzrastał o około 100zł ( najczęściej nie wlicza się do ogólnego oprocentowania ) i Klient myśli że wytargował lepsze warunki a Tu sprzedawca go zrobił. Najlepiej zliczać wszystkie opłaty samemu z gapem i innymi mnożyć przez ilość rat dodając pierwszą ratę + wykup. I tak wybierać leasing.

Ja ugrałem roczne oprocentowanie 1.34% i więcej zabrakło mi sił. A to i tak dobrze bo kwota za auto była słuszna.




Co do w.w tabeli opłat to widocznie niektóre zapisy zależą od jakiś opcji. Ja dzwoniłem do RCI w celu otrzymania propozycji ubezpieczenia to zostałem poinformowany że nie mogą mi zaproponować ubezpieczenia bo mam u nich zaznaczone indywidualne ubezpieczenie. A nie przypominam sobie bym coś takiego wybierał. Oferta RCI była atrakcyjna skorzystałem tam z jakieś promocji i nawet nie szukałem czegoś lepszego.
_________________
Duster 1.6
Sandero 1.2
Ostatnio zmieniony przez SilverTM 2016-08-18, 20:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
brzuch0 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 w benzynie
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 214
Skąd: Tychy
Wysłany: 2016-08-19, 17:34   

Wybór chyba padnie na RCI. Pani od leasingu wyliczyła mi ubezpieczenie RCI. GAP na 5 lat coś na ok 2300 zł ( nie pamiętam dokładnie) rata leasingowa wyjdzie mi podobnie jaką zaproponowano mi w Raiffeisen.
Także czekam do października i jadę zamawiać Logana tak aby mieć rok 2017
 
Decybel 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 Sce 4x4
Rocznik: 2016
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 210
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2016-08-19, 19:37   

brzuch0 napisał/a:
GAP na 5 lat coś na ok 2300 zł

Stosunkowo drogo...W EFL koszt GAPu to 30 pln miesięcznie przy okresie leasingu 60 miesięcy...przynajmniej dla tzw. stałych klientów.
_________________
Po pięciu latach z sympatyka stałem się użytkownikiem....
 
dkfinanse 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5
Dołączył: 19 Paź 2016
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-24, 23:40   

GAP zależy często od wartości auta. Jakby ktoś potrzebował leasingu to pomogę, jeśli macie ofertę już od doradcy to też będę mógł odpowiedzieć czy faktycznie jest opłacalna.

Dodam, że przy kupnie nowego auta nie zawsze najlepsza oferta leasingu jest w salonie. W ramach możliwości będę wchodził na forum bo sam posiadam Dacie Logan 7 osobową...
Ostatnio zmieniony przez laisar 2016-10-25, 01:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
Kacper_Potocki 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 286
Skąd: Kęty
Wysłany: 2016-10-25, 08:22   

Robiłem dwa miesiące temu rozeznanie. Wysyłałem zapytanie do banków i firm brokerskich. Najbardziej przejrzysta oferta była w BZWBK, a najtańsza oferta w mBank.

Osobiście zdecyduję się na mBank.
_________________
Kacper Potocki
www.KacperPotocki.pl
salon@dogspassion.pl
 
Ircys 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1,6 SCe 100
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 254
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-10-26, 20:00   

Na początku roku robiłem rozeznanie łączni z RCI. RCI wyszło trochę drożej niż inne oferty, ale przedstawiłem te inne w RCI i byli bardzo elastyczni. Praktycznie każdy składnik raty dało się wynegocjować niżej niż konkurencja. W końcu zdecydowałem się na RCI i jestem zadowolony.
Przy negocjacjach z RCI nie dajcie sobie wmówić, że coś jest nie do "przeskoczenia" :)

Pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne