Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Sandero stepway - problemy
Autor Wiadomość
qubacen 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Stepway
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 95
Skąd: Kielce
  Wysłany: 2016-09-06, 05:50   Sandero stepway - problemy

Daaaaaaawno mnie tu nie było....
Otóż mam po 5 latach problemów kilka i potrzebuję pomocy (podpowiedzi czy to normalne czy mechanior mnie robi w lolo).
Zacznę od najprostszych (Dacia sandero stepway 2010r Benzyna 1,6)
1) Nie działa klakson - niby prosta rzecz i zanim rozkręcę (bezpiecznik ok) to może ktoś miał taki problem i nie jest to problem samej trąbki; - nieaktualne
2) Czasami po odpaleniu silnika nie działa nadmuch (zarówno z klimą jak i bez). Wyłączenie zapłonu i odpalenie ponowne pomaga - nie zdarza się to często, ale się zdarza - co to może być?
3) lewe przednie koło "trzyma" - wg diagnozy wężyki hamulcowe do wymiany i czyszczenie hamulca z przodu (właściwie to obu);
4) łożyska kół przednich wyją (oba do wymiany).
5) łącznik stabilizatora - jeden zerwany więc oba już wymienić by wypadało.

I teraz tak za prace zostałem policzony tak:
części:
pkt5 - 30zł szt
pkt 4 - 140zł/szt paździoch którego mechanik nie poleca, 240zł/szt to co będzie mi zamawiał;
pkt 3 - około 30zł/szt
robocizna 250zł

Co podpowiecie i czy te ceny są rozsądne.
_________________
Ostatnio zmieniony przez qubacen 2016-09-06, 16:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3597
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-09-06, 06:41   

Klakson to prawdopodobnie wina manetki - poszukaj na forum jak rozebrać i naprawić.
Zawieszenie do zrobienia po 5 latach to normalka a co do układu hamulcowego to przy okazji wymień też płyn hamulcowy i wyczyść bębny ( może ssię okazać że szczęki do wymiany).
 
qubacen 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Stepway
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 95
Skąd: Kielce
Wysłany: 2016-09-06, 06:54   

Znalazłem wątek o zepsutym klaksonie - jak żona wróci z pracy to rozbiorę manetkę i zobaczę co i jak. Swoją drogą to forumowa szukajka :evil: leży.... (szukając "manetka" trafiłem na popsuty klakson :) )

Dobra czekam jeszcze na kolejne podpowiedzi oraz weryfikację cen.
_________________
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2016-09-06, 07:05   Re: Sandero stepway - problemy

qubacen napisał/a:
Daaaaaaawno mnie tu nie było....
Otóż mam po 5 latach problemów kilka i potrzebuję pomocy (podpowiedzi czy to normalne czy mechanior mnie robi w lolo).
Zacznę od najprostszych (Dacia sandero stepway 2010r Benzyna 1,6)
1) Nie działa klakson - niby prosta rzecz i zanim rozkręcę (bezpiecznik ok) to może ktoś miał taki problem i nie jest to problem samej trąbki;
2) Czasami po odpaleniu silnika nie działa nadmuch (zarówno z klimą jak i bez). Wyłączenie zapłonu i odpalenie ponowne pomaga - nie zdarza się to często, ale się zdarza - co to może być?
3) lewe przednie koło "trzyma" - wg diagnozy wężyki hamulcowe do wymiany i czyszczenie hamulca z przodu (właściwie to obu);
4) łożyska kół przednich wyją (oba do wymiany).
5) łącznik stabilizatora - jeden zerwany więc oba już wymienić by wypadało.

I teraz tak za prace zostałem policzony tak:
części:
pkt5 - 30zł szt
pkt 4 - 140zł/szt paździoch którego mechanik nie poleca, 240zł/szt to co będzie mi zamawiał;
pkt 3 - około 30zł/szt
robocizna 250zł

Co podpowiecie i czy te ceny są rozsądne.


Jak wyzej.

Klakson to na 99% manetka. Poczytaj na forum.
Wentylator. Sprawdzic styki,szczotki wentylatora lub czekac az padnie wtedy bedzie wiadomo.
Hamulec. Wyczyscic tloczki zaciskow, dla swietego spokoju wymien ta przewody gumowe bo moze sparciale sa wewnatrz, zmien plyn.
Punkt 4 i 5 wymienic.
Co do cen to sie nie wypowiem , bo nie znam.
Ostatnio zmieniony przez shrek 2016-09-06, 07:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3696
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-09-06, 07:25   

qubacen, a jakbyś poszukał te części w internecie to na pewno wyszłoby taniej np. w Moto Dynamic i porównałbyś je cenowo.

Jak sam potrafisz robić proste roboty mechaniczne to zrób to sam (np. pkt 1, 2 i 5), natomiast te roboty wpływające na bezpieczeństwo to zleć warsztatowi tak jak hamulce (pkt 3 i 4).
Zaoszczędziłbyś na robocie, bo tylko zapłaciłbyś za hamulce i łożyska. ;-)
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
qubacen 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Stepway
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 95
Skąd: Kielce
Wysłany: 2016-09-06, 08:13   

Na Motodynamic są oryginały po 197zł a snr po 139zł Warto pchać się w te snr?
_________________
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2016-09-06, 08:19   

A jak wiatrak nie działa, to masz prąd na radiu i zapalniczce? Stacyjka ma dwa obwody, akcesoria i zapłon. Wentylator jest na tym pierwszym, radio i zapalniczka tez.
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
qubacen 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Stepway
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 95
Skąd: Kielce
Wysłany: 2016-09-06, 08:36   

Shrek - źle zrozumiał i napisał o wentylatorze (swoją drogą ja się nie jasno wyraziłem)

Nie nie ma prądu i podświetlenia w całym układzie nawiewu (w sensie brak podświetlenia i reakcji), radio działa, zapalniczki nie sprawdzałem - zdarza się to zbyt sporadycznie i jak to bywa w najmniej komfortowych warunkach do jakichkolwiek testów.....
_________________
 
qubacen 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Stepway
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 95
Skąd: Kielce
Wysłany: 2016-09-06, 17:03   

Za Waszymi radami pkt 1 rozwiązany. Faktycznie kabelek w manetce przylutować wystarczyło. Ciekawe ile zawołałby warsztat za tę naprawę?
Pkt 2 dalej czeka na podpowiedzi.
Pkt 3, 4, 5 - jednak mechanik, sam sobie nie poradzę. Z tym, że ciekaw jestem opinii czy te 250zł za robociznę to drożyzna czy nie?
_________________
 
kali 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,4
Rocznik: 2006
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 1133
Skąd: Pabianice
Wysłany: 2016-09-06, 18:57   

Przyjrzyj się przekaźnikowi dmuchawy i jego styką w gnieżdzie. Jak styki OK to wymień przekaźnika pewnie nadpalone styki. Poszukaj mojego postu odnośnie montażu ogrzewania postojowego. Tam pokazałem ten przekaźnik. Co do kasy za pozostałe rzeczy to powiem że w stosunku do prac jest niska. Jak wymienia się łożysko koła pokazywałem. Trochę pracy to kosztuje zwłaszcza jak w grę wchodzi ABS. A jak jeszcze ci się zaplecze bieżnia i musisz kombinować to już przestaje robić się słodko. Sama wymiana bebechów w zacisku i jego czyszczenie jest prostą operacją ale potrafi być czasochłonna. I nie piszę tylko o przypadku jak urwiesz odpowietrznik, ale samo zakładanie gumek uszczelniających tłok potrafi doprowadź do białej gorączki i puszczenia takiej wiązaneczki :lol: że nie chciał byś słuchać. Najprzyjemniejszą i najszybszą robotą w tym autku to łącznik stabilizatora, stare wycinasz fleksem zakładasz nowe i trwa to 15minut. Problemów tam nie ma.
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3696
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-09-06, 20:55   

qubacen, SNR to dobra firma, warto je wziąć. Sprawdź jeszcze z firmy TRW.
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-09-06, 21:18   

qubacen napisał/a:
nie ma prądu i podświetlenia w całym układzie nawiewu

Podświetlenie jest całkowicie niezależne od działania wentylatora poza jednym punktem - złączem w panelu wentylacji, tam więc musi tkwić problem.

Rozebranie tego = 3 min: zdjąć panel konsoli centralnej http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=8005 + wypiąć wtyczkę i ją sprawdzić + ewentualnie wymontować sterowanie wentylacją http://www.daciaklub.pl/f...p=145136#145136 (ostatnia fotka) i sprawdzić gniazdo w nim.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne