Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
wymiana oleju i filtrow
Autor Wiadomość
Stef-x 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway 2
Silnik: 1,5 dci
Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 6
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2016-10-05, 08:41   wymiana oleju i filtrow

Witam,

jestem nowym uztytkownikiem Daci Sandero Stepway 2 silnik disel 1,5 eco 2
mam przejechane okolo 20tys km, w ponad 2 lata noi zawiecila sie kontrolka wymiany oleju, w zwiazku z tym chce wymienic oleja, a takze wszystkie filtry. Moje pytanie brzmi jaki kupic olej ile litrow potrzeba na wymiane oleju? Chcialbym zakupic olej/filtry samemu i wymienic u znajomego mechanika. Czytalem w insturkcji, ze mozna samemu zresetowac w komputerze date wymiane oleju, czy ktos moglby wytlumaczyc jak dokaldnie to zrobic? Reansumujac prosze o pomoc w wyborze oleju oraz filtrow noi co za tym idzie gdzie moglbym to wszystko zakupic? Jak zresetowac komputerek daci, aby znowu liczyl kilometry do nastpenej wymiany oleju? Mam jeszcze 500km na liczniku do wymmiany wiec wystarczajaco duzo czasu, aby kupic olej/filtry przez internet jezeli istnieje taka mozliwosc?

Dziekuje ze pomoc i pozdrawiam
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-10-05, 08:47   

W instrukcji obsługi auta wszystko powinno być napisane ile, co i jaki olej. ;-)
Oleje, filtry kupisz w sklepie internetowym (wystarczy jeszcze poczytać dział o wymianie oleju w szukajce na naszym forum - było dość dużo wałkowane). ;-)
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
mbar 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: TCe 90
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Sty 2016
Posty: 273
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2016-10-05, 08:56   

Ponad 2 lata nie wymieniałeś oleju? Gratulacje.
_________________
 
Stef-x 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway 2
Silnik: 1,5 dci
Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 6
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2016-10-05, 08:57   

Sek w tym, iz samochod jest sprowadzony z francji, u mnie jest troche ponad pol roku, o historii nic mi nie wiadomo, a instukcje sobie scignalem z internetu, dlatego pytam co i jak bo nie wiem zbytnio na cyzm stoje, a nie chcialbym zrobic jakies lipy, wiec wole zapytac niz zorbic glupote :)
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2016-10-05, 09:06   

Na początek przypomnę tylko o obowiązujących zasadach na forum. ;-)
http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1556

Jeżeli się zaświeciła kontrolka to nie jest dobrze.
Pierwsze może być tylko jakiś wyciek np. na uszczelce misy.
Drugie mogło go być po prostu za mało i go troszeczkę silnik przepalił.
Trzecie i najgorsze coś się dzieje z pompą olejową i nie daje ciśnienia. Może też nie dawać ze względu na niski poziom oleju.
Jakby nie patrzeć to nie jeździć. Wymienić olej i kontrolować poziom.
Ostatnio zmieniony przez Marek1603 2016-10-05, 09:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
Stef-x 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway 2
Silnik: 1,5 dci
Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 6
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2016-10-05, 09:24   

Szuklem/szukam na forum podobny temat i znaleźć nic nie moge dlatego ten zalozylem
W necie znalazlem anglieska instukcje i ikona jest taka sama jak w necie, ze nalezy wymienic olej, kilometry w maire jezdzenia sie zmniejszaja z 1500km spadlo mi w miare uplywu przejechanych kilometrow do 500km rozmawialem juz z mechanikim i mowil, ze nie ma problemu, ale chce kupic olej/filtry sam, dobrej jakosci wszystko jak sie nalezy. Dlatego pytam tutaj poneiwaz samochod mam sprowadzony, a instukcji orginalnej z historia nie mam. Czy ktos bedzie w stanie podac konkretna odpowiedz na moje pytania?

W instrukcji pisza, ze do benzyniakow/dieseli Elf evolution SXR 5W-40, na forum tez ludzie pisali o Elfie 5W-40, czy taki olej do diesla 1,5dci moze byc? Samochod jest eksploatowany caly rok, typ jazdy trasa/miasto pol na pol. Jakies rady?
Ostatnio zmieniony przez Stef-x 2016-10-05, 10:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-05, 10:09   

Stef-x napisał/a:
szukam na forum podobny temat i znaleźć nic nie moge

http://www.daciaklub.pl/forum/search.php + kontrolka oleju = Kontrolka wymiany oleju


http://www.daciaklub.pl/forum/search.php + wymiana oleju = Wymiana oleju - Wymiana oleju silnikowego - kiedy, jaki, ile?

(Albo DACIA Klub Polska » DACIA » Kompendium Dacii » Wymiana oleju).


Marek1603 napisał/a:
Jeżeli się zaświeciła kontrolka to nie jest dobrze

Nie strasz - kol. Stef-x pytał kontrolkę wymiany oleju, nie ciśnienia.
 
Stef-x 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway 2
Silnik: 1,5 dci
Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 6
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2016-10-05, 11:07   

Dzieki za konkretna odpowiedz, wlasnie czytalem te watki, sa dosc dlugie i spore, ale chyba ten olej " Elf evolution SXR 5W-40" przy jezdzie trasa/miasto pol na pol moze byc?
Teraz drugie pytanie jak mgoe znalezc potrzebne filtry do wymiany? mechanik mowil chyba o - oleju, diesla, powietrza. W instoruckji nie widze zadnych szczegolowych danych na ten temat? chyba jakies numery sa potrzebne, aby zakupic odpowiednie modele do odpowiendiej marki?

PS
dalem punkt za pomoc :P
 
Lajkonik 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2010
Wersja: Ambiance
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 1127
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-10-05, 11:35   

Np tutaj
Tylko sprawdź czy dobry silnik ustawiłem w filtrze i znajdziesz wszystko do Twojego auta. Są jeszcze inne sklepy internetowe z takim pomocnym filtrem.
_________________

 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-05, 11:51   

Stef-x napisał/a:
jak mgoe znalezc potrzebne filtry do wymiany?

Większość sklepów (obojętnie, stacjonarnych czy internetowych) ma katalogi, w których sprawdza się to wg marki, modelu, silnika, rocznika i innych cech, jeśli mają wpływ na typ części.

Informacje na forum - DACIA Klub Polska » DACIA » Kompendium Dacii » Filtr powietrza albo tradycyjnie szukajka / guglo-szukaczka na górze każdej strony.
 
Stef-x 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway 2
Silnik: 1,5 dci
Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 6
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2016-10-05, 12:19   

Kolejne dzieki, punkciki polecialy, czytam te watki, ale o stepway 2 jest malo, a anwet b. malo, poza tym wiekszosc jest b. stara z tych tematow, nawet nie wiedzialem ze sa takie strony/wyszukiwarki. pierwszy samochod, peirwsza wymiana, dlatego moja wiedza jest taka nikla i nie wiem jak sie za to zabrac. Calkiem spory wybor tych filotw jest. Domyslam sie ze nie ma co kupowac najtanszych, firmy jak bosh czy man chyba sa pewne? Zastanawia mnie dlaczego niekotre filtry do tego samego modelu samochodu/silnika troszke sie roznia wymiarami, o kilka ale jednak. Nie powinny byc takie same?
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-10-05, 12:24   

Jeśli chodzi o filtry to powietrza powinny być takie same wymiarowo, odchyłki mogą powodować, że nie będą pasować. Więc warto wymontować filtr powietrza, zmierzyć je albo wybrać się do sklepu i pokazać je.
A filtr oleju to wielkość nie robi zbyt dużej różnicy, ważne jest średnica i gwint, natomiast wysokość może się różnić o kilka mm (jeśli jest miejsce w komorze silnikowej).
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2016-10-05, 13:52   

Stef-x napisał/a:
Domyslam sie ze nie ma co kupowac najtanszych, firmy jak bosh czy man chyba sa pewne?

ta zasada, aczkolwiek z wyjątkami, generalnie się sprawdza - radzę omijać z daleka olejowe filtry Hart - są bardzo tanie i marnej jakości. Nic natomiast nie stoi na przeszkodzie, aby stosować filtry powietrza czy kabinowe tej samej marki, bo przy niskiej cenie nie odbiegają od sporo droższych zamienników
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2016-10-05, 13:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
johnson 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCI 4x4 Prestige
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Sie 2013
Posty: 726
Skąd: Wro
Wysłany: 2016-10-05, 14:24   

Stef-x napisał/a:
Szuklem/szukam na forum podobny temat i znaleźć nic nie moge dlatego ten zalozylem
W necie znalazlem anglieska instukcje i ikona jest taka sama jak w necie, ze nalezy wymienic olej, kilometry w maire jezdzenia sie zmniejszaja z 1500km spadlo mi w miare uplywu przejechanych kilometrow do 500km rozmawialem juz z mechanikim i mowil, ze nie ma problemu, ale chce kupic olej/filtry sam, dobrej jakosci wszystko jak sie nalezy. Dlatego pytam tutaj poneiwaz samochod mam sprowadzony, a instukcji orginalnej z historia nie mam. Czy ktos bedzie w stanie podac konkretna odpowiedz na moje pytania?

W instrukcji pisza, ze do benzyniakow/dieseli Elf evolution SXR 5W-40, na forum tez ludzie pisali o Elfie 5W-40, czy taki olej do diesla 1,5dci moze byc? Samochod jest eksploatowany caly rok, typ jazdy trasa/miasto pol na pol. Jakies rady?

z taim ogarnieciem motoryzacyjnym proponuje wyslac maila do moto dynamic, podac nr vin i dostaniesz spis wszystkiego co trzeba z logiem renault + wlasciwy olej.
Ceny beda takie jak wszedzie a przynajmniej bedzie to co trzeba.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne