Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
PDR - Usuwanie wgnieceń bez konieczności lakierowania
Autor Wiadomość
rysiek223
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-11, 10:31   PDR - Usuwanie wgnieceń bez konieczności lakierowania

Witam, ostatnio wyjeżdżając z garażu lekko zahaczyłem o gałąź leszczyny , myślałem ze nic się nie stało ale pozostał lekki wgniot na odcinku ok 7cm od znaczka klapy tylnej do góry, chcę to naprawić metodą PDR bo auto ma nie wiele ponad 2 miesiące. Próbowałem sam się dostać i wyrównać ale dostęp bardzo ciężki. Czy zna ktoś jakiś dobry warsztat gdzie to zrobię w okolicach Skawiny.
Ostatnio zmieniony przez rysiek223 2016-11-17, 19:12, w całości zmieniany 4 razy  
 
kakus 


Marka: dacia
Model: Stepway II
Silnik: Tce 90
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 432
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2016-06-11, 14:45   

http://www.s-plus.pl/s-plus-krakow-nowohucka

robiłem u nich 2 razy ..... mistrzostwo świata polecam

A jest to firma ogólnopolska i ma filie w wielu miastach
Ostatnio zmieniony przez kakus 2016-06-11, 15:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
maro_1955 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2016
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Kwi 2016
Posty: 143
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2016-06-12, 16:26   

:evil: mam podobny problem z tym, że na moje auto spadła szyszka z sosny i wgniotła maskę silnika.
Powinienem to wyprostować ? Bo mnie to nie przeszkadza.
_________________
mam suv-a...
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2016-06-13, 11:22   

maro_1955 napisał/a:
na moje auto spadła szyszka z sosny


Fajne blachy w tych daciach. Ciekawe co będziecie mieli po solidnym gradobiciu.
_________________
 
pawel1313 


Marka: jedyna słuszna :) -> Ford
Model: Lodgy -> Galaxy
Silnik: 1.6 SCE -> 2.0 tdci
Rocznik: 2016 ->2012
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Lis 2015
Posty: 218
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2016-06-13, 13:17   

Lza napisał/a:
Ciekawe co będziecie mieli po solidnym gradobiciu.

Zależy co rozumieć przez "solidne gradobicie" ale jak ma być naprawdę solidne to żaden samochód nie wyjdzie z tego bez szwanku ;-)
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2016-06-13, 13:31   

Skoro ważąca kilkanaście gramów szyszka spadając z wysokości - ileż ta sosna mogła mieć? - 20 metrów zrobiła wgniotkę, to strach pomyśleć co zrobi ważąca tyle samo kulka lodu spadająca z wysokości kilkuset metrów?

MIN05-19.jpg
Czy to jest porządne gradobicie? (w prawym dolnym rogu położona jest zapałka dla porównania wielkości kul gradu). Dobrze że nie była to dacia. Byłyby nie tylko dziury w dachu, a także w głowach kierującego i pasażerow.
Plik ściągnięto 55 raz(y) 213,08 KB

_________________
Ostatnio zmieniony przez Lza 2016-06-13, 13:36, w całości zmieniany 3 razy  
 
pawel1313 


Marka: jedyna słuszna :) -> Ford
Model: Lodgy -> Galaxy
Silnik: 1.6 SCE -> 2.0 tdci
Rocznik: 2016 ->2012
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Lis 2015
Posty: 218
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2016-06-13, 14:23   

Nie twierdzę że blacha w daciach jest super wytrzymała ale nie popadalbym w panikę że grad podziurawi ją jak sito ;-)
Notabene w zeszłym roku kumplowi na maskę w polo spadło ptasie jajo z drzewa, dziury nie było ale wyraźnie było widać i czuć wgniecenie.....
Co do zdjęcia to zgadzam się ze to już porządne gradobice a solidne dla mnie to grad wielkości kurzego jajka.
 
maro_1955 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2016
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Kwi 2016
Posty: 143
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2016-06-13, 16:00   

Szyszka była twarda nie rozwinięta i spadła z sosny około stu letniej(trudno mi ocenić wysokość).
W piątek po szyszkowym "wgniocie" miałem test gradobicia wielkości grochu. Podczas testu siedziałem w aucie 10 minut, bo taka była nawałnica przeplatana deszczem, że nie mogłem z dacii wyjść.
I...wszystko jest bez wgnieceń :-D .
Pozdrawiam.
_________________
mam suv-a...
 
rysiek223
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-30, 20:03   

kakus napisał/a:
http://www.s-plus.pl/s-plus-krakow-nowohucka

robiłem u nich 2 razy ..... mistrzostwo świata polecam

A jest to firma ogólnopolska i ma filie w wielu miastach


Chciałem się podzielić swoim spostrzeżeniem otóż ta firma zapraponowała mi w/w usuniecie usterki za 300-350zł, podobna firma w małopolsce za ten wgniot zaproponowała mi że usuną ją za ok 120-200zł choć mogą pozostać pewne widoczności, jak dla mnie to złodziejstwo w biały dzień skoro używaną całą kompletną klapę w moim kolorze widziałem swojego czasu za 600zł. Na razie zaczekam nic nie robię mi to nie przeszkadza aż tak bardzo, a może znacie jakąś firmę co to zrobi za normalną kasę?
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2016-07-31, 17:47   

Mnie się lekko wgniótł ten spojler nad tylną szybą. Niestety przy pierwszym montażu bagażnika rowerowego na nowych belkach myślałem, że klapa bez problemu otworzy się jak przy poprzednich belkach...a tu klops...i w sumie tylko przy lekkim kontakcie z plastikową osłonką od bagażnika rowerowego jest wgniecenie :-/
_________________
enjoy the silence
 
ken-wawa 


Marka: w planach
Model: w planach
Silnik: w planach
Dołączył: 21 Lis 2015
Posty: 369
Skąd: na polnocy
Wysłany: 2016-08-01, 19:58   

Ja bym zadal inaczej pytanie - czy slabe blachy to nie znak czasu? Jak widze blachy w nowych Suzuki to tez nie budza zaufania. Wydaje mi sie, ze dzis robi sie coraz bardziej papierowe samochody i to sa efekty.... A Dacia jako tania marka uzywa moze nieco wiecej papieru... :D
 
rysiek223
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-17, 19:18   

Czekałem długo na fachowca bo ponad 2 miesiące, który pojawia się u blacharza w mojej okolicy raz na miesiąc. Dzisiaj wgniotka została usunięta perfekcyjnie i zapłaciłem za tą usługę 80zł. Zatem da się to zrobić w dobrej cenie i nie być z łupanym.
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-11-18, 11:52   

Ja też tej jesieni zaliczyłem pierwszą wgniotkę na masce. Wyraźnie widać, że to nie kamień a raczej (orzech, kasztan itp.) ale z dużej wysokości - nie ma uszkodzenia lakieru. Niestety trzeba patrzeć gdzie się parkuje. Stanąłem pod drzewem gdzie urzędowały licznie wrony, a te ptaki mają zwyczaj zrzucać orzechy itp. z dużej wysokości w celu łatwiejszego dobrania się do zawartości. Widziałem taką akcję kiedyś na żywo. Tym razem pewnie padło na maskę. :(
Chętnie bym to naprawił ale tak do 100 PLN, co jest pewnie w Poznaniu niemożliwe. Na tą chwilę to nie przeszkadza ale słabo wygląda...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne