Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2010-11-20, 18:06
Konkurenci Dacii?
Autor Wiadomość
Nanouser 


Marka: Renault / Dacia
Model: Clio Grandtour / Sandero
Silnik: 0,9 / 1,2
Rocznik: 2016 / 2013
Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 102
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-11-09, 12:16   

Hm, faktycznie użycie słowa krążownik przeze mnie mogło być mylące. Myślałem nad autem do jazdy głównie miejskiej i sporadycznych wypadów za miasto. Jeśli chodzi o krawężniki to jedynie w 1999r udało mi się oberwać chlapacz w maluchu, poza tym żadnych szkód nie zanotowałem :mrgreen:
Już standardowe sandero jest na tyle wysoko zawieszone że na prawdę trzeba się postarać aby coś w zawieszeniu urwać. Clio jest niżej zawieszone od Sandero, ale podobnie jak moje poprzednie auto, które przeżyło 15 lat we Wrocławiu praktycznie na w 95% oryginalnym zawieszeniu.
W swoich samochodach straciłem z trzy lusterka (wandalizm), oponę (przebity bok na torowisku), obite całe auto (szkody parkingowe)
Jedyny plus jaki widzę w SUVach to ulga dla kręgosłupa związana z łatwiejszym wsiadaniem do auta.
Jakiejkolwiek dzielności terenowej takiego auta, ja akurat, nigdy bym nie wykorzystał.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-09, 12:28   

Kacper_Potocki napisał/a:
Potrzebuję linka do tematu, gdzie ktoś wklejał co miesiąc sprzedaz Dusterów w zestawieniu z innymi samochodami SUV

http://www.daciaklub.pl/forum/search.php + SUV [+ Przeszukaj tylko tytuł wiadomości] = http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=11370
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-11-09, 17:02   

Nanouser napisał/a:

Jedyny plus jaki widzę w SUVach to ulga dla kręgosłupa związana z łatwiejszym wsiadaniem do auta.
Jakiejkolwiek dzielności terenowej takiego auta, ja akurat, nigdy bym nie wykorzystał.


Warunki drogowe na wrocławskiej kostce przewyższają stopniem trudności niejeden teren....
 
piku 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1,5 dCi 110 KM/1,3 TCe 130 KM
Rocznik: 2012/2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 1358
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2016-11-09, 17:29   

Cav napisał/a:
Nanouser napisał/a:

Jedyny plus jaki widzę w SUVach to ulga dla kręgosłupa związana z łatwiejszym wsiadaniem do auta.Jakiejkolwiek dzielności terenowej takiego auta, ja akurat, nigdy bym nie wykorzystał.
Warunki drogowe na wrocławskiej kostce przewyższają stopniem trudności niejeden teren....


Ad. Nanouser: faktycznie spotkałem człowieka, który kupił Dustera, bo mu z powodu kłopotów z kręgosłupem były wygodniej wsiadać. Ja odczuwam to jako trudność - no, trzeba się namęczyć, zęby nie ubrudzić nogawek o te wystające progi.
Ad. Cav: w różnych miastach są warunki, które wymagają wyższego zawieszenia, dziury, ale zwł. z powodu parkowania - wysokie krawężniki. Dlatego te wyższe auta są tak popularne, jak sądzę.
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-11-09, 17:43   

piku napisał/a:

Ad. Cav: w różnych miastach są warunki, które wymagają wyższego zawieszenia, dziury, ale zwł. z powodu parkowania - wysokie krawężniki. Dlatego te wyższe auta są tak popularne, jak sądzę.


Oczywiście.
Niemniej Wrocław jest specyficzny, dziurawa, poniemiecka kostka, w połączeniu z wystającymi z niej torami tramwajowymi, to zabójstwo dla większości zawieszeń, w stopniu nieporównywalnym z innymi miastami.
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2016-11-10, 15:52   

piku napisał/a:
trzeba się namęczyć, zęby nie ubrudzić nogawek o te wystające progi.
to akurat cecha typowa dla Dustera, bo w innym mniej oszczędnościowo zaprojektowanych autach suv po prostu drzwi zachodzą na progi i po ich otwarciu te są suche i czyste
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-22, 16:16   

Tipo hatchback 5d - od 49900 zł, kombi - od 53400. Oba 1.4 16V 95 KM.
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-11-23, 21:16   

T-JET 120 KM + 6k zł.
cenniki znajdziecie tu
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2016-11-23, 21:37   

Krążą słuchy, że niedługo ma zniknąć z cennika Tipo Tipo.
A wtedy ceny sedana będą startowały od okolic 47k.
Na moje oko to dość mocno prawdopodobne, gdyż trzeba będzie wepchnąć jakoś w cennik Punto 2017.
Podobnie (choć nie identycznie) postąpiła Skoda kilka lat temu.
W momencie pojawienia się nowej Fabii z cennika Rapida zniknął wolnossący 1.2, dzięki któremu można było wcześniej kupić dużego liftbacka znacznie poniżej 50k.
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-11-24, 17:27   

GRL napisał/a:

W momencie pojawienia się nowej Fabii z cennika Rapida zniknął wolnossący 1.2, dzięki któremu można było wcześniej kupić dużego liftbacka znacznie poniżej 50k.


Dużego?
Przecież Rapid jest ciasny w środku jak Fabia.
To już Sandero jest chyba większe.

Zresztą zazwyczaj Skody są tylko długie, a wcale nie duże, zwłaszcza jak na swoje gabaryty,
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2016-11-24, 23:01   

Widać mam małe wymagania.
Mam wciąż w domu Octavię 1 liftback.
Dla mnie auto idealne gabarytowo, no może przydałoby się trochę więcej miejsca na nogi z tyłu.
Rapid to taka O1 z odczuwalnie większym rozstawem osi.
Szerokość d*py nie urywa, ale nie planując 3 dzieci na tylnej kanapie, wystarczy.

I nie, Sandero nie jest większe w środku od Rapida.
Natomiast w Fabii zdecydowanie zapomnieli o miejscu na nogi i tutaj punkt dla małej Dacii.

(żeby nie było - do wszystkich tych aut przymierzałem się w zeszłym tygodniu, jestem na bieżąco)
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-11-25, 16:49   

GRL napisał/a:
Widać mam małe wymagania.
Mam wciąż w domu Octavię 1 liftback.


Octavia I to już w ogóle była porażka - to w środku było bardziej ciasne niż Punto II.
Pamiętam jaką mieliśmy bekę ze znajomego z tym modelem, który nie wierzył że jego duże auto faktycznie jest takie małe.
Ale z pomocą miarki i mojego Punto HGT w garażu, szybko go z błędu wyprowadziliśmy.
O przestronności wnętrza decyduje w największym stopniu rozstaw osi, oraz wysokość siedzeń, a co za tym idzie pozycja na nich.
Oraz oczywiście szerokość - tutaj Rapid leży na całej linii.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2016-11-25, 16:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2016-11-25, 20:22   

No Octavia 1 to Golf 4.
Takie były wtedy standardy (przecież od zawsze wyznacza je najlepiej sprzedający się kompakt :D )
Po lifcie pocienili fotele i podobno dzięki temu zyskano dodatkowe 3cm.

Tak czy siak, ja się wychowałem z 3 rodzeństwa na Trabancie.
Jakby mi dziecko powiedziało, że w Rapidzie czuje się klaustrofobicznie, to wysadziłbym na pierwszym parkingu przy drodze. ;)
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-11-25, 23:48   

GRL napisał/a:

Jakby mi dziecko powiedziało, że w Rapidzie czuje się klaustrofobicznie, to wysadziłbym na pierwszym parkingu przy drodze. ;)


Wiesz, tyle że ja piszę o swoim punkcie widzenia, a nie dziecka.
Mamy takie Rapidy jako auta firmowe i 4 dużych facetów nie jest w tym stanie wygodnie jechać gdzieś na spotkanie firmowe.
A tego się chyba wymaga od dużego auta o którym pisałeś? ;-)
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2016-11-26, 00:58   

I będziemy się tak przepychać aż dojdziemy do wniosku, że jedyna sensowna opcja to Audi A8?

Mam swój podział na auta duże (czyli spełniające 100% moich potrzeb) i auta małe (czyli za małe dla mnie).
Moje subiektywne odczucie i nie łap mnie za słówka, bo to do niczego nie prowadzi.
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2016-11-26, 06:14   

plonkuj Cava :!: :-D :-D
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-11-26, 07:14   

GRL napisał/a:
I będziemy się tak przepychać aż dojdziemy do wniosku, że jedyna sensowna opcja to Audi A8?

Mam swój podział na auta duże (czyli spełniające 100% moich potrzeb) i auta małe (czyli za małe dla mnie).
Moje subiektywne odczucie i nie łap mnie za słówka, bo to do niczego nie prowadzi.


No widzisz, a ja mam podział inny.
Auta duże, to takie które są dla mnie za duże, auta małe, to takie które są dla mnie za małe.
Sam jestem duży, więc jeżdżę średnimi, które spełniają moje potrzeby - nowoczesny kompakt jest właśnie średnim.
Duster mógłby być nieco bardziej przestronny - tak żeby wnętrze oddawało wymiary zewnętrzne.

Rapid jest po prostu mały.

No i wcale nie uważam że auta duże to sensowna opcja, wręcz przeciwnie - z dwojga złego wolałbym coś fajnego, choć małego, niż jakąś landarę.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2016-11-26, 07:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-26, 15:23   

Dla mnie głównymi konkurentami Dacii są
- Peugeot 301 dla Logana, bardzo szkoda że nie nie dla mcv
- Peugeot Partner dla Dokera, za 60 tys 1.6 HDI 100KM
Peugeoty droższe o ok 5-6 tys z porównywalnymi silnikami ale wykonanie wnętrza nieporównywalne szczególnie w wypadku Partnera, Doker się chowa więc uważam, że Renault powinno trochę zbastować z brakiem rabatów na Dokera szczególnie przy najdroższych wersjach.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-26, 16:30   

mojo napisał/a:
Renault powinno trochę zbastować z brakiem rabatów na Dokera

Tyle że nie ma powodów, bo sprzedaż jest spora i rosnąca:

http://left-lane.com/euro...er-van-segment/
http://left-lane.com/euro...er-van-segment/

Dopóki więc nie pojawią się jakieś problemy ze zbytem, to żadnych większych rabatów nie będzie.
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-26, 21:55   

laisar napisał/a:
Dopóki więc nie pojawią się jakieś problemy ze zbytem, to żadnych większych rabatów nie będzie.


Masz rację, handlem zajmuje się kilkadziesiąt lat i doskonale wiem co to "wciskanie gówna w papierku". Skoro jednak temat "konkurenci Dacii" to stwierdzam co powyżej. Peugeotów nie lubię ale jeżeli ktoś kupuje Dokera za 58 tys a nie Partnera za 60 tys to jest po prostu głupi jak but :-D 301 jest natomiast rzeczywiście dyskusyjna z uwagi na brak wersji kombi.
Opłacałem dziś ubezpieczenie za Puga w salonie więc troch te auta pooglądałem i pomimo mojej niechęci do marki to jednak inna bajka niż D.
Ostatnio zmieniony przez mojo 2016-11-26, 21:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-27, 00:21   

mojo napisał/a:
jeżeli ktoś kupuje Dokera za 58 tys a nie Partnera za 60 tys to jest po prostu głupi

Nieprawda - bo wybór auta nie zależy wyłącznie od kwestii obiektywnych, a nawet one mogą być w pewnych przypadkach lepsze u dokkera. Np marne 5 cm za mało lub za dużo, na których akurat komuś zależy na tyle, by uznać, że warto za to zapłacić. Wtedy domniemana wyższość konkurencji w ogóle nie jest istotna.

Za bardzo skupiasz się na własnej skali ocen - tymczasem inni ludzie mogą mieć i często mają je zupełnie odmienne.
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2016-11-27, 01:34   

mojo napisał/a:
...doskonale wiem co to "wciskanie gówna w papierku".

Produkt jest tyle wart ile jest w stanie za niego dać nabywca.

mojo napisał/a:
...ale jeżeli ktoś kupuje Dokera za 58 tys a nie Partnera za 60 tys to jest po prostu głupi

Zgodzę się. Póki obracamy się w obrębie silnika 1.6 (którego skrzynia biegów nie nadaje się poza teren zabudowany), to Dokker jest świetnym pomysłem. Nie wiem jednak jak bardzo trzeba być zdesperowanym (albo niezorientowanym w konkurencji), by wybrać tak drogą wersję, skoro to już tak blisko do Partenera. Nawet na spadku wartości się nie zaoszczędzi.

mojo napisał/a:
...301 jest natomiast rzeczywiście dyskusyjna z uwagi na brak wersji kombi.

Gdyby skoda zrobiła Rapida kombi, to zabrałaby samej sobie dużą część chętnych na flotowe Octavie.
Myślę, że Peugeot też nie chciał sobie strzelać w kolano.

laisar napisał/a:
Np marne 5 cm za mało lub za dużo, na których akurat komuś zależy na tyle, by uznać, że warto za to zapłacić. Wtedy domniemana wyższość konkurencji w ogóle nie jest istotna.

Strzelam, że te 5cm (o ile w ogóle paka Dokkera jest większa od Berlingo/Partnera) ma znaczenie u niewielkiego odsetka klientów.
I podam swój przykład.
Rozważam zakup Tipo i ze względu na konieczność okazjonalnego przewozu większego gabarytu wolałbym jednak hatcha zamiast sedana. Dlaczego nie kombi? Załóżmy, że długość przestrzeni bagażowej (po złożeniu siedzeń) to u jednego 1,6m a u drugiego 1,8m (strzelam, nigdzie tego nie weryfikowałem). Oznacza to, że wszystkie przedmioty poniżej 1,6m zmieszczą się do obu aut i w obu samochodach będą musiał jechać z otwartą klapą przy przedmiotach powyżej 1,8m. Jaki z tego wniosek? Dla przedmiotów o długości 1,7m nie będę przepłacał 3500zł.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-27, 01:53   

GRL napisał/a:
Strzelam

A ja tylko dawałem przykład - nie chodzi o jakiekolwiek konkretne 5 cm, nic nie sprawdzałem, nic nie porównywałem.

GRL napisał/a:
jak bardzo trzeba być zdesperowanym (albo niezorientowanym w konkurencji)

Może tak, a może jak kogoś stać na wydanie tych 58 kafli zamiast 38 to oznacza, że może sobie także pozwolić na fanaberię pt "peżeot mi się po prostu nie podoba i co mi zrobicie".

GRL napisał/a:
nie będę przepłacał

Ty nie, a ktoś inny może tak - ani jedno, ani drugie nie jest głupotą.
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2016-11-27, 02:37   

Dokker fanaberią. Co się tutaj dzieje. :lol: :lol: :lol:

Ale sprzeczać się nie będę. Kto biednemu zabroni wybrania dostawczaka własnych marzeń. ;)
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2016-11-27, 03:37   

GRL napisał/a:
Dokker fanaberią. Co się tutaj dzieje. :lol: :lol: :lol:

Ale sprzeczać się nie będę. Kto biednemu zabroni wybrania dostawczaka własnych marzeń. ;)

Ja bym powiedział inaczej. Kto bogatemu zabroni wydać 85tysi zamiast 60. ;-) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne