Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
[MNEVO] Uwolniona wersja 6.0.4
Autor Wiadomość
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-07, 20:53   

cortez8591 napisał/a:
czy może jest to zasluga po prostu wersji 6.0.4 bo rozumiem ze jest to oficjalna wersja i jesli taka juz mamy w radiu to pierwszy krok mozna pominac?

Własnie tak jest ale nie spotkałem jeszcze pojazdu z MN który byłby wyposażony w tą wersję , w PL na początku roku pojazdy miały fabrycznie wersje 5.2.7 zaś w drugiej połowie roku 6.0.3.
Co prawda w Francji wczoraj został odebrany pojazd z nowszą wersją softu na MNE 7.0.5 ( ale że to wersja bez nawigacji to trudno coś o niej powiedzieć)
Jedynie to że fabrycznie odblokowany jest ekran kamery ( chociaż może dlatego że MNE są instalowane we wszystkich wersjach Reanult IV wraz z kamerą cofania w standardzie)
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
cortez8591 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: SCe 115 S&S
Rocznik: ---
Dołączył: 17 Cze 2016
Posty: 22
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-10-08, 09:11   

Rozumiem, akurat na poczatku tygodnia mialem odbior i byla wersja 6.0.4
Ostatnio zmieniony przez cortez8591 2016-10-08, 09:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
cortez8591 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: SCe 115 S&S
Rocznik: ---
Dołączył: 17 Cze 2016
Posty: 22
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-10-09, 10:53   

czy po wgraniu tego działa wam synchronizacja z Renault Media Nav Toolbox? wcześniej nie synchronizowałem auta, teraz gdy próbuję aplikacja nie reaguje na pendrive. czy ktoś wie co powinno się pojawić na pendrivie po wyjęciu go z auta?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-09, 11:15   

A po co Ci jest potrzebna synchronizacja skoro już uwolniłeś - masz zamiar kupować przestarzałe mapy?
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
cortez8591 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: SCe 115 S&S
Rocznik: ---
Dołączył: 17 Cze 2016
Posty: 22
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-10-09, 12:21   

byłem ciekaw co tam w ogóle mają w sklepie :)
 
Chris 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: SCe 115
Rocznik: 2016
Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 54
Skąd: Kraków/Mielec/Mochnaczka Wyżna
Wysłany: 2016-11-26, 12:09   

Z ciekawości posprawdzałem co oznaczają pozostałe pliki często dostępne wraz z mapami. Okazuje się że większość działa z Media Nav Evolution.

Tu można sprawdzić co oznacza dane rozszerzenie i gdzie umieścić dany plik.

Od siebie powiem że działają budynki 3d centrów dużych miast oraz charakterystyczne budynki, dodatkowe informacje o zakrętach. Co do reszty nie miałem czasu testować dokładnie by stwierdzić czy działają :P
_________________
Pray for PEACE,
Train for WAR!
 
Joustriel 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Rocznik: 2016
Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 40
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-11-27, 22:05   

Witam.
Chciałem sobie kamerę cofania podłączyć do MNEVO i coś tu było pisane o odblokowanym ekranie.
W tej wersji 6.0.4 jest odblokowany czy tez będę musiał serwis odwiedzić żeby mi odblokowali?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2016-11-27, 22:18   

Oficjalnie na dzień dzisiejszy jedyną możliwością odblokowania kamery cofania w MNEvo jest CLIP ( czyli ASO lub inne źródła które posiadają CLIP).
Aczkolwiek jest pewna możliwość którą co prawda nie testowałem - czyli robić ją można na własną odpowiedzialność to jest podmiana pliku DSI_config.bsd na taki który pochodzi z wersji uwolnionej ( mojej)
Załączam go do postu - lecz przypominam nie biorę odpowiedzialności za to że komuś przestanie działać nawigacja ( bo ten plik również za to odpowiada) .
Oczywiście najpierw trzeba skopiować sobie swój własny na pendrive aby można było go przywrócić z powrotem w razie problemów.

DSI_config.zip
Pobierz Plik ściągnięto 303 raz(y) 198 Bajtów

_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Joustriel 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Rocznik: 2016
Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 40
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-11-27, 22:43   

Dzięki za szybką odpowiedź.
Rozumiem że najpierw muszę uwolnić MNE żeby móc podmieniać pliki...
Druga sprawa kopia czystego softu... jak włożę czystą pamięć USB do gniazda i on coś tam wgrywa to o to chodzi? Kiedyś nagrałem tak 2 pamięci usb.... jedna miała być do aktualizacji map a druga tak na wszelki wypadek...żeby nie latać znowu do samochodu jak coś nie wyjdzie... no i oczywiście przy wgrywaniu nowych map na klucz usb poprzez komputer i MediaNav Toolbox coś się zesrało i nie ukończył aktualizacji. stwierdziłem że skoro nie chce na tym ruszyć ponownie to wsadzę ten drugi który miałem "na wszelki wypadek". tez wywalało błąd że coś było w plikach grzebane i i tak musiałem lecieć do samochodu i od nowa wgrywać na klucz....więc jeśli to miało być w taki sposób robione to i tak mi chyba tego później nie przyjmie??
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-27, 22:55   

Joustriel napisał/a:

Rozumiem że najpierw muszę uwolnić MNE żeby móc podmieniać pliki...

Tak , inaczej się nie da

Joustriel napisał/a:
Druga sprawa kopia czystego softu... jak włożę czystą pamięć USB do gniazda i on coś tam wgrywa to o to chodzi? Kiedyś nagrałem tak 2 pamięci usb.... jedna miała być do aktualizacji map a druga tak na wszelki wypadek...żeby nie latać znowu do samochodu jak coś nie wyjdzie... no i oczywiście przy wgrywaniu nowych map na klucz usb poprzez komputer i MediaNav Toolbox coś się zesrało i nie ukończył aktualizacji. stwierdziłem że skoro nie chce na tym ruszyć ponownie to wsadzę ten drugi który miałem "na wszelki wypadek". tez wywalało błąd że coś było w plikach grzebane i i tak musiałem lecieć do samochodu i od nowa wgrywać na klucz....więc jeśli to miało być w taki sposób robione to i tak mi chyba tego później nie przyjmie??

Też mam kopię ale ona do niczego nie jest przydatna bo nie odratuje MNE kiedy padnie - tam są pliki niezbędne do komunikacji z programem wymiany plików na PC-cie czyli słynnym Toolboxem.

A po zainstalowaniu tytułowego uwolnienia możesz zrobić sobie pełną kopię zapasową wszystkich plików ( i gdzieś zapisać w razie czegoś).
Bo R/D w Polsce wciaż dają ciała i wciąż do dzisiaj sprzedają z oprogramowaniem w którym brak jest plików do korzystania z TMC - a tak naprawdę to najwięsza różnica pomiędzy starą wersją MN1 a MNEvo .
Sprawdza się w szczególności przy zatłoczonych i zakorkowanych ulicach w Warszawie - i działa często lepiej niż bezpłatne nawigacje online .
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
robson330 


Marka: Renault
Model: Leguna
Silnik: 1.8
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sie 2015
Posty: 25
Skąd: Legnica
Wysłany: 2016-11-27, 23:20   

Cytat:
A po zainstalowaniu tytułowego uwolnienia możesz zrobić sobie pełną kopię zapasową wszystkich plików ( i gdzieś zapisać w razie czegoś).
Bo R/D w Polsce wciaż dają ciała i wciąż do dzisiaj sprzedają z oprogramowaniem w którym brak jest plików do korzystania z TMC - a tak naprawdę to najwięsza różnica pomiędzy starą wersją MN1 a MNEvo .
Sprawdza się w szczególności przy zatłoczonych i zakorkowanych ulicach w Warszawie - i działa często lepiej niż bezpłatne nawigacje online .


Renault/ Dacia nie podpisali umowy na licencję TMC i dla tego nie działa w Polsce.
Aczkolwiek słyszałem, że mogą sprzedać klientowi taką licencję. Lecz nie słyszałem o takiej propozycji.[/quote]
 
robson330 


Marka: Renault
Model: Leguna
Silnik: 1.8
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sie 2015
Posty: 25
Skąd: Legnica
Wysłany: 2016-11-27, 23:25   

jas_pik napisał/a:
cortez8591 napisał/a:
czy może jest to zasluga po prostu wersji 6.0.4 bo rozumiem ze jest to oficjalna wersja i jesli taka juz mamy w radiu to pierwszy krok mozna pominac?

Własnie tak jest ale nie spotkałem jeszcze pojazdu z MN który byłby wyposażony w tą wersję , w PL na początku roku pojazdy miały fabrycznie wersje 5.2.7 zaś w drugiej połowie roku 6.0.3.
Co prawda w Francji wczoraj został odebrany pojazd z nowszą wersją softu na MNE 7.0.5 ( ale że to wersja bez nawigacji to trudno coś o niej powiedzieć)
Jedynie to że fabrycznie odblokowany jest ekran kamery ( chociaż może dlatego że MNE są instalowane we wszystkich wersjach Reanult IV wraz z kamerą cofania w standardzie)


Obecnie auta, które przyjeżdżają do salonu z fabrycznie zamontowaną MNE są już w wersji 7.0.5. Prawdopodobnie zaniechano już produkcji MN1 i już nie będą montowane w autach. Teraz bądą tylko MNE.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-27, 23:37   

robson330 napisał/a:
Obecnie auta, które przyjeżdżają do salonu z fabrycznie zamontowaną MNE są już w wersji 7.0.5. Prawdopodobnie zaniechano już produkcji MN1 i już nie będą montowane w autach. Teraz bądą tylko MNE.

Jest bardzo prawdopodobne zwłaszcze że również wszystkie nowe Łady ( poczawszy od Xray) są wyposażane wyłącznie w MNEvo
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-28, 11:14   

Ułatwienie do kopiowaia plików. Dboot dla wersji 6.0.4 do pobrania http://chomikuj.pl/jas_pi...,5651595527.lgu
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Joustriel 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Rocznik: 2016
Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 40
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-11-28, 13:44   

właśnie miałem się zabrać za robienie kopii bezpieczeństwa... do skopiowania są te 4 "karty pamięci" czy coś jeszcze... wymieszane jest to z twoją zakładką i nie bardzo wiem co jest ważne a co nie...
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-28, 14:07   

Najważniejsze dane są na karcie pamięci nr 1 czyli storage Card1 są to dane systemowe i tam zmiany są minimalne.
Dane nawigacyjne są zaś na Storage Card4 to również skopiuj cały
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Joustriel 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Rocznik: 2016
Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 40
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-11-28, 15:31   

ehh. sprawa niby tak prosta że aż głupio pytać, a jednak...
Instrukcja podmiany map...
podmiana czyli muszę zmienić nazwę pliku z twojej paczki na taki jak jest w oryginale czyli np.: Poland_HERE_2016.Q2_160524.fbl na poland.fbl tak?
Druga sprawa zabić proces nawigacji... jeśli to ma być nngnavi.exe to go kurcze nie znalazłem w działających procesach....
A jak była ta sama nazwa w tym przypadku był to certyfikat w Speedcam to mi zablokowało kopiowanie....ki czort proces może być ukryty??
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-28, 16:19   

Joustriel napisał/a:

Instrukcja podmiany map...

Stąd właśnie podałem dzisiaj dboot - co on robi - pozwala na werjscie do widnowsa poprzez przesunięcie palcem w chwili pokazywania się logo i mały literek w lewym dolnym rogu. Wtedy trzeba wcisnąć Ok i po chwili MNE wejdzie do Windowsa. Ponieważ wtedy nie będą uruchomione żadne procesy nawigacyjne

Joustriel napisał/a:
podmiana czyli muszę zmienić nazwę pliku z twojej paczki na taki jak jest w oryginale czyli np.: Poland_HERE_2016.Q2_160524.fbl na poland.fbl tak?

Nie trzeba
Joustriel napisał/a:
Druga sprawa zabić proces nawigacji... jeśli to ma być nngnavi.exe to go kurcze nie znalazłem w działających procesach....

patrz punkt 1
Joustriel napisał/a:
A jak była ta sama nazwa w tym przypadku był to certyfikat w Speedcam to mi zablokowało kopiowanie....ki czort proces może być ukryty??

działający nngnavi nie pozwala na usunięcie plików map/POI/speedcam .
Dlaczego nie widać procesu nngnavi.exe nie wiem , będę pracował nad rozwiązaniem
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Joustriel 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Rocznik: 2016
Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 40
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-11-28, 18:00   

Joustriel napisał/a:
podmiana czyli muszę zmienić nazwę pliku z twojej paczki na taki jak jest w oryginale czyli np.: Poland_HERE_2016.Q2_160524.fbl na poland.fbl tak?

jas_pik napisał/a:
Nie trzeba


No dobra wcześniej wrzuciłem plik Poland_HERE_2016.Q2_160524.fbl do reszty map i z polski są teraz 3 pliki... ten stary mam usunąć czyli poland.fbl czy nie ma to znaczenia. program będzie wiedział z jakich map ma korzystać czy gdzieś się to przełącza?

Za to wygląda na to że uruchomiło się TMC
 
Chris 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: SCe 115
Rocznik: 2016
Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 54
Skąd: Kraków/Mielec/Mochnaczka Wyżna
Wysłany: 2016-11-28, 18:41   

W managerze faktycznie zaraz po uruchomieniu mne nie ma procesu nawigacji. Ja żeby się pojawił najpierw uruchamiam przycisk nawiguj zatwierdzam pierwsze okno (zgadzam się) wracam do menu głównego i wtedy w managerze pojawia się proces nav czy jakoś tak.

Ps. Są już dostępne nowsze mapy here q3 :P

Edit. Możesz sprawdzić która mapa obecnie jest widoczna w programie. Bodajże tak: nawiguj - opcje - informacje o aktualizacjach - mapy. Dokładnie kroków nie pamiętam ale jakoś tak :P tam wyświetli jake mapy są wykorzystywane. te o których pisałeś to 2016.q2.
_________________
Pray for PEACE,
Train for WAR!
Ostatnio zmieniony przez Chris 2016-11-28, 18:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-28, 19:01   

Joustriel napisał/a:
z polski są teraz 3 pliki... ten stary mam usunąć czyli poland.fbl czy nie ma to znaczenia. program będzie wiedział z jakich map ma korzystać czy gdzieś się to przełącza?

Ma zostać wyłącznie jedna aktualna mapa, inaczej może zgłupieć , ale nazwa jest nieważna
Joustriel napisał/a:
Za to wygląda na to że uruchomiło się TMC

No i bardzo dobrze
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Joustriel 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Rocznik: 2016
Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 40
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-11-28, 19:33   

Aj zapomniałem się zapytać jeszcze o coś.
Te wynalazki z MN1 np odtwarzacz filmów będzie chodził na MNE? Będziesz się bawił w robienie nakładki jak na starą wersję?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-28, 20:04   

Joustriel napisał/a:

Te wynalazki z MN1 np odtwarzacz filmów będzie chodził na MNE?

Tak będzie działał bez problemów , ale trzeba by było się pobawić aby zrobić w postaci łatwej do obsługi . Nie w postaci nakładki lecz zaimplemntowane wewnątrz
Joustriel napisał/a:
Będziesz się bawił w robienie nakładki jak na starą wersję?

Teraz już za bardzo nie mam wolnego czasu)
Jeszcze jak nie miałem MNEvo coś takiego zrobiłem http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=12384
Ale ostatnio nie mam za dużo czasu na zabawy (trzeba zarabiać na życie czy też nowszy model samochodu)
Jeśli ktoś ma ochotę sie pobawić i udostępniać za darmo wyniki dla klubowiczów to nie widzę przeszkód aby zaczął pracować nad tym co udostępniłem.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Joustriel 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Rocznik: 2016
Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 40
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-12-01, 08:15   

Dzięki za dotychczasową pomoc. Dorzuciłem się do konta...
 
Maly-01 
Zielony listek


Marka: Renault
Model: Clio
Silnik: 1.5dci
Dołączył: 08 Lut 2017
Posty: 5
Skąd: Wlkp
Wysłany: 2017-02-08, 03:54   

Witam,mam pytanie,czy mając media nav evo w sofcie 4.0.6 można wrzucić uwolnienie 6.0.4,trochę poczytałem i być może tą informację przeoczyłem,cała reszta jest jasna,z gòry dzięki za odpowiedź.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne