Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2015-11-18, 01:04
WARSZAWA - REAGROUP Renault Warszawa Puławska
Autor Wiadomość
dec 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan Laureate
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 8
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2007-09-16, 13:09   WARSZAWA - REAGROUP Renault Warszawa Puławska

W poniedziałek zaprowadziłem Logana na przegląd po 10000km oraz wymianę i malowanie błotnika przedniego prawego. Na temat serwisu mechanicznego trudno jest mi cokolwiek powiedzieć, bo jak wiadomo zakres przeglądu po 10000km jest minimalny. Jeżeli chodzi o obsługę klienta to nie ma się do czego przyczepić. Natomiast naprawa blacharska.... Szybko, bo samochód odebrałem na drugi dzień. Jakość usługi oceniam na 5 (w skali 0-10). Dobranie koloru i jakość malowania - ok. Dostałem nowy przedni błotnik i tu spasowanie nie do końca się udało. Spasowanie w stosunku do krawędzi przednich drzwi w górnej części błotnika minimalnie się różni w stosunku do drugiej strony samochodu. Zderzak przedni również nie udało im się spasować tak jak było to fabrycznie, minimalnie większa szpara między zderzakiem a reflektorem po lewej stronie. I jeszcze jedna ciekawa rzecz, w samochodzie nadal śmierdzi jakimś rozpuszczalnikiem !
Dodam jeszcze, że na szybie pasażera i dachu zostały ślady po lakierze bezbarwnym. Widać lakiernik miał fantazję . Muszę umówić się na jego usunięcie.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2009-08-12, 12:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
marekp 


Marka: Dacia
Model: Logan 1.5dci
Silnik: 1500cm Diesel
Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 28
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-10, 09:14   

Mam zupelnie inne spostrzezenia co do tego warsztatu. Juz mam 40 000km i nie mam uwag. Raz byl naprawiany jak mnie upolowal ktos i trzeba bylo tyny blotnik i cos tam jeszcze zmieniac. Polakierowali. Bez zastrzezen. Pozniej ze zderzaka zaczal odlazic lakier. W ramach gwarancji bez slowa w jeden dzien poprawili. A swoja droga jakosc lakierowania w Dacii jest porazajaca. Jak po niecalym roku odlazi lakier ze zderzaka. Zreszta o ile wiem nie tylko mnie. Wedlug mojej oceny niezly warsztat.


MarekP
 
fisio 


Marka: Skoda
Model: Octavia
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2009
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 11
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-04-13, 07:48   

Witam. Wczoraj (12.04) odwiedziłem salon Dacii na Puławskiej. Chciałem ponownie przyjrzeć się Loganowi MCV, bo zamierzam takiego nabyć, a czas realizacji tego zamierzenia zbliża się nieuchronnie, co mnie bardzo cieszy! Bardzo miły pan sprzedawca opowiedział mi chyba wszystko o tym aucie (mogłem zweryfikować jego słowa, bo sam już od bardzo dawna interesuje się tym modelem), namawiał do jazdy próbnej i generalnie był bardzo dobrze przygotowany. Jestem pod wrażeniem tego salonu, ponieważ obsługa klienta wcale nie odstaje od sąsiedniego Renault (ten sam właściciel). Kilka dni wcześniej byłem w salonie Kia i obsługa potencjalnego klienta jest poniżej słów krytyki! Muszę przyznać, że jeśli zdecyduje się już na Logana to chyba na Puławskiej. A jakie są Wasze opinie odnośnie tego salonu sprzedaży? O serwisie czytałem dwie skrajne opinie, ale o salonie jeszcze nikt się nie wypowiadał (chyba, że coś przeoczyłem). Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów!
_________________
...poszukuję dla żony Sandero Stepway... używki... jeszcze na gwarancji...
 
kajos32 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5dci
Wersja: Laureate
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 89
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2008-04-13, 21:08   

Co do salonu to muszę powiedzieć, że dbają o klienta? Zainteresowanie klientem jest bardzo duże, oraz wiedza na temat samochodów jest spoko. A co do serwisu mogę śmiało powiedzieć jeden z lepszych na terenie Warszawy. Polecam
 
fisio 


Marka: Skoda
Model: Octavia
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2009
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 11
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-04-14, 15:21   

Dzięki bardzo za potwierdzenie moich spostrzeżeń ;-)
_________________
...poszukuję dla żony Sandero Stepway... używki... jeszcze na gwarancji...
 
Andrzej 



Marka: Dacia Logan
Model: MCV 7os.
Silnik: dci 85
Rocznik: 11.2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 556
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-08, 10:33   

Kilka dni temu byłem tu na przeglądzie po 20.000km. Wymienili olej - oczywiście nalali o 7mm ponad maksimum :evil: . Zgubili książkę przeglądów, ale po 30 minutach szukania znaleźli - u innego klienta :shock: Stwierdzili, że klocki ham. starczą jeszcze na 8-10.000km, ale nie proponowali ich wymiany. Nowe miały kosztować 170zł ale jak zdecydowałem się, że kupię i wymienią je sam to okazało się, że nie 170 a 260zł, więc nie kupłem. Spytałem jakiego producenta mają klocki hamulcowe - powiedzieli, że marki Dacia...

Ale za to samochód umyli - nawet z grubsza w środku. Powiedzieli, że przegląd potrwa 2 godz i tyle potrwał. Nawet miałem telefon z zapytaniem czy jestem zadowolony z obsługi...
 
wox 


Marka: Renault/Suzuki
Model: Espace/Jimny
Silnik: 1,6 TCe/1,3
Rocznik: 2016/2012
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 1411
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2008-09-08, 16:39   

A cena?
Olej ponad max - wiem coś o tym (z Dacią na razie raz, a w Fordzie na przestrzeni 3 lat i 90 tys. km przebiegu na każdym przeglądzie, mimo, że za każdym razem o tym mówiłem :evil: ). Ja wolę odciągnąć (od 250 do 400 ml :!: ) - wężykiem i szczykawą (50 ml) przez otwór bagnetu :mrgreen: .
Dopiero po odciągnięciu mam poziom max i nigdy nie zauważyłem większych ubytków (od przeglądu do przeglądu nigdy nie dolewam oleju).
 
Andrzej 



Marka: Dacia Logan
Model: MCV 7os.
Silnik: dci 85
Rocznik: 11.2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 556
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-10, 08:56   

wox napisał/a:
Ja wolę odciągnąć (od 250 do 400 ml ) - wężykiem i szczykawą (50 ml) przez otwór bagnetu


Ja też - tylko strzykawkę mam 20ml...
 
wox 


Marka: Renault/Suzuki
Model: Espace/Jimny
Silnik: 1,6 TCe/1,3
Rocznik: 2016/2012
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 1411
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2008-09-10, 14:37   

Można wiedzieć ile zapłaciłeś za przegląd - mnie czeka za niecałe 2 miesiące.
 
Andrzej 



Marka: Dacia Logan
Model: MCV 7os.
Silnik: dci 85
Rocznik: 11.2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 556
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-10, 15:52   

370 zł z olejem syntetycznym. Półsyntetyk 310 zł.
 
GeRRaD 



Marka: DACIA
Model: LOGAN BlackLine ;)
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 918
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-10, 20:20   

Andrzej napisał/a:
370 zł z olejem syntetycznym. Półsyntetyk 310 zł.

Z moich kalkulacji i doświadczeń wynika że - robocizna realnie do uzyskania w ASO to 140 - 150 zł.Pytanie co było wymieniane z częsci/płynów eksploatacyjnych i za ile?Bez szczególnego poszukiwania tanich materiałów, przy własnym oleju syntetyk np. mobil,lotos, elf + filtr oleju + filtr powietrza - purflux, ewentualnie uszczelka korka spustowego - cena około 170 zł ...........tak więc na flaszkę zawsze urwą :lol: :lol: :lol:
_________________
GeRRaD
 
wox 


Marka: Renault/Suzuki
Model: Espace/Jimny
Silnik: 1,6 TCe/1,3
Rocznik: 2016/2012
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 1411
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2008-09-10, 21:38   

Z tego co się orientuję (a dokładniej z karteczki jaką mam wpiętą do książki przeglądów), to w dCi po 20 tys. km wymieniany jest tylko olej i filtr oleju (filtr powietrza dopiero po 60 tys. km) no i ewentualnie ta uszczelka korka spustowego (z tym, że jak wymieniałem olej po dotarciu /po 6 tys. km/, to nic nie mówili o tej uszczelce, czyli pewnie stary olej wyssali od góry).
 
GeRRaD 



Marka: DACIA
Model: LOGAN BlackLine ;)
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 918
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-11, 09:55   

wox napisał/a:
...... nic nie mówili o tej uszczelce, czyli pewnie stary olej wyssali od góry).
:lol: :lol: :lol:
Normalnie takla uszczeleczka przy delikatnym odkręcaniu/dokręcaniu wystarcza na 2-3 zmiany oleju
_________________
GeRRaD
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-11, 11:11   

A czy nie jest to fałszywa oszczędność? W ASO kosztuje 7zł, normalnie pewnie ze 2 - a producent zaleca bezwzględną wymianę, bo potencjalne szkody, jeśli puści, są dużo wyższe...
 
Mamert 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 110 LPG
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate Plus 7 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 1104
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-09-11, 12:01   

GeRRaD napisał/a:
Normalnie takla uszczeleczka przy delikatnym odkręcaniu/dokręcaniu wystarcza na 2-3 zmiany oleju

Jakby była miedziana to i owszem, aluminiowa już przy odkręcaniu się pouszkadza, poza tym to będzie miękkie alu, a ono "płynie" z biegiem czasu.
 
wox 


Marka: Renault/Suzuki
Model: Espace/Jimny
Silnik: 1,6 TCe/1,3
Rocznik: 2016/2012
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 1411
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2008-09-11, 15:59   

Z tego co widziałem na hali, to olej wysysali, więc korka i uszczelki nie ruszali. Płaciłem wtedy tylko za olej (filtr gratis).
 
GeRRaD 



Marka: DACIA
Model: LOGAN BlackLine ;)
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 918
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-11, 17:06   

Jak rzeczywiście wyssali to omijaj to ASO szeeeeeeeeeeeerokim łukiem - toż to partactwo wysysać olej :!:
_________________
GeRRaD
 
Andrzej 



Marka: Dacia Logan
Model: MCV 7os.
Silnik: dci 85
Rocznik: 11.2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 556
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-14, 07:25   

wox napisał/a:
Z tego co widziałem na hali, to olej wysysali


:shock: :shock: :shock:
może klucz im się zgubił...
...albo zboki jakieś???
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2008-09-14, 12:18   

Trochę tolerancji, Panowie. Wymienili inaczej :-D
_________________

 
Andrzej 



Marka: Dacia Logan
Model: MCV 7os.
Silnik: dci 85
Rocznik: 11.2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 556
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-10-04, 14:36   

No więc tak...

...dzisiaj pomyślałem, że skoro nie mam zbyt wiele do roboty to wymienię Daczce klocki hamulcowe [wg serwisu mają starczyć na jeszcze 5000km]. Podniosłem samochód, zdjąłem koło i...

...zdiwienie :shock: - klocki wcale nie wyglądają na zużyte. Ale postanowołem zmierzyć nowe - mają 12,5 mm grubości [okładziny cierne], wracam do samochodu mierzę te "zużyte" - mają 8mm. I w tym momencie obraziłem słowami matki panów mechaników w serwisach - zarówno tym na Puławskiej jak i tym na Modlińskiej. Bo z tego co widzę to spokojnie zrobię na nich jeszcze drugie tyle, co przejechałem, a serwisy po prostu oszukują i wyciągają od klientów kasę - ciekawe czy w ogóle by wymienieli te klocki, czy tylko wzięli za nie forsę.

Druga sprawa to cena - w serwisie 260zł [z wymianą 370], w sklepie od 44zł do 85zł.
 
GeRRaD 



Marka: DACIA
Model: LOGAN BlackLine ;)
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 918
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-10-04, 15:24   

Ja nie zamierzam wymieniać klocków w ASO - bez względu na gwarancję (w ramach przeglądów kontrolują przecież grubość okładziny i stan - wystraczy utrzymywać te pramerty w normie i wsio :-D )
_________________
GeRRaD
 
Andrzej 



Marka: Dacia Logan
Model: MCV 7os.
Silnik: dci 85
Rocznik: 11.2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 556
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-10-04, 18:37   

GeRRaD napisał/a:
w ramach przeglądów kontrolują przecież grubość okładziny i stan


Właśnie tego przestałem być pewien...
 
GeRRaD 



Marka: DACIA
Model: LOGAN BlackLine ;)
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 918
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-10-04, 20:04   

Zgodnie z procedurą powinni - ale jak sie nie patrzy na ręce........... :evil: :evil: :evil:
_________________
GeRRaD
 
Łyskacz 


Marka: Dacia
Model: Sandero, VW Golf mk2
Silnik: 1,4 MPI, 1,6 na gaźniku ;P
Rocznik: 2008, 1988
Wersja: Ambiance
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-05, 18:13   

fisio napisał/a:
Witam. Wczoraj (12.04) odwiedziłem salon Dacii na Puławskiej. Chciałem ponownie przyjrzeć się Loganowi MCV, bo zamierzam takiego nabyć, a czas realizacji tego zamierzenia zbliża się nieuchronnie, co mnie bardzo cieszy! Bardzo miły pan sprzedawca opowiedział mi chyba wszystko o tym aucie (mogłem zweryfikować jego słowa, bo sam już od bardzo dawna interesuje się tym modelem), namawiał do jazdy próbnej i generalnie był bardzo dobrze przygotowany. Jestem pod wrażeniem tego salonu, ponieważ obsługa klienta wcale nie odstaje od sąsiedniego Renault (ten sam właściciel). Kilka dni wcześniej byłem w salonie Kia i obsługa potencjalnego klienta jest poniżej słów krytyki! Muszę przyznać, że jeśli zdecyduje się już na Logana to chyba na Puławskiej. A jakie są Wasze opinie odnośnie tego salonu sprzedaży? O serwisie czytałem dwie skrajne opinie, ale o salonie jeszcze nikt się nie wypowiadał (chyba, że coś przeoczyłem). Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów!

U tego miłego Pana i ja zakupiłem auto :) Polecam zakupy u Pana Marka, ponieważ zna się na rzeczy i ma bardzo dobre podejście do klienta :) Zawsze da się wynegocjować "co-nie-co". A to radio a to rabacik :) Ja jestem zadowolony w 100%
 
gigi303 



Marka: Opel
Model: Astra IV
Silnik: 1.7 cdti
Rocznik: 2011
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 888
Skąd: W-WA
Wysłany: 2008-12-05, 19:18   

Łyskacz napisał/a:
fisio napisał/a:
Witam. Wczoraj (12.04) odwiedziłem salon Dacii na Puławskiej. Chciałem ponownie przyjrzeć się Loganowi MCV, bo zamierzam takiego nabyć, a czas realizacji tego zamierzenia zbliża się nieuchronnie, co mnie bardzo cieszy! Bardzo miły pan sprzedawca opowiedział mi chyba wszystko o tym aucie (mogłem zweryfikować jego słowa, bo sam już od bardzo dawna interesuje się tym modelem), namawiał do jazdy próbnej i generalnie był bardzo dobrze przygotowany. Jestem pod wrażeniem tego salonu, ponieważ obsługa klienta wcale nie odstaje od sąsiedniego Renault (ten sam właściciel). Kilka dni wcześniej byłem w salonie Kia i obsługa potencjalnego klienta jest poniżej słów krytyki! Muszę przyznać, że jeśli zdecyduje się już na Logana to chyba na Puławskiej. A jakie są Wasze opinie odnośnie tego salonu sprzedaży? O serwisie czytałem dwie skrajne opinie, ale o salonie jeszcze nikt się nie wypowiadał (chyba, że coś przeoczyłem). Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów!

U tego miłego Pana i ja zakupiłem auto :) Polecam zakupy u Pana Marka, ponieważ zna się na rzeczy i ma bardzo dobre podejście do klienta :) Zawsze da się wynegocjować "co-nie-co". A to radio a to rabacik :) Ja jestem zadowolony w 100%


Pan Marek powinien dostać jakąś nagrodę typu brylantowe usta itp, Ja też zakupiłem mój egzemplarz u tego handlowca. Co jak co ale gadane ma i przekonać potrafi do różnych opcji. Gdyby każdy salon miałby takiego sprzedawcę to biliby rekordy sprzedaży ;-)

Oczywiście nie można tylko chwalić bo parę zastrzeżeń mam ale plusy przyćmiły minusy :mrgreen:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne