Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2008-12-21, 01:07
Foteliki dla dzieci
Autor Wiadomość
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-06, 21:20   

malygabrys napisał/a:
to jakieś strasznie mikre te szkraby.

Nie wiem, kierowałem się siatką centylową. :) Na szkrabach powyżej 16 kg nie znam się w ogóle. :]
 
Hamil 



Marka: Dacia
Model: logan
Silnik: 1.6MPI
Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 71
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-19, 14:45   

Mieszkający w USA polski inżynier Janusz Liberkowski skonstruował niedawno fotelik samochodowy dla niemowląt w kształcie skorupy - podczas wypadku obraca się, chroniąc małego pasażera przed obrażeniami. Swój wynalazek nazwał Anecia Safety Capsule - dla uczczenia pamięci jego córki Anety, która zginęła 7 lat temu w wypadku samochodowym.
-wszystko w temacie
źródło portal medyczny medigo
_________________
Dacia...czemu nie.
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3593
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-21, 10:24   

Jakby ktoś szukał fajnego fotelika 15-36 za grosze to na Amazonie jest dostępny za 150 PLN wliczając przesyłkę:
http://www.amazon.co.uk/g...=1&s=automotive
 
Hamil 



Marka: Dacia
Model: logan
Silnik: 1.6MPI
Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 71
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-21, 11:03   

Faktycznie za te cenę warto, dzięki wiem już komu może się przydać:)
_________________
Dacia...czemu nie.
 
tomala72 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCE
Rocznik: 2018
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 730
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2017-01-09, 22:21   Fotelik dla dziecka 9-36 kg Cybex Pallas z osłoną tułowia

Co sądzicie o takim foteliku w którym dziecko do 18 kg nie jest zapięte pasami tylko specjalną osłoną tułowia, coś w stylu poduszki na stałe? może ktoś ma lub miał?

i-cybex-pallas-cobblestone-grey-9-36-kg.jpg
Plik ściągnięto 12 raz(y) 33,97 KB

Ostatnio zmieniony przez tomala72 2017-01-09, 22:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
mbar 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: TCe 90
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate
Dołączył: 11 Sty 2016
Posty: 273
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2017-01-10, 05:33   

Ja mam od jakiś 5 lat ten fotelik. Jest bardzo dobry, choć nie każde małe dziecko da się zapiąć razem z tą osłoną. Na szczęście dzieci szybko rosną i okres używania tej osłony jest dość krótki -- potem dziecko jest po prostu za duże i przypina się je normalnie pasami.
Ogólnie polecam (oczywiście wersję z ISOFIX).
_________________
Ostatnio zmieniony przez mbar 2017-01-10, 05:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
Lajkonik 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2010
Wersja: Ambiance
Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 1127
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-01-10, 07:11   

Dobry fotelik, wysoko oceniany. Ta osłona z przodu mało funkcjonalna. Szczególnie zimą, kiedy dziecko trzeba ściskać jak ogórek kiszony w słoiku, żeby ten patent zapiąć. Ale ochrona pierwsza klasa. No może druga, ale dobra. Polecam tą stronkę.
_________________

 
gfedorynski 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 468
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-10, 09:06   

http://foteliki-pod-lupa....oslona-tulowia/

oczywiście Cybex się bronił:
http://osiemgwiazdek.blog...ws-testu-z.html
 
Domel2250 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2012
Wersja: Ambiance 5 os.
Dołączył: 19 Gru 2011
Posty: 752
Skąd: internet
Wysłany: 2017-01-10, 09:17   

Generalnie wszystkie foteliki z takimi osłonami dają ciała przy dachowaniu, lepsze pasy. Co do fotelika, ten Cybex to chyba jeden z lepszych sądząc po ocenach w necie i testach. Ja osobiście dla młodej zakupiłem Recaro Monza bez tego zapięcia i jest super, mogę polecić. Materiał miły w dotyku, co ważne latem. Łatwy w czyszczeniu, też istotne,no i w testach zderzeniowych tak jak Cybex jeden z lepszych, ale tego nie mam zamiaru testować:-).
_________________
Były: Polonez Atu plus 1,6 gsi, Skoda Felicja HB 1,3 glx, fiat uno 0,9....
 
spoogie 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.3L 130KM
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige
Dołączył: 08 Sty 2016
Posty: 82
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-01-10, 09:47   

Mój syn kompletnie nie chcial siedzieć za tą poduchą stąd zdecydowaliśmy się na inny Recaro Zero.1 z obrotowym siedziskiem które jest jednym z lepszych bajerów jakie widziałem. Super wygodne rozwiązanie przy wsadzaniu malucha.
PS. Fotelik można ustawić do jazdy przodem albo tyłem.
Ostatnio zmieniony przez spoogie 2017-01-10, 12:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
walter_g 



Marka: Dacia
Model: Duster II Techroad
Silnik: 1.6 4WD
Rocznik: 2019
Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 401
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2017-01-10, 09:52   

Poduszkę można wyciągnąć i wtedy dziecko można zapiąć bezpośrednio pasami. Wszystko zależy tak naprawdę od dziecka, czy toleruje takie rozwiązanie, czy nie.

Warto kupić wersję z Isofix, z jednej strony daje to większe możliwości wysunięcia fotela, a z drugiej przy ostrzejszym hamowaniu dziecko nie przesuwa się do przodu z całym zestawem. Ogromną zaletą tego Cybexa (w innych wersjach też to jest) jest odchylany zagłówek, dzięki temu maluch może spokonie zasnąć, a głowa nie będzie lecieć do przodu przy byle hamowaniu.
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3593
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-10, 11:11   

Niestety te wszystkie bajery typu odchylane zagłówki , poduszki bez pasów itp. może i są wygodne i ładnie wyglądają , tylko kompletnie nie sprawdzają się w razie wypadku. Więc nawet zimą maluch musi siedzieć bez grubej kurtki ciasno przypięty pasami i najlepiej tyłem do kierunku jazdy, inaczej sens zakupu nawet sześciogwiazdkowego fotelika jest żaden.
Idealne były pięciopunktowe pasy , kask i system HANS :)
 
ArcadioSF 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 16V SCe Lauréate
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate Plus
Dołączył: 24 Lip 2015
Posty: 78
Skąd: SZ, SG, SO, SZY
Wysłany: 2017-01-10, 14:19   

Mam Cybex Pallas i użytkuję (a dokładnie moja córcia) od 5 lat. Obecnie fotelik jest już przekonfigurowany na ostatnią kategorię wagową.
Córka na początku też nie chciała siedzieć z tą poduchą, jednakże szybko jej to przeszło - wygodnie się jej na tym spało podczas podróży oraz można było się bawić :-)
Co do ściskania dziecka w zimie to nie ma z tym problemu. Odsunięcie poduchy od dziecka jest regulowane (wciska się te prostokątne przyciski znajdujące się po bokach poduchy i ją odpowiednio odsuwa) i po zapięciu pasów poducha nie dociska dziecka do oparcia.
Polecam wersję z Isofix, ten fotelik można używać w autach z Isofixem i bez Isofixa - zaczepy się wtedy ładnie chowają w podstawę - w przeciwieństwie do wielu innych fotelików z Isofixem, których nie można użytkować w autach bez Isofixa właśnie z powodu wystających zaczepów.

Przed zakupem przez dłuższy czas "gryzłem" temat fotelików i mój wybór padł na ten. Teraz, z perspektywy 5 lat, mogę powiedzieć że był to trafny wybór.

Fotelik jest:
    • bezpieczny,
    • wygodny dla dziecka i rodziców,
    • łatwy w utrzymaniu w czystości - wszystkie elementy z materiału da się ściągnąć i wyprać,
    • uniwersalny - dziecko nie będzie potrzebowało już innego fotelika,
    • dziecko zabezpieczane jest przez pasy samochodu, a nie pasy fotelika - ponoć to bardzo wielka zaleta jeśli chodzi o bezpieczeństwo (z tego co kiedyś wyczytałem, to foteliki w których dziecko przypinane jest własnymi pasami fotelika, a nie pasami samochodu nie mają szans na maksymalną ocenę bezpieczeństwa),
    • łatwo przekonfigurowywalny na inne klasy wagowe.


Nie jest tani, ale wg mnie wart swojej ceny.
Ostatnio zmieniony przez ArcadioSF 2017-01-10, 14:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
gfedorynski 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 468
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-10, 14:47   

Cytat:
dziecko zabezpieczane jest przez pasy samochodu, a nie pasy fotelika - ponoć to bardzo wielka zaleta jeśli chodzi o bezpieczeństwo (z tego co kiedyś wyczytałem, to foteliki w których dziecko przypinane jest własnymi pasami fotelika, a nie pasami samochodu nie mają szans na maksymalną ocenę bezpieczeństwa),


Przecież jest dokładnie odwrotnie - pięciopunktowe pasy fotelika (najlepiej wpiętego w isofix) są oczywiście bezpieczniejsze, niż trzypunktowe samochodowe. Dlatego uczciwi sprzedawcy zalecają używanie fotelika z kategorii wagowej 9-18 tak długo jak się da i przesiadanie się na 15-36 dopiero jak dziecko naprawdę wyrośnie z poprzedniego.
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3593
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-10, 15:11   

Słowo klucz "uczciwi" co jest często w sprzeczności z "sprzedający towar na którym mają większą prowizję".
Wiecie jak zareagował Cybex po tej całej aferze z wypadaniem manekina podczas testów dachowania ?
Zorganizował szkolenia na których sprzedawcy dowiadywali się jak mają wmawiać rodzicom że dachowania są bardzo rzadkie (zwłaszcza w SUV-ach hehe) a takie w których samochód robi więcej niż jedną rolkę w ogóle się nie zdarzają "bo środek ciężkości itp" ....
Dopiero w 2015 wypuścił poprawioną wersję M która uwzględniła problem wypadania z fotelika (po zmianie przepisów homologacyjnych zresztą) ....
Nic się dla ochrony 9-18 nie zmieniło - najlepszy jest porządny fotelik tyłem do kierunku jazdy z pięciopunktowymi pasami ......
Ostatnio zmieniony przez DrOzda 2017-01-10, 15:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
tomala72 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCE
Rocznik: 2018
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 730
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2017-01-10, 23:32   

Dzięki wszystkim za opinie:) Jeśli pojawią się następne to też z góry dziękuję. Spotkałem się wcześniej z tym testem dachowania i to powoduje moje największe rozterki.
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-01-11, 08:42   

tomala72 napisał/a:
Dzięki wszystkim za opinie:) Jeśli pojawią się następne to też z góry dziękuję. Spotkałem się wcześniej z tym testem dachowania i to powoduje moje największe rozterki.

A co, masz zamiar dachować swoim autem? :mrgreen: A tak na poważnie, to nic nie wiadomo, co się zdarzy na drogach.... ;-)
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
gfedorynski 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 468
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-11, 09:07   

Cytat:
Nic się dla ochrony 9-18 nie zmieniło - najlepszy jest porządny fotelik tyłem do kierunku jazdy z pięciopunktowymi pasami


Tak, tyle że tyłem do kierunku jazdy dalece nie w każdym samochodzie się zmieści, a i ogólna podaż niestety bardzo mała.
 
tomala72 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCE
Rocznik: 2018
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 730
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2017-01-11, 10:52   

Fakt, iż dobry fotel 9-18 będzie być może lepszy ale ja chcę kupić cybexy też ze względu na to iż fotelik ten później po usunięciu osłony tułowia służy dalej do 36 kg i nie będę musiał znowu za kilka miesięcy kupować nowych a potrzebuję dwa.......:)
 
gfedorynski 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 468
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-11, 11:48   

Są przecież foteliki 9-36 bez osłony tułowia, z wyjmowalnym wkładem z własnymi pasami dla wariantu 9-18.
 
tomala72 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCE
Rocznik: 2018
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 730
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2017-01-11, 12:11   

Dobra przesyłka odebrana:) Koniec dylematu ale dyskusja wciąż otwarta (przyda się może dla innych zainteresowanych powiększeniem rodziny:) ), wkrótce pierwsze wrażenia z jazd a na razie pierwsza przymiarka:)))

fotyliki.jpg
Plik ściągnięto 23 raz(y) 44,96 KB

Ostatnio zmieniony przez tomala72 2017-01-11, 12:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
ArcadioSF 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 16V SCe Lauréate
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate Plus
Dołączył: 24 Lip 2015
Posty: 78
Skąd: SZ, SG, SO, SZY
Wysłany: 2017-01-11, 12:47   

gfedorynski napisał/a:
Przecież jest dokładnie odwrotnie - pięciopunktowe pasy fotelika (najlepiej wpiętego w isofix) są oczywiście bezpieczniejsze, niż trzypunktowe samochodowe. Dlatego uczciwi sprzedawcy zalecają używanie fotelika z kategorii wagowej 9-18 tak długo jak się da i przesiadanie się na 15-36 dopiero jak dziecko naprawdę wyrośnie z poprzedniego.


Moja opinia, że pasy bezpieczeństwa samochodu są lepsze niż szelki fotelika nie wzięła się z moich doświadczeń ale opinii fachowców (a przynajmniej za takich ich dotąd uważałem) z https://fotelik.info
Ponad pięć lat temu, jak rozpoznawałem rynek, tak uważali. Mało tego, były nawet zamieszczone jakieś filmiki z crash-testów, w których manekin dziecka, podczas zderzenia czołowego, wyrywał szelki z fotelika. I z tego co pamiętam, ten fotelik to wcale nie był jakiś gównolit z Auchan czy Carrefoura.

Tak samo informacja, że "foteliki w których dziecko przypinane jest własnymi pasami fotelika, a nie pasami samochodu nie mają szans na maksymalną ocenę bezpieczeństwa" jest z ww. strony. W innym przypadku zakupiłbym fotelik z szelkami, bo nie szukałem kompromisu pomiędzy ceną a bezpieczeństwem. Bardziej zależało mi na bezpieczeństwie dziecka niż na pieniądzach.
Ostatnio zmieniony przez ArcadioSF 2017-01-11, 12:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
gfedorynski 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 468
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-11, 14:11   

Ja również korzystałem z tej strony, ale w ogóle nie pamiętam takich sformułowań - możesz podesłać dokładniejsze linki?

Jest tam natomiast napisane na przykład:
"Należy również pamiętać, że bazowy poziom ochrony w większości fotelików z grupy 9-36 kg jest nieporównywalnie niższy niż bezpieczeństwo zapewniane przez najlepsze foteliki 9-18 kg."

Co więcej, w tabelkach na tej stronie jest kilka fotelików 9-18 z maksymalną oceną bezpieczeństwa i tylko jeden 15-36 - specyficzny, bo wyposażony w dodatkowy dynks do pasów samochodowych.
 
ArcadioSF 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 16V SCe Lauréate
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate Plus
Dołączył: 24 Lip 2015
Posty: 78
Skąd: SZ, SG, SO, SZY
Wysłany: 2017-01-11, 16:08   

gfedorynski napisał/a:
możesz podesłać dokładniejsze linki?


Nie, nie mogę. Szkoda mi czasu na przekopywanie się przez całą stronę w poszukiwaniu treści, których wcale mogę nie znaleźć, bo przez ostatnie 5 lat mogły zostać usunięte lub zmienione.

Poza tym nie mam zamiaru w żaden sposób bronić jakiegokolwiek producenta czy fotelika.
Tylko podałem argumenty dlaczego ja wybrałem ten, a nie inny fotelik.

Przyznaję się tylko do jednego. W moich poprzednich postach nie napisałem, że zależało mi na foteliku grupy 1/2/3 (9-36 kg).
 
tomala72 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCE
Rocznik: 2018
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 730
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2017-01-11, 20:56   

Ja też szukałem 9-36 ze względu na to, iż wcześniej miałem foteliki-nosidełka 0-13 i zakup 9-18 byłby na stosunkowo krótki okres czasu.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne