Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowe auto na długie trasy - FINISZ - ostatecznie Logan MCV
Autor Wiadomość
jahu 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 0.9 Tce
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 19
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2017-01-25, 13:00   

Cytat:
chcesz powiedzieć że w Loganie jest wygodniejszy ?


tak :-) ale to tylko moja opinia ;-) a ja nie jestem jakiś wymagający jeżeli chodzi o samochód. Prawda jest taka, że gdybym nie potrzebował kombi to dalej jeździłbym citroenem. W mieście daje rade natomiast raz w roku na wakacje bym się przemęczył z tymi świstami :)
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-01-25, 16:58   

mojo napisał/a:
W wielu sedanach oparcie tylnego można składać jak np w combi i tak też jest w 301 z tego co widzę w folderze.


Ale tak naprawdę, czy po złożeniu siedzeń masz tylko jakiś tam otwór z bagażnika, nieporównywalnie mniejszy niż szerokość samochodu?
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2017-01-25, 18:56   

jahu napisał/a:
...lecz 'swiszczenie' od szyby w drzwiach ktore zaczynalo sie od okolo 80km/h. W serwisie nic nie potrafili z tym zrobic. Jazda autostrada nie nalezala do przyjemnych. Jakby szyba byla niedomknieta. ...

Podobno to wina otworu pod uszczelką, który niektórzy zaklejają => http://klubcytrynki.pl/fo...p?topic=97084.0
 
jahu 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 0.9 Tce
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 19
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2017-01-25, 20:09   

Nawet ja sie udzielalem tam na forum citroena :) ogolnie to jest w sieci rosyjski filmik na ktorym widac jak to zakleic i pokazalwm go w aso i tak zrobili. Poprawy nie bylo niestety. Zreszta na innym forum tez przeczytalem ze to jednak nieduzo daje. Ten typ tak ma poprostu :)
 
Marckok 


Marka: Reanult
Model: Trafic
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-25, 21:22   

jestem po jeździe 301; uwagi jakie mam:

- fotel poziomem komfortu nie odróżnia się specjalnie od Logana MCV - jest bardziej miękki, nie wiem natomiast czy przy dłuższej jeździe nie jest to jednak gorsze dla kręgosłupa

- ustawienie pochylenia fotela skokowe - tu plus dla Logana gdzie ustawienie jest płynne (w Lodgy też jest skokowe, i zawsze trudno mi idealnie to ustawić)

- kierownica regulowana w jednej płaszczyźnie, miałem kłopot z dobrym jej ustawieniem na wysokość

- wydaje się że w aucie jest ciszej, zawieszenie bardzo miękkie, ładnie wszystko tłumi

- zagłówki na tylnej kanapie bez regulacji - plus dla Logana

- widoczność OK, otwieranie szyb na konsoli środkowej - ale idzie to wytrzymać

- regulacja podświetlenia konsoli środkowej - plus dla 301, w Loganie nie da się tego przyciemnić

- słaby uchwyt na kubek - w Loganie znacznie lepszy i podwójny

- mam wrażenie że w 301 jest więcej miejsca dla pasażerów

silnik: jeśli wierzyć temu co piszą w necie, to 1.6 blue Hdi spali trochę mniej niż 1.5 dCi, moc obu podobna; natomiast 301 wymaga lania AdBlue i tego się troche obawiam, zwłaszcza w zimie

301 per saldo byłby o 3000 droższy od Logana: samo auto jest droższe o 1500, i dealer daje 1500 mniej za Lodgy

301 w tej wersji ma elementy których nie ma w Loganie: tempomat i graficzny czujnik cofania (w Loganie tylko akustyczny), klima jest manualna ale z elektronicznym wyświetlaczem, 301 ma felgi aluminiowe a Logan stalowe (ale do Logana dodają komplet opon zimowych)

w 301 są zwykłe światła dzienne - w Loganie ledy; nie wiem komu przyznać tu punkt (ledy jednak ładniej wyglądają)

wnętrze wydaje mi się lepiej zrobione w 301, materiały jakby nieco szlachetniejsze, ale może to efekt znudzenia wnętrzem Dacii po prostu

oba mają trzy gwiazdki w NCAP (ale Dacia 57% za ochronę kierowcy wobec 71% w 301)

największe znaczenie ma różnica 3000 w cenie i ten silnik wymagający AdBlue w 301 - były na forum głosy żeby omijać to szerokim łukiem...

zupełnie subiektywnie - 301 jest autem ładniejszym zarówno z zewnątrz jak i w środku - choć pewnie mniej praktycznym (ale nie zależy na wożeniu towarów, od tego mam busa)

a Wam które się bardziej podoba ?
Ostatnio zmieniony przez Marckok 2017-01-25, 22:02, w całości zmieniany 4 razy  
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1696
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-25, 21:37   

Ja kupując auto brałem pod uwagę fakt, że Logan nie ma napinaczy pirotechnicznych pasów. Dla mnie to spora wada. Co do świszczenia w 301, to na jeździe próbnej jechałem takim egzemplarzem i bałem się tego, w moim. Na szczęście wszystko jest cicho i OK (mam już 36 tys. km na liczniku). Jeśli Ci nie zależy na napinaczach, to MCV jest być może dla Ciebie - kombi jest o wiele wygodniejsze.

Względem Dustera i Aveo, w Pugu jest cieplej, nie ciągnie zimno od podłogi. A diesle długo się nagrzewają, nawet te z grzałkami - w klasie "budżet" szału nie ma.
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-25, 22:53   

Cav napisał/a:
mojo napisał/a:
W wielu sedanach oparcie tylnego można składać jak np w combi i tak też jest w 301 z tego co widzę w folderze.


Ale tak naprawdę, czy po złożeniu siedzeń masz tylko jakiś tam otwór z bagażnika, nieporównywalnie mniejszy niż szerokość samochodu?


Wiadomo że otwór będzie ... no .... jaki jest. Nie jest to opcja sedan=combi ale jakieś tam kije czy patyki bez konieczności połamania ich się przewiezie :mrgreen:


Mnie 301 wizualnie na zewnątrz i w środku bardziej się podobał od Logana i miałem wrażenie że jest też więcej miejsca dla pasażerów. Sedan jednak to nie combi.
Ostatnio zmieniony przez mojo 2017-01-25, 22:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
Marckok 


Marka: Reanult
Model: Trafic
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-25, 23:10   

mojo napisał/a:


Wiadomo że otwór będzie ... no .... jaki jest. Nie jest to opcja sedan=combi ale jakieś tam kije czy patyki bez konieczności połamania ich się przewiezie :mrgreen:


Mnie 301 wizualnie na zewnątrz i w środku bardziej się podobał od Logana i miałem wrażenie że jest też więcej miejsca dla pasażerów. Sedan jednak to nie combi.


spotkalem sie jednak z opinia, ze prawdziwie osobowym autem jest wlasnie sedan, a kombi to jednak troche taki dostawczak ;-)

tak jak mowilem, lodowki tym wozic nie bede ;-)

na razie najsilnieszym argumentem przeciwko 301 jest obawa o kłopoty zwiazane z Adblue
Ostatnio zmieniony przez Marckok 2017-01-26, 19:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
jahu 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 0.9 Tce
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 19
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2017-01-26, 09:14   

Cytat:
a Wam które się bardziej podoba ?


Mi osobiście sedany bardziej się podobają :) jednak bardziej praktyczne jest kombi. Szczególnie przy dziecku :)

Natomiast co do wnętrza to w Dacii bardzo dużo dała zmiana kierownicy. Jakoś zupełnie inaczej wygląda teraz.
 
franius 



Marka: Dacia
Model: Logan II
Silnik: 0.9 TCe Easy-R
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Mar 2016
Posty: 246
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-01-26, 16:17   

Marckok napisał/a:
jestem po jeździe 301; uwagi jakie mam:
301 per saldo byłby o 3000 droższy od Logana: samo auto jest droższe o 1500, i dealer daje 1500 mniej za Lodgy

oba mają trzy gwiazdki w NCAP (ale Dacia 57% za ochronę kierowcy wobec 71% w 301)

największe znaczenie ma różnica 3000 w cenie i ten silnik wymagający AdBlue w 301 - były na forum głosy żeby omijać to szerokim łukiem...


Żeby być obiektywnym należało by porównać cenę
Logana Sedan do 301 (te same typy nadwozia)

Logan i Sandero ma niby 4 gwiazdki. MCV - 3. Nie ma to dużego znaczenia bo na przestrzeni lat zmieniała się metodyka testu i punktacja. Im więcej przypominaczy tym lepiej, a czy bezpieczniej ? Jak masz ogranicznik prędkości to też dochodzą ci punkty. Dacia dała ciała i zamiast dać wymaksowaną wersję dali słabiej wyposażoną to i punktów dostali mniej.

Jak nie zależy ci na przewożeniu pralki to sedan jest ok. Mi udało się przewieźć komplet mebli dziecięcych po złożeniu kanapy (szafa dwuskrzydłowa wys 180cm, łóżko 140x70 (bez materaca), komoda, skrzynia na zabawki i półka. Wszystko w paczkach. Zazwyczaj do takich rzeczy zamawiam transport ale akurat z tej firmy nie mieli. Weszło wszystko z tym że ledwo!
Gdyby był problem to zawsze można wypożyczyć auto do transportu lub zamówić przez neta i kurier przywiezie co potrzeba.
Jeśli by się skupiać na przewożeniu to nie ma sensu brać auta do którego nie wchodzi euro paleta, czyli Dokker. Do MCV też jakieś kolosy ci nie wejdą ona jest od Sedana dłuższa o 10 cm. (10% większy bagażnik). Dużo daje roleta bo na wysokość możesz więcej zmieścić.
Ogólnie MCV jest bardziej uniwersalna i jak już chcesz porównywać to z innym kombi - wtedy takie porównanie jest miarodajne.

Co do sedana to każdy ma zawiasy. W droższych są one po prostu zabudowane i od razu widać ile masz miejsca na bagaże. W dacii tego nie ma i trzeba po prostu o tym myśleć jak się pakuje.
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-01-26, 16:46   

mojo napisał/a:
Cav napisał/a:
mojo napisał/a:
W wielu sedanach oparcie tylnego można składać jak np w combi i tak też jest w 301 z tego co widzę w folderze.


Ale tak naprawdę, czy po złożeniu siedzeń masz tylko jakiś tam otwór z bagażnika, nieporównywalnie mniejszy niż szerokość samochodu?


Wiadomo że otwór będzie ... no .... jaki jest. Nie jest to opcja sedan=combi ale jakieś tam kije czy patyki bez konieczności połamania ich się przewiezie :mrgreen:


Ale szafki czy blatu już nie - a o to generalnie mi chodziło.
Dusterem na dwa razy przewiozłem całą sporą kuchnię (w klapkach, ale blaty w całości).
W żadnym sedanie nie ma to najmniejszych szans.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2017-01-26, 16:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
Marckok 


Marka: Reanult
Model: Trafic
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-26, 19:53   

Cav napisał/a:

Ale szafki czy blatu już nie - a o to generalnie mi chodziło.
Dusterem na dwa razy przewiozłem całą sporą kuchnię (w klapkach, ale blaty w całości).
W żadnym sedanie nie ma to najmniejszych szans.


ale ja niczego takiego wozić autem nie będę; tak jak pisałem mam dostawczaka (Peugeot Expert), a nowe auto ma być typową osobówką z opcją zabrania 3 pasażerów z blablacar

oczywiście wiem że porównuję sedana z kombi: takie zestawienie wynika z ceny; po prostu w cenie około 55 000 zł w dieslu jako nowe mogę kupić albo Logana MCV ale Peugeot 301; innych opcji nie ma

kupiłbym tego Peugeota, tym bardziej że po podliczeniu kosztów wychodzi że są prawie w tej samej cenie - w Peugeot ubezpieczenie kupię za 3%, a w Dacii kosztuje 5%

jedyne co mnie powstrzymuje to obawa kłopotów z układem Adblue
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-01-26, 20:05   

Marckok napisał/a:
Cav napisał/a:

Ale szafki czy blatu już nie - a o to generalnie mi chodziło.
Dusterem na dwa razy przewiozłem całą sporą kuchnię (w klapkach, ale blaty w całości).
W żadnym sedanie nie ma to najmniejszych szans.


ale ja niczego takiego wozić autem nie będę;


Ale ja odpowiadałem na pytanie o minusy w sedanie, a nie o to czy będziesz coś wozić czy nie.

P.S.
Nie ma musu kupowania ubezpieczenia za 5% wartości.
Możesz kazać przeliczyć pakiet po swoich zniżkach - wyjdzie taniej zapewne.
Ja za Dustera jeszcze nigdy nie płaciłem ponad 2000, nawet gdy był wart 73 000.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2017-01-26, 20:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
Marckok 


Marka: Reanult
Model: Trafic
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-26, 20:32   

Cav napisał/a:

Nie ma musu kupowania ubezpieczenia za 5% wartości.
Możesz kazać przeliczyć pakiet po swoich zniżkach - wyjdzie taniej zapewne.
Ja za Dustera jeszcze nigdy nie płaciłem ponad 2000, nawet gdy był wart 73 000.


a kiedy ostatni raz kupowałeś ubezpieczenie ? po ostatnich zwyżkach wątpliwe by mógł być pakiet tańszy od dealerskiego, za Experta wartego 35 000 zł zapłaciłem ostatnio prawie 3000 rocznej składki (najtańsza oferta Hestii, w PZU chcieli 7000)
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-01-26, 20:39   

Marckok napisał/a:
Cav napisał/a:

Nie ma musu kupowania ubezpieczenia za 5% wartości.
Możesz kazać przeliczyć pakiet po swoich zniżkach - wyjdzie taniej zapewne.
Ja za Dustera jeszcze nigdy nie płaciłem ponad 2000, nawet gdy był wart 73 000.


a kiedy ostatni raz kupowałeś ubezpieczenie ?


Miesiąc temu.
Auto ma już 3 lata, więc jego wartość różni się dramatycznie od początkowej.
Ale 1600 zł za wartość nieco więcej niż Twój Expert to chyba niezła cena...
Ostatnio zmieniony przez Cav 2017-01-26, 20:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2017-01-26, 21:30   

Cav napisał/a:
Marckok napisał/a:

ale ja niczego takiego wozić autem nie będę;

Ale ja odpowiadałem na pytanie o minusy w sedanie, a nie o to czy będziesz coś wozić czy nie.

Plonkuj go! PLONK :!: :lol: :lol: :lol:
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-26, 21:46   

Marckok napisał/a:
ale ja niczego takiego wozić autem nie będę; tak jak pisałem mam dostawczaka (Peugeot Expert), a nowe auto ma być typową osobówką z opcją zabrania 3 pasażerów z blablacar


To ja osobiście brałbym 301 bo dla mnie bliżej mu do auto ze średniej półki niż Dacii. Te 99Km zamiast 90KM i 254Nm zamiast 220Nm jest lepszym wyborem.
 
Marckok 


Marka: Reanult
Model: Trafic
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-26, 22:31   

a jak z tym ukladem Adblue ? jest sporo opinii o zamarzaniu i uszkodzeniach tym spowodowanych...

chyba musze tez sprawdzic ceny przegladow gwarancyjnych w Dacii i w Peugeot

myslalem ze to auta z jednej polki...
mojo czemu uwazasz ze 301 sytuuje sie wyzej ?
 
franius 



Marka: Dacia
Model: Logan II
Silnik: 0.9 TCe Easy-R
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Mar 2016
Posty: 246
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-01-26, 22:41   

Cav napisał/a:

Ale szafki czy blatu już nie - a o to generalnie mi chodziło.
Dusterem na dwa razy przewiozłem całą sporą kuchnię (w klapkach, ale blaty w całości).
W żadnym sedanie nie ma to najmniejszych szans.


Ja tam wychodzę z założenia że nie ma aut uniwersalnych i każde ma swoje zalety. Ważne jest to czy spełnia ono większość potrzeb dla danej osoby. Autor posta nie ma dużych potrzeb transportowych jeśli chodzi o przedmioty wielkogabarytowe, więc proponuje trzymać się tematu żeby nie robić offtopa.


Tak na marginesie. Jak ktoś ma potrzebę przewiezienia czegoś dużego to VW Crafter max czy tam long - ten najdłuższy kosztuje 150 zeta za 12h - po co brudzić sobie auto osobowe. Ja mam też możliwość pożyczyć od kumpla Vito to wyjdzie jeszcze taniej - nigdy z tej opcji nie musiałem korzystać. Żadne auto Dacii nie ma takich możliwości przewozowych więc nie ma co się licytować.
Nie widzę sensu brania pod uwagę możliwości przewiezienia dużych przedmiotów skoro przeważnie ludzie prywatnie tego nie robią i jest to typowo okazjonalne użycie. Obecnie wynajem jest tani. Kurierzy są tani. Większość firm ma transport gratis w jakimś tam obrębie od sklepu lub za max 50 zł.
Ostatnio zmieniony przez franius 2017-01-26, 22:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-26, 22:58   

Marckok napisał/a:
mojo czemu uwazasz ze 301 sytuuje sie wyzej ?


Takie na mnie zrobił wrażenie. Tak jakby był związany z innymi modelami puga, lepsze niż Dacia. Ja wolę jednak combi bo jestem za leniwy żeby kombinować. Składam siedzenia i mam więcej niż w sedanie choć kiedyś i towary woziłem w Fordzie Orionie :-D
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-01-26, 23:03   

franius napisał/a:

Tak na marginesie. Jak ktoś ma potrzebę przewiezienia czegoś dużego to VW Crafter max czy tam long - ten najdłuższy kosztuje 150 zeta za 12h - po co brudzić sobie auto osobowe. Ja mam też możliwość pożyczyć od kumpla Vito to wyjdzie jeszcze taniej - nigdy z tej opcji nie musiałem korzystać. Żadne auto Dacii nie ma takich możliwości przewozowych więc nie ma co się licytować.


Ja tam wolę auto uniwersalne.
Już parę przeprowadzek Dusterem wykonałem - duża przyczepa na hak za 40 zł i jechane.
W kolejnym aucie też hak być musi, zwłaszcza że przydaje się też do rowerów.
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2017-01-26, 23:05   

Jeżeli dobrze się orientuje wlew w 301 jest w bagażniku .
To najgorsze z możliwych rozwiązań tankowanie wygląda tak


Tak to wygląda w telewizji , w prawdziwym życiu końcówki nie pasują , przeciekają (8/10 przecieka)
leci bardzo powoli , oblanie się tym to pewne wyrzucenie ubrania (oblewasz się 5/10 ). Rozlanie tego w bagażniku to wymiana wszystkich materiałów tekstylnych (nie da się tego wyprać ) .
Producenci robi baki np 17 l a butelki 5 l więc zawsze coś poleci przy odkręcaniu rurki .
liczy się 1 l na 1000 km bez tego specyfiku auto nie odpali . Zwykle pojemnik znajduje się we wnęce koła zapasowego .
W niektórych autach nie da się wlać z takiego baniaka 10 l pasuje tylko butelka 2l nabijana na pojemnik od góry . Problem w tym że takie butelki pasują tylko od producenta który liczy 10 zł za 1l .
Dochodzą jeszcze te problemy
http://klubcytrynki.pl/fo...p?topic=95814.0

W dużych autach wlew znajduje się w klapce paliwa ale tylko w tych PREMIUM takie rozwiązanie to jedyne akceptowalne , wlew w bagażniku jest specjalnie uwiązaniem klienta z ASO .
Ostatnio zmieniony przez Fruxo 2017-01-26, 23:41, w całości zmieniany 7 razy  
 
Marckok 


Marka: Reanult
Model: Trafic
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-26, 23:38   

czyli jakby to powiedziec....zegnaj Lodgy witaj Loganie

:mrgreen:

mam nadzieje ze nie bede zalowal ;-)
 
jahu 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 0.9 Tce
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 19
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2017-01-27, 07:48   

Marckok napisał/a:
klima jest manualna ale z elektronicznym wyświetlaczem


To akurat ładniej wygląda ale jest uciążliwe. Mianowicie jak masz włączony nawiew na jakimś ustawieniu i zgasisz silnik to uruchamiając go ponownie włączy się z tymi samymi ustawieniami. Natomiast jeżeli wyłączyłeś w trakcie jazdy nawiew i zgasisz silnik to rano odpalając auto musisz ustawić wszystko od nowa. Szczególnie irytujące jest to zimą gdy trzeba ustawić np nawiew na przednią szybę i ciepło na maxa bo trzeba trochę poklikać :-P
 
Marckok 


Marka: Reanult
Model: Trafic
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-27, 09:40   

to by nie był aż taki problem - choć pewnie masz rację, może być kłopotliwe i chyba niewarte zachodu tylko dla ładniejszego wyglądu

ale od 301 już raczej skutecznie odstraszyły mnie kwestie związane z Adblue
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne