Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
KTO MA DUSTER 1.6 Sce 4x4????????? PILNE!!!!!!!!!
Autor Wiadomość
m@cko 


Marka: Dacia
Model: Rumuńska
Silnik: 1.0
Dołączył: 19 Sty 2017
Posty: 28
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-02-04, 09:43   

Podczas przyspieszania i podczas jazdy.
Jak jestes w zakresie 1800 - 3000obr.

Jadac w miescie to jak najvardziej podczasz przyspieszania, ale jak jade na 6 biegu 120km/h autostrada to tez... bo jestes w tym zakresie obrotow... auto stoi w ASO i nie wiedza... nagrali to i wyslali do Renault Polska i czekaja na decyzje... mam tylko nadzieje ze ktos te oslony i wydech posprawdzal, zeby nie bylo kompromitacji , to przeciez znane ASO, choc z tym w sumie bywa roznie...
 
m@cko 


Marka: Dacia
Model: Rumuńska
Silnik: 1.0
Dołączył: 19 Sty 2017
Posty: 28
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-02-04, 09:50   

Tylko zastanawia mnie fakt ze to ylko podczas jazdy... ta oslona bylaby tez pewnie na postoju slyszalna przy tych obrotach - a tego nie ma...
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7406
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2017-02-04, 10:09   

Czegoś takiego jak na filmiku u mnie nie ma.

Olej wymieniałem ale dopiero przy około 100kkm wiec był już przepracowany. Wyciszyło "zębatki' w skrzyni.
 
m@cko 


Marka: Dacia
Model: Rumuńska
Silnik: 1.0
Dołączył: 19 Sty 2017
Posty: 28
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-02-04, 11:15   

serwis dziś potwierdził ze jak mieli auto w powietrzu na podnośniku i sprawdzali to ewidentnie miedzy sprzęgłem a skrzynia biegów i już wystarczyło wcisnąć do polowy sprzęgło aby to ucichło, oczywiście dzieje się to nie na luzie tylko jak kola są napędzane, wiec w tym przypadku te osłony chyba odpadają...

zostaje sprzęgło lub skrzynia jednak (z racji ze w takim samym modelu z 2017 u kolegi z forum DUSTERa wymienili skrzynie w zeszłym tygodniu i nic to nie dało,a teraz głupa strugają ze jest ok - to ja stawiam na sprzęgło, a dokładnie na tarcze która może ma jakąś wadę fabryczną)

tu pytanie czy ktoś wie czy tam jest Valeo montowane?
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2017-02-04, 14:24   

No to komplet do wymiany
 
m@cko 


Marka: Dacia
Model: Rumuńska
Silnik: 1.0
Dołączył: 19 Sty 2017
Posty: 28
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-02-04, 15:54   

mam nadzieje ze po wymianie sprzęgła będzie po problemie
 
m@cko 


Marka: Dacia
Model: Rumuńska
Silnik: 1.0
Dołączył: 19 Sty 2017
Posty: 28
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-02-09, 16:38   

No i u mnie serwis wyciągnął skrzynię biegów, po kilku dniach namysłów ze strony Renault Polska... taką dyspozycję dostali (normalnie szacun, w końcu się zdecydowali)...

...co ciekawe jak odbierałem auto zastępcze to doradca serwisowy powiedział mi że nic nie widać w tej skrzyni aby było nie tak (miało to miejsce wczoraj ok 17tej), po rozebraniu jej...
Dziś po 14tej dostałem tel od kierownika serwisu że Renault Polska zadecydowało o wymianie koła zębatego 3 i 4 biegu... sprawa ciekawa, ale wierzę w ich możliwości i fachowość :)

...bo do tej pory wydawało mi się że jeżeli po rozebraniu nic nie można stwierdzić (tak jak doradca powiedział - "nic nie widać że jest coś nie tak w skrzyni po rozbiórce"...) to należy przeprowadzić sprawdzenie skrzyni w warunkach pracy, a zatem użyć hamowni skrzyń biegów i zweryfikować czy występuje usterka jak podczas pracy w aucie... a o tego typu sprawdzeniu skrzyni kierownik serwisu nic nie powiedział, tylko dodał że - w dziale technicznym Renault Polska zapadła taka decyzja...

...no nic, pozostało czekać na części z Francji, następnie montaż i pewnie za 1,5 tyg będzie wiadomo czy Panowie z działu technicznego Renault Polska mieli rację (bo przecież mogli już mieć takie przypadki w innych krajach i po konsultacjach z Renault we Francji zapadła taka decyzja aby wymienić 3 i 4 kolo zębate), czy tez było to na zasadzie prób i błędów, wyliczanki, może też próba weryfikacji-naprawy przez telefon i na odległość, tudzież jakaś loteria przy biurku, a na koniec na moje nieszczęście, niezbyt skuteczna naprawa... OBY NIE!

Liczę jednak że decyzja jest czymś konkretnym podyktowana (przecież po numerze skrzyni można dojść kiedy i gdzie była złożona) i się okazało że te elementy są faktycznie wadliwe.
Wierzę w fachowość i wiedzę oraz rzetelną weryfikację Panów z Renault Polska, życie pokaże jak będzie...
Ostatnio zmieniony przez m@cko 2017-02-09, 16:42, w całości zmieniany 5 razy  
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7406
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2017-02-09, 18:53   

A może sprawdzili tą skrzynię co ściągnęli od kolegi.
 
m@cko 


Marka: Dacia
Model: Rumuńska
Silnik: 1.0
Dołączył: 19 Sty 2017
Posty: 28
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-02-09, 19:50   

hmmmm... całkiem możliwe, ale zastanawia mnie fakt, że u kolegi po wymianie skrzyni jest ta sama sytuacja...

dodam też że u mnie dwa koła zębate z Francji to czas oczekiwania ok tygodnia ponoć... a ściągnięcie skrzyni trwało dwa ok. 2 dni u kolegi...

ale cóż wszystko możliwe , może przypadek sprawił że skrzynia była już w PL lub szybciej dojechała z Francji - to czasami możliwe, nie neguję...

no i trochę ryzykowne stawiać bezwzględnie na 3 i 4 koło na podstawie pojedynczego przypadku z innego auta, noooo chyba że to problem w większej ilości, o którym się nie mówi głośno
Ostatnio zmieniony przez m@cko 2017-02-09, 19:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7406
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2017-02-10, 07:03   

Kolego m@cko, nie dziw się reakcji jeżeli nie przestrzegasz forumowych Dobrych Rad. To, że na innych forach się pisze inaczej to nie znaczy, iż tutaj jest to akceptowalne.
Ortografii uczy się w szkole podstawowej. Tego, że zdanie zaczyna się z dużej litery też.

Zrozum, co jakiś czas trafi się taka osoba i musimy się męczyć (sprzątać). Potem użytkownicy narzekają, że połowa postów w temacie jest poza meritum. Posty faktycznie napisałeś dwa, a ja w międzyczasie jeden wykasowałem jak ci odpisał jaś. Miał też rację co do pisania postu pod postem. Masz funkcję Edytuj i jej używaj. To nie boli.

Po raz kolejny proszę.
 
m@cko 


Marka: Dacia
Model: Rumuńska
Silnik: 1.0
Dołączył: 19 Sty 2017
Posty: 28
Skąd: Polska
  Wysłany: 2017-02-10, 08:50   

Marek1603, bez przesady bo widzę że tu kilku ludziom dalej daleko do meteorytyki i to nie jest powód żeby pisać uwagi co kilka postów , wyglądacie na zajmujących się wyglądem forum , a nie podstawową sprawą do czego ono jest stworzone...


można mieć pretensję o konstrukcję zdania i szyk - czekam aż znajdzie się taki "mądry" bo ich tu nie brakuje :)))), szkoda tylko że żaden z nich nie potrafi wykazać się wiedzą i znajomością mechaniki pojazdowej...


szkoda czasu na forum jak to tak wygląda, możesz nawet konto usunąć, jest tu na pewno sporo osób mających wiedzę, ale jak widać udzielają się tylko "profesorowie od języka polskiego"... tzw. "fachowcy" - bzdura :)))))) BAWCIE SIĘ DALEJ :) na forum DUSTERA przynajmiej ludzie zajmują się merytoryką, a nie językiem polskim (bo widocznie mają coś do powiedzenia konkretnego)

I TO WSZYSTKO TYCZY SIĘ TYLKO KILKU OSÓB wykazujących się "znajomością języka polskiego"
Ostatnio zmieniony przez m@cko 2017-02-10, 09:07, w całości zmieniany 5 razy  
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2017-02-10, 09:26   

Cytat:
dalej daleko do meteorytyki


:?: :?: :?:
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7406
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2017-02-10, 11:00   

m@cko napisał/a:
Marek1603, bez przesady bo widzę że tu kilku ludziom dalej daleko do meteorytyki i to nie jest powód żeby pisać uwagi co kilka postów , wyglądacie na zajmujących się wyglądem forum , a nie podstawową sprawą do czego ono jest stworzone...



Powód jest. Nikt ci nie odpisuje tzn. że wasze przypadki są pierwsze, a może nawet tegoroczne roczniki aut.
Co do merytoryki, to jak jesteś w stanie naprawić auto przez internet to naprawdę wielki szacunek.



m@cko napisał/a:
na forum DUSTERA przynajmiej ludzie zajmują się merytoryką, a nie językiem polskim (bo widocznie mają coś do powiedzenia konkretnego)


Nie wydaje mi się żeby było dużo lepiej z merytoryką.
Każdy ma swój domek i porządek w nim. Szkoda żeby ktoś robił w nim bałagan, bo ma takie widzimisię.
Ostatnio zmieniony przez Marek1603 2017-02-10, 11:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
ArcadioSF 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 16V SCe Lauréate
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate Plus
Dołączył: 24 Lip 2015
Posty: 78
Skąd: SZ, SG, SO, SZY
Wysłany: 2017-02-10, 17:41   

Miałem nie odpisywać, bo moim zdaniem szkoda słów ale jednak, jako że poczułem się podwójnie "wezwany do tablicy" (z powodu polszczyzny jak i z powodu mechaniki), to postanowiłem coś naskrobać.

m@cko, a czego oczekujesz? Że ktoś telepatycznie zdiagnozuje Ci samochód? I to jeszcze z usterką, która pierwszy raz się przewinęła przez forum?

Jestem ex-mechanikiem i po opisanych przez Ciebie objawach nie mam zielonego pojęcia co to może być. Wcześniej napisałeś że w ASO rozebrali skrzynię i nic w niej nie znaleźli. W takim przypadku często najszybszym sposobem znalezienia winowajcy jest metoda eliminacji, tzn. podmienia się cały podzespół na inny, sprawny. Hamowni do skrzyń biegów można użyć, pod jednym warunkiem. Że masz skrzynię... automatyczną, ale jakoś nie sądzę żebyś takową posiadał. No, chyba że w życiu miałem takie "szczęście", że ominęło mnie poznanie takiego urządzenia jak hamownia do manualnej skrzyni biegów (i nie mówię o hamowni podwoziowej).

Dlatego ja, jeśli nie jestem pewien diagnozy, to wolę się nie odzywać, bo musiał bym Ci dać radę typu: "podmień skrzynię w celu wykluczenia bądź potwierdzenia, że przyczyna tkwi w skrzyni". A takich rad raczej nie chciałbyś słyszeć.
Ostatnio zmieniony przez ArcadioSF 2017-02-10, 17:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2017-02-12, 11:08   

Jezeli nic nie znaleziono w skrzyni, to tak jak pisalem trzeba zobaczyc sprzeglo. Dzwiek, ktory opisales nie pochodzi z silnika tylko z ukladu przeniesienia napedu.
Sprawdwic: Skrzynia, wal, przeguby, dyfer. Nic nie robiac i liczac na aso moze to potrwac jeszcze np. rok. I jak liczysz na nich to nie ma sensu pisac na forum.
Ostatnio zmieniony przez shrek 2017-02-12, 11:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne