Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Auta bez Sciemy- Dacia Duster
Autor Wiadomość
Freebairn 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6Sce
Rocznik: 2016
Dołączył: 10 Paź 2016
Posty: 36
Skąd: Wołomin
Wysłany: 2017-01-19, 15:07   Auta bez Sciemy- Dacia Duster

Hey,

znalazłem dis cos takiego.

http://tv.auto-swiat.pl/a...explorer/zr6ln6

Ciekaw jestem jak oceniacie "profesjonalizm" tych panow.
 
spoogie 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.3L 130KM
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige
Dołączył: 08 Sty 2016
Posty: 82
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-01-19, 15:16   

Od wielu miesięcy oglądam tą serię, raczej nie przejmowałbym się ich opiniami ;) to zbiór raczej subiektywnych, często oderwanych o rzeczywistości poglądów na dany temat ;)
 
wieza 



Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: 1,5
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1919
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2017-01-19, 22:02   

opinie opiniami a sprzedaz sama mowi za siebie ;)
_________________
Przede wszystkim przestronnosc w aucie co dajeLodgy i MCV w dobrej cenie ;)
Stan licznika 115,000 i koniec
Lodgy 120000km i rośnie
 
Lajkonik 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2010
Wersja: Ambiance
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 1127
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-01-20, 07:02   

Jak wszystkie wydawnictwa, to również ma sponsorów. A Ci mają swoje interesy, które wymagają reklamy. Pewną (nieczystą) formą reklamy jest wpływanie na oceny różnych aut. Dlatego artykuły w kolorowych gazetach nie są miarodajnym źródłem informacji.
_________________

 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2017-01-20, 09:00   

Panowie, za bardzo przeżywacie.

Po 1.
Ci panowie mają specyficzne poczucie humoru. Pewnie każdy z nich chciałby być Clarksonem. Kto oglądał ich inne nagrania, ten wie, że oni po prostu tak mają. Łysy zawsze marudzi, brodaty 50:50.

Po 2.
Nie przyczepili się do niczego, do czego ja bym się nie przyczepił. A, że w sposób taki a nie inny - patrz pkt. 1.

Po 3.
Spodobało mi się zdanie: "Ten samochód musi być tak badziewny, żeby nie kanibalizował innych modeli.". Jakkolwiek by to nie obrażało użytkowników Dacii to jest to obelga tylko na pierwszy rzut oka. Bo dalej idzie zdanie "Pod spodem jest tam taka sama przyzwoita mechanika jak w Renault czy Nissanie". To co, wg Was mieli dać dobrą mechanikę, dorzucić wysoką jakość wykończenia i sprzedawać za 2/3 ceny Kaszkaja?

Po 4.
Nie dziwię się, że się burzą na cenę niemal 80k, gdyż ja, np. w tym budżecie mam przed oczami Passata Varianta mojego kuzyna, za którego dał 82k w salonie. Fakt faktem zupełna podstawka. Ale wolałbym się 2 razy w roku zakopać w zaspie Passatem niż jeździć tak drogim Dusterem.

Po 5.
Powiedzieli to oni, pisze to wiele osób tutaj na forum - sensowny Duster jest w cenie 50-55k, potem już przeginka. Ja dodam tutaj swoją interpretację (przez pryzmat osoby, której nie jest potrzebne 4x4) - Duster jest tak długo fajny, jak długo można go kupić poniżej ceny podstawki fajnego kompaktu (Focusa, Golfa czy 308), czyli do 55k.

Po 6.
Żeby zaraz na mnie nie naskoczyli właściciele 4x4 - uważam, że znakomita większość osób poszukuje aut na wyrost. Na przykład - cały rok jeżdżą vanami samotnie, męcząc się na ciasnych parkingach, tylko po to, żeby raz w roku jak królowie zapakować do pełna swój 700-litrowy bagażnik i pojechać na wakacje. To samo z napędem na wszystkie koła. 90% użytkowników cieszy się z wyższości swojego napędu "bo bez problemu dojedzie te 100m do asfaltu". Niestety sąsiad ma tylko 2WD i też nigdy nie spóźnił się do pracy, ale co ja tam wiem. ;)
 
Freebairn 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6Sce
Rocznik: 2016
Dołączył: 10 Paź 2016
Posty: 36
Skąd: Wołomin
Wysłany: 2017-01-20, 10:16   

GRL zacznijmy od tego, ze sam się z tymi Panami w pewnych sprawach zgadzam. Jakość wykończenia np. Ale z czegoś ta różnica w cenie jednak się bierze.

To co mnie trochę uderzyło w tym materiale- to brak przygotowania. Bo to co Panowie opowiadali o cenie autka było trochę od czapy. Nie tak dawno temu zakupiłem własnie ubrana co prawda w wersji 2x4 benzyna.

Natomiast wcześniej braliśmy pod uwagę również ubrana w wersji 4x4 w dieslu. i Cena już ze wspomnianymi przez nich dodatkami- nie przekraczała 74k.

Koniec końców stwierdziliśmy ze ani 4x4 ani diesel nie będą nam potrzebne. dlatego jest 1,6 sce. (bo po co przepłacać) Natomiast w porównaniu do pozostałych SUV z napędem 4x4 cena w dalszym ciągu wypada korzystnie.

Co do punktu nr 4: wszystko zalezy od tego czego ktoś oczekuje od auta. My z zona za naszego urbana daliśmy +-57k. Jedyne czego mi w tym autku na dzień dzisiejszy brakuje to ogrzewania przedniej szyby oraz automatycznej klimatyzacji. Szukając auta patrzyliśmy np na Opla Zefire. Za 72k proponowano nam golasa z klima i radiem. ( i to już po rabacie ponad 11k)

Wydaje mi się, ze duzo zależy tez od tak zwanego "prestiżu" marki. Mnie to szczerze powiedziawszy wali. Bo Auto ma jeździć i być tanie w obsłudze. Bawi mnie jak milosnicy VW/BMW/ itd. Patrza na nasze auto z pogarda lub robią sobie żarciki. Ostatnio pod Lidlem dresik się mnie zapytał czy potrzebuje pomocy żeby mnie zaholować do domu. Po czym wsiadł do swojej super BMW w doklejanym M.( o wieku tego auta nie będę nawet nic mówił bo 10+ to minimum)
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2017-01-20, 14:56   

dwa pajace usiłujące małpować Top Gear. Nie wiem za co auto świat im płaci. Czy w tym całym teście padł choć jeden konkret na temat auta poza tym,że jest badziewne i drogo kosztuje?
 
Maniak 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Dołączył: 07 Sty 2017
Posty: 124
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-03-14, 09:16   

Ja ich lubię, gadają 3 po 3, są bardzo subiektywni, ale ja to traktuję jako program rozrywkowy
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne