Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
gwizd pompy wspomagania
Autor Wiadomość
Maniak 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Dołączył: 07 Sty 2017
Posty: 124
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-03-18, 19:38   

Mój ojciec ma Logana 1.5dci i od zawsze piszczy dokładnie tak samo. Skończył 7 lat, wspomaganie działa, ciągle piszczy - widać tak ma być.
 
Docent 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 09 Mar 2017
Posty: 36
Skąd: Otwock - miasto z dobrym klimatem ;)
Wysłany: 2017-03-18, 20:00   Re: Podobny problem - głośna pompa wspomagania

Michalcorby napisał/a:
Ma ktoś podobny problem z wspomaganiem?


Czy w czasie nagrywania filmu ktoś kręcił kierownica? Miałem kiedyś w Passacie problem piszczenia przy skręcaniu kół, okazało się, że skorodowały końcówki drążków kierowniczych (do przegubu kulowego dostała się wilgoć) i to one piszczały właśnie przy skręcaniu kół. Byłem przekonany, że to wina pompy wspomagania. Chociaż u Ciebie ten dźwięk jest inny - u mnie skrzypiało jak nienasmarowane zawiasy drzwi.
Ostatnio zmieniony przez Docent 2017-03-18, 20:01, w całości zmieniany 2 razy  
 
Michalcorby 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Dołączył: 18 Mar 2017
Posty: 3
Skąd: Corby
Wysłany: 2017-03-19, 05:38   

Maniak napisał/a:
Mój ojciec ma Logana 1.5dci i od zawsze piszczy dokładnie tak samo. Skończył 7 lat, wspomaganie działa, ciągle piszczy - widać tak ma być.


Tylko że to zaczęło głośniej pracować po małej stłuczce ze słupkiem lewą stroną. ASO nie stwierdziło uszkodzenia wspomagania a dźwięk jest... A nie było...
_________________
Michal
 
Michalcorby 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Dołączył: 18 Mar 2017
Posty: 3
Skąd: Corby
Wysłany: 2017-03-19, 05:42   Re: Podobny problem - głośna pompa wspomagania

Docent napisał/a:
Michalcorby napisał/a:
Ma ktoś podobny problem z wspomaganiem?


Czy w czasie nagrywania filmu ktoś kręcił kierownica? Miałem kiedyś w Passacie problem piszczenia przy skręcaniu kół, okazało się, że skorodowały końcówki drążków kierowniczych (do przegubu kulowego dostała się wilgoć) i to one piszczały właśnie przy skręcaniu kół. Byłem przekonany, że to wina pompy wspomagania. Chociaż u Ciebie ten dźwięk jest inny - u mnie skrzypiało jak nienasmarowane zawiasy drzwi.


Tak kręciłem kierownicą i wtedy dźwięk się nasilał. Wydaje mi się że mam za nowe auto na tą diagnozę a dźwięk bezpośrednio niesie się z pompy wspomagania którą widać na filmiku (pompa elektrohydrauliczna).
_________________
Michal
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne