Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Luzy podczas jazdy powyżej 40 km/h
Autor Wiadomość
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2017-04-20, 19:22   

Najwyraźniej sworzeń w tym wahaczy TRW był wadliwy i tyle. W poprzednim moim aucie Renault Thalii I w lutym zdiagnozowane zostało uszkodzenie sworznia i luz na tulejach w lewym wahaczu. Wymieniłem cały wahacz na Ruvilla i po przejechaniu około 14 tyś km wysypał sie w nim sworzeń.

Jeżeli masz tuleje nie wybite to wymien tylko sam sworzeń.
 
mekintosz 



Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4264
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-20, 21:46   

corrado napisał/a:
Wahacz TRW i tak szybko padł w nim sworzeń zwrotnicy ? uuu pogorszyła się ta firma, albo jakies mega dziury zaliczales . O ile dobrze pamiętam to do dustera właśnie orginalnie pakują wahacze TRW ... :roll:


Nie, nie ten. TRW jest po stronie pasażera. Padł od kieropwcy, oryginał, który był wymieniany już w ASO jak samochód miał ok 30 tyś km. Teraz jest 74 tyś.

Co sądzicie o firmie OPTi czy OPTIMA ? Dają aż 3 lata gwarancji na wahacze. TRW ostatnio podrożał w tej hurtowni ;-(
 
luckyboy 



Marka: Peugeot
Model: 308
Silnik: 1.6 8v HDI 92 FAP
Rocznik: 2011
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sie 2016
Posty: 501
Skąd: Toruń
Wysłany: 2017-04-20, 21:54   

mekintosz napisał/a:
Dają aż 3 lata gwarancji na wahacze


Gwarancji mogą dać 100 lat, ale najpierw muszą ją uznać :lol: Wahacz kup porządny, bo na kiepskich tulejach znowu samochód będzie pływał.
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-04-21, 08:09   

W przypadku zawieszenia to nie żałowałbym kasy na wahacze, kupiłbym je porządne to posłużą wiele lat bezawaryjnie.
Takie elementy, które są odpowiedzialne za bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów to zawieszenie, hamulce, koła czyli opony, układ kierowniczy, system pasów bezpieczeństwa i poduszek powietrznych.
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3668
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-21, 12:51   

mekintosz napisał/a:

Co sądzicie o firmie OPTi czy OPTIMA ? Dają aż 3 lata gwarancji na wahacze. TRW ostatnio podrożał w tej hurtowni ;-(


Miałem kiedyś łożysko kola z tej firmy ( OPTIMA ) w bodajże w moim poprzednim golfie 4 o ile dobrze pamietam, po wymianie na nie, zrobilem na pewno z 20kkm bez problemow ... pozniej auto mialo wypadek :]
 
mekintosz 



Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4264
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-22, 14:49   

Wahacz wymieniony, jeszcze jutro wizyta na ustawieniu geometrii.

Przy okazji, w tej samej stacji diagnostycznej, w której mi zdiagnozowano usterkę pracownik odmówił ustawienia zbieżności, tłumacząc się tym, że oni tylko sprawdzają, czy jest poprawnie lub nie ustawiona. Zaś same ustawienia robi serwis obok.

Na szczęście jutro jadę w to samo miejsce, tym samym urządzeniem gdzie byłem 2 mce temu i oni potrafią ruszyć nakrętką końcówek drążków celem właściwej regulacji.
 
mekintosz 



Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4264
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-23, 21:57   

Po wymianie wahacza i regulacji zbieżności auto ściągało zdecydowanie dużo mniej ale jednak. Zasugerowano mi zamianę kół P i L ( nie są kierunkowe ). Teraz chyba muszę ileś tyś km przejechać by na nowo ułożyć opony ;-( Jest lepiej ale daci daleko do prowadzenia jak po szynach. Pracownik warsztatu sugerował , że problem z ustawieniem prawego kąta wyprzedzenia może być z wysłużonym amortyzatorem ? Może za wiele wymagam, może powinienem kupić nowe opony a najlepiej nowy samochód ;-) ?


Foto:


Ostatnio zmieniony przez mekintosz 2017-04-23, 21:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2017-04-24, 09:21   

Też miałem podobnie w Thalii. Pochylenie jednego koła było rozjechane chociaż wahacz i mocowanie górne amortyzatora było na 100% sprawne. Zastanawiałem się nad wymianą amorków ale stwierdziłem że póki na diagnostyce wychodzą bardzo dobrze to je zostawię. Co do opon to ciężko będzie je ułożyć, jeżeli masz dalej krzywo kierownicę to polecam zejście ciśnieniem na jednym z przednich kół tak o 0,2 Atm tz. jeżeli samochód ściąga w prawo i aby jechał prosto musisz mieć przekrzywioną kierownice w lewo to spuszczasz powietrze z lewego koła. Nie jest to może super rozwiazanie ale skoro opony masz krzywe to i tak nim już nic nie pomoże. Tak robiłem u siebie w thali i autko jeździło wtedy prosto i nic nie ściągało
 
mekintosz 



Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4264
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-24, 20:55   

Nie będę kombinował z ciśnieniem, samochód prowadzi się zdecydowanie lepiej, poczekam aż koła się ułożą do nowego ustawienia.
 
Lajkonik 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2010
Wersja: Ambiance
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 1127
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-04-25, 06:08   

A jakbyś zamienił tył z przodem, to miałbyś równe opony pod kierownicą od razu. Tył jest mniej wrażliwy.
_________________

 
mekintosz 



Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4264
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-25, 07:09   

Też tak myślałem ale facet sugerował stronami przód zamienić. Poza tym przód mam z 2014 a tył 2009 r. Bieżnik nie różni się jakoś znacznie.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne