Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Daczka Lodgy 1,6 SCE + LPG - 7 os. i otwieracz zamiast logo
Autor Wiadomość
luk006 



Marka: Dacia
Model: Lodgy 7os.
Silnik: 1,6 SCe 102 KM + LPG
Rocznik: 2017
Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 153
Skąd: Wałbrzych
  Wysłany: 2017-04-28, 21:22   Daczka Lodgy 1,6 SCE + LPG - 7 os. i otwieracz zamiast logo

A więc dzisiaj nastał długo wyczekiwany dzień, przeze mnie i domowników, w którym odebraliśmy z salonu Auto Zięba w Katowicach nasz samochód, który zamiast logotypu ma otwieracz na atrapie ;-) .

Swoje rozterki i wątpliwości przed zakupem Lodziary wylewałem tutaj i chciałbym podziękować forumowiczom, za to że zostały one rozwiane, w związku z czym stałem się właścicielem Daczki. W tym wątku będę chciał w miarę rzetelnie przedstawiać użytkowanie mojej Lodziarki, więc może i ja pomogę komuś w podjęciu ważnej decyzji, jaką jest zakup auta.
Na sam pierw, prezentuję zdjęcia mojej Daczki, tym niemniej proszę o wyrozumiałość, gdyż mój telefon robi dupiaste zdjęcia. Chociaż może z telefonem jest wszystko ok, tylko fotograf jakiś dupiasty ;-) .

Ale do sedna. Zacznijmy od początku... Najlepiej od tego w jaki sposób stałem się właścicielem Daczki... Otóż chciałem kupić używanego, 7-mio osobowego vana do kwoty 35 tys. Niestety obejrzałem kilkadziesiąt samochodów, z dwoma C4 Grand Picasso nawet wylądowałem w ASO i okazało się, że każde miało "coś", co dyskwalifikowało je przed zakupem. Takie drobnostki jak poważny dzwon, konieczność inwestowania w kosztowną naprawę silnika, czasami umykały właścicielom. Oprócz tego po zakupie należało doliczyć jakiś pakiet startowy w postaci wymiany płynów i pasków, czyli pi razy drzwi 1000-1500 zł, ubezpieczenie, czyli ok. 3000 zł., założenie LPG, czyli kolejne 3000 i tak robił się z tego koszt niewiele niższy niż w przypadku zakupu nowej Daczki. Najbardziej przekonał mnie do zakupu "Otwieracza" kredyt 50/50, pakiet ubezpieczeniowy za 499 zł., seryjna instalacja LPG oraz 5 letnia gwarancja. Co ważne - całą transakcje udało się sfinalizować w miesiąc, ponieważ dealer miał akurat samochód w "mojej" specyfikacji już w produkcji. Co prawda żona, a ona będzie głównym użytkownikiem, nie chciała czarnego samochodu, jednak ostatecznie dała się przekonać.

Tak więc za nami (ja + "Otwieracz") dziewicze 300 kilometrów i pora na pierwsze podsumowanie, czyli plusy i minusy.

A więc najpierw plusy:
+ Samochód na żywo na prawdę prezentuje się bardzo ładnie w czarnym kolorze. Poza tym drobne zmiany stylistyczne (kierownica, grill, nowy wzór kołpaków, stoliki w siedzeniach itp.) powoduje, że autko jest ładniejsze (poprzednia kiera było podobna wielkością do garnka, w którym moja Mama gotowała bigos ;-) ) i funkcjonalniejsze;
+ Poziom hałasu we wnętrzu - tu powinienem napisać PLUSIOR, bo jest to z pewnością największy plus. Jakiś czas temu odbyłem jazdę próbną Lodzią - co prawda 1,5 dci i byłem przerażony, że przy 100 km/h zapanował hałas niczym w radzieckim T-34. Krzyczałem: "Ja grab, ja grab jak mnie słyszysz?" Niestety brzoza nie odpowiadała ;-) . Nie wiem czy to zasługa drobnego liftingu, ale moje największe obawy zostały rozwiane po przejechaniu kilku kilometrów. Poziom hałasu we wnętrzu nie odbiega od mojego poprzedniego samochodu, tj. Skody Roomster i jest podobny do hałasu jaki panuje w mojej służbówce, tj. Peugeocie 208. Podczas powrotu, jadąc A4 z prędkością 120-130 km/h, w środku było "normalnie". Raz nawet podczas wyprzedzania musiałem bujnąć Daczkę do 150 km/h i było naprawdę znośnie. Poza tym ktoś mówił, że w wewnątrz jest strasznie podczas deszczu - zaprzeczam - jest normalnie.
+ Ilość miejsca wewnątrz - na razie sprawdzone w konfiguracji 2+2 - jest bardzo ok. Siedziałem również na siedzeniach 3 rzędu i ja - człowiek, który powinien być reklamą niezdrowego trybu życia, ewentualnie mógłbym być twarzą w kampanii reklamowej smalcu, ponieważ ważę gruuuubo ponad stówkę, bez problemu mieszczę się, a nawet wygodnie podróżuję w trzecim rzędzie;
+ Silnik - to bardzo mocna strona tego auta. Całkiem miły dla ucha dźwięk - zwłaszcza specyficzny świst ok. 3,5 - 4 tys., do tego bardzo przyzwoita dynamika. Dodam, że w okolicach 4000 obr. każde naciśnięcie na gaz powoduje, że autko zapier#$%@ :-) . Dla mnie w zupełności wystarczająco, zwłaszcza że czytałem, iż poprzedni silnik 84 konny, po prostu napędzał auto;
+ Bardzo profesjonalna, a przede wszystkim jakaś taka normalna obsługa w Auto Zięba Katowice - zarówno pod kątem kredytu, jak i samej sprzedaży. Objechałem, obdzwoniłem i obmejlowałem kilkanaście salonów i czasami odnosiłem wrażenie, że przeszkadzam sprzedawcom. Może mają taki ruch, że kolejny klient po prostu jest zbędny?

No dobra, a teraz pora na łyżkę dziegciu w tej beczce miodu
- Nie wiem, czy dla tego akapitu nie stworzyć osobnej kategorii, bo to nie minus, a po prostu WKURW ze strony Dacia Polska, czy tam Reno Polska. Najpierw szybki quiz... Po co człowiek kupuje autko z LPG? Po to żeby jeździć na LPG i oszczędzać - proste, nie? Tymczasem podczas wydania "Otwieracza" dostałem papier "Zmiana warunków gwarancji", który dołączam poniżej w czymś co trudno nazwać zdjęciem (aparat dupa - nie fotograf ;-) ). Dla Steviego Wondera tłumaczę, że jest tam napisane, iż pierwsze 3500 km mam pokonać na benzynie. Nie, no super. Cieszę się, że nie napisali, że np. podczas pierwszych 18 miesięcy nie należy siadać za kierownicę, lub pokonywać np. w pojedynkę z otwartą klapa bagażnika i silnika, co ma na celu coś tam coś tam. Zamierzam napisać jakiegoś maila do Daczka Polska, bo to trochę ładowanie w pręta... Tym bardziej, że na stronie Daczki nic na ten temat nie jest napisane - spotkał się ktoś z czymś podobnym? Myślę, że Elżbieta Jaworowicz powinna się tym zająć w swoim programie, a temat spowoduje, że Jej nogi samoistnie wygną się w paragraf...
- Jestem z natury sknerą i chytrusem. Niestety kampania reklamowa smalcu i pasztetowej nie przyniosła mi oczekiwanych profitów, dlatego zmuszony jestem poruszyć temat spalania. Dzisiaj przejechałem 292 km i zatankowałem ponad 26 litrów. Średnia z trasy wychodzi 9,18 l/100km. Średnia prędkość na A4 120-130 km/h. Całe szczęście, że mam LPG...
- Komputer pokładowy ze względu na LPG, którego nie mogę używać, został pozbawiony kilku funkcji (średnie spalanie, chwilowe spalanie, zasięg do stacji benzynowej). Całe szczęście mam LPG...
- Nawigacja - nie no tu już wogóle winszuję osobom odpowiedzialnym za dobór map. Niestety próżno szukać Chorwacji, czy też Słowenii ale w drodze rewanżu, niejako od siebie i to całkowicie za darmo Daczka oferuje mi mapę... Islandii. No k...wa... Pewnie dział marketingu Daczka Polska nie nadążał z odpowiedziami na pytania użytkowników: "Chciałbym pojechać moją Sandero w pobliże islandzkich gejzerów, kiedy mogę się spodziewać aktualizacji na moje MNE?", albo "W związku z faktem iż nasze Dokery nieustannie dostarczają dorsze, flądry i śledzie bałtyckie do sklepu rybnego przy obwodnicy Rejkjavika, chcielibyśmy precyzyjnie wyznaczać trasę z Sianożętów do stolicy Islandii - zróbcie coś z tym!" No i pach - jest mapa Islandii!!! Nie no, zapunktowali - kurcze pewnie co trzecie auto w Islandii, to Dacia na polskich blachach. Swoją drogą ciekawe, czy na Islandii są stacje LPG, bo w razie czego mam...

Dobra - koniec tego przydługiego wpisu, bo pewnie niektórzy z Was przysypiają na klawiaturze. Jutro jadę Daczką na długi weekend. Ciepły, polski bałtyk więc we dwie strony zbierze się z 1100 kilometrów. Całe szczęście, że autko wyposażone w LPG...

Dalsze spostrzeżenia z eksploatacji niebawem...

DSC_0605.JPG
Plik ściągnięto 123 raz(y) 198,51 KB

DSC_0602.JPG
Plik ściągnięto 125 raz(y) 103,77 KB

DSC_0601.JPG
Plik ściągnięto 80 raz(y) 96,91 KB

Ostatnio zmieniony przez luk006 2017-04-28, 22:24, w całości zmieniany 3 razy  
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2017-04-28, 21:36   Re: Daczka Lodgy 1,6 SCE + LPG - 7 os. i otwieracz zamiast l

Gratuluję autka, niech służy dobrze.


luk006 napisał/a:
jest tam napisane, iż pierwsze 3500 km mam pokonać na benzynie.


Kwestia dotarcia/ułożenia silnika, to naprawdę jest aż tak straszne? xDD
_________________

 
luk006 



Marka: Dacia
Model: Lodgy 7os.
Silnik: 1,6 SCe 102 KM + LPG
Rocznik: 2017
Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 153
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2017-04-28, 22:42   Re: Daczka Lodgy 1,6 SCE + LPG - 7 os. i otwieracz zamiast l

arczi_88 napisał/a:
Gratuluję autka, niech służy dobrze.

Kwestia dotarcia/ułożenia silnika, to naprawdę jest aż tak straszne? xDD


Dziękuję - mam nadzieję, że będzie...

Co do dotarcia i ułożenia takie niewielkie spostrzeżenie. Zawsze tego typu sugestie powodują, że przypominają mi się lata 80-te. Odbieramy Malucha z Polmozbytu, naprawiamy wady fabryczne, a następnie zdobywamy za bony PeKaO, na czarnym rynku olej Selektol, który wymieniamy po pierwszych 1500 km i jesteśmy szczęśliwi :-) .

Tymczasem, niepostrzeżenie mamy już XXI wiek, ludzie latają w kosmos, a sam silnik mający chyba rodowód japoński, powinien być już dotarty przed wydaniem auta użytkownikowi. Dlatego czuję się nieco zrobiony w konia, ponieważ kupiłem auto z wyposażeniem, którego nie mogę używać. A wystarczyło jedynie na stronie dacia.pl, w zakładce LPG, napisać: użytkowniku bla bla bla bla. I okej - zaoszczędziliby mi rozczarowania polegającego na tym, że mam instalację LPG, a nie mogę jej używać. Ciekawe jak inne marki oferujące nowy samochód z LPG (Peugeot, Opel) podchodzą do tematu? Wiem, że Skoda może od pierwszego kilometra jeździć na gazie...
 
wuju 



Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-04-28, 23:14   

Silnik jest fabrycznie dotarty. A co do ułożenia to tak zwane lepsze marki nic o tym nie wspominają bo jak piszesz mamy XXI wiek. Ja w drugim aucie silnik układałem jak w latach 80 teraz ma najechane 650 tys. i nie nażekam. Oleju między aymianami dolewam max. 2 litry, a wymianę robię tak jak przewidział producent co 40 tys.
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-04-28, 23:44   

Gratulacje z nowej Lodzi. Ja sam przejechałem blisko 5 tys.km i dopiero założyłem gaz LPG.
Chodzi o dopasowanie mapy wtrysków dla LPG.
A tak na dobrą sprawę, zmień dane w Twoim awatarze, czy nadal jeździsz Rumcajsem?;-) :-D
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
luk006 



Marka: Dacia
Model: Lodgy 7os.
Silnik: 1,6 SCe 102 KM + LPG
Rocznik: 2017
Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 153
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2017-04-29, 06:40   

route2000 napisał/a:
Gratulacje z nowej Lodzi. Ja sam przejechałem blisko 5 tys.km i dopiero założyłem gaz LPG.
Chodzi o dopasowanie mapy wtrysków dla LPG.
A tak na dobrą sprawę, zmień dane w Twoim awatarze, czy nadal jeździsz Rumcajsem?;-) :-D

Dziękuję :-) . Dane zmienione - choć awatar wyszedł jakiś niewydarzony :-/
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2017-04-29, 13:18   

Z "układaniem" są różne szkoły ;-) Oczywistą oczywistością (cytując klasyka) jest fakt,że silnik dotarty fabrycznie nie wymaga żmudnego docierania, częstych wymian oleju, filtrów itp jak w autach z lat 70-tych. Z drugiej strony zalecenia, aby przez pierwsze kilometry traktować go delikatnie, pozwalając mu się nagrzać, nie kręcić do maksymalnych obrotów i prędkości, mają na celu przedłużenie jego trwałości. Przez pierwsze km ciasno spasowane elementy jednostki napędowej, skrzyni i innych podzespołów mają czas na optymalne dopasowanie. Między innymi dlatego zalecają, żeby poczekać nieco z używaniem LPG, który nie ma praktycznie własności smarnych. Jeśli zamierzasz użytkować auto np ok 10 lat, warto się do nich stosować.
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2017-04-30, 15:32, w całości zmieniany 2 razy  
 
lukaszbogacz 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 DCi
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 53
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-04-30, 09:54   

Bardzo fajny samochodzik. Ja także kupowałem swój egzemplarz u Zięby. Naprawdę fachowa obsługa i też wiedzą jak zachęcić klienta do powrotu. Szkoda tylko, że kiedy ja kupowałem swój samochód to z jakiegoś niezrozumiałego powodu Dacia nie oferowała fabrycznych instalacji LPG do tego modelu ;/
 
kn 


Marka: Kia
Model: Rio
Silnik: 1.2
Rocznik: 2017
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Mar 2017
Posty: 113
Skąd: Lublin i okolice
Wysłany: 2017-04-30, 19:25   Re: Daczka Lodgy 1,6 SCE + LPG - 7 os. i otwieracz zamiast l

luk006 napisał/a:

- Nawigacja - nie no tu już wogóle winszuję osobom odpowiedzialnym za dobór map. Niestety próżno szukać Chorwacji, czy też Słowenii ale w drodze rewanżu, niejako od siebie i to całkowicie za darmo Daczka oferuje mi mapę... Islandii.


Cóż, taki pakiet. Nie chce im się konfigurować pakietów pod konkretny kraj pewnie. Zawsze uważałem, że wbudowana nawigacja to ryzyko i wolałbym korzystać z rozwiązań zewnętrznych (choć w Dacii to chyba dane NAVTEQa, więc nieźle), choć nie korzystam z żadnych. Ale to jak z radio - jedni łykną firmowe, inni potrzebują hi-fi super stereo.
Wydaje mi się, że - w przeciwieństwie do LPG - tu miałeś większą szansę wiedzieć przed zakupem, jak wygląda sprawa. Co nie zmienia faktu, że Islandia może Ci się nie przydać ;).
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-05-02, 20:10   

W 1.6 mpi lpg fabryny nie wymagano takich rzeczy. Dziwne.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
luk006 



Marka: Dacia
Model: Lodgy 7os.
Silnik: 1,6 SCe 102 KM + LPG
Rocznik: 2017
Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 153
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2017-05-03, 21:08   

Tak więc kolejne kilometry za nami. Co tu dużo mówić - Daczka zyskuje coraz większą sympatię użytkowników. Ponieważ dzisiaj wróciliśmy z krainy drożyzny, niepogody i korków (czytaj z polskiego wybrzeża), mamy już na liczniku niemal 1400 kilometrów. A więc dalsza część zalet i wad, które udaje mi się odkrywać podczas użytkowania.
+ w dalszym ciągu silnik - opcja 2+2 z pełnym bagażnikiem, a samochód moim zdaniem ma bardzo dobre osiągi i dynamikę;
+ o wyciszeniu już pisałem, ale ponownie podkreślam, że trasa 500 kilometrów, często z prędkościami autostradowymi nie stanowi problemu;
+ bagażnik - kto jechał na wakacje z dziećmi wie, że trzeba zabrać soczki, słoiczki, milion ubrań na przebranie, zabawki, piłkę, hulajnogi i wiele innych pierdół. Do tego walizka żony - typu "job twoju mać" i moje ubrania, czyli reklamówka z biedronki. Daczka pięknie połknęła w swoim kufrze wszystko i bez problemu można było zaciągnąć roletkę. Bez wątpienia to samochód z największym bagażnikiem, który kiedykolwiek użytkowałem;
+ możliwość wpięcia pendrive z muzyką - w poprzednich samochodach też miałem taką możliwość i jest to świetne rozwiązanie - 8 GB pamięci z ulubioną muzyką i nie ma problemu z porysowanymi płytami, porozrzucanymi pudełkami itp.;
+ spalanie - myślę, że najlepiej byłoby gdybym zbadał je tankując na tym samym dystrybutorze, ponieważ tankując na różnych stacjach, jest ono obarczone pewnym błędem. Nie mniej spalanie wyszło mi całkiem fajne. Jadąc nad morze - ok. 6,9 litra PB - uwzględniając 50% trasy szybkiego ruchu/50% normalnej drogi, do tego trochę korków i czasami żółwie tempo w korkach. Natomiast patrząc na wskaźnik paliwa i ilość kilometrów przejechanych w drodze powrotnej, spalanie raczej będzie wyższe, mimo że tempo było podobne;

No i tradycyjnie trochę minusów:
- nawigacja - widzę, że ma opcję pokazywania zdarzeń drogowych (korki, wypadki itp.). Nie wiem dlaczego ale pokazuje mi tego typu rzeczy ale mające miejsce w Czechach :-( . Muszę dokładniej przestudiować instrukcję. Może ktoś podpowie, jak ją skonfigurować, by pokazywała np. objazd zakorkowanej trasy?
- radio - tu troszkę sytuacja mnie wkurza, ponieważ odnoszę wrażenie, że nie działa RDS. Włączam ulubioną "Trójkę" i po jakimś czasie radio brzęczy, ponieważ nie przełącza się automatycznie na nową częstotliwość. Przeczytałem, że powinienem włączyć funkcję "AF", muszę jeszcze doczytać jak ją włączyć, bo nie mogę za diabła jej znaleźć.
- pozycja za kierownicą - od razu powiem, że nie jest źle, ale regulacja kierownicy w poziomie bardzo by się przydała;
- podłokietnik - ten w ogóle nie spełnia swojej funkcji. Chyba, że jesteśmy pasażerem, wówczas bardziej się przydaje.

Podsumowując - trwa fascynacja nowym samochodem. A obiektywnie mówiąc, to duży, rodzinny samochód. Cieszy swoim użytkowaniem. Zauważyłem też parę różnic w porównaniu do wersji przedliftingowej. Są one nieznaczne - wiem, że wcześniej były opony Nexen, obecnie są Continentale, wcześniej do regulacji pochylenia oparcia służyła wajcha - teraz jest pokrętło.

A no i kilka rzeczy, które będę chciał w najbliższym czasie zrobić w swojej Daczce:
* nawoskować lakier woskiem z carnaubą - znajomy serdecznie poleca i mówił, że jest to zabieg konieczny w nowym samochodzie. Powiedział, że muszę u niego w sklepie kupić specjalny wosk - inaczej zrywa znajomość ;-) . Zatem wosk kupiony, do tego specjalny odtłuszczacz w spreju i czekam na lepszą pogodę, by zająć się tematem;
* pokrowce - muszę pomierzyć oparcie przedniego fotela, ponieważ w firmie MirexII nie mają wymiarów do Daczek ze stolikiem w siedzeniu. Pokrowce są konieczne ze względu na dzieci. Co prawda tylne obicie przednich foteli jest z jakiegoś materiału, który dość łatwo się czyści, to jednak pozostają siedziska, oparcia itp.;
* zakup podstopnicy na lewą nogę lub nowego dywanika. Na razie doraźnie obłożyłem to miejsce materiałem z jakiś starych, tekstylnych dywaników. Co prawda wygląda dość estetycznie ale to prowizorka i muszę coś z tym zrobić. Niestety to miejsce szybko się brudzi, a piach i błoto, które się tam zagnieździ jest trudne do usunięcia;
* zastanawiam się nad zakupem dojazdówki - z jednej strony nie pamiętam kiedy złapałem gumę, a z drugiej nigdy nie używałem tego cuda do uszczelniania opon. Poza tym co w wypadku, gdy opona pęknie?
* mata do bagażnika - tą już kupiłem i oczywiście sprawdza się super. Zapłaciłem bodaj 60 zł. na allegro za produkt idealnie dopasowany;

I to byłoby na razie na tyle. Marzą mi się jeszcze aluski i to najlepiej 16 - stki. To wiązałoby się z zakupem opon, a budżet na fele i oponki jak na razie został skonsumowany nad Bałtykiem :-) . Trzeba będzie chyba poczekać do kolejnego sezonu...
Ostatnio zmieniony przez luk006 2017-05-03, 21:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2017-05-03, 21:28   

Nawigacja fabryczna wszystkich aut, to pomyłka. Raz, że aktualizacja map jest dośc problemowa, dwa, że nie pokazuje rzeczywistej predkości, trzy co ostatnio jest plagą, daje w nocy po oczach bardzo mocno.

Zaletą jest, że czesto jest połaczona z kamerą cofania, a to jest bardzo fajne urządzenie.

Niech Ci Dacia służy, opis jest bardzo obiektywny. Fajnie się czyta.
Ostatnio zmieniony przez Michał B24 2017-05-03, 21:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-03, 21:34   

luk006 napisał/a:

No i tradycyjnie trochę minusów:
- nawigacja - widzę, że ma opcję pokazywania zdarzeń drogowych (korki, wypadki itp.). Nie wiem dlaczego ale pokazuje mi tego typu rzeczy ale mające miejsce w Czechach :-( . Muszę dokładniej przestudiować instrukcję. Może ktoś podpowie, jak ją skonfigurować, by pokazywała np. objazd zakorkowanej trasy?

Niestety Renayl/Dacia PL dały ciała. Nie wgrali/nie zakupili licencji na Polskę. Możesz je wgrać sam bo je udostepniłem - poczytaj o uwalnianiu MNEvolution

luk006 napisał/a:
- radio - tu troszkę sytuacja mnie wkurza, ponieważ odnoszę wrażenie, że nie działa RDS. Włączam ulubioną "Trójkę" i po jakimś czasie radio brzęczy, ponieważ nie przełącza się automatycznie na nową częstotliwość. Przeczytałem, że powinienem włączyć funkcję "AF", muszę jeszcze doczytać jak ją włączyć, bo nie mogę za diabła jej znaleźć.

Zakładka Radio Opcje
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
luk006 



Marka: Dacia
Model: Lodgy 7os.
Silnik: 1,6 SCe 102 KM + LPG
Rocznik: 2017
Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 153
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2017-05-03, 21:55   

jas_pik napisał/a:

Zakładka Radio Opcje

Tam przede wszystkim szukałem. Niestety nie mam "AF". Mam różne inne opcje ale "AF" na bank nie ma....
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2017-05-03, 22:36   

Masz AF, ale ten radioodbiornik jest bez rewelacji. No chyba niepotrzebnie zamowiles Navi. Chyba, ze zalezalo Ci na kamerze cofania...
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-03, 22:49   

Michał B24 napisał/a:
Raz, że aktualizacja map jest dośc problemowa,

Wystarczy "uwolnić" i jest prostsza od każdej innej - nawet mojej ulubionej AM
Michał B24 napisał/a:
dwa, że nie pokazuje rzeczywistej predkości,

Przepraszam ale nie wierzę - chyba że masz zamontowaną uszkodzoną antenę GPS - przez 3 lata porównywałem z innymi urządzeniami nawigacyjnymi i jest dość dokładna - dokładność wskazywania prędkości jest lepsza niż większość oryginalnych urządzeń TomTom-a
Michał B24 napisał/a:
trzy co ostatnio jest plagą, daje w nocy po oczach bardzo mocno.
.

Zastosuj skórki które opublikowałem i zmniejsz jasność z dziennej na nocną :)
Michał B24 napisał/a:
Masz AF, ale ten radioodbiornik jest bez rewelacji. No chyba niepotrzebnie zamowiles Navi. Chyba, ze zalezalo Ci na kamerze cofania...

To chyba nie używałeś wbudowanych nawigacji innch firm - w tym segmencie cenowym i w tej cenie nie widziałem lepszych urządzeń.
Jeśli widziałeś to pokaż przykład bo ja nie znalazłem na rynku.
Jakość dźwięku jest też rewelacyjna ( jak na moje już trochę zmęczone uszy) pod warunkiem że wymienisz głośniki bo fabryczne to niestety popierdółki a nie głośniki
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
Ostatnio zmieniony przez jas_pik 2017-05-03, 22:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2017-05-04, 06:26   

Nawigacja w Daci, w porownaniu do innych marek, jest raczej z tych lepszych. O ile mogłem w tak krótkim czasie zauważyć.
Co ciekawe, jak na wbudowaną jest dość Tania, ale w tej cenie, mogę sobie inne fajne rzeczy dokupić, a nawigacje mam w domu, oraz w telefonie.

Uważam to za zbedny dodatek.
Nie spotkałem jeszcze, żeby Navi fabryczne pokazywało prędkość aktualna auta. W Daci też nie było, ale pewnie po modach/sofcie można to zrobić.

Masz może jakiś sposób, na to, żeby zwykłe radio Daci, to z BT pokazywało czas, w sensie aktualną godzinę?
 
luk006 



Marka: Dacia
Model: Lodgy 7os.
Silnik: 1,6 SCe 102 KM + LPG
Rocznik: 2017
Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 153
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2017-05-04, 08:11   

Michał B24 napisał/a:
Masz AF, ale ten radioodbiornik jest bez rewelacji. No chyba niepotrzebnie zamowiles Navi. Chyba, ze zalezalo Ci na kamerze cofania...


Ok. Chyba znalazłem. Funkcja opisywana w instrukcji jako AF, w menu MNE istnieje jako "Region". Zobaczymy jak się będzie teraz zachowywało radio.

Co do samej nawigacji - nie mam kamery cofania, jednak zamówiłem ją, ponieważ była skonfigurowana w aucie, które już było w produkcji.

Zapomniałem jeszcze dodać jeden plusik Daczki, a mianowicie małe lustereczko znajdujące się nad lusterkiem cofania. Pozwala świetnie obserwować co robią pasażerowie II i III rzędu. Naprawdę mała rzecz, a niezwykle przydatna.
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2017-05-04, 08:21   

Dobrze wybrales, skoro navi juz bylo, to nie ma stresu. Jest dość łatwe w obsłudze I całkiem dobrze działa.

Masz dobre auto.

Wczoraj przewiozłem kilku kolegów swoja Dacią. Byli pozytywnie zaskoczeni. Kolega nawet stwierdził że to jest lepiej wykonane auto, jak jego Octavia II VRS.
 
luckyboy 



Marka: Peugeot
Model: 308
Silnik: 1.6 8v HDI 92 FAP
Rocznik: 2011
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sie 2016
Posty: 501
Skąd: Toruń
Wysłany: 2017-05-04, 11:00   

Michał B24 napisał/a:
Nawigacja w Daci, w porownaniu do innych marek, jest raczej z tych lepszych. O ile mogłem w tak krótkim czasie zauważyć.
Co ciekawe, jak na wbudowaną jest dość Tania, ale w tej cenie, mogę sobie inne fajne rzeczy dokupić, a nawigacje mam w domu, oraz w telefonie.

Uważam to za zbedny dodatek.
Nie spotkałem jeszcze, żeby Navi fabryczne pokazywało prędkość aktualna auta. W Daci też nie było, ale pewnie po modach/sofcie można to zrobić.

Masz może jakiś sposób, na to, żeby zwykłe radio Daci, to z BT pokazywało czas, w sensie aktualną godzinę?


Nawigacja w Dacia/Renault to bardzo dobra nawigacja, bazuje na produkcie iGO Primo, który wyznacza trasy bardzo "po ludzku" i ma dobra bazę adresów. Fabryczna nawigacja jest trochę okrojona tylko z bajerów w porównaniu do produktu oryginalnego.
 
luk006 



Marka: Dacia
Model: Lodgy 7os.
Silnik: 1,6 SCe 102 KM + LPG
Rocznik: 2017
Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 153
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2017-05-04, 11:54   

Michał B24 napisał/a:

Wczoraj przewiozłem kilku kolegów swoja Dacią. Byli pozytywnie zaskoczeni. Kolega nawet stwierdził że to jest lepiej wykonane auto, jak jego Octavia II VRS.


Bo trzeba przyznać, że samochód pozytywnie zaskakuje. Nie mniej nie przesadzajmy - wykonania i wykończenia Octavii i Daczki to inne ligi. Ostatnie cztery lata użytkowałem Roomstera i tu już było widać różnicę - przede wszystkim w jakości materiałów i pomysłem na auto (więcej schowków, haczyków itp.). Choć wykonaniu Daczki nie można zarzucić za dużo - plastiki nie skrzypią, nie odpadają, więc jest ok.

A propos Skody, to zostały mi taki dwie siateczki z bagażnika, które idealnie podeszły do Daczki, więc od dzisiaj mam :-) . Oprócz tego autko po urlopie zostało gruntownie posprzątane i prezentuje się tak jak na zdjęciu.

DSC_0616.JPG
Plik ściągnięto 51 raz(y) 105,9 KB

DSC_0611.JPG
Plik ściągnięto 32 raz(y) 128,49 KB

DSC_0610.JPG
Plik ściągnięto 29 raz(y) 175,41 KB

Ostatnio zmieniony przez luk006 2017-05-04, 12:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
CzarnY 


Marka: Dacia
Model: Lodgy + Logan
Silnik: 1,6 SCe LPG + 1,0 Sce LPG
Rocznik: 2017 +2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Kwi 2017
Posty: 247
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-05-04, 12:18   

No i fajnie, ja swojego kapsla też zamówiłem już po majówce.
_________________
3 szt => Dacia Lodgy 1,6 SCE + LPG
5 szt =>Dacia Logan 1,0 SCE + LPG
1 szt=> Dacia Logan Stepway 1,0 TCE + LPG
1 szt =>Dacia Sandero'09 1,6 MPI + LPG

Tanie muły robocze :)
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-04, 14:48   

Michał B24 napisał/a:
Masz może jakiś sposób, na to, żeby zwykłe radio Daci, to z BT pokazywało czas, w sensie aktualną godzinę?

Jest na to za głupie :) MN korzysta z sygnału GPS.
Ale skoro masz takie radio to je sprzedaj ( cena sprzedaży pokryje Ci koszt zakupu używanego MN prawie w całości, jedyne co musisz dokupić to antena GPS, reszta to plug & Play.
A propos anten gps - te które sa dostępne na portalu aukcyjnym po około 25 zł są znacznie lepsze niż oryginalen Renault mają znacznie większą czułość a że przy okazji maja dość długi kabelek to można znaleźć taką lokalizację anteny że będzie łapał wszystkie satelity i dokładność pozycji i prędkości będzie o klasę wyższa niż z oryginału.
Ci do MN - masz w naszym dziale linki do 'uwolnienia" a wtedy możesz mieć co 3 miesiące nowe mapy nie tylko te z Naviextras czyli od HERE ale również od Teleatlas które sa znacznie dokładniejsze.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2017-05-04, 22:04   

Dzięki, ale nie chce mi się ingerować w auto w taki sposób. Szkoda, bo radio całkiem porzadnie gra I odniosłem wrażenie, że moje radio gra lepiej od tego z Navi.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-05, 08:14   

Michał B24 napisał/a:
I odniosłem wrażenie, że moje radio gra lepiej od tego z Navi.

Subiektywne odczucie :mrgreen:
W MN można wymienić stopień mocy na lepszy ( jeden z naszych klubowiczów Robson juz to zrobił i MN ma wtedy naprawdę lepsze parametry dźwiękowe) ale to już wyższa szkoła jazdy.

A ingerencja w MN jest łatwa na podstawie naszych opisów i zawsze odwracalna.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne