Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Zakup Dacia Logan MCV Access
Autor Wiadomość
paulus108 


Marka: Skoda
Model: Octavia
Silnik: 1.2
Rocznik: 2017
Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 76
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-05-02, 06:28   Zakup Dacia Logan MCV Access

Czesc,

w mojej rodzinie jest Daewoo Lanos zakupiony u dealera jako nowy w .... 1999 r. - czyli w lipcu auto bedzie mialo juz 17 lat.

O dziwo przez te lata nic sie nie zepsulo (poza oczywiscie wymianami czesci eksploatacyjnych - sprzeglo bylo np. wymieniane tylko raz), natomiast nie ma co ukrywac, ze powoli wiek auta sprawia, ze wlasciciel zaczal sie zastanawiac nad czyms nowym.

Kierowca jest starszy pan, ktory nie przywiazuje zadnej wagi do osiagow, poza spalaniem (ma byc mozliwie najmniejsze), jezdzi przepisowo, nie uzywa klimatyzacji, ba wlasciwie to nawet radia nie uzywa za bardzo.

Tak sie rozgladam za nowym autem dla owego kierowcy.

W gre wchodzi kilka aut, m.in. Dacia Logan sedan lub raczej mcv czyli kombi.

I teraz kwestia wersji wyposazeniowej - brana pod uwage wylacznie jest wersja podstawowa Access.

Dzwonilem do kilku dealerow oraz na infolinie Dacii i musze przyznac, ze tak niskiego poziomu uslug dawno nie doswiadczylem jesli chodzi o marke samochodowa - nikt nic nie wie... Na przyklad - do kiedy mozna zamawiac silnik 1.2 mpi - nie wiadomo, jedni mowia ze do konca maja, inni ze do konca czerwca, jeszcze inni ze bez ograniczen, albo pada tekst w stylu "jak najszybciej bo zaraz go nie bedzie mozna zamawiac"...

W zwiazku z tym moze ktos z Was - forumowiczow bedzie mogl odpowiedziec na kilka pytan:

1) Czy ktos sie orientuje jak jest z silnikiem 1.2 mpi (tym podstawowym)? Czy moze ktos wie do kiedy go mozna zamawiac? Np. czy bedzie to mozna zrobic po wakacjach? Podejrzewam, ze skoro dealerzy nie maja zielonego pojecia, to pewnie sie tego nie dowiem, ale moze cud...

2) Czy ktos uzytkuje silnik zastepujacy 1.2 czyli 1.0? Jak sie tam ksztaltuje spalanie?

3) Czy jest instalacja do radia (bo samego radia nie ma) - czy sa glosniki? Czyli czy montaz radia sprowadza sie tylko do podpiecia przewodow czy tez trzeba boczki drzwi rozbierac i montowac glosniki, kable, itd.

4) Poza slynnym bialym Sandero z tego forum - czy ktos inny ma wersje Dacii (nie musi byc Logan) w wersji Access? Moze ma jakies spostrzezenia? (np. w stylu: nigdy ponownie bym nie kupil tego! ;-)

5) Czy dobrze mi sie wydaje, ze w Polsce Logan mcv w wersji Access ma czarne nielakierowane zderzaki, a w Niemczech sprzedaja go (w tej samej praktycznie cenie!) z lakierowanymi zderzakami? Moze ktos zna dobrze jezyk niemiecki i moglby to sprawdzic na stronie Dacia niemieckiej? Ja nie znam.

6) Ile kosztuje dolozenie czujnikow parkowania (nie musza byc oryginalne) do Dacii Logan?

7) Czy ktos ma Logana w wersji 1.2 (bo w 1.0 to chyba nikt) i moglby wskazac jak ksztaltuje sie spalanie zwlaszcza w miescie?

8) Moze ktos ma jakies zdjecia Logana kombi w wersji Access w kolorze albo bialym, albo tym podstawowym niebieskim? Chodzi mi o to zeby zobaczyc jak to auto wyglada (czy ujdzie w tloku czy obrzydliwie z tymi nielakierowanymi zderzakami)? Np. w UK zderzaki sa lakierowane nawet w Access...
https://www.dacia.co.uk/v...ia-loganMCV.pdf

9) Waszym zdaniem - jaka moze byc realna cena za podstawowa wersje o ktorej pisze? Wg cennika to 33.900... ile z tego mozna urwac? Wiem ze Dacia z rabatow niestety nie slynie, ale Waszym zdaniem ile ta cena moze wyniesc? Albo co moze dorzucic dealer (wiem ze jest watek dot. rabatow, ale tu mnie interesuje konkretnie Wasze zdanie przy tej wersji wyposazenia). Ewentualnie - o co warto "zawalczyc" przy zamowieniu?

Sporo pytan, ale w koncu mysle, ze na forum milosnikow marki znajduja sie ludzie, ktorzy lubia o niej mowic.

PS. z gory dziekuje za sugestie dot. zeby nie kupowac auta bez klimy, itd. bo sie pozniej nie sprzeda. To nie ma znaczenia - jak Logan to tylko Access. Natomiast wszelkie spostrzezenia dot. samego Logana kombi beda mile widziane, a zwlaszcza bede wdzieczny za odpowiedzi na moje pytania.

Pozdrawiam serdecznie :-)
Ostatnio zmieniony przez paulus108 2017-05-02, 06:56, w całości zmieniany 2 razy  
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2017-05-02, 09:23   

biały (ładniejszy od granatowego) access 34.300 z kołem zapasowym. Można odpuścić ten horrendalnie drogi zakup (400zł) i we własnym zakresie skompletować zapas za ułamek tej kwoty. Nie wiem co jest w bagażniku. Używaną dojazdówkę na alle można kupić za 50 zł. Za niewiele większą kwotę koło pełnowymiarowe.

ad1/ 16V 75 oznacza 1,2 16V 75 KM stary silnik z renaulta, jeśli jest w konfiguratorze, oznacza to, że nadal go oferują. To solidna, prosta konstrukcyjnie, w miarę oszczędna, bezawaryjna , łatwa i tania w naprawach jednostka nadająca się do LPG

ad2/spalanie zależy głównie od kierowcy, zakładam (porównując do clio 5d z tym silnikiem),że REALNIE średnio ok 6-6,5 l/100 km

ad3/instalacja na 99% tak, montują ją wszędzie, nie wiem jak z głośnikami ale prawdopodobnie wystarczy wszystko tylko podpiąć do okablowania

ad4/nic mi o tym nie wiadomo

ad5/nowy access zderzaki lakierowane

ad6/nie warto zlecać montażu aso. Koszt ok 600-700 zł. Prosty zestaw (4 czujniki + okablowanie + ekranik kontrolny lub buzer) to max 100 zł. Elektryk za kolejne 100-150 założy. Montaż jest na tyle prosty, że można pokusić się o to samemu lub poprosić kumatego kumpla

ad7/realnie ok 7,5-8 l

2.JPG
Plik ściągnięto 72 raz(y) 23,6 KB

1.JPG
Plik ściągnięto 64 raz(y) 24,19 KB

Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2017-05-02, 09:32, w całości zmieniany 4 razy  
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2017-05-02, 11:55   

Nie wiem czy w cenniku nie stoi, ze 1.2 to tylko w opcji z klimatyzacją.
Więc jedyny access na dzisiaj to 1.0.
 
paulus108 


Marka: Skoda
Model: Octavia
Silnik: 1.2
Rocznik: 2017
Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 76
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-05-03, 07:28   

Dar1962 napisał/a:
biały (ładniejszy od granatowego) access 34.300 z kołem zapasowym. Można odpuścić ten horrendalnie drogi zakup (400zł) i we własnym zakresie skompletować zapas za ułamek tej kwoty. Nie wiem co jest w bagażniku. Używaną dojazdówkę na alle można kupić za 50 zł. Za niewiele większą kwotę koło pełnowymiarowe.

ad3/instalacja na 99% tak, montują ją wszędzie, nie wiem jak z głośnikami ale prawdopodobnie wystarczy wszystko tylko podpiąć do okablowania

ad5/nowy access zderzaki lakierowane

ad6/nie warto zlecać montażu aso. Koszt ok 600-700 zł. Prosty zestaw (4 czujniki + okablowanie + ekranik kontrolny lub buzer) to max 100 zł. Elektryk za kolejne 100-150 założy. Montaż jest na tyle prosty, że można pokusić się o to samemu lub poprosić kumatego kumpla


czesc,

dziekuje za informacje.

dzwonilem wczoraj do dwoch dealerow i co do nielakierowanych zderzakow to choc tak jest w najnowszej (dot. juz wersji po fl) broszurze ze Access nie ma lakierowanych zderzakow, to sprzedawcy sprawdzali w systemie nie dostepnym (jak obaj stwierdzali) dla klientow a dostepnym tylko dla pracownikow i tam rzekomo jest informacja ze teraz faktycznie sa juz lakierowane zderzaki na szczescie :-)

Co do okablowania i glosnikow to.... NIE WIADOMO. Jeden sprzedawca stwierdzil, ze na pewno nic nie ma. Drugi z kolei ze wydaje mu sie ze sa kable i glosniki z przodu... ale nie jest pewny. Super....

Co do lpg to pewnie w przypadku ewentualnego zakupu i tak nie byloby brane pod uwage z uwagi na niewielkie przepiegi nabywcy. Domyslam sie jednak ze do lpg to lepszy bylby 1.2 niz 1.0
Sam silnik 1.2 mozna ciagle zamawiac, ale do kiedy nikt nie wie. Dodatkowo wg sprzedawcy - znowu wbrew oficjalnym informacjom w cenniku mimo ze przy kombi jak byk jest napisane ze 1.2 moze byc tylko w wersji z klimatyzacja (ale nie ma juz tej informacji przy sedanie) do wersji Access i tak mozna zamawiac 1.2 Czyli niezly "burdel"...
 
Kauris 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 120kkm
Wersja: Laureate
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 618
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-05-03, 09:21   

Logan MCV II miał zawsze lakierowane zderzaki we wszystkich wersjach. Sandero i Logan miał czarne w access.
Na krótkich trasach (u mnie konkretnie 5km) spali 9-10L

Może znajdź sobie jakiś VIN accessa (poproś wlodarka1, jakieś ogłoszenia w necie) i coś więcej diler ci powie o instalacji radiowej? Bez vin to nawet zaprawki nie byli w stanie mi dobrać (hasło "błękit morski" to za mało), a co dopiero elektryka...
 
arnold 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 785
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2017-05-03, 09:21   

Co do radia to ja w 2014 w sandero Access miałem wszystko montowane w ASO.
Co do tego koła zapasowego to nie przesadzałbym z tą ceną. Nowa felga, pewna opona i lewarek a może i klucz to cena nie jest tak wygórowana, a przy zakupie i tak opuszczą kilka stówek.
 
Maniak 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Dołączył: 07 Sty 2017
Posty: 124
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-05-04, 07:21   

Co do ceny to trudno jednoznacznie powiedzieć, ale te 500zł na pewno da się ugrać. Podzwoń po dilerach i delikatnie zasugeruj, że jesteś zainteresowany, ale cena musi być przystępna. Z doświadczenia wiem, że ci którzy mają u siebie na placu taki model będą chcieli więcej bo nie musiałbyś czekać.
 
paulus108 


Marka: Skoda
Model: Octavia
Silnik: 1.2
Rocznik: 2017
Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 76
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-05-04, 12:39   

No wiec przeszukalem to forum i tu nawet byl forumowicz z Loganem Access (limuzyna), ale za wiele nie pisal. Natomiast odniosl sie do kwestii audio - z tym ze to bylo pare lat temu. Napisal ze kable byly ale nie bylo jak zrozumialem z wpisu glosnikow.

Ps. co do rabatow to 500 zl brzmi smiesznie malo.

Sa chyba tez jakies kupony na wyposazenie? Ale moze cos zle uslyszalem.

A na forum nie bylo tu kiedys jakiegos sprzedawcy?

Ps.2 ciekawe tez co oznacza ze koszt instalacji 2500 zl do lpg? Czy to sie odnosi wlasnie tez do wersji 1.2 / 1.0?
 
paulus108 


Marka: Skoda
Model: Octavia
Silnik: 1.2
Rocznik: 2017
Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 76
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-05-04, 12:42   

Tu zreszta jest watek (choc wyjatkowo krotki) o tym audio w Access:

http://www.daciaklub.pl/f...hlight=#1627651

a tutaj znalazlem watek o wersji Access:

http://www.daciaklub.pl/f...er=asc&start=50
Ostatnio zmieniony przez paulus108 2017-05-04, 12:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3595
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-04, 13:01   

W Accessach jest(była) instalacja pod głośniki w przednich drzwiach oraz jest maskownica dostosowana pod montaż radia 1 DIN. Więc gdybyś chciał sobie wstawić np. MediaNav (co polecam) z drugiej ręki trzeba poszukać również używanej maskownicy z wyższych wersji. Ale na szczęście to tylko kwestia przełożenia ramki - otwory pod śruby mocujące są w tych samych miejscach.
 
arnold 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 785
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2017-05-04, 17:21   

U siebie nie mam oryginalnych przelotek do drzwi, to może kable ciągnięte są do słupka.
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2017-05-04, 19:53   

paulus108 napisał/a:
Ps. co do rabatow to 500 zl brzmi smiesznie malo.

Pytasz o najtańszy z najtańszych, mocno wyżyłowany po kosztach (by tylko uatrakcyjnić cennik) i uważasz za obrazę te 500zł rabatu?
 
paulus108 


Marka: Skoda
Model: Octavia
Silnik: 1.2
Rocznik: 2017
Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 76
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-05-04, 22:32   

Bylem dzis na ogledzinach tego cuda.

Z zewnatrz nawet... ladne, w srodku tez moze byc - moze plastiku, ale w tej cenie to tak juz jest. miekkie fotele, tylna kanapa wrecz za miekka a to najciezszych nie naleze, ale miejsce z tylu i tak byloby niezbyt czesto uzywane.

dosc specyficzny zapach wewnatrz od plastikow, nieco odbiegajacy od innych aut.

jazda probna modelem kombi ale z silnikiem 0,9 litra bo 1,2 nie maja a 1.0 to juz w ogole niemal ufo - nikt tego nie widzial u dealera... niby jest w Twingo, ale Twingo sie sprzedaje tak sobie i nie wiadomo jak to z ewentualna bezawaryjnoscia.

Co do samego prowadzania to auto prowadzi sie ok. choc prawde mowiac przy wiekszych predkosciach to mam wrazenie, ze jest nieco niestabilne, ale znowu z silnikiem 1.2 / 1.0 tych predkosci i tak chyba nikt nie zamierza za czesto wykorzystywac.

Tak sobie dzialalo sprzeglo i wybieranie biegow jakies takie hmm nie do konca precyzyjne.

Co do ubezpieczenia to nie ma zadnej promocji.
co do glosnikow to ich nie ma.
sa czesciowo jakies kable doprowadzone.
koszt czujnikow parkowania w ASO absurdalny 750 zl (do Fiata Tipo w ASO Fiata to tylko 450 zl).
Rabat na wersje Access - zero, bo taka tania...

Co do zamawiania silnika 1.2 to mozna i to bez klimatyzacji - jak sie teraz zamowi to jest na koniec lipca. Ale pewnie zaraz ta opcja sie skonczy i zostanie tylko 1.0
Aha i co do lpg - to w salonie zamowic tego lpg... nie mozna. Nie do silnika 1.2 ani 1.0 (BEZ SENSU).
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7406
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2017-05-05, 04:40   

Paulus108, przypomnę tylko o obowiązujących zasadach na forum (polskie znaki - ortografia). ;-)
http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1556
 
paulus108 


Marka: Skoda
Model: Octavia
Silnik: 1.2
Rocznik: 2017
Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 76
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-05-05, 05:02   

Marek1603 napisał/a:
Paulus108, przypomnę tylko o obowiązujących zasadach na forum (polskie znaki - ortografia). ;-)
http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1556


Boże! Polskie znaki?!?
To już zboczenie i jedyne chyba forum motoryzacyjne gdzie ktoś ich wymaga.
Ale dobrze - będę o tych polskich znakach pamiętał ;-)

PS. Dobrze że nie trzeba pisać tekstu po rumuńsku :mrgreen:

PS.2 a tak poważnie i wracając do tematu to jeszcze ciekawostka - wg sprzedawcy z jednego z salonów Trójmiasta - w ASO nie mogą domontować okablowania i głośników czyli jak ktoś kupi wersję Access to ma jeździć bez radia...ale to akurat chyba się facet pomylił bo inni sprzedawcy nie robili z tego problemu.
Ostatnio zmieniony przez paulus108 2017-05-05, 05:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
Maniak 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Dołączył: 07 Sty 2017
Posty: 124
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-05-05, 06:11   

Wersja Access ma instalację poprowadzoną, tylko radio kupić :-P
 
paulus108 


Marka: Skoda
Model: Octavia
Silnik: 1.2
Rocznik: 2017
Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 76
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-05-10, 07:39   

Znalazlem jak obecnie wyglada najnowsza Dacia Logan kombi Access - na francuskim forum wlasnie odebral facet z silnikiem 1.0 i bardzo chwali malutkie spalanie.

moze ten 1.0 jest lepszy od 1.2 ktorego zastepuje jednak....

http://www.forum-auto.com...a/sujet8758.htm
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2017-05-10, 10:35   

Zważ na fakt, iż każdy rynek ma inne specyfikacje modelowe.
Może być całkowicie inaczej skonfigurowany niż ten na Polskę.
Choc przy Access'ie nie spodziewałbym się znacznych zmian.
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2017-05-10, 11:48   

paulus108 napisał/a:
moze ten 1.0 jest lepszy od 1.2 ktorego zastepuje jednak....

nie marudź :-P - wybrałeś dobry silnik, pracuje równiej i przyjemniej niż 3-cylindrowy a spalanie w realnych warunkach będzie pewnie identyczne, bo im słabszy motor, tym mocniej trzeba go przycisnąć, żeby dało się jechać. O wyprzedzaniu w warunkach autostradowych - co przecież choć sporadycznie może ci się przydarzyć,już nie warto nawet wspominać. A jeśli koszty zużycia paliwa okażą się zbyt wysokie, zawsze można pomyśleć o LPG, do którego to paliwa ta właśnie 4 cylindrowa jednostka nadaje się doskonale
 
Maniak 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Dołączył: 07 Sty 2017
Posty: 124
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-05-10, 13:11   

paulus108 napisał/a:
Znalazlem jak obecnie wyglada najnowsza Dacia Logan kombi Access - na francuskim forum wlasnie odebral facet z silnikiem 1.0 i bardzo chwali malutkie spalanie.

moze ten 1.0 jest lepszy od 1.2 ktorego zastepuje jednak....

http://www.forum-auto.com...a/sujet8758.htm


Kultura pracy 3-cylindrowca jest specyficzna, taki traktorek :-D 1.2 to sprawdzona konstrukcja
 
wlodarek1 



Marka: renault
Model: captur
Silnik: 1.3 mild
Rocznik: 2024
Dołączył: 20 Mar 2016
Posty: 464
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-05-11, 14:13   

Ja dodam tylko tyle ; jeśli u mnie sandero acces spala na krórkich dystansach ponad 9 l
na setkę , to logan kombi który jest trochę większy i cięższy - może spalić tyle samo albo więcej .
Mója sanderk acces nie miała standardowo ani kabli ani głośników do radia .
Ale założyli je w salonie za dopłatą chyba 100 zł .
A radyjko sam przełożyłem z tico do sandusi :mrgreen:
U mnie zderzaki są czarne , ale to nawet lepiej - nie znać żadnych rysek :-D
_________________
Sandero dla bratanka a dla mnie Captur
 
Ftt 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Open
Dołączył: 01 Wrz 2012
Posty: 115
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2017-05-11, 18:13   

1.2 w Fiacie 500 pali na mieście też pod 9l na dystansach po 4km na zimnym silniku ;-)

Jak chcesz mieć możliwość taniej eksploatacji samego silnika na LPG (luz zaworowy na śrubach nie szklankach) to bierz 1.2 16v - u mnie w Sandero do 110km/h pije poniżej 7l LPG ale robię praktycznie same trasy - jazda przepisowa to bliżej 6 LPG i przy benzynie nieco poniżej 5l - nadal mowa o trasach bez trybu mistrza lewego pasa i bez korków.

Co do samego 1.0 - może być fajną opcją jeśli planujesz więcej jazd po mieście i użytkowanie auta na benzynie :) Rozrząd jest na łańcuchu - to też fajna sprawa :)
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3695
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-05-11, 18:46   

O ile łańcuch się nie rozciągnie z powodu wadliwych materiałów. :->
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2017-05-12, 07:43   

trwałość rozrządów łańcuchowych odeszła do historii wraz z 30 letnimi mercedesami. Jak solidne są współczesne konstrukcje, pokazuje koncern vw
 
Maniak 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Dołączył: 07 Sty 2017
Posty: 124
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-05-12, 07:48   

wlodarek1 napisał/a:

Mója sanderk acces nie miała standardowo ani kabli ani głośników do radia .
Ale założyli je w salonie za dopłatą chyba 100 zł .
A radyjko sam przełożyłem z tico do sandusi :mrgreen:


Coś mi się o uszy obiło, że podobno niektórzy dilerzy tak 'mataczyli', wiem tylko od znajomego, który kupił kiedyś Access, że już kable miał, tylko kupił radio z kraju gdzie produkuje się wszystko.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne