Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Tablet jako radio
Autor Wiadomość
aesir 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 8V
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Dołączył: 27 Mar 2016
Posty: 44
Skąd: Radomsko/Mysłowice
Wysłany: 2017-05-24, 15:26   Tablet jako radio

Witam, posiadam Dacie Logan MCV i chciałbym w miejsce oryginalnego Blaupunkta zamontować tablet. Zapewne wielu z Was widziało takie wynalazki.

Niestety nie wiem, z czym to się je i moje pytanie czy warto porywać się na to, czy dać sobie spokój, czy lepiej kupić tablet przyczepić do szyby i używać z adapterem fm?

Jeśli tak, to sam zakup jakiegoś tabletu nie stanowi problemu, ale co dalej po wyjęciu fabrycznego radia?
Jakie przejściówki kupić, czy kostki iso i jak to podłączyć? Bo z tego co szukałem po internecie nikt, aż tak dokładnie nie opisuje jak to podłączyć i gdzie idzie jaki kabel, a tym bardziej w Dacii.

Co myślicie o tym?
 
Pabloo 


Marka: Renault
Model: Fluence
Silnik: Limited
Rocznik: 2016
Dołączył: 31 Paź 2016
Posty: 52
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-24, 15:49   

Witam
Ja powiem szczerze nie widziałem jeszcze tabletu zamiast radia - widziałem "radia" a raczej kombajny multimedialne z wysuwanym- obracanym ekranem który wygląda jak tablet.
Ja bym zostawił radio jeśli ma możliwość odbioru po bluetooth i "transmitował" właśnie po bluetooth muzyczkę z tabletu/smartfona. Jeśli radio nie ma odbiornika bluetooth to raczej zmieniłbym na MediaNav (używaną z alledrogo...) - tam wszystko w jednym :) Tak ja bym zrobił, a nie bawił się w przeróbki łączówki, kable...
Pozdrawiam
Pabloo
 
piotr. z 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 LPG fabryczny (tfu!)
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 805
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-05-24, 19:15   

Myślałem kiedyś nad takim rozwiązaniem ale to rzeźba (są takie przykłady na YT). Poza tym zastanów się jak realizował byś np. zwiększanie bądź zmniejszanie głośności? Trochę kombinowania jest, nieprawdaż? ;-)
Jeśli już to szedłbym w kierunku włożenia jakiegoś sprawdzonego sprzętu 1 lub 2 DIN z ekranem. Nie mam doświadczenia z MN, nie wczytywałem się dokładnie w wątki o tym sprzęcie ale też różne są o niej opinie. Na swoim przykładzie nie polecę na pewno 1DINowych odtwarzaczy z wysuwanym ekranem firm Krueger&Matz oraz Peiying- nie chodzi o ekran ale bardzo słabą czułość radioodbiorników i gubienie fal. Chyba, że jest coś nie tak z naszymi instalacjami antenowymi (separator posiadam, bez niego jest jeszcze tragiczniej...). Na chwilę obecną osobiście chętnie wywaliłbym swojego Peiyinga na rzecz jakiegoś markowego radia z BT i możliwością odtwarzania mp3 a w charakterze nawigacji stosowałbym telefon bądź w Twoim przypadku tablet.
Pojawił się też na kąciku sprzedawca naviPremium posiadający sprzęt na androidzie ale jak patrzyłem na filmy na YT to coś mi się wydaje (podkreślam- wydaje), że tam też może być podobnie z czułością radia bo słabawo odbiera w garażu. Ale to tylko podejrzenie bo ani nie widziałem jak to działa w terenie ani nie wiem jak tłumią ściany garażu. I trochę kosztują jak na mój gust.
_________________
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-24, 19:30   

A dlaczego nie zrobisz najłatwiejszego i najtańszego rozwiązania.
Na portalach nabędziesz Mn w niskiej cenie, wystarczy zmienić panel frontowy dokupić antenę gps za 25 zł i przejściówki ( bo u Ciebie jest chyba jeszcze złącze ISO - jeśli jednak masz nowe daciowo/renaultowe to masz jeszcze mniej roboty)
Za te pieniądze nie nabędziesz nic lepszego i bardziej funkcjonalnego.
A uwolnienie sam sobie zrobisz - wszystko jest opisane w tym dziale.
Jak chcesz zaoszczędzić to i panel sam przerobisz - koledzy to opisywali i wycodziło im to naprawdę nieźle.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
masterczerwi 


Marka: Dacia
Model: była Lodgy/jest Jogger
Silnik: 1.6 Sce/1.0 Lepszy Power Gamoniu
Rocznik: 2016/2023
Wersja: Extreme 7-os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Kwi 2017
Posty: 231
Skąd: LU
Wysłany: 2017-05-25, 06:10   

A czy w Loganie MCV z 2007 roku była montowana nawigacja?
Przejrzałem (co prawda pobieżnie) grafikę i nie znalazłem takiegoż Logana z MN. Jeśli taki nie występował, to wtedy faktycznie zostaje radio 1 din z wysuwanym wyświetlaczem lub tablet na szybie.
Wkomponowanie tabletu lub innego urządzenia w oryginalną deskę to ciężka sprawa (trzeba być artystą żeby ładnie to zrobić). Osobiście tabletu na szybie nie polecam ze względu na znaczne ograniczenie widoczności.
_________________
Dacie radę? Tak! Damy radę!
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-25, 06:49   

Nie było - był 1 DIN .
A nowy panel jest niedrogi
http://www.tme.eu/pl/deta...ma230012t_stf/#

Trzeba tylko upolować tanio MN.
Taki zestaw bije te badziewne androidalne stacje na głowę - oczywiście ceną tak jak dacie bija inne marki bo CCC
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne