Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Mediapik v3.0.5 free 4.0.6 MN1
Autor Wiadomość
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1110
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-02-26, 09:14   

jas_pik napisał/a:
Regulację (zmianę) wersji samochodu - modelu wg nazwy kodowej oraz ustawienia kąta pochylenia linii pomocniczych można przeprowadzić wyłącznie za pomocą CLIP-a.

OK, wszystko jasne, zacznę od normalnej procedury.

Jestem już po zmianie wersji na 4.0.6. rzeczywiście wszystko poszło zgodnie z opisem.
Wielkie dzięki jas_pik . Poszło spokojnie, choć trzeba było zachować cierpliwość. Szczególnie, gdy wcześniej uruchamiałem w MM kamerę i plik ratunkowy 2GB namieszał mi w mapach. Wybrałem trochę starszy sposób z Task Managerem i podmieniłem mapy na Polskę. Przydał się tu popularny rysik z tabletu. Literki na ekranie są niestety malutkie . Po restarcie jednak zauważyłem , że punkty POI z wersji HERE POLSKA 2016Q4 są bardzo okrojone i nie ma tam np. stacji paliw. Nieopatrznie wszystko co stare wywaliłem. Czy da się gdzieś znaleźć nowe?
Ostatnio zmieniony przez paul7 2017-03-01, 07:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
wieslaw_andrzej 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: DCe 90 S&S Euro6
Rocznik: 2015
Dołączył: 10 Gru 2015
Posty: 5
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2017-03-06, 10:53   

Witam
Mam pytanie do kolegi jas_pik. Wgrałem oprogramowanie mediapik w wersji 3.0.5 do MN1.
Ominąłem krok pierwszy bo tą wersję systemową 4.0.6 już miałem na pokładzie. Krok drugi przeszedł prawidłowo lecz przesunięcie palcem po ekranie nie działa. Po kroku trzecim
MN1 zawiesza się na Logo Dacia kiedy na penie jest plik typu *.lgu. Pliki z innym rozszerzeniem
nie zawieszają systemu i uruchomienie przebiega prawidłowo. Udało mi się przejść przez
krok czwarty wyjmując na chwilę pena prze restarcie systemu. Wszystko działa prawidłowo. Moje pytanie to.
1. Czy mogę wrócić do wersji fabrycznej to znaczy zacząć od początku uruchamiając krok pierwszy?
2. Jeśli tak to czy mogę pominąć krok drugi bo i tak nie działa przesunięcie palcem w moim urządzeniu i wgrać tylko krok trzeci jako ratunek dla systemu (step 3 securesystem.zip) i krok czwarty (step 4 mediapik_GPSfree.zip).
3. Czy jest jakiś sposób na poprawienie zawieszania się na Logo kiedy na penie jest plik typu *.lgu. Przy starcie systemu.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
_________________
wieslaw
Ostatnio zmieniony przez jas_pik 2017-03-06, 14:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-06, 11:26   

wieslaw_andrzej napisał/a:

Ominąłem krok pierwszy .

A bład zrobiłeś taki że nie wgrałeś , Pamiętaj to jest windows i ma wszelkie wady windowsa , polegające czasami na błednym zapisaniu sobie czegoś w pamięci. Polecam zawsze wgrywać powtórnie bo nie zaszkodzi a może pomóc.
wieslaw_andrzej napisał/a:
Krok drugi przeszedł prawidłowo lecz przesunięcie palcem po ekranie nie działa. Po kroku trzecim MN1 zawiesza się na Logo Dacia kiedy na penie jest plik typu *.lgu..

Przeież wszystkie pliki które wgrywasz mają rozszerzenie lgu . Czy napewno wszystkie się wgrały poprawnie? Czy w trakcie uruchamiania widzisz małe literki na dole po lewej stronie ekranu gdy jest lgo startowe , w tym momencie trzeba przesuwać palcem po ekranie z lewej strony na prawą.
wieslaw_andrzej napisał/a:
Pliki z innym rozszerzeniem nie zawieszają systemu i uruchomienie przebiega prawidłowo. Udało mi się przejść przez krok czwarty wyjmując na chwilę pena prze restarcie systemu. Wszystko działa prawidłowo. .

Widocznie nie wszystko działa prawidłowo. Wgraj wszystko od początku jeszcze raz.

wieslaw_andrzej napisał/a:
1. Czy mogę wrócić do wersji fabrycznej to znaczy zacząć od początku uruchamiając krok pierwszy?.

Tak , jw.

wieslaw_andrzej napisał/a:
2. Jeśli tak to czy mogę pominąć krok drugi bo i tak nie działa przesunięcie palcem w moim urządzeniu i wgrać tylko krok trzeci jako ratunek dla systemu (step 3 securesystem.zip) i krok czwarty (step 4 mediapik_GPSfree.zip)..

Nie pomijaj niczego.

wieslaw_andrzej napisał/a:
3. Czy jest jakiś sposób na poprawienie zawieszania się na Logo kiedy na penie jest plik typu *.lgu. Przy starcie systemu. .

Plik lgu zawsze wgrywamy na świeżo sformatowany pendrive. Wkadamy ten pendrive po całkowitym uruchomieniu systemu , nie wczesniej
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
Ostatnio zmieniony przez jas_pik 2017-03-06, 14:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
wieslaw_andrzej 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: DCe 90 S&S Euro6
Rocznik: 2015
Dołączył: 10 Gru 2015
Posty: 5
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2017-03-06, 13:23   

Witam
Program nawigacyjny pracuje prawidłowo, nie mogłem jedynie uruchomić windows przesuwając palec na ekranie z LOGO i małymi literkami w lewym dolnym rogu. Pliki do systemu przeniosłem za pomocą Total Comandera. Nawigacja bardzo mi się podoba. Zrobię to raz jeszcze z krokiem pierwszym. Mam pytanie czy reset MN z aplikacji pod data i czasem pracuje poprawnie bo do tej pory wyjmowałem bezpiecznik zasilania.
Pozdrawiam
Wiesław
_________________
wieslaw
Ostatnio zmieniony przez jas_pik 2017-03-06, 14:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-06, 14:13   

wieslaw_andrzej napisał/a:
Program nawigacyjny pracuje prawidłowo, nie mogłem jedynie uruchomić windows przesuwając palec na ekranie z LOGO i małymi literkami w lewym dolnym rogu.

uruchamianie Windowsa z dBoot trzeba potrenować :)

wieslaw_andrzej napisał/a:
Pliki do systemu przeniosłem za pomocą Total Comandera. Nawigacja bardzo mi się podoba. Zrobię to raz jeszcze z krokiem pierwszym.

OK

wieslaw_andrzej napisał/a:
Mam pytanie czy reset MN z aplikacji pod data i czasem pracuje poprawnie bo do tej pory wyjmowałem bezpiecznik zasilania.

Jesli wchodzis do windowsa za pomoca NK.BIN na pendrive to najbepieczniejszym powrotem jest odłaczenie zasilania ( bezpiecznik) . Jesli za pomoca dBoot to na pulpicie jest skrót do resetu (ikona wyłacznika) która resetuje system do standardowego menu MN.
Prosze nie używać shut down z menu Windows CE bo zawiśnie na białym ekranie i trzeba będzie wyłączyć bezpiecznikiem lub klemą
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
Ostatnio zmieniony przez jas_pik 2017-03-06, 14:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
MarcinBerlin 
Zielony listek


Marka: dacia
Model: sandero
Silnik: 1,2 LPG
Rocznik: 2014
Dołączył: 19 Maj 2017
Posty: 8
Skąd: niemcy
Wysłany: 2017-05-25, 18:08   

Witam probowalem uwolnic moja MN, jednakze nieudaje mi sie to. Jedyne co zadzialalo to wgranie dboot, a wiec moge wejsc w windows. Na poczatku myslalem ze wszystko poszlo ok podczas instalacji i wedle instrukcji skopiowalem mape do wyznaczonego foldera itd. Niestety urzadzenie niewidzialo mapy wiec zaczelem drazyc (2 dni) co moglo pojsc nietak i zauwazylem ze niestety inne pliki sie niewgrywaja ani secure ani mediapik. Prosze o pomoc co moglo pojsc nietak, zmienialem i formatowalem pendrive ale bez skutku zaczyna instalowac belki dochodza do konca wylacza sie radio, zapala od nowa i znowu instaluje po czym przerywa i wylacza radio. Dzieki z gory za pomoc
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-25, 18:21   

Czy wszystkie kroki robiłeś po kolei?
Jaki system masz obecnie - numerek?
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
MarcinBerlin 
Zielony listek


Marka: dacia
Model: sandero
Silnik: 1,2 LPG
Rocznik: 2014
Dołączył: 19 Maj 2017
Posty: 8
Skąd: niemcy
Wysłany: 2017-05-25, 20:09   

wszystkie kroki po kolei tzn zaczelem od drugiego gdyz mam 4.0.6, a potem to juz chyba ze 100 razy probowalem wgrac mediapik, raz sie wieszal, raz przechodzil do konca i gasil MN, odpalal i dalej instalowal itd...
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-25, 21:51   

Po pierwsze spróbuj wgrać wersję 4.0.6 z paczki. Być może się wgra - jeśli zaś system powie że nie na pendrive brak plików multimediów to oznacza że masz wgrana poprawną wersję 4.0.6.
Następnie wejdź w Windowsa ( z dBoota) i przeskanuj z naprawą błędów ( bez defragmentacji) wszystkie StorageCard ( 1-4).
Jesli jest coś na Storage Card3 to usuń i powtórnie przeskanuj z naprawą błędów.
Odłącz zasilanie MN ( wyjmij wtyczkę lub ostatecznie odłącz akumulator) na co najmniej 15 minut . O ile masz kod antykradzieżowy.
Po tym powinno wszystko pójść.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
MarcinBerlin 
Zielony listek


Marka: dacia
Model: sandero
Silnik: 1,2 LPG
Rocznik: 2014
Dołączył: 19 Maj 2017
Posty: 8
Skąd: niemcy
Wysłany: 2017-05-25, 22:38   

wgrac wersje z paczki juz probowalem, MN niewidzi plikow, wiec bedzie poprawna wersja. Co do naprawy bledow nieznalazlem u mnie takiej opcji, mam tylko formatuj albo wyjdz, ale jutro jeszcze poszukam, poprobuje i dam znac.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-25, 23:02   

Wchodzisz w narzędzia dyskowe
Wybierasz daną StorageCard
Odmontowujesz
Skanujesz zaznaczając opcję z naprawą błędów
Po zakończeniu skanowania montujesz
Itd... każdą .
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
MarcinBerlin 
Zielony listek


Marka: dacia
Model: sandero
Silnik: 1,2 LPG
Rocznik: 2014
Dołączył: 19 Maj 2017
Posty: 8
Skąd: niemcy
Wysłany: 2017-05-26, 08:15   

Zeskanowane z naprawa bledow, wszystkie pozytywnie, teraz odlaczylem akumulator i czekam. Pytanie tylko czy mam instalowac wszystko od poczatku czy dboot juz naprzyklad nie, bo przeciez jest zainstalowany?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-26, 08:22   

To co już masz zainstalowane zostaje .
Teraz tylko Sceure Bootloader i uwolnienie ( MediaPik)
Mam nadzieję że już Ci ruszy.
Nic nie ma na StorageCard 3 - ma być zupełnie czyste - bez żadnych plików czy katalogów.
Dużo było błędów?
Wszystkie się udało naprawić?
Sprawdź to jeszcze raz po podłączeniu napięcia.
Jeśli coś zostało to będzie problem .
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
MarcinBerlin 
Zielony listek


Marka: dacia
Model: sandero
Silnik: 1,2 LPG
Rocznik: 2014
Dołączył: 19 Maj 2017
Posty: 8
Skąd: niemcy
Wysłany: 2017-05-26, 09:21   

Bledow niebylo zadnych, Storage Card 3 pusta. Probowalem wlasnie zainstalowac Secure Bootloader i wyglada to nstepujaco: wykrywa plik, instaluje, wszystkie kreski ida do konca, potem startuje od nowa MN i zaczyna znowu ladowac, jednakze na pierwszej kresce przerywa i wlacza radio.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-26, 14:17   

Sciągnij jszcze raz pliki, rozpakuj 7zip-em.
Może w tym jest problem?
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
MarcinBerlin 
Zielony listek


Marka: dacia
Model: sandero
Silnik: 1,2 LPG
Rocznik: 2014
Dołączył: 19 Maj 2017
Posty: 8
Skąd: niemcy
Wysłany: 2017-05-26, 23:32   

No niestety nie, tym razem internet explorer(wczesniej google chrome), inny komputer, 7zip a efekt taki sam jak opisalem powyzej.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-26, 23:49   

No to z takim przypadkiem się jeszcze nie spotkałem.
Bez fizycznego dostępu do MN nic więcej nie zrobię
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
MarcinBerlin 
Zielony listek


Marka: dacia
Model: sandero
Silnik: 1,2 LPG
Rocznik: 2014
Dołączył: 19 Maj 2017
Posty: 8
Skąd: niemcy
Wysłany: 2017-05-27, 09:20   

A czy wgranie pliku awaryjnego ma jakis sens? Albo podmiana softu na 4.0.3 i wgranie spowrotem 4.0.6 ?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-27, 12:24   

Plik ratunkowy jest niezbędny wyłącznie wtedy gdy nie podświetla Ci się przycisk "Zgadzam się" w nawigacji.
Ale być może powrót do 4.0.3 i wgranie wszystkiego po kolei może pomóc.
Ale pamiętaj te operacje niosą w sobie zawsze jakieś niebezpieczeństwo.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
MarcinBerlin 
Zielony listek


Marka: dacia
Model: sandero
Silnik: 1,2 LPG
Rocznik: 2014
Dołączył: 19 Maj 2017
Posty: 8
Skąd: niemcy
Wysłany: 2017-05-27, 14:46   

Z jakim niebezpieczenstwem wiaze sie downgrade z 4.0.6 na 4.0.3 i co do tego potrzebuje tzn jakie pliki?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-27, 18:35   

Przeczytaj mój post z listopada 2016 link
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2017-06-11, 12:51   

Jak i gdzie wsadzic nowe mapy do wersji uwolnionej? Prosze o rade bo ja jakos nie najbystrzejszy w tej dziedzinie jestem.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-11, 14:00   

StorageCard4/NNG/CONTENT/MAP
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2017-06-12, 20:08   

No to znow mam problem.
Mam mape na usb plik Polska 201xxxxxxxxx.fbl . przeciagam go w miejsce gdzie wskazales zapisuje sie ale MN widzi caly czas ta stara mape originalna. Zmienilem nazwe pliku na Polska.fbl i po skopiowaniu wyswietla mi sie komunikat nie mozna podmienic/ skopiowac pliku. W koncu chcialem usunac originalna mape Polska i to komunikat, ze nie moge usunac.
Co robie zle ?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-12, 20:30   

Żeby skopiować mapy musisz albo "ubić" plik programu działającego nngnav.exe za pomocą TaskManagera albo łatwiej wejści do systemu windows za pomoca Dboot-a . Czyli w momencie uruchamiania MN - gdy widzisz logo Dacii i w dolnym lewym rogu malutkie literki przesuwasz palcem po ekranie i w automagiczny spsosób wchodzisz do Windowsa.
Wtedy nie uruchamia się cały program MN w tym program nngnavi.exe i możesz bez problemu wszystko co chcesz podmienić. Dotyczy to i map i plików POI .
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne