Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2020-02-04, 17:31
Czy istnieją działania państwa przyjazne kierowcom?
Autor Wiadomość
Przemek77 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4 +LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica 5 os.
Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 314
Skąd: LUBLIN / GŁUSK / ABRAMOWICE
Wysłany: 2014-02-20, 08:45   

Odkąd państwo zaczęło słuchać się różnych ekofaszystów i "ekspertów od bezpieczeństwa", stało się skrajnie wrogie dla kierowców.
Można się choćby przyjrzeć kolejnym pomysłom posełki Beaty Bublewicz - to w końcu ona rzuciła hasło obowiązkowych zimówek "od-do", podatku od starych samochodów itd.
 
Gość

Wysłany: 2014-03-31, 20:23   

Pomysły oczywiście idiotyczne i oczywiście odczuwalne dla najuboższych warstw społeczeństwa, bo w kogo uderzy podatek od starych pojazdów? Na pewnie nie w bogaczy... a może Pani Beata jeszcze wpadnie na pomysł aby dofinansować osoby kupujące nowe pojazdy aby bezpieczeństwo na drodze było większe?
 
DUCATI 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Wersja: Ambiance
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 887
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2015-02-18, 12:01   

Dobre pytanie, ja bym doprecyzowal:

"czy istnieja dzialania przyjazne lub neutralne"...

Ale przyklad dales slaby...

Ja mam troche lepszy i prawdziwy:

Pis kiedys obnizyl akcyze na paliwo (wplywy z tej akcyzy, rzecz jasna, wzrosly). Ale to taka "pomoc" na zasadzie: rabus wali pala w leb i mowi: "dzis twoj szczesliwy dzien - nie zrabuje ci calych 2000, ale zostawie ci 2 zl na autobus"...

Widze, ze sie troche pozmienialo... Pozdarwiam :)

(wpadlem sprawdzic wykresy silnikow :) )
Ostatnio zmieniony przez laisar 2015-02-18, 12:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
rafal_rx 


Marka: Fiat
Model: 500L
Silnik: 1.6 Multijet II
Dołączył: 02 Maj 2014
Posty: 156
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-02-20, 23:11   

Opłaty Viatoll są zależne od spełnienia normy toksyczności spalin. I na tym koniec. Akcyza dla aut z silnikami pow. 2L to raczej podatek od luksusu. Poza tym, w naszym wolnym od ponad 25 lat kraju mamy trend, że każdy chce mieć samochód. A niestety, jest to trend bardzo niekorzystny i minie jeszcze wiele lat zanim przeminie.
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2015-02-21, 09:27   

Na razie niech się dadzą ludziom nacieszyć, może potem niektórym auta zbrzydną. W USA w latach '60-'70 każdy nastolatek chciał mieć samochód, szpanował - znamy to z filmów. Dziś już nie - młodzi siadają w swoim pokoju przed laptopem, do znajomych nie jeżdżą, bo mają ich na fejsbuku, zakupy przez internet, dyskoteka w IPodzie, pizzę dowiozą, zamiast kina drive-in (Między Nami Jaskiniowcami) - DVD.
Mi już tak zostanie, że samochód jest i będzie symbolem niezależności, dopóki utrzymam kierownicę w rękach. Nie znoszę komunikacji publicznej.
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
Ajgor 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 /LPG
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 24 Wrz 2014
Posty: 802
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2015-02-21, 09:49   

eplus napisał/a:
dopóki utrzymam kierownicę w rękach. Nie znoszę komunikacji publicznej.



O ile Państwo nie wprowadzi zakazu prowadzenia pojazdów powyżej np.70-ciu lat życia.
 
rafal_rx 


Marka: Fiat
Model: 500L
Silnik: 1.6 Multijet II
Dołączył: 02 Maj 2014
Posty: 156
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-02-21, 13:59   

eplus napisał/a:
Dziś już nie - młodzi siadają w swoim pokoju przed laptopem, do znajomych nie jeżdżą, bo mają ich na fejsbuku, zakupy przez internet, dyskoteka w IPodzie, pizzę dowiozą, zamiast kina drive-in (Między Nami Jaskiniowcami) - DVD.

Nie o to chodzi. Przecież spokojnie można się przejść do pizzerii, czy do kina. Mamy z żoną teraz tymczasowo dwa auta. Ale dziecko do szkoły odprowadzamy zawsze piechotą. Jeśli dziecko ma obiecany prezent (książka, zabawka) zawsze idziemy do sklepu piechotą. Czasami bywam w Warszawie w weekendy. Przyjeżdżam samochodem, parkuję, kupuję bilet na 24h, biorę dzieciaka (drugi jeszcze za mały) za rękę, zwiedzamy i jestem szczęśliwy. Wszędzie dojadę komunikacją zbiorową. Z wyjątkiem centrów handlowych, gdzie robię zakupy prosto do bagażnika :lol: Kiedyś nie miałem samochodu, telefony były tylko stacjonarne (i nie wszyscy je mieli) i zawsze jakoś dałem radę się umówić z dziewczyną i do niej dotrzeć mimo, że mieszkała na drugim krańcu miasta. Mam już połowę za sobą i naprawdę jestem szczęśliwy, kiedy nie muszę być kierowcą. Ale żeby to zrozumieć, to trzeba dojrzeć.
No i rozumiem tą wolność polegającą na tym, że wsiadam do auta kiedy chcę, jadę gdzie chcę (zapinam 4x4 jak potrzeba ;-) ) Ale parkować też trzeba mieć gdzie i auto ma mi służyć (a w zasadzie całej rodzinie) na co dzień, a nie od święta - za biedny jestem, aby mieć wiele na różne okazje.
U mnie na osiedlu mieszkańcy mają po dwa samochody (służbowe lub, często i prywatne) i mają pretensje do całego Świata, tylko nie do siebie, że brakuje miejsc do parkowania. Nie idzie przetłumaczyć - beton. Ale z drugiej strony na plus: zmusza to ich nauczyć się ciasno parkować.
Ostatnio zmieniony przez rafal_rx 2015-02-21, 14:18, w całości zmieniany 5 razy  
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2015-02-21, 18:41   

Ajgor napisał/a:
eplus napisał/a:
dopóki utrzymam kierownicę w rękach. Nie znoszę komunikacji publicznej.



O ile Państwo nie wprowadzi zakazu prowadzenia pojazdów powyżej np.70-ciu lat życia.


A jak "Państwo" zakaże dziadkom po 70-tce wychodzić na ulicę :?:
 
ajax 



Marka: Daćka i "łopel"
Model: Duster 4X4
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 912
Skąd: z Powołania ;-P
Wysłany: 2015-10-05, 21:25   

eplus napisał/a:
Ajgor napisał/a:
eplus napisał/a:
dopóki utrzymam kierownicę w rękach. Nie znoszę komunikacji publicznej.



O ile Państwo nie wprowadzi zakazu prowadzenia pojazdów powyżej np.70-ciu lat życia.


A jak "Państwo" zakaże dziadkom po 70-tce wychodzić na ulicę :?:

Raczej pozwoli na przechodzenie przy czerwonym świetle ;-)
 
wojtek_pl 


Marka: Peugeot
Model: 3008
Silnik: 2.0 HDI 165
Rocznik: 2010
Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 1204
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-10-06, 06:31   

I problem "dziadków" zniknie razem z nimi... :-?
Szczęśliwie Senat uwalił ten pomysł. Może Sejm tego nie zdąży przegłosować. :-)
działań przyjaznych kierowcom nie ma. Owszem, buduje się autostrady ale potem każe za nie płacić.
Podniesienie prędkości maksymalnej na Autostradzie do 140 może i jest przyjazne ale... pomyśl ile więcej twoje auto spali paliwa przy takiej prędkości? I budżet się cieszy bo akcyza i VAT za paliwo wpada.

Polecam http://www.zlomnik.pl/ind...ez-wszystkiego/
 
piku 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1,5 dCi 110 KM/1,3 TCe 130 KM
Rocznik: 2012/2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 1358
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2015-10-06, 16:39   

[quote="ajax"]
eplus napisał/a:
Ajgor napisał/a:
A jak "Państwo" zakaże dziadkom po 70-tce wychodzić na ulicę :?:
Raczej pozwoli na przechodzenie przy czerwonym świetle ;-)

W normalnych krajach (np. UK, Fr) nikt nie karze za przechodzenie pieszo na czerwonym, jeśli nie jadą samochody. U nas - jak najbardziej. Państwo o nas (pieszych) dba!
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-10-06, 16:53   

no i dobrze !
Sam się z tego śmiałem dopóki nie zobaczyłem jak to wygląda w praktyce .
Straszny syf , większość ludzi przechodzi bez żadnego zastanowienia nawet kilko pasmowymi drogami .
Nie dziwne że stawiają tam ograniczenia do 20 km/h skoro co chwile ktoś wybiega pod koła .
_________________
Moje auto
 
ajax 



Marka: Daćka i "łopel"
Model: Duster 4X4
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 912
Skąd: z Powołania ;-P
Wysłany: 2017-06-09, 20:18   

Poodkopuję archeologię. Karenzo nie wszędzie tak jest. Byłem kiedyś w kraju (nawet 3 razy) gdzie to, kto jest winny wypadku (kolizja pieszy i pojazd) zależy od tego gdzie miał miejsce . Jeśli na jezdni to winien jest pieszy (nawet gdy przechodził na zielonym, co zupełnie nie jest tam praktykowane). Jeżeli na chodniku - to kierowca (nawet gdy pieszy wpadł na zaparkowany na chodniku samochód). Zarówno jeżdżac jak chodząc czułem się bezpieczniej niż na polskich drogach.
P.S. Rower jest tam pojazdem z wszystkimi konsekwencjami
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne